PALUBA
December 08, 2024, 02:05:03 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?

Login with username, password and session length
News: Važno - Pravilnik za prenošenje vesti na forumu PalubaInfo
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48   Go Down
  Print  
Author Topic: Antikineski vojni savez  (Read 69218 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Last Login:April 10, 2022, 04:18:25 pm
Location: BGD
Posts: 62 038



« Reply #220 on: September 18, 2021, 06:18:28 am »

Pariz grmi, kraj "medenog meseca" između Bajdena i EU
Goran Čvorović 17. 09. 2021.
   
PONIŽENJE veka. To je samo jedan od izraza koje koriste francuski analitičari, posle ogorčenja koje je u čitavoj zemlji izazvala odluka Australije da naprasno odustane od kupovine 12 francuskih podmornica i okrene se Sjedinjenim Američkim Državama i Velikoj Britaniji, u stvaranju trilateralnog bloka u Pacifiku protiv Kine.

Trgovinski ugovor prerastao je tako u fijasko i istinsku diplomatsku krizu. Ministar spoljnih poslova Žan-Iv le Drijan, koji govori o "nožu u leđa", ističe s tim u vezi brutalnost i nepredvidivost delovanja nove američke administracije, po principu po kojem je, kako kaže, radio i Donald Tramp. Besan je bio i francuski ambasador u Vašingtonu koji je na američkoj televiziji preneo ogromno razočaranje Francuza. Ovdašnji komentatori naglašavaju da je na ovaj način faktički prekinut "medeni mesec" između DŽoa Bajdena, s jedne strane, i Francuske, ali i EU, s druge. Francuska želi da ovaj incident iskoristi za to da se Evropa u budućnosti još više osloni na sopstvene snage i da više ne zavisi od SAD. Makron je o tome govorio preksinoć s Merkelovom na radnoj večeri u Jeliseju, ali problem je u tome što ona uskoro odlazi s vlasti.

Američka administracija ističe da je Francuzima najavila da će doći do prekida ugovora, ali iz Ke d'Orseja naglašavaju da to nije istina. Ministarku vojske Florans Parli je, kažu u Parizu, njen američki kolega informisao svega nekoliko sati pre nego što je sporna odluka obelodanjena. Šef diplomatije SAD Entoni Blinken je pokušao da ublaži stvar, ističući da je Francuska vitalni partner njihove zemlje. Ali, to ništa nije promenilo. Ovakav nivo ljutnje u Parizu dugo nije viđen. Govori se o "pogaženoj reči". Iz protesta, francuski ambasador u Vašingtonu je ekspresno otkazao jedno gala-veče koje je trebalo da bude održano u ambasadi.

Šteta je ogromna, radi se o 56 milijardi evra. U Francuskoj ističu da se na ugovoru radilo pune dve godine, od 2014. do 2016, a da od tada, već punih pet godina, traju prenos tehnologije i obuka. Bilo je predviđeno da se na ovaj način utvrdi strateška autonomija za sledećih 50 godina. U Šarburu, tim povodom, već pet godina boravi 120 australijskih porodica, dok su se francuski stručnjaci isto tako privremeno nastanili u Adelaidi. Geopolitičari naglašavaju da to ništa nije čudno i da Amerikanci, kada su im u pitanju lični interesi, ne prezaju ni pred čim, pa ni pred tim da značajno pokvare odnose sa istorijskim saveznikom.

DIZEL "NUKLEARKE"

AUSTRALIJANCI su, navodno, hteli nuklearne podmornice, a ne na "dizel" pogon, one koje mogu i mesec dana da ostanu pod vodom a da ne izranjaju svakih nedelju dana, ali u Francuskoj naglašavaju da su sami to tražili i da bi dobili i nuklearke, da su to hteli. SAD i Velika Britanija suočavaju se sa sve većim međunarodnim kritikama zbog novog bezbednosnog pakta potpisanog sa Australijom. Dogovor, na koji se gleda kao na pokušaj suprotstavljanja Pekingu, izazvao je bojazan da bi mogao "dozvati" Kinu u rat, koja opet, sa svoje strane, optužuje tri sile da imaju "mentalitet hladnog rata".

