PALUBA
March 28, 2024, 02:46:15 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Prilikom registracije lozinka mora da sadrži najmanje osam karaktera, od toga jedno veliko slovo, i bar jednu cifru, u protivnom registracija neće biti uspešna
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 [3]   Go Down
  Print  
Author Topic: Brodski artiljerijsko-raketni sistem PVO "Pancir ME"  (Read 13689 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Kubovac
Global Moderator
kapetan bojnog broda
*
Online Online

Posts: 9 455



« Reply #30 on: July 04, 2023, 11:54:23 am »

Svi mali raketni brodovi ruske mornarice će se opremiti sa raketno-topovskim kompleksima Pancir-ME

Protivvazduhoplovni raketno-topovski sistem Pancir-ME pokazao se dobro tokom testiranja u MRK Karakurt, rekao je generalni direktor korporacije "Ak Bars".

Renat Mistahov, generalni direktor brodograditeljske kompanije Ak Bars, rekao je da će ta kompanija opremiti sve male raketne brodove (MRK) Ratne mornarice Rusije mornaričkim protivvazduhoplovnim raketno-topovskim sistemima Pancir-ME. Dobro se pokazao na testovima na MRK „Karakurt“, rekao je sagovornik RIA Novosti.

„Kupcima ćemo ponuditi MRK, koji uključuju sisteme Pancir testirane na brodu. Ako smo ranije instalirali protivvazduhoplovne sisteme Duet, danas je to Pancir, koji je zaista efikasan. Dokazao je to na svim vrstama testova“, rekao je Mistahov.

Naglasio je da brodovi moraju biti u stanju da se brane od dronova koji napadaju iz vazduha i sa mora.

Ranije je Aleksandar Žukov, konstruktor protivvazduhoplovnih sistema, rekao da brodska verzija kompleksa Pancir-M može da pogađa ciljeve koji lete na ultra malim visinama na udaljenosti do 20 kilometara.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


Izvor



* c013b779c587463e86a785cb23b81a9c.jpg (172.34 KB, 1280x720 - viewed 0 times.)
Logged
Kubovac
Global Moderator
kapetan bojnog broda
*
Online Online

Posts: 9 455



« Reply #31 on: November 16, 2023, 10:44:45 am »

Mali raketni brodovi projekta Bujan-M dobiće novi sistem PVO

Ministarstvo odbrane razmatra pitanje naoružavanja malih raketnih brodova projekta 21631 Bujan-M najnovijim protivvazduhoplovnim raketno-topovskim sistemima Pancir-M.

Ovo su za Izvestija izvestili izvori u vojnom resoru, a potvrdio je i izvor u vojno-industrijskom kompleksu. Prema njihovim rečima, prvi nosač jedinstvenog raketno-topovskog kompleksa PVO mogao bi da bude poslednji brod u seriji – Stavropolj, koji je trenutno u izgradnji.

„Brodove mogu napasti ne samo neprijateljski brodovi, već i avioni i projektili, a Pancir-M obara ne samo avione i bespilotne letelice, već i protivbrodske rakete, odnosno, pogađa sve vazduhoplovne ciljeve, i to veoma uspešno. Mali raketni brodovi postaće prioritetna meta u vojnom sukobu. Mi praktično nemamo krstarice, bojne brodove i nosače aviona. Samo ove male brodove. Dimenzije Pancir-M su male, ali je njihova efikasnost veoma visoka, protiv svih vazduhoplovnih ciljeva“, rekao je za „Izvestija“ bivši načelnik Generalštaba Ratne mornarice admiral Valentin Selivanov.

Brodska verzija Pancir-M je najnoviji sistem, analog istoimenog kopnenog kompleksa, koji se dobro dokazao u oblasti specijalne vojne operacije u Ukrajini u borbi protiv neprijateljskih raketa, aviona i bespilotnih letelica, vojni ekspert Dmitrij Boltenkov je rekao za Izvestiju.

„Ugradnja ovakvog sistema PVO ozbiljno će povećati sposobnosti brodova ovog tipa u organizovanju PVO. Bujani-M služe u Crnom, Baltičkom i Kaspijskom moru; ako je potrebno, mogu se prebaciti između flota duž reka. Tokom rada, brodovi su se dobro dokazali. Važno je da su Bujani-M nosači krstarećih raketa Kalibr, koje igraju veliku ulogu u nanošenju visoko preciznih udara na ciljeve duboko na teritoriji neprijatelja. I naravno potrebna im je zaštita. Ovo je važan cilj za neprijatelja“, objasnio je stručnjak.

