PALUBA
April 27, 2024, 02:40:29 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Na forumu PalubaInfo novoregistrovane članove odobravamo ručno, to može potrajati 24 h, ali je neophodno da novoregistrovani korisnik aktivira svoj nalog koji će dobiti putem e-pošte u navedenom vremenu
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10   Go Down
  Print  
Author Topic: Tito nije imao moć da naruči strateško bombardovanje Beograda  (Read 13713 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #90 on: January 14, 2022, 10:52:44 am »


Сарађивали су и партизани. Постоји документ који казује да су немци и партизани склопили договор да се међусобно не нападају приликом уласка партизана у Србију, како би се обрачунали међусобно са четницима.


Daj taj dokument.
Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #91 on: January 14, 2022, 10:57:27 am »

Немам то код себе. Желим и ја да видим.
Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #92 on: January 14, 2022, 10:58:59 am »

Задар 60-тих година.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* 10-56-27-4-istorijsko-jezgro-zadra-1961-830x0.jpg (133.18 KB, 830x541 - viewed 2 times.)
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #93 on: January 14, 2022, 11:02:11 am »

Немам то код себе. Желим и ја да видим.

Ništa, kada ga budeš video i nabavio postavi ga ovde.
Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #94 on: January 14, 2022, 11:30:44 am »

Добро.

Logged
banebeograd
mladji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 276



« Reply #95 on: January 14, 2022, 12:53:13 pm »


ja naravno znam ko je na fotografiji koju sam ja postavio, pitanje o poznavanju onoga sto je postavljeno je bilo u vezi fotke cetnika i nemaca koja bi trebala valjda da dokaze nekakvu saradnju , kako to perun tvrdi...


A šta kao nisu sarađivali?
pa eto prosvetli me svojim znanjem i napisi mi onda za pocetak ko je na fotki, kad i gde i kojom povodom je nastala iu cemu se ogledala ta saradnja medju likovima sa fotke...
Logged
banebeograd
mladji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 276



« Reply #96 on: January 14, 2022, 01:07:40 pm »

Сарађивали су и партизани. Постоји документ који казује да су немци и партизани склопили договор да се међусобно не нападају приликом уласка партизана у Србију, како би се обрачунали међусобно са четницима.

Даље, Југославија је нападнута 06.04.1941. године, а партизански покрет је кренуо у оружану борбу тек након што је Немачка напала СССР.
komunisti su u rat u kraljevini usli kao nemacki saveznici, nema tu nikakve tajne , ribentrop i molotov su to ucinili jos dve godine ranije a da svabe nisu napale sssr saveznistvo bi trajalo ko zna koliko jos...

a da su crveni tokom rata (bas ka i pre rata) pravili dogovore i sa ustasama i sa svabama to su potvrdili i upravo oni sami, tj vinovnici tih dogovora recimo iz marta 43-e , koji su na kraju doveli do toga da je poverujuci nemcima na rec austrijski feldvebel zvao u pomoc engleze da ga spasu sa drvara odakle je odleteo i ostavio i narod i vojsku na izvolte svabskim i usraskim trupama koje su napravile masakr medju srpskim zivljem tog kraja...
Logged
banebeograd
mladji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 276



« Reply #97 on: January 14, 2022, 01:15:32 pm »


Сарађивали су и партизани. Постоји документ који казује да су немци и партизани склопили договор да се међусобно не нападају приликом уласка партизана у Србију, како би се обрачунали међусобно са четницима.


Daj taj dokument.
potrazi na netu martovski pregovori 1943, ima toga sto je tamo potpisivano koliko hoces i to iz biografija upravo onih koji su u ime komunista bili tamo prisutni .
ili potrazi ovo ...Лековић, Мишо (1985). Мартовски преговори 1943.

evo dok sam ne nadjes sta se moze procitati..

На састанцима у Загребу 23. и 24. марта Велебит и Ђилас су изјавили следеће: „...ми немамо никаквог разлога за ратовање против немачке војске, нити за изазивање штете немачким интересима у целој држави, било да су војне или економске природе. За то не захтевамо никакву противуслугу. Треба само да нам омогућите прилику да се боримо против четника и ми ћемо их ликвидирати“.

