PALUBA
April 27, 2024, 12:18:38 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno, dopuna Pravilnika foruma PALUBAinfo, tačka 22
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... 53   Go Down
  Print  
Author Topic: Crna hronika - kratke vesti  (Read 202891 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 19 027


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #360 on: September 06, 2014, 04:05:45 pm »

Pitanje za poznavaoce, sada po novom u VS, da li k-dant može da ti odobri da pored toga što radiš u VS radiš i pored toga nešto sa strane van radnog vremena, recimo honorarno. Npr. da li pripadnik Kobri, sme uz odobrenje da van radnog vremena obezbeđuje privatno/civilno lice i ako to tako ne može da li je to kažnjivo, ali ako ne radi ništa kriminalno ili mutno?
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 062


« Reply #361 on: September 06, 2014, 04:08:49 pm »

Komandant nema pravo da mu to odbri, mislim da odobrenje daje NGŠ. Takodje mislim da obezbedjenje lica nije medju "odobrenim" popodnevnim zanimanjima.
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #362 on: September 06, 2014, 05:07:18 pm »

Ne znam za VS, ali za cvivilni sektor, bar kod mene, imam klauzulu, gde mi zabranjuje poslepodnevni rad u istoj branži.
Logged
motorista 57 klasa
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 079


Да ли ћемо још коме сметати зато што смо своји?


« Reply #363 on: September 06, 2014, 05:37:11 pm »

Ja po ugovoru sa kompanijom nemam pravo rada u branši 6 godina posle raskida ugovora.
Logged
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #364 on: September 06, 2014, 05:42:07 pm »

Ja po ugovoru sa kompanijom nemam pravo rada u branši 6 godina posle raskida ugovora.
I šta će ti kompanija ako ti nastaviš raditi u branši? I ja sam imao isto tu kaluzulu u ugovoru, ali samo na godinu dana.
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #365 on: September 06, 2014, 05:59:06 pm »

Stojanović - naglo uzleteo... a obično sva nagla uzletanja završavaju padom. Tehnički oficir koji je mislio da zna sve - u stvari bio je šupalj kao tikva.

Dane Krasić - poslednji mohikanac iz klase mornaričkih oficira koji su unapređeni 79.godine. Oličenje strogoće, ali zapravo nikada nije polagao na suštinu, jer je i on bio šupalj što se tiče suštinskog znanja. Naduvan kao balon i svi bi po njegovoj besedi pomislili da je pošteniji od samog Boga!

No, ne treba trčati pred rudu - tek sud treba da kaže zadnju reč! Ali ne verujem da je tek tako, bez osnove  podignuta krivična prijava protiv njih.
Logged
Adler
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 160


« Reply #366 on: September 06, 2014, 06:24:20 pm »

Pitanje za poznavaoce, sada po novom u VS, da li k-dant može da ti odobri da pored toga što radiš u VS radiš i pored toga nešto sa strane van radnog vremena, recimo honorarno. Npr. da li pripadnik Kobri, sme uz odobrenje da van radnog vremena obezbeđuje privatno/civilno lice i ako to tako ne može da li je to kažnjivo, ali ako ne radi ništa kriminalno ili mutno?

Члан 52. Закона о Војсци Србије:
Професионални припадник Војске Србије може, под условима утврђеним законом радити уз накнаду или награду ван јединице, односно установе или самостално обављати професионалну делатност само по одобрењу начелника Генералштаба или старешине кога он овласти у Војсци Србије, односно министра одбране или руководиоца организационе јединице кога он овласти у Министарству одбране.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 409


« Reply #367 on: September 06, 2014, 07:08:20 pm »

Саопштење је мало нејасно, па и ове новинске вести. Није ми јасно шта су они то конкретно урадили. Наводно купљен је радар (тзв. балистички) који не одговара потребама, односно наводно није компатибилан са осталом опремом. Ако је тако како се уопште кренуло у његову набавку. Пре набавке морале су бити урађене студије, односно анализе оправданости набавке где се до детаља говори шта се добија набавком и како ће то средство да се користи. Не верујем да је Стојановић једини стручњак за балистичке радаре па да је обмануо све. Набавку је морао верификовати неки савет, (војнотехнички савет или како се то већ зове сада). Друго, не верујем да је био толико глуп и да је ценио да се неће утврдити да радар не ради са осталом опремом (да је некомпатабилан).  Да није још неко био заинтересован за брзу  набавки тог радара("по скраћеном поступку")?

