PALUBA
April 27, 2024, 07:11:57 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Donirajte Palubu
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 [5] 6 7 8 9   Go Down
  Print  
Author Topic: "Smećarsko" novinarstvo kod nas i u svetu  (Read 13689 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
PakleniVuk
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 103


Ko laje zlo ne misli


« Reply #60 on: June 15, 2023, 05:46:09 pm »

Žao mi je što kolega @VP1159 ne vidi ovo, možda bi se predomislio...
Vidim ja . Grin Ja volim da pročitam i tekst na Danas i N1 i Nova i Višekrunu i Brkića i Slaviju Info ,ali to ne znači da je na drugoj strani mnogo bolje ni kod Informera,Blica (uglavnom ženska populacija na Internetu ih zove "Bljuc" Wink ) ,B92,čaaaak se i Politika spustila za jedan stepenik u odnosu na ono što je na primer bila pre 5-6 godina i gde su tekstovi bili opširni i kvalitetni. Na primer NIN ima s vremena na vreme dobar tekst (mada imaju i svinjarija baš gnusnih) ,Novi Standard zna da napravi dobar tekst takođe...sve je stvar selekcije informacija i što reče jedan vozač tenka ovde na forumu "to je senzacionalizam". Namerno to rade da bi se neko "zapecao,kliknuo",a kad klikne da mu "iskoči reklama" (a to je poenta ) jer oni žive od reklama .
Logged
fazan
Moderator
poručnik korvete
*
Offline Offline

Posts: 3 233


« Reply #61 on: June 15, 2023, 06:01:59 pm »

Vidim ja . Grin Ja volim da pročitam i tekst na Danas i N1 i Nova i Višekrunu i Brkića i Slaviju Info ,ali to ne znači da je na drugoj strani mnogo bolje ni kod Informera,Blica (uglavnom ženska populacija na Internetu ih zove "Bljuc" Wink ) ,B92,čaaaak se i Politika spustila za jedan stepenik u odnosu na ono što je na primer bila pre 5-6 godina i gde su tekstovi bili opširni i kvalitetni. Na primer NIN ima s vremena na vreme dobar tekst (mada imaju i svinjarija baš gnusnih) ,Novi Standard zna da napravi dobar tekst takođe...sve je stvar selekcije informacija i što reče jedan vozač tenka ovde na forumu "to je senzacionalizam". Namerno to rade da bi se neko "zapecao,kliknuo",a kad klikne da mu "iskoči reklama" (a to je poenta ) jer oni žive od reklama .

Цео свет се спустио степеник назад у односу на оно пре 10, два степеника у односу на оно пре 20 година. Србија није изузетак. Бомбастични наслови који требају да привуку пажњу, текстови у којима на крају појма немаш где се нешто догодило (игнорисање ”5W” правила новинарства: ко, где, када, како, зашто), а о стилу и правопису да не говоримо.

Овде је проблем нешто друго, у критикама режима се прелазе границе и то се претвара у критику државе као такве и њених националних интереса. Баналан пример: Србија је обновила независност 2006. године и усвојила државне симболе. Може да одржи 100 рефереендума на којима ће ти симболи бити усвојени огромном већином - увек ће се наћи неки ”просвећени” идиот који ће те симболе негирати. Недавно је неки тип на демонстацијама махао француском заставом са грбом кнежевине Србије, хоће да то буде државна застава.
Logged
Kubovac
Global Moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 9 685



« Reply #62 on: June 15, 2023, 06:06:24 pm »

@Pakleni

Meni je lično zanimljivo da citiram "smećarske vesti i naslove" tzv. "pro-evropskih", "pro-zapadnih", "pro-demokratskih" i "kako se sve sami ne nazivaju" medija, zato što sami sebe postavljaju na nekakav "pijedestal novinarstva" kod nas i smatraju da su za "klasu iznad" nekih drugih medija i tabloida.
Kome su zanimljive "smećarske vesti i naslovi" sa drugih medija, neka slobodno navodi primere iz tih "medija".
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 993


« Reply #63 on: June 15, 2023, 06:08:29 pm »

Овде је проблем нешто друго, у критикама режима се прелазе границе и то се претвара у критику државе као такве и њених националних интереса. Баналан пример: Србија је обновила независност 2006. године и усвојила државне симболе. Може да одржи 100 рефереендума на којима ће ти симболи бити усвојени огромном већином - увек ће се наћи неки ”просвећени” идиот који ће те симболе негирати. Недавно је неки тип на демонстацијама махао француском заставом са грбом кнежевине Србије, хоће да то буде државна застава.

