PALUBA
April 19, 2024, 08:33:47 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Za sve probleme prilikom registracije obratite se mailom na brok@paluba.info
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  [1] 2   Go Down
  Print  
Author Topic: Vojni orkestri VS - aktivnosti  (Read 8151 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« on: February 07, 2009, 04:57:35 pm »

07.02.2009
Поводом обележавања 15. фебруара – Дана Војске Србије, у недељу, 08. фебруара 2009. године од 12.00 часова, одржаће се променадни концерти војних оркестара у Нишу и Краљеву. Грађани Ниша слушаће нумере у извођењу Војног оркестра Ниш, од Трга краља Александра, платоа испред Тржног центра Калча до Трга краља Милана (код Споменика ослободиоцима Ниша). Репрезентативни оркестар Гарде свираће у Краљеву, на потезу од Народног музеја Краљево до Трга српских јунака. Позивамо грађане Краљева и Ниша да слушају домаће и стране корачнице које ће изводити војни оркестри. 

Извор:Сајт Војске Србије
Logged
DEMON
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 404



« Reply #1 on: February 09, 2009, 12:19:18 pm »

  08.02.2009.

  Поводом обележавања 15. фебруара – Дана Војске Србије, данас су у Нишу и Краљеву одржани променадни концерти војних оркестара.

  На главним трговима и улицама Ниша, грађани су у оквиру музичког програма могли да чују протоколарне маршеве "Александар", "Моја домовина", "Савремена корачница" и "Марш на Дрини". Оркестром је дириговао мајор Душан Милосављевић.

  У Краљеву су, на потезу од Народног музеја до Трга српских јунака, чланови Репрезентативног оркестра Гарде такође изводили домаће и стране корачнице.

  Извор: Сајт Војске Србије
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 385


« Reply #2 on: July 08, 2012, 04:48:24 pm »

Evo i jedne vesti iz oblasti kulture u kojoj su glavni akteri umetnički ansambl Ministarstva odbrane Republike Srbije "Stanislav Binički" i slovenački izvođač i kompozitor Robert Pešut poznat kao "Manjifiko". Da nisam pročitao ovu vest ne bih znao da je muziku za film "Montevidoe, Bog te video" komponovao Manjifiko.

08.07.2012. 13.34

Aнсамбл "Станислав Бинички" и Мањифико на фестивалу Лент у Марибору

Уметнички ансамбл Министарства одбране "Станислав Бинички" и један од најпознатијих словеначких извођача Роберт Пешут, познатији као Мањифико, наступили су у петак 6. јула на фестивалу Лент у Марибору. Марибор је овогодишња европска престоница културе, па је и цео фестивал у знаку тог признања.

Заједнички наступ Мањифика и "Биничког" на главној бини фестивала трајао је више од предвиђених сат и по јер су се извођачи вратили на бис и одсвирали још пет песма.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

На репертоару је била музика из једног од најгледанијих филмова српске кинематографије "Монтевидео, Бог те видео", коју је словеначки музичар компоновао и снимио са нашим ансамблом.

Пред препуним трибинама Мањифико и "Бинички" извели су 17 песама на које је публика реаговала овацијама и гласним аплаузом. „Само мало“, „Ча Ча Ча на Дрини“, „Пастирче младо“, „Силвиа“ и „Мало господична“ само су неке од песама које су посетиоци Главне бине могли са уживањем да чују.

Диригент Уметничког ансамбла „Станислав Бинички“ Павле Медаковић после наступа није крио одушевљење концертом и реакцијом публике.

- Најбоља критика и оцена да ли је концерт био успешан је реакција публике. Морали смо на бис да се вратимо и одсвирамо још неколико песама, а публика је направила апсолутно дивну атмосферу, рекао је Медаковић и нагласио да је велика ствар направити овакав корак и гостовати у другој држави.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

До сарадње са "Биничким" дошло је пред снимање музике за филм „Монтевидео, Бог те видео“. Мањифико истиче да је био одушевљен идејом да снима музику са војним оркестром, јер то иде уз филм епохалног садржаја.

