PALUBA
April 30, 2024, 06:28:55 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Pravilnik za prenošenje vesti na forumu PalubaInfo
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... 53   Go Down
  Print  
Author Topic: Crna hronika - kratke vesti  (Read 203458 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 544



« Reply #180 on: June 23, 2012, 12:33:08 pm »

O kakvim se likovima radi potvrdjuje i ova recenica

Quote
Inace jedan od prezivelih izazivaca tuce Nikola Stanisic je godinu dana posle tog dogadjaja nozem ubio strica Stanimira i brata od strica Predraga.
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 062


« Reply #181 on: June 23, 2012, 12:35:18 pm »

Ma domaćinska deca... idu u provod bez para, žderu, piju pa plate gazdi batinama. Viuše puta prijavljivani, polciija nije ništa učinila. I kada na kraju neko u samoodbrani ubije kabadahije - treba ga streljati, jel? Ne bato, treba mu dati Oktobarsku nagradu.
Logged
banebeograd
mladji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 276



« Reply #182 on: June 23, 2012, 12:36:54 pm »

http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/224143/Rodjak-ubijenog--pretio-da-ce-majoru-minirati--restoran

Požar je ispričao
da su mladići naručivali piće i hranu i kada je kafana već bila prazna, pokušali su da izađu nečujno.
On je uočio da su krenuli ka izlazu bez plaćanja,
potrčao za njima i počeo da vuče Pavla Stanišića, kako se kasnije utvrdilo.
Osumnjičeni je tvrdio da je tada “nekim predmetom udaren po glavi” i posle koškanja sa Stanišićem, u strahu za svoj život, izvadio pištolj i počeo da puca, ali da
nije imao nameru da bilo koga ubije.
Meci su pogodili Pavla Stanišića i Lučića,
a u grudi je ranjen i Pavlov brat Nikola.
Utvrđeno je i da je Nikola Stanišić, iako ranjen, utrčao u “mercedes”, startovao ga i ubrzo sleteo u jarak"

ako je ovo tacno sto su naveli u izvestaju kao drazenovu izjavu ispada da je
pozar prvi zapoceo fizicki kontakt pokusavajuci da ih zadrzi tokom bekstva,
posle su oni njega udarili necime po glavi,
da bi odma potom ili tokom "koskanja"
pozar izvukao oruzje i nezeleci da ih ubije pucao u grudi Huh?
pitam se , gde bi pucao da je zeleo da ih ubije...
« Last Edit: June 23, 2012, 01:49:24 pm by SOLARIS 1972 » Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 062


« Reply #183 on: June 23, 2012, 12:39:02 pm »

Bane, ne znam, da li si u srodstvu sa nastradalima. Znam da se kabadahijama mora stati na put. Celo naselje ih nije trpelo i bili su OK. Požar nije hteo da ih trpi takve i onda je on problem?

Šta bi ti uradio? Zapakovao im za poneti još malo hrane i pića... besplatno, naravno?
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #184 on: June 23, 2012, 12:41:02 pm »

Može li pitanje.

Ova tema odskače od svih dosadašnjih tema na ovome forumu.

Koliko je ovo tema za ovaj forum. Mislim da joj ovdje nije mjesto.


Vlado
Logged
banebeograd
mladji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 276



« Reply #185 on: June 23, 2012, 12:52:10 pm »

Bane, ne znam, da li si u srodstvu sa nastradalima. Znam da se kabadahijama mora stati na put. Celo naselje ih nije trpelo i bili su OK. Požar nije hteo da ih trpi takve i onda je on problem?

Šta bi ti uradio? Zapakovao im za poneti još malo hrane i pića... besplatno, naravno?
nit ih znam nit ih poznajem, niti ih branim,
ali ako ocekujes da cu da podrzim kafedziju-serifa koji ubija redom svakog ko mu ne plati,
umesto da pozove policiju kao svaki drugi normalan gradjanin
izvini ali to necu nikad uraditi,
bas zato sto sam u mnooooogo navrata bio u takvoj situaciji a iza sebe nisam ostavljao mrtve i ranjene

uostalom seti se kako je glumac zarko lausevic prosao za isto takvo delo,
isto je covek bio napadnut i pod stresom,
znaci ubistvo i ranjavanje presuda 15 godina, ali on je bio civil nit vojnik nit policajac,
zato mi to smeta , princip , a ne licnost ovog ili onog...
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 062


« Reply #186 on: June 23, 2012, 12:54:18 pm »

Policija je zvata više puta u ranijim slučajevima i nije činila ništa (po običaju). Žarko je takodje nedužan stradao.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 419


« Reply #187 on: June 23, 2012, 01:02:46 pm »

Не разумем одакле сумња да је суткиња поткупљена? Зашто би била? То што је Пожар мајор - официр? Баш супротно, судио му је цивилни суд, на који војска нема утицај и који не "бренда" Војску. Знам из искуства. Шта више, Пожар је био у поступку одласка из Војске ("статус на расположењу" ми није прекидан више месеци, а то значи да би након 6 месеци тог статуса добија отказ, као што и јесте) без своје воље, тако да војска није ни имала неки интерес да га "брани".

