PALUBA
March 28, 2024, 11:40:56 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... 224   Go Down
  Print  
Author Topic: Mogući vojni udar na Iran  (Read 500912 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
dejina81
desetar
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 132



« on: December 28, 2007, 04:56:34 pm »

ovaj forum je nesto najbolje sto nekome koga zanima NVO moze da se desi... evo i zasto!

vodim diskusiju sa jednom " strucnjakom " o iranu i mogucnostima irana u buducem ratu protiv SAD. E sad bilo bi u redu da kaze moze iran da izdrzi 4-6 nedelja pa onda zdravo... on tvrdi da ce iran da pobedi ameriku sa ono malo torova i s-300 sto ima rusija isporucuje... ja ne znam za ali ponekad se frapiram koliko neko moze biti zaljudjen takvim stavovima. dali je to problem mrznje prema americi ili u video igrama, ili cista glupost nejasno mi je.
ja iskreno ne volim ni jedne ni druge, ali ipak... treba biti realan a ne iznositi gluposti... i mi smo se branili 11 nedelja, ali su oni ostavili pustos iza njih... pa ako bi tek iran prosao, to je azija, tamo kolateralne stete ni nema!

vole bih da cujem i vase komentare na slicne teme... jer me bas zanima kako vi reagujete na ovakve "strucnjake"!?
« Last Edit: August 03, 2010, 08:18:56 pm by leut, Reason: dopunjen naslov » Logged
Duki
Počasni član foruma
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 897



« Reply #1 on: December 29, 2007, 06:52:24 pm »

Uh, svi smo naletali na takve likove ... A sto se tice rata mislim da bi iranci naneli amerima teske gubitke, naravno ako bi imali pomenutu pomoc iz rusije
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 056


« Reply #2 on: December 29, 2007, 08:40:11 pm »

Takve stručnjake jednostavno ignorišem.. na kom se to forumu desilo, možeš li da nam pojasniš malo...
Logged
dejina81
desetar
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 132



« Reply #3 on: December 30, 2007, 12:25:52 am »

ma znas rade i sam na bureku... onaj sto nije provrio dali je s-300 stigao u iran, a vec je rekao da su ameri izduvali!
i biser mu je veci od svega sto je rekao da je 29 torova m1 29 baterija istog!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ja ne kontam kako neko moze nesto tako da tvrdi a da malo ne pogleda geografiju, istoriju iranske vojske, i na kraju geopoliticku scenu! iran je brdska zemlja, kao takav radarska pokrivenost nije totalno moguca, nema mnogo suma, nemas gde da sakrijes jedinice... znate vi vojnici kako to ide! u ostalom secace se svo orloce kandze, kkad su herkulesi neprimeceno sleteli u iran, jeste da je bilo osamdesetih, ali mislim da ni danas nije bolje!

Logged
ACHTUNG
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 434



WWW
« Reply #4 on: December 30, 2007, 01:58:14 am »

Iskreno, mislim da je najgore baviti se tim rekla-kazala temama. Odma se pojavi puno "strucnjaka", kao sto je ovaj tvoj.

Naravno, svako ima pravo da iznosi svoje misljenje, ali ne i da smara druge istim. Posebno sto je u pitanju nagadjanje u najboljem slucaju.


A moje misljenje je da je to jos uvek politicka igra i da jednostavno ne postoji podrska javnog mnenja za novi rat na istoku.
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 883


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #5 on: January 03, 2008, 06:52:47 pm »

Ja što se te stvari tiče i nemam baš najjasniji stav, evo i razloga svima za razmišljanje. SAD jeste oružana vele sila ali da li je ona dobila rat npr. u Iraku, ovo je već šesta godina kako su snage koalicije izvršile invaziju na Irak, otpora skoro da nije ni bilo, Britanci do Basre a Ameri do Bagdada su gotovo ušetali bez ispaljenog metka (pa dobro nešto malo se i pucalo), BBC sve vreme opsade Bagdada je slikom i tonom sve prenosio uživo. Toni Bler je peti dan invazije stigao nenajavljeno u Basru ako se sećate. Da li je danas Irak tako sigurna i pokorena zemlja od oružanih snaga SAD-a, Britanije i njenih sve malobrojnijih saveznika koji bukvalno beže iz Iraka.
Inače pogledajte u vestima na našem forumu koliko se gine dnevno u Iraku, i tu cifru slobodno pomnožite sa jedno tri do četiri puta i eto stvarne slike i prilike u Iraku.
Inače Buš u Irak šalje novu turu vojnika (mislim oko 20.000) i kongres je opet odobrio neke silne milijarde dolara da bi se bezbednost u Iraku podigao na nivo kada je on okupiran. Veliko je znak pitanja da li će u tome uspeti.

