PALUBA
April 28, 2024, 10:43:16 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 [39] 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... 224   Go Down
  Print  
Author Topic: Mogući vojni udar na Iran  (Read 509991 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
dexy
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 662



« Reply #570 on: August 25, 2012, 03:19:41 pm »

Pa nećemo valjda dozvoliti svakoj bagri da ima nuklearke?
Logged
Boris P
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 238


« Reply #571 on: August 25, 2012, 03:31:55 pm »

Problem je što ih bagra i ima.

NARAVNO TO JE MOJE MIŠLJENJE, i drugi se naravno NE MORAJU sa navedenim složiti.
Logged
Boris P
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 238


« Reply #572 on: August 25, 2012, 03:35:08 pm »

Evo, molim Vas nešto da potkrepim.

                          http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2012&mm=08&dd=25&nav_category=78&nav_id=637510
Logged
dexy
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 662



« Reply #573 on: August 25, 2012, 03:42:34 pm »

Da se uozbiljimo malo, ipak nije to rečnik za Palubu, mada malo šale nije na odmet i na ovako ozbiljnim temama Smiley
Ne smatram da je posedovanje nuklearnog naoružanja bilo čije demokratsko pravo, niti je bilo kome u svetu u interesu da se pojavi još jedna nuklearna sila. Naročito nije nama u interesu na ovim prostorima da Iran i arapske države postanu nuklearne sile, obzirom na njihovo dosadašnje delovanje kod nas u prethodnom periodu.
Sa druge strane, iako režimi u ovim državama vladaju čvrstom rukom i deluju nesmenjivo, poslednji događaji pokazuju da se situacija može promeniti munjevitom brzinom, i onda bi kontrolu nad nuklearnim arsenalom koji bi mogle imati te države mogla dospeti u ruke radikalnih elemenata koje nije moguće kontrolisati.
Vidimo i u Siriji da upravo ti radikalni elementi pokušavaju da iskoriste građanski rat da prigrabe kontrolu nad post Asadovom Sirijom, kao što su pokušavali pre toga u Libiji.
Zamisli sada ovakav scenario u nuklearnom Iranu ili Saudijskoj Arabiji. To bi bila globalna opasnost, i zato je bolje da se to spreči na vreme. Verujem da ima prostora da Iran dobije nuklearnu energiju za civilne svrhe, a da se pri tom obezbedi da ne dobiju nuklearno oružje, ali je pitanje da li to režim u Teheranu zaista i želi, kao i da li SAD to zaista želi?
Logged
Boris P
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 238


« Reply #574 on: August 25, 2012, 04:21:39 pm »

Stvar sam posmatrao samo sa uske strane, dosta strasno.

Naravno da takvo posmatranje daje "čudnu" sliku koja je često baš onakva kakva ne bi smela da bude.

Biti nuklearna sila je velika ogovornost, strašna.

Kad sam bio klinac u zgradi je bio jedan lik stariji od mene, bio je viši i jači, mislim da nema potrebe da Vam objašnjavam da me je tabao i da mi je pomerao pamet.

Matori mi je rekao da to moram sam da rešim, posebno zato što je njegov otac radio u istoj firmi sa mojim.

Na njegovu žalost imao je mlađeg brata, koji je bio niži i mlađi od mene.

Onako ojađen od lešenja jednom sam sačekao njegovog burazera i odro ga od batina.

Stariji brat me je ponovo olešio ko vola u kupusu.

Jednom me je majka poslala da bacim đubre, na stepeništu sam ulovio onog mlađeg, zgazio sam ga ko psa, tuko sam ga plastičnom kantom, nesrećnik je toliko kukao da je na hodnik izašla komšinica, iščupala mi uši i odvukla kevi, keva mi je opaučila roditeljsku šamarčinu i rekla da rodim novu kantu a da ću džeparac da dobijem "na sveti nikad", verovatno ni tada.

Lovu mi je krišom dao ćale, rekao je da ako pisnem da će istu takvu al"metalnu čantru da polomi na meni.

Stariji brat, ona mangupčina, me više nikad nije pipnuo, čak je pričao da sam bolesno opasna ludaja.

Zaista nisu svi intelektualno zreli za nuklearke, ali ja se bojim sveta sa jednom jakom silom koja zavodi red po svom "ĆEFU".

Pozdrav, i ovo je samo moje mišljenje.

 

Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 415


« Reply #575 on: August 25, 2012, 04:35:21 pm »

Па у Ирану су већ на власти радикални силамисти, али шиитског усмерења. Чак и да дође на власт мека секуларна, грађанска опција њихов став према Израелу биће сличан. То важе и за све арапске земље. Ко год био на власти имаће сличан став по питању Израела. Да би Израел суседи прихватили као легитимну и државу која има право да постоји ту где јесте, битно је да и они промене однос према суседима. Нападајући сваког за кога само посумњају да им жели зло неће успети да зло спрече, већ, супротно да га поспеше.

