PALUBA
April 29, 2024, 11:30:32 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno, dopuna Pravilnika foruma PALUBAinfo, tačka 22
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages: [1]   Go Down
  Print  
Author Topic: Rafal vs SU-35  (Read 962 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Kubovac
Global Moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 9 693



« on: July 10, 2022, 03:18:22 pm »

Dasault Rafale je borbeni avion sa delta krilima i prednjim krilima koji se nazivaju kanardi, ima aerodinamički dizajn kao patka, a danas je jedan od najnaprednijih i najtraženijih borbenih aviona četvrte i po generacije na svetu. To je francuski dvomotorni višenamenski borbeni avion prepun naprednih senzorskih paketa i naoružanja sposobnog za misije prevlasti u vazduhu, uloge presretanja, izviđačke misije, podršku kopnenim trupama, neprijateljske udare duboko u pozadini, protivbrodska dejstva i misije nuklearnog odvraćanja.
Većina avionike, kao što su glasovne komande, RBE2 AA aktivni elektronski skenirani niz (AESA) radar, frontalni optoelektronski infracrveni senzor za pretragu i praćenje (IRST), SPECTRA odbrambeni multisenzorski sistem, su razvijeni autohtono. Ovaj supersonični avion ima moćne motore koji mogu da drže Rafale u režimu super krstarenja.

Što se tiče ruske zveri, Su-35 je poslednji izdanak porodice „Flanker” koji je nastao kao duboka modernizacija Su-27 da služi kao privremeno rešenje dok se Su-57 ne završi kako bi se dostigle pune taktičko-tehničke karakteristike. To je dvomotorni višenamenski lovac, koji nije opremljen AESA radarom. Umesto toga, Su-35S je opremljen radarom Irbis-E PESA, koji je dalji razvoj radara N011M i čini jezgro sistema kontrole naoružanja Su-35. Može da otkrije vazduhoplovnu metu na udaljenosti do 400 km i može da prati trideset ciljeva u vazduhu i da gađa osam njih istovremeno.
Pored toga, višenamenski radar je sposoban da obezbedi slike ciljeva visoke rezolucije koristeći sintetički otvor blende, ili takozvani SAR režim. Međutim, nekoliko stručnjaka dovodi u pitanje sposobnosti radara Irbis-E.

Još detalja u video prilogu:



Logged
Pages: [1]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.018 seconds with 23 queries.