Kineski državni list "Global tajms" upozorio je da će australijski vojnici verovatno biti "prvi koji će poginuti" u kineskom "kontranapadu". No, australijski ministar odbrane Piter Daton zanemario je reakciju Pekinga:

- Sa susedima u Indo-Pacifiku osiguravamo trajni mir, a ova saradnja ga čini sigurnijim regionom. To je stvarnost i nikakva propaganda ne može odbaciti činjenice.

Britanski savetnik za nacionalnu bezbednost Stiven Lavgrouv opisao je pakt kao "duboku stratešku promenu". On smatra da je pakt "možda najznačajnija saradnja u svetu u poslednjih šest decenija". Istovremeno, Vašington je pokušao da uguši bes u Parizu zbog pakta.

- Postoji niz naših partnerstava koja uključuju Francuze i neka partnerstva koja ih ne uključuju. A i Pariz ima partnerstva sa drugim zemljama koje ne uključuju nas. To je deo načina na koji funkcioniše globalna diplomatija - poručila je Bela kuća.

Izvor: www.novosti.rs
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Last Login:November 23, 2022, 11:38:10 am
Posts: 69 468



« Reply #221 on: September 18, 2021, 06:23:48 am »



Quote
Payne: Australia cannot be a 'bystander' amid China's growing assertiveness






Quote
PM's trip to Indonesia cancelled amid fallout over AUKUS alliance




Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Last Login:November 23, 2022, 11:38:10 am
Posts: 69 468



« Reply #222 on: September 18, 2021, 06:26:02 am »



Quote
France recalls ambassadors from Australia and America

There has been a major fracture in Australia’s diplomatic relationship with France after the unveiling of the AUKUS alliance.



Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Last Login:April 10, 2022, 04:18:25 pm
Location: BGD
Posts: 62 038



« Reply #223 on: September 18, 2021, 06:52:49 am »

Amerika se novim paktom hvata u koštac sa "pretnjama 21. veka" i Kini šalje jasnu poruku
Milijana Milikšić 18.09.2021.

Za one koji proučavaju istoriju Hladnog rata, nova inicijativa Vašingtona sa Londonom i Kanberom – poznata kao AUKUS – zvuči kao anagram od UKUSA, sporazuma o deljenju obaveštajnih podataka potpisanog pre 75 godina a koji je danas poznatiji kao partnerstvo “Pet očiju”.

Kad je sedmostrani tekst sporazuma UKUSA konačno objavljen u junu 2010, “Tajm” ga je nazvao jednim od najvažnijih dokumenta Hladnog rata koji “otkriva jedan od temelja specijalnog odnosa do kojeg Britanija i SAD i dalje rado drže”. Ali, za razliku od UKUSA sporazuma, alijansa AUKUS ima snažnu bezbednosnu i tehnološku dimenziju, piše “Gardijan”. Pakt dolazi u vreme kad mnoge zapadne prestonice rekalibrišu svoje odnose sa Kinom. Do unazad par godina, Australija je na primer insistirala na strategiji “ograđivanja” u promenljivoj regionalnoj dinamici. U jednom trenutku Kanbera se povukla iz Kvada, strateške alijanse sa Japanom, SAD i Indijom.

- Ovde je reč o investiranju u naše najveće izvore snage, naše saveze, i njihovo ažuriranje kako bi se bolje suočile sa pretnjama današnjice i sutrašnjice – rekao je američki predsednik Džo Bajden u sredu uveče - Reč je o povezivanju američkih postojećih saveznika i partnera na nove načine – dodao je. Ipak, ostavio je malo sumnje oko toga na koju je silu AUKUS usmeren. Nakon zajedničke objave pakta sa premijerima Australije i Britanije Skotom Morisonom i Borisom Džonsonom, novinari su zapitali:

- Da li ste rekli (kineskom) predsedniku Siju (Đinpingu) kad ste razgovarali prošle nedelje?

- Je li sve u vezi Kine? – upitao je drugi novinar.

