PALUBA
April 20, 2024, 10:53:25 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Pravilnik foruma PALUBAinfo
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 [2] 3   Go Down
  Print  
Author Topic: Palubarci i EDC  (Read 5712 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Lemi_O2
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 490



« Reply #15 on: January 18, 2023, 12:08:01 am »

Da, da, nema mehaničara na linijskom bez Leathermana, ovako ili onako. Ja sam svoj označio i dio je osobnog alata na najpristupačnijem mjestu u shadow boardu.
Koliko je samo uštedio koraka i minuta kašnjenja.
Na Charge TTI sam polomio vrh kliješta na latchu thrust reverser cowla, usred nedođije, ali odradio je posao.
Zamijenjen je bez pitanja i računa kod ovlaštenog prodavača u drugoj državi.
Odlična post prodajna usluga, pravi Life time warranty.
Jedan Charge TTI je u alatu, TTI+ je uvijek  u autu, na privjesku ključeva Squirt, a u range torbi MUT.




* IMG_9558.JPG (405.82 KB, 960x1280 - viewed 6 times.)
Logged
Lemi_O2
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 490



« Reply #16 on: January 18, 2023, 12:21:28 am »

A uvijek je tu negdje i Reel steel Pukko G3 Ostapa Hela, nikad se ne zna kada treba narezati špek ili dobru kobasu...

Ako je formalnija prilika, onda je odabir Gentlemans knife-a Opinel #8 Padouk.



* IMG_9559.JPG (402.69 KB, 1280x960 - viewed 7 times.)
Logged
Duki
Počasni član foruma
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 922



« Reply #17 on: January 18, 2023, 02:20:55 pm »

Milane impresivna kolekcija! Od Surge, Wingman, Wave, stvatrno impresivno! Wave+ mi je sledeći na listi želja
Od Victorinoxa prepoznajem Climber (ovaj model nosim već 16 godina) i Ranger a alat je ako se ne varam SwissTool X plus.
Lemi, vidim i kod tebe interesantnih igračaka, ovaj Pukko ima baš lep dizajn. Opinelova 8ica mi je uvek u rancu koji nosim na posao.






Logged
Duki
Počasni član foruma
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 922



« Reply #18 on: January 18, 2023, 02:35:10 pm »

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
Moja skromna kolekcija:
Victorinox Climber
Mammut tool
Robinson Fixherman tool
Muela tobože ronilački nož
Magnum Forest Ranger
Leatherman Rebar
Opinel no.8
Ovaj poslednji nožić je no name ali je veoma praktičan kao ''radni'' nož.

Švajcarac imam 16 godina i skoro svakodnevno ga koristim, najčešće po kući,makazice upedljivo najviše. Mammut mi je stalno u kolima, Robinson i Muela su mi za pecanje. Forest Ranger se nije nagledao puno akcije jer koliko je lep toliko je i kabast, Rebar mi je ponos kolekcije, najskuplja igračka ali vredi svaku paru, Opinel no8 mi je uvek u rancu ''da se nađe'' a ovaj mali poslednji nosim samo na posao.
U nekoj bližoj ili daljoj budućnosti obradovaću sebe sa Leatherman Wave+ ili Signal, zavisi od potrebe i sa CRKT Pilar 5311 i od mene dosta 


* IMG_20230118_140425.jpg (3961.43 KB, 4608x3456 - viewed 9 times.)
Logged
Duki
Počasni član foruma
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 922



« Reply #19 on: January 21, 2023, 10:51:18 am »

Prvi modularni multialat na tržištu, firme GOAT tools. Svi dodaci an ovom multialatu su izmenjivi tako da možete sebi napraviti kombinaciju koja vam najviše odgovara.


Logged
Duki
Počasni član foruma
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 922



« Reply #20 on: January 27, 2023, 10:36:47 am »

Još nekoliko interesantnih načina na koje možete koristiti ''švajcarac''

Logged
milan55
Prijatelj foruma
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 418


« Reply #21 on: January 27, 2023, 11:22:47 am »

Jos neke od mogucnosti svicarskog nozica. nek se nadje ako zatreba!!!











Logged
milan55
Prijatelj foruma
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 418


« Reply #22 on: January 27, 2023, 11:26:37 am »

Ginovske svicarske nozice , iz osobnog iskustva ne preporucujem. Imao sam par i poklonio, jer mi dodju kao prestizni objekt ali nisu prakticni da se svakodnevno nosaju sa sobom. Naravno sve je stvar ukusa.

Logged
Duki
Počasni član foruma
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 922



« Reply #23 on: January 27, 2023, 02:03:40 pm »

Ginovske svicarske nozice , iz osobnog iskustva ne preporucujem. Imao sam par i poklonio, jer mi dodju kao prestizni objekt ali nisu prakticni da se svakodnevno nosaju sa sobom. Naravno sve je stvar ukusa.


