PALUBA
June 04, 2024, 10:57:28 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Prilikom registracije unesite tačno Vašu e-mail adresu i obavezno proverite neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... 54   Go Down
  Print  
Author Topic: Teroristički napadi u Francuskoj  (Read 160932 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #90 on: January 09, 2015, 10:25:34 pm »

Počelo je stvaranje psihoze rata. Ovo je priprema za nešto veće. Nije moguće da se ovo desi u jednom danu. Nešto je veće u igri.
Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #91 on: January 09, 2015, 10:54:25 pm »

Ja sam mislio da sam teoretičar zavjera ali vidim da ima i većih.  Smiley
Nemojte da vas hvata pesimizam, terorizam dolazi doma, ništa strašno, morat ćemo se naučiti živjeti sa time.

poz.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 470


« Reply #92 on: January 09, 2015, 11:10:45 pm »

Šlem na glavu, pa do pijace prebacivanjem u kratkim skokovima laugh.
Logged
Boris P
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 238


« Reply #93 on: January 10, 2015, 12:04:09 am »

Trebo sam da "patentiram" tekst, ipak poznatiji je od mene  Grin

http://webtribune.rs/ako-u-narednim-danima-prestane-da-poziva-na-skidanje-sankcija-rusiji-oland-je-shvatio-poruku/
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #94 on: January 10, 2015, 12:51:29 am »

Oslobađanje talaca iz super marketa.

Logged
Zaslon
Moderator
stariji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 866



« Reply #95 on: January 10, 2015, 01:52:18 am »

Meni nije jasno koještaa sa ovog snimka ... pa zar se ovako vrši upad, laički gledano ..... policajaca ima bar 10-12 (15) desno i 20-tak levo, drže 5-10 štitova svi pucaju i to jedan preko drugog, sumnjam da nije baš niko od policajaca pogođen "prijateljskom vatrom". Na 0:20 policajac sa leve strane pretrčava udesno u market direktno preko linije vatre ovih sa desne strane (ne izgleda mi da je tako planirano jer ovi sa desna ne prestaju da pucaju)?!

Ovdi ima podosta stručnih ljudi pa neka kažu nešto a i ta francuska ima dosta tih spec.jedinica, malo malo našim (a i ostalima iz regiona) policijskim specijalcima iz RAID-a i GIGN-a drže kurseve a onda ovakav snimak?! Možda grešim jer nisam stručanjak iz ove oblasti?
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #96 on: January 10, 2015, 09:01:02 am »

Mene čudi da se nisu međusobno poubijali, kada su krenuli da prangijaju, pošto ovo ne mogu da nazovem gađanjem.
Logged
dark-bullet
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 532



« Reply #97 on: January 10, 2015, 11:31:57 am »

Kad gađaš, gledaš u šta gađaš. Svi koriste poluautomatsku vatru, dakle paljba je kontrolirana.
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #98 on: January 10, 2015, 12:18:06 pm »

Pokušajmo biti realni. Ja pripadam po rođenju Kršćanskoj civilizaciji, ali nastranu to. Ovo je vraćanje, na kašičicu,  Undecided Muslimanskog svijeta zapadu u odnosu na ono šta je zapad radio zadnji decenija Muslimanskom svijetu. Ko ih je zvao da tamo tamane taj živalj ko stoku. Kako su samo besćutno zatukli onog nesretnog Gadafija, pa okačili nesretnog Sadama kao psa. Šta samo rade u Avganistanu u kojem svesrdno pomažu i neki sa ovih balkanskih prostora. Šta oni tamo rade? Ko ih je zvao? Najveću krivicu u tome svemu snose Amerikanci. Ali oni su se tamo preko bare zabarikadirali, a plaćaju blesavi Evropljani. Čemu....? Zašto..?