- Заволели смо се убрзо. Помислио сам да кад већ тако добро сарађујемо зашто не бисмо наступали по региону. Ово нам је био први концерт и веома сам срећан због тога што је ово почетак наше даље сарадње, рекао је словеначки извођач откривши нам да је у плану заједничко снимање музике за други део „Монтевидеа“.

Фестивал Лент је највећи међународни фестивал на отвореном у Словенији и један од највећих у Европи. Одржава се током јуна и јула месеца уз разноврстан музички и културни програм. Ове године одржава се на више од 20 локација у Марибору.

На последњој турнеји ван Србије чланови ансамбла "Станислав Бинички" гостовали су управо у Марибору пре 21 годину.

Izvor: www.mod.gov.rs


* IMG_2079_800x533.JPG (113.18 KB, 800x533 - viewed 86 times.)

* IMG_2069_800x533.JPG (96.18 KB, 800x533 - viewed 77 times.)
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #3 on: November 14, 2012, 09:45:47 am »

Promenadni koncert Vojnog orkestra „Niš“


13.11.2012

U okviru obeležavanja Dana Kopnene vojske i Dana pešadije – 16.  novembra, danas je Vojni orkestar „Niš“ održao promenadni koncert na Trgu kralja Milana i Trgu kralja Aleksandra u Nišu.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Vojni muzičari pod dirigentskom palicom kapetana Dejana Đorđevića izveli su tradicionalne i dobro poznate koračnice poput marševa kralja Petra Prvog, kralja Aleksandra i vojvode Stepe Stepanovića, Gardijskog marša, Marša na Drinu i drugih muzičkih numera iz srpske muzičke tradicije.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Večeras će, istim povodom, crkveno-folklorni ansambl „Branko“ nastupiti u Domu Vojske Srbije u Nišu, s početkom u 18 časova, dok će sat kasnije vranjski glumac Dragan Marjanović Boža izvesti monodramu „Sam protiv NATO“.

Izvor: Vojska Srbije


* Promenadni koncert Vojnog orkestra Niš.jpg (322.98 KB, 1024x683 - viewed 154 times.)

* Promenadni koncert Vojnog orkestra Niš_1.jpg (258.24 KB, 1024x683 - viewed 141 times.)
Logged
barbakan
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 085



« Reply #4 on: November 15, 2012, 01:55:55 am »

Evo deo predstave mog druga Bože , Sam protiv Nato
<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/rUZMMDwiaNA?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>

dobar je  laugh
« Last Edit: November 15, 2012, 11:04:07 am by KUZMA®, Reason: sredjen link » Logged
barbakan
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 085



« Reply #5 on: November 16, 2012, 12:08:15 am »

Glumac Boža je dobio i plaketu od komadanta kopnene vojske Srbije u Nišu 13.11.2012 [ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* Dragan Marjanovic Boža.jpg (16.59 KB, 400x600 - viewed 137 times.)
Logged
leut
Počasni član foruma
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 721



« Reply #6 on: November 16, 2012, 12:57:34 am »

Serbian armed forces?
Logged
ssekir75
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 194


« Reply #7 on: November 16, 2012, 02:14:40 am »

 
Logged
wermez
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 847



« Reply #8 on: November 16, 2012, 01:40:01 pm »

Nejto stendardi  Cool
Logged
oficir neaktivne rezerve
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 294


" Drino, j.....ti ! "


« Reply #9 on: November 16, 2012, 02:58:13 pm »

Ma jok.

Ostalo negde od poslednje strane delegacije pa čovek iskoristio da ne pravi nove.

Oduvek su me užasavale nakaradne ad hok kvazi protokolske akcije po trenutnim potrebama i ćefu koje koga i kojekude!

Ko, kada, koga i po kom osnovu nagrađuje ili daruje, čime i povodom čega nekim obeležjem?

Navešću po meni eklatantan primer koji mi je u najskorijem sećanju što se poštovanja ili možda nemanja protokola i tradicije tiče.

Tamo preko bare još 100 godina da su izbori, inoguracija predsednika će uvek imati isti protokol uz iste učesnike da ne kažem ikonografiju.