Upravo to je ono što mi smeta kod nekih medija - ne kritikuju odavno ličnosti već institucije države. Po njima, valjda bi Srbija bila bolja da je nečija neo - kolonija koja nema ni Vladu, Skupštinu, Predsednika... naravno ni Vojsku.
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 19 025


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #64 on: June 15, 2023, 06:20:58 pm »

Žao mi je što kolega @VP1159 ne vidi ovo, možda bi se predomislio...
Vidim ja . Grin Ja volim da pročitam i tekst na Danas i N1 i Nova i Višekrunu i Brkića i Slaviju Info ,ali to ne znači da je na drugoj strani mnogo bolje ni kod Informera,Blica (uglavnom ženska populacija na Internetu ih zove "Bljuc" Wink ) ,B92,čaaaak se i Politika spustila za jedan stepenik u odnosu na ono što je na primer bila pre 5-6 godina...
Upravo i ja tako gledam pomenute (mada sve ređe), ali ne preko TV-a, već preko interneta, i kao što je neko rekao, Fazan na predhodnoj strani,
Quote
Најбоља лаж је она која садржи дозу истине, или макар вероватноће.
I istina je tu negde između, ne baš uvek, ali se uglavnom može stvoriti slika o nekom dešavanju ako se uporede pisanja ili emitovanja svih elektronskih i TV medija i čita malo i između redova.

Taman posla kada bih prihvatao sve isključivo od jedne medisjke kuće. Ništa na svetu nije samo crno ili samo belo.
Logged
SRBski svet
mornar
*
Offline Offline

Posts: 3



WWW
« Reply #65 on: June 15, 2023, 06:25:31 pm »

Pročitah negde lepu opasku vezanu za propagandu u Srbiji koja bi se otprilike mogla opisati ovako:
Kada gledate Pink ili Happy to mu dodje kao neka vrsta romantizovane stvarnosti koju prihvatite ili ne prihvatite, ali u svakom slučaju ne poželite nikom da razbijete glavu niti bi došli u stadijum da mrzite svoju državu zbog nekog čoveka, ali od ovih sa N1 i NovaS ponekad me uhvati i strah jer budi u čoveku najgore. Konzument takvog medija najčešće upadne u zamku da se takmiči sa drugima ko će dalje da pljune, uvredi, smisli crn twit, ne znam...
Nezavisno od toga da se nadovežem na napuštanje foruma jednog člana zbog drugačijeg tuđeg mišljenja: Evo kom mene baš suprotno. Upravo zbog tog posta odlučih da se pridružim forumu. Hvala @Boro Prodanic

Sent from my CPH2025 using Tapatalk
Logged
PakleniVuk
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 103


Ko laje zlo ne misli


« Reply #66 on: June 15, 2023, 06:36:07 pm »

@SrBski Svet
Dobrodošao Vuline (na njegovom "fan YouTube kanalu" piše isto to "Srbski svet"...ili beše Srpski svet? Moram da proverim  angel ) Grin .

Evo još jednog primera...Mondo...upravo uslikan ,a čitao sam nešto drugo [ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Logged
SRBski svet
mornar
*
Offline Offline

Posts: 3



WWW
« Reply #67 on: June 15, 2023, 06:44:53 pm »

@SrBski Svet
Dobrodošao Vuline (na njegovom "fan YouTube kanalu" piše isto to "Srbski svet"...ili beše Srpski svet? Moram da proverim  angel ) Grin .

A ne, nisam, da ne bude zabune  Grin. Pomisliće neko stvarno. Nemam ništa protiv njegovog kanala, iako ne stižem da ispratim sve, ali smatram da je hrabro ne biti "IN" danas u Srbiji, tj biti lud i hrabar pa pričati nešto lepo o svojoj zemlji (napisao sam "zemlji" za one koji su "namerno pročitali političarima").
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 993


« Reply #68 on: June 15, 2023, 06:47:15 pm »

