PALUBA
March 29, 2024, 10:52:38 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite i neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi ste našli svoj aktivacioni link te aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 [2]   Go Down
  Print  
Author Topic: Kontejneras MV Dali udario u Francis Scott Bay bridge u Baltimoreu  (Read 865 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Gazda
zastavnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 489



« Reply #15 on: March 28, 2024, 05:15:38 pm »

A sto bi tu pilot uradio bio na mostu ili ne , ako je doslo do nestanska struje i otkaza pogona. Most , tocnije noseci stupovi nisu bili zasticeni od takve potencijalne opasnosti i to je to. Ameri daju silne pare za vojsku, da glume kauboje po Svijetu ,a elementarne stvari kod kuce ,na infrastrukturi i dr. nisu napravili. Sasvim je moguce po statistici , na veliki broj operacija koje ta luka ima, a i druge da se tako nesto dogodi, i zato se noseci stupovi dodatno stite.
jedan primjer iz moje karijere: izgubili smo pogon u kanalu pri dosta velikoj brzini(12 cv) i piloti su bili na brodu i pozvali remorkere koji su bili blizu, s kojima bi mi tesko ostvarili komunikaciju u tako kratkom vremenu i remorkeri su nas boksanjem vratili u kanal. Da nije bilo pilota na brodu nista se ne bi desilo. Inace sta se tice amera USCG smatram jednom od najkompetentnijih organizacija sta se tice sigurnosti plovidbe.
Logged
milan55
Prijatelj foruma
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 415


« Reply #16 on: March 28, 2024, 06:11:33 pm »

 Imali ste srece da su vam remorkeri bili u blizini. Ne znam da li je bio pilot na ovom brodu i to se desilo tako brzo da osim obaranja sidra ne znam sto su jos mogli uraditi. Vjerujem sto kazes da je US Coast Guard dobra organizacija. Podpada pod vojsku, mislim, i sa tako razvedenom obalom i treba biti dobra. No jos uvijek mislim a vidio sam na svoje oci za vrijeme kraceg boravka u Kanadi i USA da im je infrastruktura zapustena  i stara, pogotovo mostovi , a i ceste po gradovima,u USA. Ovaj most nije bio korektno sticen , noseci stupovi sa betonskim preprekama. Nije bio ni sticen most, poznati slucaj slican u Tampa Bay-u ali nakon ponovo izgradnje srusenog dijela su to napravili. Ocito se mora nesto dogoditi da uloze pare ,a mostovi su od vitalnog znacaja.U USA su mostovi stari i dotrajali i ne rijetko se ruse sami od sebe, da ne trazim po netu, ali sam gledao puno dokumentaraca na tu temu na National Geografic-u.
Logged
Gazda
zastavnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 489



« Reply #17 on: March 28, 2024, 06:20:03 pm »

A sto bi tu pilot uradio bio na mostu ili ne , ako je doslo do nestanska struje i otkaza pogona. Most , tocnije noseci stupovi nisu bili zasticeni od takve potencijalne opasnosti i to je to. Ameri daju silne pare za vojsku, da glume kauboje po Svijetu ,a elementarne stvari kod kuce ,na infrastrukturi i dr. nisu napravili. Sasvim je moguce po statistici , na veliki broj operacija koje ta luka ima, a i druge da se tako nesto dogodi, i zato se noseci stupovi dodatno stite.

Kako si ti opisao pilot ne bi mogao da uradi ništa, ali da su oko broda bila, na primer, tri remorkera - dva bočno i jedan po krmi, možda su mogli da skrenu brod sa kursa udara u stub mosta. Ali remorkera nije bilo.
Evo ovo sta Boro kaze je pun pogodak, da su tu bili remorkeri tesko da bi se ista desilo, mozda nasukanje ili nesto tako, obicno se remorker veze po krmi centralno i on moze dosta usporiti, ili zaustaviti brod, a ovi ostali bi ga skrenili ali proslo bi to ok i bez njih.  Kao sta je napisano, sad ce akcija ciscenja jer je porat blokiran, a sve to, pogotovo brodove koji su zapeli unutra neko placa. Jedan kuriozitet, spomenio sam zakazivanje pogona koje se nama desilo. Tad smo izasli iz kanala i brod je na gazu 9.6 metara prosao preko dubine na karti od 5.5 metara. Bilo je oko metar plime, ali eto srecom dubina u stvarnosti nije odgovarala dubini na karti. Poslije incidenta USCG je trazio ispise s broda, i kad smo dokazali da se emergency generator upalio u trazenom vremenu(30-ak sekundi, ne znam tocno)  nikakve daljne istrage ni inspekcije nije bilo. Inace prije ulaza u americke luke rade se detaljni testovi po njihovim CFR propisima i tu nema sale. Takodjer s njihovim inspekcijama. Ne gnjave s papirologijom nego peovjeravaju ispravnost opreme alarma i slicno, i tu su vrlo striktni.
Logged
Gazda
zastavnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 489



« Reply #18 on: March 28, 2024, 06:23:05 pm »

To za infrastrukturu stoji. Pilot je sigurno bio na brodu, sve do izlaza iz cheasepeake baya, to je jako duga pilotaza, prodje se norfolk i tek na izlazu na otvoreno more pilot se iskrcava. Inace odgovornost pilota je skoro nikakva, on je kapetanu samo savjetnik isko u praksi on vodi navigaciju a kapetan uskace samo kad nesto podje po zlu. U panamskom kanalu nor piloti imaju punu odgovornost prilikom prolaska.
Logged
Gazda
zastavnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 489



« Reply #19 on: March 28, 2024, 06:47:00 pm »

[attachment=1Ovdje su oznaceni svi terminali iza mosta.


* IMG_3147.png (851.59 KB, 1792x828 - viewed 8 times.)
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Online Online

Gender: Male
Posts: 14 811


« Reply #20 on: March 28, 2024, 09:16:44 pm »

To za infrastrukturu stoji.

Poslednjih nekoliko godina pročitao sam više članaka iz raznih izvora o stanju infrastrukture (putevi, železnice...) u SAD. Doslovno svi autori su zaključili da se ne ulaže dovoljno za održavanje infrastrukture, što znači da ona propada. Razlog je što nema dovoljno novca. Ovde je pitanje kada će putevi i železnice doći u stanje iz kojeg ih ni ulaganja neće moći izvući, samo nove investicije.

S druge strane, pre dan - dva pročitam da su SAD 2022. imale vojni budžet 812 milijardi dolara.

Nije problem povući paralelu...
Logged
relja
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 594


« Reply #21 on: March 29, 2024, 08:52:31 am »

Konkterno ovaj most je u nadležnosti savezne države Merilend, tj Maryland Transportation Authority, sam most se nalazi na trasi I-695 (Intestate), ali nije deo "savezne" već "državne" insfrastukture. Vojni budžet je naravno deo federalnog budžeta, a dobar deo infratsukture održavju savezne države iz svojih budžeta. Sada postaje evidentno da to i nije najbolja praksa. Pravo pitanje je da li će se, kako obično to biva u Americi, u rešenju za problem prepoznati i interes preduzetništva i mogućnost zarade, a ne samo javni interes. Milsim da je ovo više pitanje međupartijske borbe nego manjka novca.
Logged
Pages:  1 [2]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.024 seconds with 24 queries.