Ovde dva puta za 4 godine gledamo potpuno različite protokole.Jedne godine himnu peva popularna pevačica a potom hor, jednom su postrojeni i gardisti i SAJ-Žandarmerija a drugi put nisu, jednom je prijem u zgradi predsedništva a drugi put u skupštini, jednom su postrojeni članovi KUD-a u narodnim nošnjama sa solju i pogačom drugi put nisu, jedanput se špalir postavlja ispred predsedništva a drugi put skupštine, jednom svira orkestar drugi put ne, i da ne nabrajam dalje mnogo.

Nije da oni preko bare imaju neku veliku i dugačku tradiciju ali kad nesto uspostave onda ga i poštuju.

Tako da me ovo pohvaljivanje glumca nekakvom dvojezičkom kvazi plaketom uopšte ne iznenađuje.

I da ne navodim da posedovanje pohvala,plaketa,medalja i ordenja danas osim simbolike ne obezbeđuje nikakva veća prava i prednost u odnosu na one koji ih nemaju.Pa makar i u redu za lekove ako ne za zaposlenje ili prednosti pri napredovanju u službi a o nekakvim primerima iz pravosuđa da i ne pričam.

Da ne govorim da je iz uverenja o odlikovanju davno izbrisana rečenica " nosioc ima prava i dužnosti koja mu po zakonu pripadaju".
« Last Edit: November 16, 2012, 03:15:55 pm by oficir neaktivne rezerve » Logged
oficir neaktivne rezerve
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 294


" Drino, j.....ti ! "


« Reply #10 on: November 16, 2012, 03:11:51 pm »

I valjda je u onoj plaketi prvo trebalo da stoji Republika Srbija sa grbom pa tek ispod Vojska Srbije, pa naziv dokumenta:

Pohvalnica,Plaketa........itd.

A moze i tako i onako-svakako kad nije tačno propisano ili se propisano nepoštuje uopšte.

Pa ako je po nekom standardu i dvojezički ako treba.
Logged
oficir neaktivne rezerve
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 294


" Drino, j.....ti ! "


« Reply #11 on: November 16, 2012, 03:14:35 pm »

A sve ovo pričam jer smatram da dodeljivanje bilo čega u ime države mora da ima neku težinu,vrednost i ozbiljnost, bez postojanja toga zaista ne vidim svrhu takvih znamenja.
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #12 on: November 16, 2012, 03:58:34 pm »

Dobijao sam razne ovakve plakete i zahvalnice, ali kad sam vidio da je napisana na jeziku onoga ko ih je bombardovao i ubijao. Zaista sam ostao zatečen.

Nešto je trulo u državi Danskoj. To je za mene neshvatljivo. Kad kažem Danska, zna se na koga ili šta mislim.

Ovaj snimak ispod, bitan samo zadnji dio, od 0,20. Sličan.




Imam osjećaj da je neki ministar odbrane (napisao sam mu ime namjerno malim slovima, jer ne zaslužuje ime velikim slovima) prodao nešto. Ideale, Otadžbinu (velikim slovima) itd. I za to dobio sitne pare. I plac za izgradnju zgrade u Beogradu.


Vlado
« Last Edit: November 17, 2012, 10:27:42 am by trpe grozni » Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #13 on: November 16, 2012, 05:01:35 pm »

Izvinjavam se što maloprije nisam dodao link

<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/hivAiXuv4sU?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>

Ovo se odnosi na ono gore. Svaka sličnost je namjerna.
Logged
barbakan
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 085



« Reply #14 on: November 19, 2012, 11:28:59 pm »

Postavio sam takozvanu plaketu ili zahvalnicu sto je dobio glumac Boža , nisam mislio da ce to izazvati neku diskusiju ili polemiku ovde ali to je to i pise tako . Veceras sam se video sa mojim drugom  Bozom i pitao sam za to , to je u stvari knjiga kako mi je rekao naziv je kako on kaze  Kopnena vojska Srbije a to je na drugoj strani knjige i ostalo je posveta koju je potpisao komadant Kopnene vojske Srbije , knjiga je veceg formata i to mi je rekao . Znaci to je slika sa prve ili druge stranice knjige a dole je posveta , mada to ne menja nesto to postoji a knjiga se verovatno moze naci i mozda ima nesto zanimljivo  pravilo
Logged
Pages:  [1] 2   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.031 seconds with 23 queries.