Dali Jang, stručnjak za kinesku politiku Univerziteta Čikago, kaže da je ova trilateralna inicijativa iz perspektive Pekinga “još jedna koalicija na čelu sa SAD”.

- U poslednjih par godina kineska diplomatska zajednica uložila je mnogo napora da pokuša da spreči da se desi nešto poput ovog. Doduše, u međuvremenu je Peking takođe pokušavao da učvrsti svoje veze sa drugim zemljama, u nadi da će one moći da ostanu što je moguće neutralnije kad dođe do sporazuma kao što je ovaj – rekao je.

Da li će inicijativa AUKUS uspeti, ostaje da se vidi. Ipak je četverogodišnje predsedništvo Donalda Trampa pokazalo američkim partnerima kako se multilateralne inicijative mogu oštetiti preko noći promenom u Beloj kući. Ali, kako je rekla Juka Kobajaši iz Škole orijentalnih i afričkih studija u Londonu, ako AUKUS preživi, moći će da pokaže oblik buduće indopacifičke bezbednosne strategije kako Bajden ujedinjuje saveznike i partnere kako bi se uhvatili u koštac sa “pretnjama 21. veka”.

- Na prvi pogled izgleda kao tradicionalno bezbednosno partnerstvo, ali ako pogledate druga pomenuta područja – sajber i AI (veštačka inteligencija), na primer, ona odražavaju kinesku inicijativu “Put i pojas”. Pokriva više od bezbednosti i radi se o odvraćanju (od napada) – ističe Kobajaši.

Uoči objave pakta u sredu, viši američki zvaničnici rekli su novinarima da se inicijativa tiče “održavanja i poboljšanja odvraćanja” od napada. To je narativ o Kini koji se oblikuje ovih dana, piše “Gardijan” – ne vrti se sve oko sukoba već više oko odvraćanja, kao i saradnje. Uoči ključne klimatske konferencije, neki smatraju da SAD i Britanija žele da dovedu Kinu na svoju stranu kako bi pokazale da je odnos koji je istovremeno kompetitivan i kooperativan održiv u praksi.

- Ali ključno pitanje koliko će daleko Bajden otići sa ovom strategijom dvostrukog koloseka, ponašajući se kompetitivnije u mnogo čemu dok istovremeno signalizuje Pekingu da i dalje želi da razgovara i sarađuje po drugim pitanjima – kaže Nejsun Mahbubi, stručnjak za Kinu Univerziteta Pensilvanija.

- Da li će Kina uopšte biti zainteresovana za dimenzije saradnje ove strategije dualnog koloseka? – upitao je.

Nekoliko dana pre objave pakta 15. septembra Bajden i Si obavili su prvi telefonski razgovor za sedam meseci, ukazuje “Gardijan”. Prema “Fajnenšel tajmsu”, američki predsednik predložio je sastanak “u četiri oka”, ali Si nije odgovorio.

Kobajaši smatra da to pokazuje ograničenja strategije dvostrukog koloseka kad je reč o približavanju Kini.

- Vašington i njegovi savzenici treba da obezbede da imaju koherentnu strategiju. Treba da razlikuju globalna pitanja poput klimatskih promena, koja zahtevaju globalnu saradnju, uključujući Kinu, od bezbednosnih i odbrambenih pitanja obuhvaćena AUKUS alijansom, ali takođe da obezbede da imaju konzistentnu poruku – istakla je - Kina je broj jedan emiter štetnih gasova koji izazivaju efekat staklene bašte, pa bilo koji smisleni odgovor na klimatsku krizu zahteva Kinu – dodala je Kobajaši.

Izvor: www.blic.rs
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Last Login:November 23, 2022, 11:38:10 am
Posts: 69 468



« Reply #224 on: September 18, 2021, 07:05:14 am »



Quote
France recalls its ambassadors to US and Australia in submarine deal backlash

France on Friday recalled its ambassadors to the United States and Australia in a ferocious row over the scrapping of a submarine contract, an unprecedented step that revealed the extent of French anger against its allies.