 
Logged
motorista 57 klasa
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 079


Да ли ћемо још коме сметати зато што смо своји?


« Reply #368 on: September 06, 2014, 07:13:22 pm »

AKo bude po onoj narodnoj "povika na vuka a lisica meso jede" a mislim da će biti, sigurno je još neko umešan.
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #369 on: September 06, 2014, 07:33:52 pm »

Stojanović nije radarista, nego brodomašinac, pa njegovo znanje o radarima je veoma malo za donošenje odluke o nabavci. To se odnosi i na Krasića, koji je pomorski oficir, a ne tehničar.

Ali, Stojanović kao vlasnik, direktor (ili šta li već) firme koja zastupa strane interese, može mnogo toga da učini. Sigurno je da nije jedini krivac u ovoj aferi, ali verujem da je na vrhu piramide.

Treba pitati njegove ''sponzore''.
Logged
vitez koja
Stručni saradnik - istorija
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 221



« Reply #370 on: September 07, 2014, 03:51:48 pm »

Stojanović - naglo uzleteo... a obično sva nagla uzletanja završavaju padom. Tehnički oficir koji je mislio da zna sve - u stvari bio je šupalj kao tikva.

Dane Krasić - poslednji mohikanac iz klase mornaričkih oficira koji su unapređeni 79.godine. Oličenje strogoće, ali zapravo nikada nije polagao na suštinu, jer je i on bio šupalj što se tiče suštinskog znanja. Naduvan kao balon i svi bi po njegovoj besedi pomislili da je pošteniji od samog Boga!

No, ne treba trčati pred rudu - tek sud treba da kaže zadnju reč! Ali ne verujem da je tek tako, bez osnove  podignuta krivična prijava protiv njih.

Nepoznajem ni jednog od nabrojanih. Uvazavam da svako ima pravo na svoj stav i misljenje. Ipak bih se suzdrzao od ovakvih komentara, nadlezni pravosudni organi ce vec reci svoje...
Logged
motorista 57 klasa
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 079


Да ли ћемо још коме сметати зато што смо своји?


« Reply #371 on: September 08, 2014, 06:20:04 am »

Da li će i njima vlada smanjiti penzije zbog štednje.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 409


« Reply #372 on: September 08, 2014, 05:47:39 pm »

Пензија је стечено (остварено) право и то што је неко лишен слободе, па чак и осуђен, не значи да ће му бити укинута пензија. Када су питању пензије делиће судбину осталих.
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #373 on: September 08, 2014, 07:58:10 pm »

Viteže - očito nisi pročitao moj post u celini!

U prva 2 pasusa sam izneo svoj lični stav o Stojanoviću i Krasiću, pošto obojicu poznajem veoma dobro.

U 3. pasusu sam napisao skoro isto što i ti: ne treba trčati pred rudu - pravosudni organi će sigurno dati svoj sud o svemu što se desilo. Ipak, krivične prijave protiv njih su sasvim jasna indicija da su učinili nešto protivzakonito!

Dakle: tvoje i moje mišljenje i stav se sasvim podudaraju. Čekaćemo kraj procesa i videti šta je ko uradio i gde su skrivili.
Logged
Рашо
Stručni saradnik - RV i PVO
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 883



« Reply #374 on: September 08, 2014, 08:06:00 pm »

Dane Krasić - poslednji mohikanac iz klase mornaričkih oficira koji su unapređeni 79.godine. Oličenje strogoće, ali zapravo nikada nije polagao na suštinu, jer je i on bio šupalj što se tiče suštinskog znanja. Naduvan kao balon i svi bi po njegovoj besedi pomislili da je pošteniji od samog Boga!

Неколико пута је долазио у моју јединицу у контролу или провјеру борбене готовости. "Ловац" га је у неколико ријечи савршено описао.
Logged
Pages:  1 ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... 53   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.03 seconds with 23 queries.