PALUBA
April 25, 2024, 07:07:15 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Pravilnik za prenošenje vesti na forumu PalubaInfo
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages: [1]   Go Down
  Print  
Author Topic: Brod britanske mornarice sudario se sa ruskom podmornicom u severnom Atlantiku  (Read 1611 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« on: January 06, 2022, 08:47:57 pm »

Brod britanske mornarice sudario se sa ruskom podmornicom u severnom Atlantiku
Tanjug 06.01.2022.

Brod britanske mornarice sudario se sa ruskom podmornicom u severnom Atlantiku, preneo je dnevnik "San".

Ruska podmornica, koja može da nosi nuklearna torpeda, udarila je u sonarni kabl koji je vukao HMS Nortamberlend. Veruje se da je ovo prvi sudar ruskog i britanskog broda od kraja Hladnog rata. Britanska Fregata 23 je krenula u potragu za ruskom podmornicom na oko 350 kilometara severno od Škotske.

Izvor: www.blic.rs
Logged
momo PT61
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 053


ПЕНЗИОНЕР


« Reply #1 on: January 06, 2022, 09:09:58 pm »

     Kolliko je dug taj kabel  ako je oko kilometra ili manje.onda neka ruski  matrozi slave kao drugi rodjendan,s njihove  majke   pale  svijece u crkvama sirom Rusije za zahvalnost  svevisnjem!
Logged
kukador
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 809



« Reply #2 on: January 06, 2022, 09:22:25 pm »

momo, možeš pojasniti zašto je dužina kabla važna?
Logged
momo PT61
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 053


ПЕНЗИОНЕР


« Reply #3 on: January 07, 2022, 10:58:15 am »

Hajde da pokusam/amatreski/ruske mpodmornice su velika plovila od 150 i vise metara a kod tegleceheg soara kablo dotiže i do 1500 mrtara-da skratim-ru pravilo pravilo ruska podmornica iz nekog razloga nije detektovala HMS brod  a i sam sonar,ali ja kako mislim.,udarila je dovoljno daleko -preko 1000 m- i komnda je uspela da  izmanevriše i direktni  kontsakt se nije dogodio.A kada dođe  do direktnog udara prsdećamo se na Kursk,skrsaja bilo!
    
Možcda ce se neekome  neće svidjeti moje pisanije ,neko ća se smijati,ali ja kao ameter usdim se da ponekad dam svoje mišlenje


 
















 a
« Last Edit: January 07, 2022, 03:43:19 pm by MOTORISTA » Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #4 on: January 07, 2022, 03:45:33 pm »

Britanski ratni brod se sudario sa ruskom podmornicom
Novosti online 07. 01. 2022.

MINISTARSTVO odbrane Velike Britanije tvrdi da se ruska „lovac-ubica” podmornica pre nekoliko godina sudarila sa ratnim brodom Kraljevske mornarice, koji je bio u patrolnoj misiji u severnom Atlantiku.

Vest o „sudaru“ dolazi usred stalnih tvrdnji zapadnih medija i zvaničnika da Rusija priprema „invaziju“ na Ukrajinu, što Moskva kategorično odbacuje. Britanski portparol je rekao da je „krajem 2020. ruska podmornica koju je pratila fregata HMS ‘Northamberlend‘ došla u kontakt sa njenim sonarom“, dodajući da „Kraljevska mornarica redovno prati strane brodove i podmornice kako bi osigurala odbranu Velike Britanije".

Britansko ministarstvo odbrane objavilo je komentar o incidentu nakon što se pojavio snimak koji navodno prikazuje taj trenutak. To je kamerom snimila TV ekipa „Kanala 5“, koja je snimala za emisiju „Ratni brod: Život na moru“. Na video-snimku kojinavodno prikazuje trenutak udara, za koji se veruje da je prvi sudar između ruskih i britanskih brodova od Hladnog rata, čuje se kako član posade britanske fregate viče „Šta sam dođavola upravo udario?“ Na snimku se takođe vidi da je komandant ratnog broda Tom Hobs rekao da je njegovo plovilo „veoma blizu podmornice“.

Jedan je izvor iz britanske mornarice rekao kako je verovatnost da podmornica udari u tegljeni sonar izuzetno mala, gotovo nepostojeća.

„Okean je ogroman, a vučeno telo sonara je toliko malo da je verovatnost interakcije vrlo mala. Ovde se radi naprosto o nesreći i slučajnom događaju. Rusi to ne bi namerno pokušali učiniti“, uverava izvor, a prenosi Sputnjik internešenal.

Izvor: www.novosti.rs
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #5 on: January 07, 2022, 03:52:04 pm »

Logged
Pages: [1]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.024 seconds with 23 queries.