Очигледно је да многи, посебно тоталитарни режими спас виде у нуклеарном наоружању. Наруку им иде и понашање "Великог брата" и његових "рођака" који препродају таквима, зависно од сопственог интереса, нукеларну техологију. Није Иран све сам напарвио. Неко му је нешто и дотурио. Управо од рођака "великог брата", аможда и од самог "Великог брата". сетите се оне афере са продајом наоружања Ирану од стране САД и афере за коју је накрају испао крив мајор Оливер Норт. Мајор водио државну политику САД- Huh?
Logged
Boris P
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 238


« Reply #576 on: August 25, 2012, 04:38:17 pm »

O ovome o čemu pišeš je napravljen i film, doduše malo "romansiran".
Logged
kilezr
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 608



« Reply #577 on: August 25, 2012, 10:48:36 pm »


 Ja sam već par puta pitao( izgleda samog sebe ) ko jednoj naciji- narodu- zemlji daje za pravo da poseduje nuklearno oružje a drugoj da brani to isto posedovanje. Gola sila! Samim time ( po meni), svako ima pravo na SVAKI vid odbrane. Nuklearkom, konvencionalnim naoružanjem, praćkom.
Logged
Boris P
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 238


« Reply #578 on: August 26, 2012, 11:08:43 am »

U samo dva reda si rekao sve što je potrebno 
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #579 on: August 31, 2012, 01:05:50 pm »

Iran odbacio optužbe IAEA


31.08.2012

Iran je danas odbacio optužbe iz najnovijeg izveštaja Međunarodne agencije za atomsku energiju (IAEA)da je ometao istragu njenih inspektora u vojnom kompleksu Parčin.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

"Ovakve izjave nisu osnovane. Svako ko ima znanje u ovoj oblasti zna da su ovakve optužbe čist izgovor i da niko ne može da očisti mesto na kome traju nuklearni radovi", rekao je šef iranske diplomatije Ali Akbar Salehi u izjavi agenciji ISNA.

U izveštaju IAEA navedeno je da su mogućnosti inspektora IAEA da posete Parčin bile "značajno ometane" sumnjivim generalnim čišćenjem.
Međunarodna agencija je ponovila svoju sumnju da je vojna baza možda korišćena za eksperimentalne probe nuklearnih bojevih glava. U izveštaju je istaknuto da je Iran u više navrata odbio da omogući inspektorima da uđu u bazu, tvrdeći da u Parčinu ne postoji nuklearno postrojenje, preneo je Frans pres.

Ono što posebno zabrinjava je i nalaz IAEA da je Teheran udvostručio proizvodne kapacitete u podzemnom nuklearnom postrojenju Fordo, instaliranjem dodatnih 1.000 centrifuga koje, kako navodi, još nisu stavljene u rad.

U nuklearnom postrojenju Fordo, ukopanom duboko ispod planine nadomak svetog grada Kom, 18. avgusta se nalazilo 2.000 centrifuga za obogaćenje uranijuma, dok ih je u maju bilo 1.000, mada trenutno radi samo oko 700 centrifuga, navela je IAEA.

Agencija UN je i ovog puta ponovila da i dalje nije u stanju da zaključi da Iran svoj nuklearni program koristi u mirnodopske svrhe.

Zapadne zemlje sumnjaju da Iran pokušava da napravi nuklearno oružje, dok vlasti u Teheranu odbacuje optužbe, insistirajući da je nuklearni program namenjen isključivo za proizvodnju struje i u medicinske svrhe.

Ahmadinežad poziva na ujedinjenje Palestinaca

Predsednik Irana Mahmud Ahmadinežad apelovao je na palestinskog predsednika Mahmuda Abasa da ujedini razjedinjene grupe Palestinaca kako bi "oslobodili svoju zemlju".

Izvor: Tanjug


* ahmadinejad.jpg (14.53 KB, 320x213 - viewed 159 times.)
Logged
ssekir75
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 194


« Reply #580 on: August 31, 2012, 06:21:44 pm »

na rodjenoj kozi osetili smo te "kontrolore medjunarodne zajednice". sta se posle desilo svi znamo... Angry
Logged
dexy
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 662



« Reply #581 on: August 31, 2012, 07:11:41 pm »

Ne bih nikada stavljao Srbiju u isti koš sa Iranom, nimalo primereno poređenje.
Logged
Boris P
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 238


« Reply #582 on: August 31, 2012, 08:01:23 pm »

Ja mislim da je princip isti.
Logged
ssekir75
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 194


« Reply #583 on: August 31, 2012, 08:08:37 pm »

dexy, svi znamo da nisu pogodjeni samo objekti kojima im je bio zabranjen pristup. ako su iranci dovoljno glupi da nisu izvukli pouku, neka ih puste.

kod nas su bila u pitanju vojna skladista, kod njih nuklearna postrojenja. svi znamo sta je opasnije po okolinu.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 415


« Reply #584 on: August 31, 2012, 08:55:28 pm »

У Ирану ће урадити обрнуто. Гађаће прво где им је био забрањен приступ.

Узгред,то што тврдиш шта је у Србији гађано а шта не, је више вест "урбана легенда" него резулат озбиљне анализе. Гађано јер све оно што се види и што су знали где је. Нема то увек директне везе са тим где су били или нису били пре неки контролори. Има везе са расположивим обавештајним подацима. Гађан је, на пример, положај на Шљивовичком врху (изнад Беле Палнке),а гарант ни један странац тамо никад није био. Објекат се види, зна се чему служи и не може да побегне (могу људи, зграде не могу) и то је то.
Logged
Pages:  1 ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 [39] 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... 224   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.03 seconds with 22 queries.