Тито је за време преговора издавао наређења својим јединицама да се обуставе акције против снага Немачке, Италије и НДХ, како би све своје снаге уперили против ЈВуО. Тако је Велебитов други одлазак на преговоре у Загреб искориштен и да се упути наређење 6. источнобосанској бригади, у којем је Иси Јовановићу забрањено било какво сукобљавање са Немцима. Наређење су потписали Тито, Ранковић и Жујовић, а упућено је по куриру Груји Сокнићу, који је требало заједно са Велебитом да оде у Сарајево, а потом немачким превозним средством уз њихову пратњу на територију Романије или Бирча. Слична наређења упућена су и команданту 1. босанског корпуса Кости Нађу, штабу 3. оперативне зоне Хрватске, команданту 1. пролетерске бригаде Данилу Лекићу и команданту 1. пролетерске дивизије Кочи Поповићу.[45]

Када је Тито обавестио генералног секретара Коминтерне Георги Димитрова о размени ратних заробљеника с Немцима, дошло је до драме. О томе је расправљала комисија коју су сачињавали Б. Н. Пономарјов, идеолог Коминтерне, Фирнбер, представник аустријске КП, Гемалндер, представник чешке КП, и Ђуро Салај, представник југословенске КП.[46] Извршни комитет Комунистичке интернационале је 31. марта 1943. упутио Титу прекорни телеграм следеће садржине:

"Нас иритира околност, што сте ви извршили размену с немачким ратним заробљеницима, што сте послали делегацију, која је извршила преговоре с Немцима, као и чињеница да је немачки амбасадор у Загребу изразио жељу да се с Вама лично сретне. Шта се то догађа? Народ се налази у једној огорченој борби против окупатора, кад изненада - такви односи између вас и Немаца. Да ли је то у складу с политиком Немаца, који желе да изазову међу Југословенима братски раздор како би што лакше разбили народноослободилачку армију? Ја вас молим за објашњење овога питања. Даље: Чињеница је разумљива што незадовољство народа против Енглеза расте. Али, зар не размишљате о томе, да у садашњем тренутку изазивати незадовољство против Енглеза шкоди народноослободилачкој борби, и да мржња против окупатора, у првој линији против Немаца, мора да се потпирује? Свака врста повезивања с немачким моћницима може ову толико потребну народну мржњу слабити. Очекујем ваш одговор."[46][47]
— Телеграм Извршног комитета Комунистичке интернационале Титу од 31. марта 1943.
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #98 on: January 14, 2022, 02:56:43 pm »

Da ne odgovaram u dve teme, jer se vodi ista priča.

perune jel moguce da ti pises o ovome a da stvarno pojma nemas o borbama koje je jedina regularna vojska na teritoji kraljevine jugoslavije vodila protiv okupatora Huh?
ajd malo proguglaj na tu temu pa svrati , potpuno mi je bezveze da omalovazavam tvoj autoritet ovde na tako besmislenim dokazivanjima koje i deca iz osnovne skole ako ih zanima mogu naci na netu...

Ako dobro shvačam, četnici su se borili protiv nemaca, a britanci slučajno naoružali prekomorske brigade (cca 27.000 vojnika) sa tehnikom, i podržali partizane jer je crvena propaganda to tako prikazala? A četnika se odrekli iz kog razloga? Pa je Slovenija je tako mala, da su morali i nemci i ustaše i četnici u istoj koloni se povlačiti, jer nije bilo mjesta za 3 posebne kolone? Pa ako bili tako dobri, što jih slovenci nisu tako toplo prihvatili (ili je to vekovna mržnja slovenaca protiv srba?), a pre svega, što nisu pobijedili kad imali takvu moč i podršku svih naroda?

Nije to forum nogometnih navijača, da svako navija za svoju ekipu, nego recimo bobu bob, i pričajmo ozbilno i recimo kako bilo. U crveni, komunjare i ostala slična nazivanja ne pašu u normalnu komunikaciju.