Quote
France recalls its ambassadors to US and Australia in submarine deal backlash

France on Friday said it was immediately recalling its ambassadors to the US and Australia for consultations after Australia struck a deal with the US and UK, which ended a $40 billion French-designed submarine deal.



Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Last Login:April 10, 2022, 04:18:25 pm
Location: BGD
Posts: 62 038



« Reply #225 on: September 18, 2021, 07:57:48 am »

Kako je Bajden koštao Francusku 90 milijardi
SVET Autor: Anđela Krstovic 17. sep. 2021

Australija je 20 godina uspevala da održi dobre diplomatske odnose sa dve svetske sile - Amerikom i Kinom, koje pretenduju da nadjačaju jedna drugu. Situacija se preokrenula ovog četvrtka, kada je najavljen bezbednosni dogovor sa Sjedinjenim Državama i Velikom Britanijom, čime je Australija zvanično izabrala Vašington umesto Pekinga. Deblji kraj je izvukla Francuska, jer je zbog dogovora sa SAD, Australija odustala od ugovora o nabavci podmornica koje vredi 90 milijardi evra.

Prema postignutom sporazumu, Amerika će u narednom periodu finansijski pomoći Australiji da nabavi podmornice na nuklearni pogon. Stručnjaci smatraju da je Australija nepotrebno napravila neprijatelja od Kine, najvećeg trgovinskog partnera zemlje, dok se u isto preme previše oslonila na zaštitu Sjedinjenih Država. Australijski premijer Skot Morison izgradio je lični odnos sa bivšim američkim predsednikom Donaldom Trampom, što je dovelo do saradnje sa SAD. Istovremeno, odnosi Kanbere i Pekinga su pogoršani pandemijom, jer je Australija od Kine zahtevala izveštaj o poreklu virusa. U ovom procesu, dogovorom Australije i SAD, Francuska je ostala bez ugovora vrednog milijarde, što je dovelo i do drastičnog pogoršanja odnosa.

Francuski ministar spoljnih poslova Žan Iv Le Drijan istakao je da su Amerika i Australija zabile „nož u leđa“ državi koja je uvek bila uz njih.

„Sa Australijom smo uspostavili odnos pun poverenja, koje je sada iznevereno“, rekao je.

Šef evropske diplomatije Žosep Borelj smatra da je sada jasno na koga Evropska unija može da se osloni, a to su samo njene članice.

„Moramo preživeti sami, to je valjda jasno svima“, smatra Borelj.

Ipak, britanski premijer Boris Džonson insistira na tome da su odnosi Velike Britanije i Francuske čvrsti kao što su uvek bili i da ovaj sporazum neće dovesti do diplomatske krize. Tokom konferencije za novinare na kojoj je objavljeno sklapanje sporazuma, američki predsednik Džozef Bajden rekao je da se radi o „istorijskom momentu“. Ipak, on ni u jednom trenutku nije eksplicitno pomenuo Kinu, ni Francusku.

Iako se Emanuel Makron još uvek nije oglasio po ovom pitanju, činjenicu da je Francuska besna na svoje doskorašnje partnere potvrđuje i otkazivanje gala večere franucuskog ambasadora u Vašingtonu. Događaj je trebalo da proslavi godišnjicu odlučujuće pomorske bitke američke revolucije, u kojoj je Francuska imala ključnu ulogu. Osim Francuske, Kina je ljutito reagovala na novi bezbednosni sporazum, rekavši da je krivica za pogoršanje odnosa „u potpunosti na australijskoj strani“. Jun Đijan, koja radi kao istraživač na Australijskom nacionalnom univerzitetu, smatra je da je sporazum „poslednji ekser u kovčegu“ odnosa Australije sa Kinom, čime se efikasno eliminiše svaka šansa za približavanje.

„Dok ne dođe do nove ravnoteže u međunarodnoj podeli snaga, mislim da će odnos biti napet“, rekla je ona.