Mogli bi tako dalje pa da pomenemo Somaliju,  odakle su Ameri pobegli glavom bez obzira.

Znači veliko je pitanje kakav će se rat voditi u Iranu (ako ga uopšte i bude).

 
Logged
dejina81
desetar
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 132



« Reply #6 on: January 04, 2008, 09:14:01 am »

mislim da se ovde gubi iz vida da ameri nece nigde iz iraka zbog njegove nafte, bez obzira na zrtve... cini mi se da mnogi ovo gledaju kao neznam kakav rat, to je obicna agresija na drugu zemlju ( irak ) radi nafte, nema to nekih posebnih stvari za razmatranje... a sto se tice gubitaka, ma dok ameri imaju jeftinu struju i benzin... a ginu ljudi koji jos nisu nisu ni drzavljani SAD onda nije problem!
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 883


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #7 on: January 04, 2008, 10:44:01 am »

A šta bi to bilo po tebi legitiman razlog za napad, ustvari agresiju SAD-a na Iran. Možda tvrdnja da Iran ima ili hoće da napravi atomsku bombu. To više nigde ne pije vodu, u to neveruju ni sami Ameri.
 
Pre neki dan kada su Rusi demantovali da su Iranu prodali S-300 pri tome u istoj vesti su potvrdili da su Iranu isporučili nuklearno gorivo i da se očekuje još jedna isporuka tokom 2008. godine.
Bili su i inspektori saveta bezbednosti UN-a u Iranu pa su pronašli da u Iranu postoje samo nuklearne elektrane za proizvozdnju električne energije.
 
Bez obzira koji razlog (izgovor) bio za agresiju SAD-a na Iran, oni ako ga zauzmu kao Irak, sigurno ga neće za nekoliko meseci napustiti, a već su se uvukli u dva slična sukoba u Iraku i Avganistanu, i bez obzira zbog kojih su razloga tamo, (da li su oni opravdani ili ne) svakodnevno se gine.

Sa tim da Ameri uvek prvo poturaju tuđe vojnike tamo gde je vruće sa tim mogu da se složim, ali takođe budi uveren da ginu i državljani SAD-a, kako u Iraku tako i u Avganistanu, nego oni objave da im je "nesretnim slučajem" poginuo vojnik i da su dva-tri lakše ranjena tek onda kada izgine čitava četa marinaca.

Po meni sve je to pod velikim znakom pitanja.



Logged
dejina81
desetar
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 132



« Reply #8 on: January 04, 2008, 12:05:14 pm »

pa ni za jedan sukob ne postoji legitiman razlog... sve je uvek stvar visoke politike!
pogledaj smao agresiju sssr-a `68 na cehoslovacku,  samo zato sto su odlucili da budu malo liberalniji komunisti!

tako je i ovde... povod je lako naci, sve ostalo je samo posao... americkoj industriji i treba jedan veliki rat da stane na noge, ovako samo stagnira!
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 056


« Reply #9 on: January 04, 2008, 06:23:39 pm »

Mislim da je svima nama jasno zašto se vode ratovi, naročito ovaj u Iraku - ovladavanje izvorima nafte,  resursom koga je sve manje u svetu (nije čudo što će početi masovno ugradjivanje nuklearnih reaktora u brodove).
Razlog je nadjen: svetski terorizam (žrtvovali su WTC da bi "našli" krivce), tako da su uzeli za pravo (koje im još niko nije ozbiljno osporio) da mogu, pod plaštom svetskog policajca koji se bori protiv terorizma, da napadnu bilo koga i bilo gde.

PS Setite se sirotog naučnika iz Britanije koji je obelodanio da nema hemijskog oružja, koje su Oni žarko želeli da prikažu kako bi pridobili javno mnjenje za akciju.
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 883


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #10 on: January 04, 2008, 06:43:38 pm »

Baš tako rat je ništa drugo nego situacija kada više diplomatija nije moguća ili je na bilo koj drugi način zakazala.
Što se tiče agresije SSSR-a na Čekoslovačku, u toj ulozi smo mogli (mislim na ex Jugu) i mi vrlo lako da se nađemo. Još mi nije sasvim jasno kako i zašto je Staljin oćutao drugu Joži Smiley, ali smo nekako prošli bez rata sa SSSR-om.

Što se tiče američke industrije ona se 70% bukvalno zasniva na proizvodnji naoružanja, borbenih sistema, municije i sličnih ubojnih sredstava, i bukvalno da ta mašinerija neradi samo šest meseci to bi debelo počeli da osećaju na svojim leđima. Zato im i jeste jedan od glavnih zadataka (naručito je za to zadužena CIA) da stvara i održava ratove. Čak se toliko daleko ide da SAD prodaje naoružanje i svojim neprijateljima.