I ne zaboravi, ako pričaš o teritoriji juge, nije to samo srbija. U Sloveniji bilo poprilično drugačije stanje, i otpor protiv fašista počeo več u 20-tim godinama. TIGR i to. I partizani, kako god u zapadnom delu Slovenije, prvo bili borci za svobodu i protiv fašista a tek onda komunisti. Djeda i njegova brača, večinoma prvoborci, čak i koji narodni heroj se nađe u toj grupi, uvjek su slavili i božič i uskrst. I to normalno, ne u tami i kako god bi sada neki radi prikazali. Čak su i duhovniki bili u partizanima, među samim komunistima..

https://www.knjiznica-velenje.si/app/uploads/2021/01/joze_lampret.pdf
Logged
Jester
Počasni član foruma
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 326



« Reply #99 on: January 14, 2022, 03:01:52 pm »

@Bozo13

Samo ću citirati Valdimira Nazora ;

Da, to nam kažu,
A sve u meni na to kliče: Lažu!
lako nema raka, spomenika,
Zidina, ploča, pergamena, slika,
Ja ipak znam što bje i kako bje.
Ne razasute na sve četir strane
Već u mom tijelu leže ukopane
Otaca mojih put i kosti sve!
Propao nije ni duh im ni lik:
Pognojili su tlo iz koga nikoh,
Njivu što gradim, putove što svikoh:
Njih mrtvih ja sam živi spomenik!
Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #100 on: January 14, 2022, 03:03:47 pm »

Велика Британија је играла на две карте, тако да увек може да победи. Они су подржавали југословенског краља и династију, али су исто тако помагали Тита. Шта год да се догоди, Британци побеђују, а народ нек се сналази и нека после пребира ко је био бољи и праведнији.

Зашто су би Словенци, или барем њих већина била за четнике, када су имали своје циљеве? Део Словенаца је био у четницима и остао је одан краљу до краја. Други део је отишао у партизане, а трећи део је сарађивао са окупатором. Партизанска варијанта је победила.
Logged
Perun
poručnik korvete
*
Offline Offline

Posts: 3 676


« Reply #101 on: January 14, 2022, 04:26:26 pm »

Partizanska varijanta je pobjedila jer je bila bolja i jača i jer se borila na pravoj strani, na strani dobra protiv sila zla i domaćih izdajica. Zna se dobro tko su bili četnici i zašto su završili kako su završili. Može svatko pričati i lagati ali ne zauvijek jer narod pamti

« Last Edit: January 14, 2022, 04:40:31 pm by Perun » Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #102 on: January 14, 2022, 04:46:36 pm »

Народ памти оно што не пише у књигама и што се не емитује на телевизији. Народ памти нешто што не одговара историчарима и политичарима. Захвалан сам што сам успео да разговарам са онима који су се лично уверили у све ово о чему сада причамо, а њихова казивања немају везе са овим што се овде објављује као истина.

А то да је неко победио зато што је био добар или изгубио зато што је био зао не може да се узме као озбиљно.
Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #103 on: January 14, 2022, 05:21:30 pm »

Народ ... памти

 Grin Ove dvije riječi mi ne idu zajedno nikako.

Narod pamti ono šta mu u tom trenutku odgovara i ništa drugo.
Dovoljno je pogledati samo izbore političare ...  trla baba lan.

poz.
Logged
jeremijaljesina
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 868


« Reply #104 on: January 14, 2022, 05:23:33 pm »

Partizanska varijanta je pobjedila jer je bila bolja i jača i jer se borila na pravoj strani, na strani dobra protiv sila zla i domaćih izdajica. Zna se dobro tko su bili četnici i zašto su završili kako su završili. Može svatko pričati i lagati ali ne zauvijek jer narod pamti



Potpuno iste impresije, od rijeci do rijeci, kako je meni govorio i moj djed (partizan, 7. Banijska, Sutjeska i Neretva). Perune   Kiss
Logged
Pages:  1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.031 seconds with 22 queries.