Кад пет здравих, правих, јаких момака, при том и "познатих" по тучама и нападима на људе, нападну релативно слабијег човека (Пожар је висине око 170 цм), при чему су га пре тога још млатнули "нечим тврдим" у главу (вероватно онако, од миља и као знак посебне пажње), како то да схвати нападнути? Као то је део посла? Ако сам добро схватио свако ко држи кафану треба да буде спреман да добија батине? Или је можда требао је да побегне? Можда није ни могао? Ако и побегне шта ако они опет дођу?  Не може се вечито бежати. Ако би паметни увек попуштали будале би надвладале светом!

Ако пратиш правну литературу видећеш да је физички напад више јаких људи претња по живот нападнутом, једнако као да су га напали оружјем. Већ сам писао о термину нужна одбрана и када она може да важи па нећу да се понављам.

За то што није прво звао полицију се слажем. Међутим, питање је да ли је могао и да јесте шта би тада било. Имао би највероватније нову, "узвратну посету" након одласка полиције. И тако у круг.

Да се разумемо нисам за потезање оружја. Кривим га што је носио оружје. Чак и да је легално не треба га носити. Држати кафану не значи ићи у рат. Дакле, не мислим да је Пожар изабрао најбоље решење. Чак и да га суд ослободи. Убити човека, макар и криминалца је ипак убити човека. Али, док има кабадахија, криминалаца, оних који тероришу друге људе, обични људи, тим пре ако их држава не штити, имају право да се бране како знају и умеју. Нормалан човек ће то (убиство) увек тешко да доживи. Мислим да ће тако бити и са Пожаром.
Logged
banebeograd
mladji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 276



« Reply #188 on: June 23, 2012, 01:23:53 pm »

Policija je zvata više puta u ranijim slučajevima i nije činila ništa (po običaju).
@Rade
pa tom logikom ako ides i ti momci su onda bili "cisti" jer nemaju predhodnih osuda poternica i slicno,
znaci gosti kao i svaki drugi,
dok nisu osudjeni nisu ni kriminalci...


@dzumba
jesi video njegovu izjavu?
"pokusali su da izadju necujno", ali ih je onda on zgrabio/jednog od njih/
znaci nisu dosli da ga napadnu da su to hteli uradili bi odma, nego su dosli da jedu i pobegnu,
sto im je ovaj put preselo, a bogami i gazdi koji je uzeo sebi za pravo i da tuzi i da sudi i da naplacuje svoje dugove

jel tebi normalno da neko dobije 8 meseci za lake telesne povrede dok drugi usmrti 2 i jos 2 tesko povredi i za to od istog sudije ne dobije nista?
idi u krivolov i upucaj divlju svinju dobices zatvorsku kaznu a ne za ubistvo coveka /ili dva/.
hebajiga takva presuda svugde kosta , pa i u nasem "nezavisnom" sudstvu

nisam siguran da li se razumemo,
ja sam protiv svakog siledzijstva , kako ovih baraba koje ne placaju tao i protiv drugih cija snaga argumenata lezi u duplom sarzeru i sluzbi iza koje se kriju.
imam dovoljno iskustva i sa prvima ali i sa DRUGIMA,
za mene siledzija je siledzija, kako god da se zvao, kome god se molio, oblacio ili gde god radio...  
njegovo dejstvovanje je ono sto ga time proizvodi a sta je on pre toga bio i kakve zasluge za narod i drzavu je imao, nema veze u konkretnom slucaju...
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 062


« Reply #189 on: June 23, 2012, 01:24:32 pm »

OK, bane, sve je kako ti kažeš. Ja se povlačim iz diskusije. Uloži žalbu i rešen problem.
Pozdrav.
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 544



« Reply #190 on: June 23, 2012, 01:41:23 pm »

Ne znam Bane zasto si se uhvatio prve vesti o tom dogadjuju i nekih izjava za koje je uopste upitno da li su date ili su plod novinarske maste da bi se dopunio tekst. Novinarima sigurno nije nista mogao da izjavi, a kasnija istraga je verovatno dosla do odgovarajucih zakljucaka zahvaljujuci materijalnim dokazima i izjavama svedoka ali i prezivelih aktera.
 U svakom slucaju godinu dana kasnije jedan od aktera cini dvostruko ubistvo i time, veoma moguce, otklanja eventualne dileme o tome kakva je grupa u pitanju i koliko je opravdan strah za zivot imao Pozar.

Ne kazem da je upravu ovaj ili onaj posto to iz novinskih tekstova nije korektno zakljucivati ali je cinjenica da se posle raznih kriminalnih dela veoma cesto pojavljuje saopstenje policije u kome se kaze da je "imenovani od ranije poznat policiji". Pa ako je poznat zasto nije u zatvoru - doduse poslednjih godina i kada policija nekog uhapsi isti bude ili oslobodjen usled nedostatka dokaza (ili nekog drugog banalnog razloga) ili dobije neku kaznu ispod zakonskog minimuma.