Boltenkov je napomenuo da se Pancir-M tokom SVO dobro pokazao u borbi protiv ukrajinske avijacije, raketa i dronova.

Mali raketni brod klase "Bujan-M":

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Raketno-topovski kompleks Pancir-M na malom raketnom brodu projekta 22800 "Odintsovo":

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Raketno-topovski kompleks Pancir-M na brodu projekta Bujan-M, ilustracija:

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


Izvor


* Bujan 1.jpg (46.79 KB, 900x506 - viewed 0 times.)

* Pancir-M na Odincovu.jpg (75.05 KB, 1065x710 - viewed 0 times.)

* Pancir-M na Bujanu ilustracija.jpeg (300.35 KB, 1299x983 - viewed 1 times.)
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 447


« Reply #32 on: November 16, 2023, 01:47:37 pm »


Ако се говори о "Бујану", пр.21631, не о Каракурту, пр.22800, Бујан је замишљен као обична топовњача, па су Руси видели могућности тог бродића и нормално закључили да су могућности бродића  далеко веће, па му тутнули оне ракетле. Бујан (М) има за сада недовољну ПВО и Панцир М је одлично решење. Могу се "поздравити" задуго са моторима МТУ, иако су они стварно најбољи, а и најскупљи, али шта ћеш. Петроградска "Звезда", која је некад могла направити неколико стотина мотора годишње, сад једва прави неколико месечно, укупно највише 50так годишње, ако и толико 56ЧСПН 16/17, 112ЧСПН 16/17, у неколико варијанти. Ти су мотори специфични и без обзира на снагу имају своје неотклоњиве "гремлине". Кинеске моторе Руси пљују и псују купљене као привремено решење. Ако је то баш тако, како руски разарачи пр.956 продати Кини и после 20 година плове и раде и Кинези немају суштинске примедбе, мада њихов котлотурбински  погон тражи веома пажљиво руковање и одржавање. Пре бих рекао да је суштина у томе да кинески стројари раде и не помишљајући на "политру" вотке за котлом, док Руси... ма знамо. Од јануара 2024. и последњи  "Современниј" ВМФРФ највероватније иде најпре на мртви вез, а онда на шпенадле.
Logged
Kubovac
Global Moderator
kapetan bojnog broda
*
Online Online

Posts: 9 455



« Reply #33 on: January 30, 2024, 07:56:35 pm »

Svi ruski brodovi u izgradnji biće opremljeni brodskim sistemom PVO Pancir-ME, pregled

Brodski protivvazduhoplovni raketno-topovski sistem Pancir-ME usvajaju svi ruski brodovi u izgradnji. Brodska verzija sistema PVO Pancir-ME razvijena je u Konstruktorskom birou za inžinjerstvo Šipunov u Tuli 2017. Za razliku od kopnene verzije, Pancir-ME je naoružan sa osam projektila 57E6-E1 i automatskim topovima AO-18KD kalibra 30 mm. Kompleks je sposoban da odbije grupne udare oružja za vazduhoplovni napad, istovremeno gađajući 4 cilja.

Sistem PVO Pancir-ME je jedini brodski sistem PVO na svetu sa jednim borbenim modulom, koji uključuje artiljerijsko i raketno oružje i sistem upravljanja. Sistem PVO koristi visoko inteligentni adaptivni radarsko-optički sistem upravljanja. Sve faze borbenog rada operatera – od traženja cilja do gađanja – su potpuno automatizovane. Kompleks je sposoban da detektuje ciljeve na dometu do 75 km, uništavajući ih u radijusu od 20 km od broda, na visini do 15 km, sa vremenom reakcije od 5 sekundi.

Maksimalna brzina gađanja ciljeva je do 1000 m/s. Težina sistema PVO Pancir-ME sa municijom je 7100 kg, opslužuju ga komandir borbenog modula i operater za praćenje ciljeva.

Logged
Pages:  1 2 [3]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.024 seconds with 23 queries.