Pročitah negde lepu opasku vezanu za propagandu u Srbiji koja bi se otprilike mogla opisati ovako:
Kada gledate Pink ili Happy to mu dodje kao neka vrsta romantizovane stvarnosti koju prihvatite ili ne prihvatite, ali u svakom slučaju ne poželite nikom da razbijete glavu niti bi došli u stadijum da mrzite svoju državu zbog nekog čoveka, ali od ovih sa N1 i NovaS ponekad me uhvati i strah jer budi u čoveku najgore. Konzument takvog medija najčešće upadne u zamku da se takmiči sa drugima ko će dalje da pljune, uvredi, smisli crn twit, ne znam...
Nezavisno od toga da se nadovežem na napuštanje foruma jednog člana zbog drugačijeg tuđeg mišljenja: Evo kom mene baš suprotno. Upravo zbog tog posta odlučih da se pridružim forumu. Hvala @Boro Prodanic

Sent from my CPH2025 using Tapatalk

Samo sam, kao i čitav svoj život, govorio i napisao ono što mislim. Nije tu bilo nikakve ideje da ikoga "oteram" sa foruma ili nekog drugog "privučem". Volim svoju zemlju, dugo sam joj služio, spreman sam i dalje da joj služim. Ne trpim kada se napada moja zemlja i njen narod, u tome ponekad odreagujem i previše žustro ali i dalje bez namere da bilo koga uvredim. Pri tome, ne mrzim ni jednu zemlju ili narod, to me nisu naučili dok sam bio mlad a sada je kasno, po narodnoj "Matori konj se ne uči da vozi kola": Smiley
Logged
PakleniVuk
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 103


Ko laje zlo ne misli


« Reply #69 on: June 15, 2023, 08:47:49 pm »

@Kubovac

Vidi... N1 izgled da "uhodi" naše objave Wink Začudio sam se kad sam ovo video Grin [ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Link: https://n1info.rs/vesti/portal-n1-se-izvinjava-zbog-naslova-koji-je-izazvao-brojne-reakcije/


* IMG_20230615_214652.jpg (164.36 KB, 720x1172 - viewed 6 times.)
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 993


« Reply #70 on: June 15, 2023, 08:49:38 pm »

Veruje se da demantije ne čita ni 10 % čitalaca koji su pročitali lažnu vest. A oni to znaju.
Logged
SRBski svet
mornar
*
Offline Offline

Posts: 3



WWW
« Reply #71 on: June 15, 2023, 08:58:33 pm »

Veruje se da demantije ne čita ni 10 % čitalaca koji su pročitali lažnu vest. A oni to znaju.

Baš tako. Efekat podsmeha i poniženja je postignut. Onih 10% koji pročitaju demant će pomisliti "Vidiš šta znači biti ozbiljan i odgovoran medij". Sve u svemu, jedan bezobrazluk, a dvostruka korist. Tako to rade profesionalci (na našu žalost).
Logged
PakleniVuk
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 103


Ko laje zlo ne misli


« Reply #72 on: June 15, 2023, 10:11:04 pm »

......
Samo se pitam zašto VOA (vojnoobaveštajna agencija),zašto ne VBA ? Zadaci ove prve su "od Srbije ka van" ,a ove druge "unutar Srbije",a obe su vezane za vojni ,a ne civilni sektor .... Ovakve novinare treba hapsiti i urednike osuditi javno ako nemaju jasan dokaz za svoje tvrdnje ...jer ovo ide u ekstrem...

P.s. bukvalno 50 vesti u nizu sa različitih portala koji mogu o ovaj "folder" da upadnu mi je "istupilo" na Internetu jedna za drugom...što može da znači svašta (možda je i do mene,a možda je 100% i do njih)...

Logged
Kubovac
Global Moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 9 685



« Reply #73 on: June 15, 2023, 10:17:00 pm »

@Kubovac

Vidi... N1 izgled da "uhodi" naše objave Wink Začudio sam se kad sam ovo video Grin [ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Link: https://n1info.rs/vesti/portal-n1-se-izvinjava-zbog-naslova-koji-je-izazvao-brojne-reakcije/

Ima tu negde, međ` komentarima i moj odgovor na ovo njihovo "izvinjenje", ali nije za forum...  Wink
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 19 025


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #74 on: June 15, 2023, 10:32:25 pm »

Veruje se da demantije ne čita ni 10 % čitalaca koji su pročitali lažnu vest. A oni to znaju.
A i oni znaju da ti znaš. Cheesy
Ispada da i nisu trebali da upute izvinjenje, ovo je izgleda deljena vest na Tviteru verovatno sa sajta N1, gde je ispriku videlo još ko zna koliko čitalaca.
Ovo nije demanti već izvinjenje, a to nije isto. Ko se danas ikome izvinjava. Baš retko ko.
Logged
Pages:  1 2 3 4 [5] 6 7 8 9   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.032 seconds with 22 queries.