Prema sporazumu pod nazivom AUKUS, tri zemlje će održati sastanke radi koordinacije o sajber pitanjima, naprednim tehnologijama i odbrani, kako bi mogli da što bolje odgovore na savremene bezbednosne izazove. Ipak, britanski premijer Boris Džonson insistira na tome da su odnosi Velike Britanije i Francuske čvrsti kao što su uvek bili i da ovaj sporazum neće dovesti do diplomatske krize. Sjedinjene Države i Velika Britanija pomoći će Australiji u izgradnji i održavanju podmornica na nuklearni pogon, što je veliki poticaj za vojni arsenal Kanbere, iako je Morison rekao da će se brodovi možda pridružiti floti do 2040. Na konferenciji za novinare nakon saopštenja, australijski lider je opisao dogovor kao „večno partnerstvo“.

„Večno partnerstvo za neko novo vreme između najstarijih i prijatelja od najvećeg poverenja. Večno partnerstvo koje će omogućiti Australiji da zaštiti interese nacionalne bezbednosti, da stanovnike čuva na sigurnom“.

Istog dana, portparol kineskog ministarstva inostranih poslova Lijan rekao je da bi Australija „trebalo ozbiljno da razmisli da li Kinu posmatra kao partnera ili pretnju“.

Dosadašnji uspeh Australije u balansiranju odnosa sa SAD i Kinom garantovao je sigurnost zemlje i ekonomski prosperitet. Australijska privreda imala je velike koristi od snažnih odnosa sa Pekingom. Izvoz u Kinu skočio je sa oko 3,6 milijardi dolara 2000. godine, na više od 74 milijarde dolara do 2015. godine. Neki ekonomisti tvrde da je kinesko unosno tržište resursa pomoglo u zaštiti Australije od recesije tokom globalne finansijske krize.

Izvor: www.nova.rs
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Last Login:November 23, 2022, 11:38:10 am
Posts: 69 468



« Reply #226 on: September 18, 2021, 08:28:25 am »



Quote
China Urges U.S., Australia to Stop Provoking Troubles in Asian-Pacific Region

China urges the United States and Australia to stop provoking troubles in the Asian-Pacific region, said Foreign Ministry spokesman Zhao Lijian Friday.




« Last Edit: September 18, 2021, 09:26:34 am by Dreadnought » Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Last Login:November 23, 2022, 11:38:10 am
Posts: 69 468



« Reply #227 on: September 18, 2021, 09:24:47 am »



Jasna poruka Kini?


Sjedinjene Američke Države i Velika Britanija žele da pomognu Australiji u gradnji atomskih podmornica.

To je jasna poruka Kini, zemlji koja je ekonomski i vojno u usponu, piše DW.

Sjedinjene Američke Države, Velika Britanija i Australija sklopili su pakt o bezbednosti za strateški važno područje Indopacifika. Svoj trojni savez nazvali su "AUKUS". Predsednik SAD Džozef Bajden, britanski premijer Boris Džonson i njegov australijski kolega Skot Morison zajedno su predstavili novi savez – tom prilikom bili su uključeni putem video-veze.

Radi se o dugoročnom obezbeđivanju mira i stabilnosti u regiji, rekao je Bajden u Vašingtonu. On je istovremeno upozorio na "pretnje koje se razvijaju velikom brzinom" u regionu Indo-Pacifika.


"Tesna saradnja"

Australiji će u okviru pakta biti stavljena na raspolaganje tehnologija kako bi ta zemlja mogla da gradi podmornice na nuklearni pogon. Prvi put posle više 50 godina SAD dele svoju tehnologiju podmornica - do sada je to bio slučaj samo sa Velikom Britanijom.

"Naš cilj je da radimo zajedno kako bismo održali bezbednost i stabilnost u regionu Indopacifika", rekao je Džonson u Londonu.

Reč je o jednom od najkompleksnijih i tehnički najzahtevnijih projekata na svetu, njegova realizacija potrajaće više decenija i za to će biti potrebna najnaprednija tehnologija, precizirao je britanski premijer. A Australija je "srodna nacija" s kojom "želimo da podelimo tu tehnologiju", rekao je Džonson.

Nuklearne podmornice su mnogo brže i teže ih je uočiti od onih sa konvencionalnim pogonom. Mogu da ostanu pod vodom mesecima, da ispaljuju projektile veće udaljenosti i nose više projektila i tereta.