Npr. nemačka obaveštajna služba bezbednosti (BND) je upozorila svoje kolege u Americi šta se sprema 11. septembra. Sada se već slobodno može reći da su teroristički udari AL Qaide na Vašington i Njujork bili da tako kažem dozoljeni da bi se zadobila javnost za rat u Avganistanu. Inače 11. septembra je bilo dosta više meta od ove dve, neke su ipak i sprečene.
Pa na kraju krajeva CIA je odškolovala Bin Ladena, on je njihov đak.
Logged
dejina81
desetar
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 132



« Reply #11 on: January 04, 2008, 08:59:40 pm »

setite se samo afganistana i donacija stingera, koji su onda otkupljivani za fantasticne sume od talibana... skidam kapu za tako domisljat nacin finansiranja bin ladena... na legalan nacin mi das desetine miliona dolara!
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 883


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #12 on: January 08, 2008, 03:23:59 pm »

"Iran da prestane sa provokacijama"

8. januar 2008.
 
Jerusalim, Teheran - Američka državna
sekretarka Kondoliza Rajs upozorila je
danas Iran da "prestane sa provokacijama".


"Iran treba da prestane da provocira. To treba da prestane. SAD će braniti svoje interese, braniće svoje saveznike", poručila je Kondoliza Rajs u razgovoru za izraelski dnevnik na engleskom "Džeruzalem post". Američki zvaničnici juče su sasopštili da su patrolni čamci iranske Revolucionarne garde ometali i provocirali tri broda mornarice SAD u strateškom Ormuskom moreuzu, koji deli Omanski od Persijskog zaliva.

Prema njenim rečima, Iran je "najveća pretnja na Bliskom istoku, onakvom kakvu je svi vide".

Američke snage bile su na ivici da otvore vatru na iranske čamce u nedelju prepodne, ali je incident okončan pošto su se iranski čamci okrenuli i otišli.

Teheran: Iranski brodovi nisu provocirali američke

Zvaničnik Iranske revolucionarne garde danas je dematovao tvrdnje američkih zvaničnika da su iranski čamci slali "preteće poruke" brodovima američke vojske u strateškom Ormuskom moreuzu.

"Nijedna preteća poruka nije poslata", izjavio neimenovani zvaničnik Revolucionarne garde, javila je iranska televizija.

Komandant pomorskih snaga Garde Alireza Tangširi rekao je, takođe, da je u pitanju "uobičajena procedura" između patrolnih čamaca Revolucionarne garde i stranih brodova u Persijskom zalivu.
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 883


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #13 on: January 08, 2008, 03:31:47 pm »

Hadad Adel: SAD ne mogu da izoluju Iran


Predsednik iranskog Parlamenta Golam-Ali Hadad-Adel ocenio je u utorak da iza posete američkog predsednika Džordža Buša regionu Persijskog zaliva stoji namera da se između Irana i njegovih suseda poseje seme razdora.

Američki predsednik, međutim, treba da zna da mu neće poći za rukom da Islamsku Republiku Iran stavi u izolaciju, dodao je.

Uticaj Irana u regionu ne počiva na bogatstvu zemlje, na njenoj moći ili politici, nego na pravdoljubivosti i ispravnosti stavova, nadahnutih islamskim učenjima, podvukao je Hadad-Adel.

S obzirom na to da Sjedinjene Države podržavaju cionistički režim i njegove zločine nad Palestincima, poseta američkog predsednika regionu neće uroditi plodom, istakao je.

Komentarišući prašinu koja se digla zbog navodnog incidenta u Ormuskom tesnacu, prilikom susreta iranskih ratnih čamaca i američkih razarača, Hadad-Adel je podsetio da je Iran taj koji treba da se buni zbog prisustva stranaca u regionu.

Amerikanci, čija je domovina hiljadama kilometara daleko od Persijskog zaliva, već godinama drže ratne brodove u regionu, dodao je.

„Uvek smo se zalagali za mir. Halabuka koju dižu američki mediji deo je njihove psihološke kampanje protiv Irana“, zaključio je Hadad-Adel.

Izvor: Irna
Logged
ACHTUNG
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 434



WWW
« Reply #14 on: January 08, 2008, 03:55:41 pm »

Ovu temu treba sagledati posle godinu dana. Brok samo nastavi ovako!

Razlog za rat imaju, ali im treba mnogo jak povod.
Logged
Pages:  [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... 224   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.029 seconds with 23 queries.