Parsons i Rafael se udružuju na konkursu da brane marinske baze od malih dronovaDve kompanije će verovatno imati jaku konkurenciju u tehnološkom prostoru koji se pokazao vitalnim za ratove u Ukrajini i Izraelu.
MODERN DAY MARINE 2024 — Odbrambena tehnološka firma
Parsons udružuje se sa američkom podružnicom izraelske kompanije
Rafael kako bi se nadmetala za ugovor sa Marinskim korpusom na čekanju za zaštitu instalacija službe širom sveta od pretnji malih letelica, rekli su rukovodioci obe kompanije za
Breaking Defense u ekskluzivnom intervjuu.
Konkurs o kojem je reč vodi
Programska izvršna kancelarija za kopnene sisteme i traži tehnologiju koja je sposobna da otkrije i neutrališe bespilotne sisteme male grupe jedan i grupe dva koji se približavaju instalacijama marinskog korpusa. (
Pentagon klasifikuje bespilotne letelice u grupe, pri čemu prva grupa predstavlja male ručne dronove do grupe pet, koji su po veličini slični helikopterima sa ljudskom posadom.)
Rukovodioci su rekli da će jezgro njihove ponude uključivati
Rafaelov sistem
Drone Dome, istu tehnologiju koju izraelski
Iron Dome koristi za poraz malih BPL, dok će
Parsons biti glavni izvođač koji će obezbediti upravljanje programom, održavanje i integraciju sistema.
„
Rafael je postavio sistem
Drone Dome od 2016. godine“, rekao je Erik Braun, glavni tehnološki direktor u
Rafael Systems Global Sustainment, u intervjuu 24. aprila. „Provereno je, dokazano.
Rafael je glavni dobavljač C/UAS-a za zemlju Izrael.”
Braun je rekao da sistem
Drone Dome uključuje aktivni radar za detekciju, elektro-optičku i infracrvenu kameru, pasivni sistem za detekciju radio frekvencija i ometač za elektronsko ratovanje.
„Jedinstveni deo ovoga je da je
Rafael savladao integraciju senzora i efektora i fuziju senzora“, rekao je on. „Postoji slojevit pristup ovom sistemu, baš kao i kod sistema
Iron Dome. … Otklanja i odbacuje mnogo klatera. To olakšava korisniku da ima jasnu situacionu sliku iz vazdušnog prostora."
Chris Hamilton, potpredsednik
Innovative Technology Solutions, poslovne jedinice
Parsonsa, rekao je da će uloga njegove kompanije u timskom aranžmanu uključivati održavanje, što za sistem protiv bespilotnih letelica znači da uvek bude funkcionalan.
„Ne može biti neispravan, uvek mora biti u radnom stanju“, rekao je. „Kao tim, poznajemo ove komponente, znamo kada morate ili da zamenite delove ili imate rezervne na određenim mestima da biste održali skoro ... konstantno stanje pripravnosti ovih sistema na svim lokacijama."
Portparol marinaca rekao je za
Breaking Defense prošle nedelje da je služba oročila vreme za kompanije da podnesu predloge 22. aprila i da planira da dodeli ugovor jednom dobavljaču u četvrtom kvartalu fiskalne 2024. godine — što je kasno leto i početak jeseni kalendarske 2025. godine.
Zbog konkurentske prirode vladinih ugovora, službe generalno nikada ne komentarišu koliko ili koje su kompanije podnele ponude, što znači da je nemoguće znati koji drugi timovi industrije se takmiče za posao, osim ako to javno ne objave.
Ali imajući u vidu svu nedavnu usredsređenost vojnih službi na tehnologije protiv UAS (bespilotnih letećih sistema), kao i jasnu potrebu da se te tehnologije svakodnevno demonstriraju i u Ukrajini i u Izraelu, marinci gotovo sigurno imaju pažnju brojnih dobavljača za njihov najnoviji program.
Sistem Drone Dome, koji je proizveo Rafael, koristi istu tehnologiju protiv UAS kao i izraelski Iron Dome: [ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
Izvor