Nije resenje potezanje oruzja ali koliko su nam policija i sudstvo azurni u zastiti obicnih gradjana mislim da ce sve vise ovakvih slucajeva biti. Jednostavno dok nadlezni nesto rese neko ce nastradati. Mom rodjaku su za kratko vreme nekoliko puta obijali kucu i garazu, odneli su da vise ni sam ne zna sta, a u policiji mu rekli (i to nacelnik koji je u medjuvremenu smenjen): Nabavi dobermana.
Jednom mu je o po` bela dana tip usetao u kuci i trazio 100 evra. Bojeci se za bezbednost svoje dece i unucadi dao mu je i iako je zapisao registarski broj automobila i policiji dao opis niko ni posle vise od godinu dana nije ni priveden.
A rodjak je posle toliko krivicnih dela u kojima je bio zrtva poceo da popusta sa zivcima. Jednostavno ne moze da s epomiri sa tim da ceo zivot radi da bi nesto zaradio, da mu neko dodje i to otme i da drzavni aparat nista ne preduzima vec ga cak savetuju da kupi psa.
Logged
banebeograd
mladji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 276



« Reply #191 on: June 23, 2012, 02:35:51 pm »

Uloži žalbu i rešen problem.
paaa ja to sigurno necu,
ali za ocekivati je da ce zainteresovane strane da to ucine na primeren nacin kad za to dodje vreme...

@KUZMA
po meni je cin koji je pocinio pozar cin bezakonja,
jedino gore od bezakonja je anarhija a to je stanje koje sledi ako se bezakonje uvede kao pravilo tj normalno stanje
a ovakve presude umesto da uplase kriminalce samo ce da ohrabre gradjanstvo da sve svoje probleme umesto da prepuste resavanju policiji i sudovima, resavaju sami sa oruzjem u rukama.
a to nas neminovno vodi u vreme divljeg zapada ili jos gore reprizu "90-tih
ko voli - nek izvoli...
pozz

Logged
oficir neaktivne rezerve
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 294


" Drino, j.....ti ! "


« Reply #192 on: June 23, 2012, 03:26:26 pm »

Molim najodgovornijeg moderatora na forumu da ako smatra za shodno ponisti ovaj topic.

Nikakvo pripadanje ovoj ili onoj strani nema pravo da abolira niciju krivicu niti da okrivljuje zrtve.
Niko nije pominjao "dozvolu za ubistvo".Demokratske drzave mnogo slobodnije od naseg zakonodavstva posmatraju pravo na "nuznu odbranu".Banalizovano receno nema mnogo filozofiranja oko istovremenosti odbijanja protiv-pravnog napada na zivot ili imovinu sredstvom koje je jednako sredstvu kojim se izvodi napad.
Prema tome vazi pravilo: ne diraj me ne diram te, ko se prvi ogresi mora da bude spreman da podnese sve konsekvence.
Nazalost kod nas je prakticno sve normalno: Da ne dobijes ono sto platis, da ti ne plate ono sto zaradis i da ti ne vrate ono sto posudis.I na kraju nikom nista, vlada zakon jacih i bezobzirnijih a ko se drzne da izadje iz vrzinog kola prodje ko bos po trnju.Jer kako se uopste neko drznuo da "normalno" proglasi "nenormalnim".
Logged
BrRista
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 317



WWW
« Reply #193 on: June 23, 2012, 03:37:14 pm »

Ne mislim da je presuda pogresna.
Razlog je prost. Jeli su i pili kod coveka u kafani. Kasnije ga posteno prebili. U samoodbrani je pucao i neke ubio.
Svako normalan bi tako postupio.
Ne bih mogao da dozvolim da me neko bije u rodjenoj kuci/kafani/firmi ni krivog ni duznog a ja da se ne branim. Druga je prica sto je on kod sebe imao pistolj (i za to je osudjen).
Zamislite se samo u situaciji gde ste dobili dobre batine, pod stresom ste i andrenalinom. Ako imate oruzje kod sebe, normalno je da cete pucati. E sad, morali biste da budete Cak Noris pa da posle svega pucate u vazduh ili u noge. Pucao je da se zastiti i tu nema price.
Sve dok se zakon ne promeni desavace nam se ovakve stvari i ovakve diskusije.

Sto se Lausevica tice -  mislim da je on prvo dobio batine pa otisao do auta, uzeo pistolj, vratio se u kafanu i ubio te ljude. To je na neki nacin umisljaj. Pucao je posto je sve bilo gotovo, mogao je da ode i u policiju ili bilo gde. Kada je pucao zivot mu nije bio ugrozen a nesrecnom majoru jeste.
Logged
crki
mladji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 257



« Reply #194 on: June 23, 2012, 03:51:53 pm »

Došlo je vreme kad bitange i lopuže haraju,a pošten svet mora da se brine.Protiv sam nasilja,ali džukela razume samo jezik sile...Prvi komšija-narkoman ukrao mi je bicikl,ocu iz traktora na selu ukrali su 40 litara nafte...
Logged
Pages:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... 53   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.029 seconds with 24 queries.