PALUBA
April 25, 2024, 10:26:01 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Pozdravimo novog člana Ekapic
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages: [1]   Go Down
  Print  
Author Topic: Мило Ђукановић расписао парламентарне изборе у Црној Гори  (Read 405 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 988


« on: March 17, 2023, 08:19:39 pm »

Мило Ђукановић расписао парламентарне изборе у Црној Гори

Председник Црне Горе Мило Ђукановић расписао је парламентарне изборе за 11. јун ове године.

- Сви су свесни дубоке политичке и институционалне кризе, коју је произвела неодговорна већина. Истрајно сам се држао Устава, да не допринесем томе. Двадесетог августа влади је изгласано неповерење. Од тада је текао рок, да се до 19. септембра предложи мандатар. За то се нису стекли услови. Неки се нису одазвали на консултације, нити доставили потписе којима би подржали кандидата. Убеђен сам да је најбоље било скраћење мандата и расписивање избора. Уместо тога, промењива већина прибегла је неуставном деловању и донела измене Закона о председнику. Вратио сам га на поновно одлучивање. Упркос упозорењима, контроверзни закон је усвојен. Указом сам прогласио закон који је ступио на снагу и производи правна дејства. Познато је како се завршио покушај формирања Лекићеве владе. Стога су се стекли услови да сагласно Уставу, члан 92 став 3 донесем указ о распуштању парламента. Примењујући члан 92 став 5, донео сам одлуку о расписивању избора за 11. јун", рекао је Ђукановић на прес конференцији у вили Горица.

Попис

Мило Ђукановић је, на питање новинара о попису у Црној Гори, рекао да је могуће да се попис обави у изборној години

Izvor
- Рационалније би било ову годину ослободити пописа због избора - рекао је Ђукановић.
Logged
Pages: [1]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.031 seconds with 23 queries.