Uh, za ovo se u potpunosti slažem! Pogotovo ako se nosi kao EDC a ne kao alat a uz to su i veoma nezgodni za korišćenje zbog svojih mase i oblika. Treba proceniti koji su vam alati potrebni i prema tome prilagoditi kupovinu/nošenje.
Baš sam nešto razmišljao šta tačno koristim sa svih multialata, na poslu sam najviše koristio klešta i probojac, na trećem mestu bi bili odvijači pa tek onda nožić. U svakodnevnici nosim švajcarac i ubedljivo najviše koristim one njihove male makazice, tek onda nožić.
Logged
Lemi_O2
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 490



« Reply #24 on: January 28, 2023, 10:20:10 pm »

Da, za EDC je  najvaznije pronaci dobru kombinaciju alata, a da opet ne dobijemo preglomaznu ili neprakticnu skalameriju.Za kolekcionarstvo i za poklone sve igra. Smiley

Charge TTI (+) mi je omiljen. Odlicne skarice (dusu dale za HST), bit holder sa adapterom za standardne bitove, dobra klijesta i praktican ultra mini odvijac, philips i ravni 1.5. I sve to u malom pakiranju.
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
MUT pak, s druge strane, puno je veci i tezi. Osim standardnih alata, ima i cekic, alat za AR-15 puske i najvaznije,  broncani scraper. On kao i TTI+ ima zamijenjive nozeve za skidanje izolacije na zicama. MUT je nezamijenjiv za ad-hoc rad na oruzju na terenu.
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]





* tti.jpg (490.57 KB, 1943x1457 - viewed 7 times.)

* mtu.jpg (422.08 KB, 1512x2016 - viewed 7 times.)
Logged
Duki
Počasni član foruma
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 922



« Reply #25 on: January 29, 2023, 10:39:34 am »

Charge i Surge su definitivno dva najkompletnija multialata ali Charge ima taj ''kec u kurakvu'' da mu je ram od titanijuma ali mu je zato i cena znatno veća.

MUT spada u namenske alate koje sam pominjao ranije, kao i Raptor i SuperTool EOD/M/300. Mislim da prosečan korisnik nema potrebu za takvim alatima jer može za isti novac uzeti alat koji umesto ovih karakterističnih za vojsku, naoružanje, razminiraranje, ima neke koje će mu više koristiti.
Ovde bih baš napravio jedno poređenje modela Rebar i SuperTool 300 koji izgledaju identično, imaju iste alate i funkcije, međutim Rebar je pravi EDC alat za svakodnevno nošenje koji vam može stati mu mali džep od farmerki a SuperTool 300 je veći i masivniji od ''motorcangli'' pa se koristi kao pravi alat i nezgodan je za svakodnevno (EDC) nošenje.
Logged
milan55
Prijatelj foruma
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 418


« Reply #26 on: January 30, 2023, 01:41:11 pm »

Par mojih svakodnevnih pratilaca, dva Tactical Pen u svakoj jakni po jedan, nesto za zapisati a moze i razbit staklo ako zatreba.
Noz sa lampicom, na vecer za rostilj ili ako padne nesto na pod pa treba traziti. Puni se sa kabelom za USB prikljucak. Swiss tool sa finim izvijacima za naocale pritegnut vijke i slicno. Mali set GO - ON uvijek dobro dodje .Ostao mi je samo jedan ostale sa skaricama ili za skidanje izolacije sa kablova pokupili mi vec veliki klinci.
Imajuci stalno te alatke sa sobom ,moram priznati da buduci da sam cijeli zivot bio mehanicar na brodovima i zrakoplovima, postala je jedna vrsta profesionalne deformacije, da ne samo na mojoj bicikli nego i u vlaku ili liftovima, gdje god vidim otpusteni vijak ili slicno ja ga pritegnem.Da se ne izgubi. Ali to je rjedje.
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ] [ Attachment: You are not allowed to view attachments ] [ Attachment: You are not allowed to view attachments ] [ Attachment: You are not allowed to view attachments ] [ Attachment: You are not allowed to view attachments ] [ Attachment: You are not allowed to view attachments ] [ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* IMG_5198.JPG (7074.01 KB, 5152x3864 - viewed 5 times.)

* IMG_5199.JPG (4787.17 KB, 5152x3864 - viewed 4 times.)

* IMG_5200.JPG (4586.44 KB, 5152x3864 - viewed 4 times.)

* IMG_5201.JPG (4376.47 KB, 5152x3864 - viewed 4 times.)

* IMG_5202.JPG (4700.59 KB, 5152x3864 - viewed 3 times.)

* IMG_5203.JPG (4832.22 KB, 5152x3864 - viewed 3 times.)

* IMG_5204.JPG (5012.47 KB, 5152x3864 - viewed 4 times.)
Logged
Duki
Počasni član foruma
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 922



« Reply #27 on: February 26, 2023, 10:22:49 am »

Logged
Lemi_O2
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 490



« Reply #28 on: February 27, 2023, 07:19:02 pm »

EDC danas:
Fisher space pen AG-7. Odlična kemijska, piše po svemu i u svim mogućim uvjetima, i pod vodom. Razvijena i patentirana od privatne firme, usvojena od NASE. Spremnik pod tlakom dušika i tiksotropijskom tintom.
Subjekt urbanog mita o potrošenim milionima od strane NASA-e, dok su rusi istovremeno koristili obične olovke. Naravno, totalno krivo i nema veze sa činjenicama.
Kozmonauti su je koristili od 1969. 
LedLenser P3, AAA baterija, najmanja moguća svjetiljka a da ima koristan regulirajući snop.
Opinel #8 Padouk, od jabuke do kobaja i špeka, nema greške.
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* IMG_9767.JPG (311.65 KB, 1280x960 - viewed 11 times.)
Logged
Duki
Počasni član foruma
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 922



« Reply #29 on: April 05, 2023, 02:22:35 pm »

Tanto noževi, prednosti i mane


Ili ukratko:
Prednost noževa ''tanto'' oblika je izdržljivost vrha noža, drugim rečima nećete imati problema da li će vam se slomiti vrh noža pri ubadanju.
Mane ovog tipa noža jeste komplikovano i neprecizno sečenje, ne daj bože da treba da oderete divljač, takođe ljudi su se žalili na komplikovanije oštrenje.
Logged
Pages:  1 [2] 3   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.03 seconds with 22 queries.