PALUBA
April 29, 2024, 08:33:27 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Čitajte na Palubi roman "Centar" u nastavcima, autora srpskog podoficira i našeg administratora Kuzme
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages: [1]   Go Down
  Print  
Author Topic: Recna navigacija  (Read 6565 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
milan11
mornar
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 25



« on: December 21, 2008, 09:45:26 am »

Postovane kolege! zamolio bih vas da me informisete o pravilima navigacije na reci, licno sam zainteresovan za brod od 8-10m ali se ne bih upustao u takvu avanturu bez da se dobro informisem o svemu, u principu me sve zanima od cene plovila do skola za navigaciju, i td. unapred vam se zahvaljujem i iskreno se nadam da cemo da zaplovimo Srpskim morem (mislim na Dunav i Savu)
Logged
Duki
Počasni član foruma
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 930



« Reply #1 on: December 21, 2008, 10:34:32 am »

I Tisa je plovna reka Wink
I ja sam se nešta raspitivao vezano za dozvolu za upravljanje. Polaganje za to liči na polaganje za vozaču dozvolu, zapravo to je to, samo što se ovo zove plovna. Polaže se u 'kapetaniji' a ja i ti bi mogli da polažemo samo za brodove do 14 metara.
Logged
milan11
mornar
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 25



« Reply #2 on: January 03, 2009, 12:33:20 pm »

ne bih vas je gusio sa ovakvim stvarima ali i na netu nesto ne mogu da nadjem kvalitetne informacije, nasao sam plovne karte Srbije ali ono je smesno bas ni na sta ne lici, sto se tice cene plovila ni to nisam nasao, ovde u Francuskoj moze dobro plovilo (recni brod od 7-9m) da se kupi za 10.000 do 15.000 evra sa kompletnom opremom, znam da za Dunav i Savu trebaju razlicite snage motora da budu itd. kako prolaze benzinski brodski motori kod nas? koja je minimalna snaga motora za nase uslove?
AJDE DRUGARI POMAGAJTE! bar da imamo gde da se skupimo pa da rostiljamo malo ko ljudi i da se druzimo pored vode!
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 062


« Reply #3 on: January 03, 2009, 01:35:03 pm »

Što se tiče navigacije, uzmi knjigu "Pravila izbegavanja sudara na moru" iliti tzv PISM. U toj knjizi bi trebala da je obradjena i navigacija na reci.
Što se tiče cena trebalo bi obići male oglase. Kriza ide, možda će i cene pasti...
Logged
marke
mornar
*
Offline Offline

Posts: 2


« Reply #4 on: January 03, 2009, 02:16:57 pm »

probaj da postavis ova pitanja na forum "Navodi.com".

Ti su ljudi verzirani za plovne puteve Dunava i Save kao i za ostalo u vezi reka u Srbiji.
Logged
ZastavnikDjemo
poručnik korvete
*
Offline Offline

Posts: 3 509



« Reply #5 on: January 03, 2009, 10:36:10 pm »

Ako uzmeš gliser, nema glava da te boli, samo pitanje je u kakvom su stanju. U principu, cene polovnih glisera se kreću od 10000 do 20000 Evra, barem onih od 7-10 m.
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 062


« Reply #6 on: January 03, 2009, 10:41:57 pm »

Takodje nemoj da zaboraviš da si sa čamcem dva puta srećan: prvi put kad ga kupiš, i drugi put... kad ga prodaš...
Logged
milan11
mornar
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 25



« Reply #7 on: January 05, 2009, 06:53:35 pm »

hvala puno svima, odlican je sajt "navodi" samo meni nikad ne bi palo na pamet tako da napisem na pretrazivacu (google) mislim da je gramaticki neispravo, zato hvala puno!

obecavam da cu blagovremeno da vas obavestim sto se rostiljade tice
Logged
marke
mornar
*
Offline Offline

Posts: 2


« Reply #8 on: January 24, 2009, 07:51:58 pm »

Takodje probajte nov sajt "mojaladja.com" i slobodno se prikljucite forumu svi cemo vam rado dati sve informacije a nadam se i sresti se na Dunavu.
Logged
Pages: [1]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.025 seconds with 22 queries.