PALUBA
April 29, 2024, 09:13:53 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Pravilnik za prenošenje vesti na forumu PalubaInfo
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 5 6 7 [8] 9   Go Down
  Print  
Author Topic: "Smećarsko" novinarstvo kod nas i u svetu  (Read 13771 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 494


« Reply #105 on: April 02, 2024, 03:56:55 am »

Знате када наркоман иде са прскалицом и прска улицу. Пита га неки лик шта то ради а он каже да прска против крокодила. Овај му каже да ту нема крокодила. Па сад нема, каже наркоман.

Е па можда прво од Хута одбране бродове у Црном мору. То ви требали да буде сигурица, квота 1,01. Када ту реше проблем, следе Бело и Жуто море. Од нечег се мора почети.

Називи неких мора (Црно, Бело, нпр.) потичу од боја којима су обележаване стране света код турских народа.
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 19 036


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #106 on: April 02, 2024, 06:19:46 pm »

Bio sam kao dete na Crnom moru iz Bugarske, tačnije iz oblasti Burgasa i Crno more je stvarno tamnije (baš je crno) nego Jadransko ili Egejsko more.
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 544



« Reply #107 on: April 02, 2024, 07:11:04 pm »

Да није тегет па ти се учинило?
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 19 036


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #108 on: April 02, 2024, 07:45:21 pm »

Tako nekako, ali baš vuče na tamnu nijansu.
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 19 036


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #109 on: April 11, 2024, 01:13:23 pm »



Znam ovog autora videa, ne znam ga lično, ali sam upoznat sa njegovim radom i znam da nije zlonameran, dopisivali smo se oko nekih dešavanja u VRS, pošto ima jako puno arhivskog video materijala, i verujem da je i on sam zbuljen masovnim pisanjima o naoružavanju Srbije i kako Srbija postaje pretnja svima naročito zemljama u regionu.

Što se tiče ovog video priloga, imamo na Palubi, kinski PVO sistem FK-3 je prikazan javno na Batajnici evo pune dve godine. 2019. god. je sklopljen dogovor o kupovini FK-3 od Kine, dve godine se čekalo zbog ovoga i onoga, i stigli su u Srbiju baš mislim u aprilu ili maju 2022. i odmah javno prikazani na Batajnici.
Logged
Kubovac
Global Moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 9 693



« Reply #110 on: April 11, 2024, 01:30:44 pm »

Ne znaju pojedini "skupljači lajkova" i "sabskrajbova", a koji sebe smatraju "srBskim patrijotama", da ne treba neke stvari "trubiti" na sva zvona.
Sećam se kada je dolazila prva baterija FK-3. Informacija je "procurila", avioni su dolazili. Ali niko nije objavljivao dok nije "javljeno" da je i poslednji avion sa opremom sleteo. Možda nije trebalo ni tada, ali svakako smo saznali nedugo zatim na prezentaciji na Batajnici. To je bio prosto redak primer nekakve naše prećutne solidarnosti da se "uzdrže" pojedini da moraju da imaju "ekskluzivu" pod svaku cenu, u današnjoj digitalnoj internet eri.
Logged
victoria
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 441


« Reply #111 on: April 11, 2024, 04:36:41 pm »

Не бих да браним коридор али мислим да не знате да је наш царински систем(а и црногорски сигурно иако то не могу рећи из прве руке) умрежен са европским тако да чим се одређени тарифни број појави у нашем систему јевропејци га такође виде и то у "реалном времену" што би рекли в.п.аналитичари.Ми њихове не видимо (док не пошаљемо упит) али они нас виде док ја пређем 20 метара до зграде царинарнице.Ако знамо и да су зграде царине "покривене" камерама споља и изнутра Чворовићи су још мало па непотребни.Нема шансе да сакријете овако нешто осим евентуално директног лета на Батајницу.
Logged
fazan
Moderator
poručnik korvete
*
Offline Offline

Posts: 3 237


« Reply #112 on: April 11, 2024, 05:37:01 pm »

Овде се ради о камионима. Сваки камион може да се користи и у војне сврхе. Међутим, не ради се о возилима која имају балистичку или противминску заштиту и слично. Зато ми све ово личи на новинарска наклапања.

Камион је на царинској декларацији камион, нема ту неке посебне класификације ко ће бити корисник.
Logged
Zaslon
Moderator
stariji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 849



« Reply #113 on: April 11, 2024, 10:28:19 pm »

Ja sam ovo za kamione pročitao na X mreži gde, mogu slobodno reći smećarski portal "Antena-M" (mislim da beše ovo ime portala) koji je izrazito antrisrpski, prenosi ovo što je na YouTube "obrađeno".