Australija će biti tek sedma država na svetu koja poseduje nuklearne podmornice posle SAD, Velike Britanije, Francuske, Kine, Indije i Rusije.

"Nameravamo da te podmornice gradimo u Adelajdu, i to u tesnoj saradnji sa SAD i Velikom Britanijom", najavio je Morison u Kanberi. U idućih 18 meseci trebalo bi ispitati na koji način bi to moglo da se sprovede i u praksi.

Podmornice neće biti opremljene atomskim naoružanjem, izričito su naglasila trojica državnika. Morison je dodao: "I dalje ćemo ispunjavati sve preuzete obveze po pitanju neširenja nuklearnog oružja".

Prema američkim navodima, partnerstvo predviđa i saradnju na području veštačke inteligencije, odnosno kvantne tehnologije i kibernetičkih tema.


"Mentalitet Hladnog rata"

Šta je uopšte pozadina tog novog pakta? Članice AUKUS sa sve više zabrinutosti prate nastup Kine, koja beleži i ekonomski i vojni uspon. Ali, Bajden, Džonson i Morison u svojim izjavama ni na jednom mestu nisu izričito spomenuli Narodnu Republiku.

Kineska ambasada u Vašingtonu osudila je sklapanje tog pakta. Te zemlje "ne bi trebalo da formiraju blok koji isključuje druge, blok koji cilja na interese trećih zemalja ili im šteti. Posebno bi se trebali odreći mentaliteta Hladnog rata i ideoloških predrasuda", izjavio je jedan portparol ambasade.


Stav susednog Novog Zelanda

Novi Zeland će australijskim podmornicama zabraniti uzlazak u svoje vode, u skladu sa svojom postojećom politikom o nuklearnim podmornicama. Premijerka Džasinda Ardern rekla je da njenoj zemlji nije ponuđeno da se pridruži paktu.

Ova zemlja nadomak Australije članica je grupe "Pet očiju" kojoj pored SAD, Velike Britanije i Australije pripada i Kanada. Te zemlje su sklopile pakt UKUSA o tesnoj saradnji svojih tajnih službi.


Francuska "izvisila" za 31 milijardu evra

Ovaj pakt je doveo do spora sa Francuskom, koja je sada izgubila ugovor sa Australijom o izgradnji 12 podmornica - vredan preko 31 milijardu evra.

"To je zaista nož u leđa. Sa Australijom smo izgradili odnos poverenja, i to poverenje je iznevereno", rekao je francuski ministar spoljnih poslova Žan Iv le Drijan za radio stanicu "Frans info".


izvor
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Last Login:November 23, 2022, 11:38:10 am
Posts: 69 468



« Reply #228 on: September 18, 2021, 11:56:15 am »



Quote
France recalls ambassadors to US, Australia over AUKUS submarine deal

A fierce diplomatic row is heating up within the Western alliance. France has recalled its ambassadors to the United States and Australia after Canberra scrapped a major French submarine purchase in favor of nuclear-powered subs built with US technology.

France's Foreign Minister Jean-Yves Le Drian said the cancellation of the contract was "unacceptable behavior between allies and partners." On Wednesday, US President Joe Biden infuriated Paris by announcing a new Indo-Pacific security alliance with Britain and Australia. France is set to lose 31 billion euros on the submarines and says it expects compensation.




Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Last Login:November 23, 2022, 11:38:10 am
Posts: 69 468



« Reply #229 on: September 18, 2021, 01:14:18 pm »



Quote
France-Australia relationship at low point after AUKUS announcement

Australia's relationship with France has reached a low point as France withdraws its ambassador to Australia amid the announcement of AUKUS.

The French foreign minister argued the decision is justified by the gravity of the announcement made on September 15. France claims it was blindsided by the birth of the AUKUS alliance, which saw the Morrison government cancel the $90 billion submarine deal with France.

Foreign Minister Marise Payne says she understands France's deep disappointment.




Logged
Pages:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.028 seconds with 22 queries.