Ne valja to ništa. Ovo je sve katastrofa. Još bi toga rekao, ali idem na dijalizu, pa šta kome bog da...
« Last Edit: January 10, 2015, 12:45:50 pm by Adler, Reason: prelom teksta; pravopis » Logged
Zaslon
Moderator
stariji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 866



« Reply #99 on: January 10, 2015, 02:04:17 pm »

Kanal Žandarmerije, francuske, akcija GIGN protiv braće Kuaši

<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/yS57T5A0CIE?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>

UPOZORENJE-UPOZORENJE-UPOZORENJE - Drugi snimak sadrži necenzurisane scene likvidacije osobe koja je držala taoce u marketu pa kao takav može nekome biti neprijatan za gledanje ili štetan po zdravlje!!! UPOZORENJE

<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/zKCvq1ltRIM?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>
Logged
Рашо
Stručni saradnik - RV i PVO
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 912



« Reply #100 on: January 10, 2015, 02:18:05 pm »

Потпуни хаос. На кога ли су двадесетак секунди сви пуцали "контролисаном паљбом", како рече "dark-bullet", да би га на крају устријелили на вратима? Huh?
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #101 on: January 10, 2015, 02:42:49 pm »

Потпуни хаос. На кога ли су двадесетак секунди сви пуцали "контролисаном паљбом", како рече "dark-bullet", да би га на крају устријелили на вратима? Huh?

Ljudi, pa nije ovo američki akcioni film, gde snajperisti pogađaju svakim metkom, sa kilometar.
Ovo je realnost!
Logged
JASON
Stručni saradnik - istorija
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 9 199



« Reply #102 on: January 10, 2015, 03:52:02 pm »

Najveću krivicu u tome svemu snose Amerikanci. Ali oni su se tamo preko bare zabarikadirali, a plaćaju blesavi Evropljani. Čemu....? Zašto..?
Америчким посебним интересима, морају сви, читав свет, да се клања, иначе... прах и пепео (В. Кларк). 
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #103 on: January 10, 2015, 04:14:02 pm »

Потпуни хаос. На кога ли су двадесетак секунди сви пуцали "контролисаном паљбом", како рече "dark-bullet", да би га на крају устријелили на вратима? Huh?

Mene baš to zanima, ovi kao na svadbu da su pošli.

Потпуни хаос. На кога ли су двадесетак секунди сви пуцали "контролисаном паљбом", како рече "dark-bullet", да би га на крају устријелили на вратима? Huh?

Ljudi, pa nije ovo američki akcioni film, gde snajperisti pogađaju svakim metkom, sa kilometar.
Ovo je realnost!

Naravno da nije, ali valjda treba da pucaš u njega a ne da sipaš municiju u prodavnicu. Jeste da je, ako se ne varam, 30% prihvatljiv gubitak talaca, ali ne moraš baš da ispuniš kvotu.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 470


« Reply #104 on: January 10, 2015, 04:32:14 pm »

Quote
Meni nije jasno koještaa sa ovog snimka ... pa zar se ovako vrši upad, laički gledano ..... policajaca ima bar 10-12 (15) desno i 20-tak levo, drže 5-10 štitova svi pucaju i to jedan preko drugog, sumnjam da nije baš niko od policajaca pogođen "prijateljskom vatrom". Na 0:20 policajac sa leve strane pretrčava udesno u market direktno preko linije vatre ovih sa desne strane (ne izgleda mi da je tako planirano jer ovi sa desna ne prestaju da pucaju)?!

Ovdi ima podosta stručnih ljudi pa neka kažu nešto a i ta francuska ima dosta tih spec.jedinica, malo malo našim (a i ostalima iz regiona) policijskim specijalcima iz RAID-a i GIGN-a drže kurseve a onda ovakav snimak?! Možda grešim jer nisam stručanjak iz ove oblasti?

Teško je reći bilo šta kritički bez poznavanja situacije na licu mesta i informacija koje je imala policija pre upada. Ovako na "gledanje" ovo zaista deluje malo neorganizovano. Jedan od policajaca ulazi dok ga ostali ne slede (ostaju na vratima), čuje se pucnjava (pucaju i ovi sa vrata) i odjednom terorista "naskače" na vrata gde gde ga upucavaju. Potom se policajci "guraju" sa taocima koji pokušavaju izađu. Nekako mi izgleda da su grupe za upad prevelike, na brzini skupljene i pripremljene (bez precizne podele zadataka).

U stvarnosti, kao što Lovac reče nije sve kao u filmovima. Puno je nepoznanica, a posebno pritiska političara i javnosti što sve uzrokuje da se policija često ponaša, kao što izgleda i u ovom slučaju, po sistemu "puno babica kilava deca". Kako mediji navode niko od talaca nije stradao prilikom ovog upada policije, već ih je nekoliko ubijeno odmah kod upada teroriste u market, dakle pre akcije policije.
Logged
Pages:  1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... 54   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.056 seconds with 23 queries.