A nevezano za sramni "crnogorski" portal ili YT ali što bi iko prikrivao i farbao bilo šta iz Kine uvozi u Srbiju?! Niti smo mi pod sankcijama na uvoz niti je Kina pod bilo kakavim sankcijama pa i na izvoz, mislim niko ne radi ništa nelegalno sve i da na taj način uvozimo NVO nije zabranjeno. Tako da mislim da je pisanije samo radi pisanija u dnevno-političke svrhe!
« Last Edit: April 12, 2024, 07:50:46 am by Zaslon » Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 494


« Reply #114 on: April 12, 2024, 06:03:48 am »


Многима на Западу може бити сумњиво чим камион има 6х6 или 8х8 погон, ако погонске осовине осим предње немају удвојене точкове, ако имају централну регулацију притиска у гумама, ако је "носоња" - што по дефиницији даје неку заштиту возача од мина, ако има додатну заштиту картера, итд., итд. Лудило је све јаче и луђе.
Logged
victoria
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 441


« Reply #115 on: April 12, 2024, 09:03:03 am »

Iznenadili biste se koliko ima tarifnih brojeva za vozila za prevoz robe.Skoro sva su na listi sankcija EU.U pravu je kumbor kada kaže da se na osnovu karakteristika lako može zaključiti čemu će biti namenjena.Na primer ovi na slici (sa ovom smešnom bojom) nemaju nadgradnju.U Srbiji jednocifren broj firmi radi specijalizovane nadgradnje,na primer sanduke za hlađenje.Pretragom PIB-a primaoca za minut-dva ustanovite da li je on jedan tih.Za sve to vam ne treba Čvorović,možete i sami i sve je legalno.Inače je ta lista tarifnih brojeva koji su na "dozvolama"(čitaj sankcijama EU) je fantastično dugačka i pomalo čudna.Na primer,obični UPS-ovi za kancelarije(kada nestane struje oni preuzmu napajanje za neko vreme) su od samog početka na njoj.Svi prekidači,svi releji,merni instrumenti(tobože prema karakteristikama neki mogu da idu ali se u to u praksi brzo pokazalo kao nemoguća misija).Zanimljivo,Turska ne zarezuje te liste ni 2%,odnosno pravi se da ne vidi da kolege svrstavaju tehničku robu kako njima odgovara.Skoro sav reeksport od Rusa osnovanih firmi kod nas je otišao za Tursku.Jevropejci mogu da blenu u monitore sistema do mile volje,tamo piše da su ekseri a u stvari za Jerevan odoše releji.
Logged
BrRista
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 317



WWW
« Reply #116 on: April 12, 2024, 09:23:13 am »

Kineze a ni nase vlasti ne zanimaju tarifni brojevi niti dokumentacija kada je bitna kineska oprema u pitanju. Sva mehanizacija za kineske firme koje grade auto put dolazi bez dokumentacije i prolazi carinu samo formalno. Ni saobracajnu dozvolu nemaju ( premestali masine iz crne gore na Milos Veliki). Sve ide po nekom specijalnom dogovoru dve vlade. Da su hteli da kriju nesto ti kamioni bi prosli i niko ih ne bi ni video.
Pre 15-20 godina kum je radio u sou biznisu, bio je prvi covek izmedju poznatog ( nazalost pokojnog ) pevaca i njegovog menadzera i organizovali su veliki koncert. To treba dobro da se izreklamira. I prica mi kum da su novinari najveca g****a na ovome svetu. Decu, tatu i mamu bi ocrneli a djavola dizali do nebesa ako im neko plati. Sve mogu da napisu i objave za odgovarajucu cifru, ljudi sa 0 % morala.
Cesto se i sam pitam kako neke nije sramota da pisu ili pricaju svasta ali se onda setim tih kumovih reci...
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 494


« Reply #117 on: April 12, 2024, 10:08:30 am »


Многима на Западу може бити сумњиво чим камион има 6х6 или 8х8 погон, ако погонске осовине осим предње немају удвојене точкове, ако имају централну регулацију притиска у гумама, ако је "носоња" - што по дефиницији даје неку заштиту возача од мина, ако има додатну заштиту картера, итд., итд. Лудило је све јаче и луђе.

Намерно помињем одсуство двојних точкова на погонским осовинама јер је одавно правило да камиони војне или двојне намене немају удвојене точкове да се не би забијало блато између двојних точкова, нарочито ако то блато још може смрзнути и тиме онемогућити кретање камиона.
Logged
victoria
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 441


« Reply #118 on: April 12, 2024, 10:47:01 am »

Kineze a ni nase vlasti ne zanimaju tarifni brojevi niti dokumentacija kada je bitna kineska oprema u pitanju. Sva mehanizacija za kineske firme koje grade auto put dolazi bez dokumentacije i prolazi carinu samo formalno. Ni saobracajnu dozvolu nemaju ( premestali masine iz crne gore na Milos Veliki). Sve ide po nekom specijalnom dogovoru dve vlade. Da su hteli da kriju nesto ti kamioni bi prosli i niko ih ne bi ni video. "    
             
                                                                                                              
Svi brojevi šasija su popisani.Ko hoće da ih jednog dana nađe a ima mooooda naći će ih.
« Last Edit: April 12, 2024, 10:49:25 am by Kubovac » Logged
Kubovac
Global Moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 9 693



« Reply #119 on: April 12, 2024, 10:54:59 am »

Tekst vesti je u redu, ali je naslov, pored toga što je "bombastičan", u stvari smešan....Ovo je valjda za telefonske mobilne aplikacije, pa se vidi samo naslov. U glavnom tekstu na sajtu se već u podnaslovu vidi o čemu se u stvari radi.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Tekst


* Rusi zauzelo Donjeck.jpeg (1132.18 KB, 1125x2289 - viewed 2 times.)
Logged
Pages:  1 2 3 4 5 6 7 [8] 9   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.068 seconds with 22 queries.