PALUBA
April 30, 2024, 01:51:21 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno, dopuna Pravilnika foruma PALUBAinfo, tačka 22
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... 30   Go Down
  Print  
Author Topic: Sukob u Ukrajini - geopolitička pitanja  (Read 51966 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
dark-bullet
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 532



« Reply #120 on: May 05, 2023, 07:21:38 am »

Boro, to što si napisao, sve je jasno. Smiley
Ali da ti odgovorim na pitanje zašto baš ova dva medija.
Sve je u stilu one izreke:"ko o čemu, vojnik o skraćenju i k.... o poštenju".

Slažem se u potpunosti.

Interesantno je da se Zapad veoma protivio "izvozu revolucije" (Iran) ili "izvozu komunizma" (SSSR), ali "izvoz demokratije" je poželjan, čak može i nametanje silom oružja?! A ko kaže i na osnovu kojih dokaza da je baš liberalni sistem ono najbolje za Čoveka, "Kraj istorije"? Mislim da će ipak biti još istorije, da je F. Fukujama malo požurio.

Između dobra i zla nema znaka jednakosti. Relativiziranje dobra i zla dovodi do zla.

Једино остаје питање ко одређује шта је добро а шта зло? У пракси, посебно у међународним односима то обично одређује ко има моћ, ко је јачи или је победник.

To nije tačno. Šta je dobro i šta je zlo zna svaki roditelj i to prenosi svojoj deci. Dobro je ono što traje, zlo je samo privremeno.
Logged
babaroga
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 506



« Reply #121 on: May 05, 2023, 07:44:33 am »

Ovo sto se trenutno desava je da se na zapadu praktikuje Marksisticka-Maoisticka Zapadna "socijalisticka kulturna revolucija", kraj price ce da bude sistem slican kao u Kini sa "Social Credit System" i "zapadnim vrednostima"
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 15 001


« Reply #122 on: May 05, 2023, 10:52:36 am »

Ukrajinski delegat udario u lice ruskog kolegu u Ankari (VIDEO)

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
Ukrajinski delegat udario je u lice ruskog predstavnika tokom skupa crnomorskih država u glavnom gradu Turske, Ankari, nakon što mu je ukrajinska zastava oteta dok je pokušavao da se ubaci u kadar tokom video obraćanja glavnog ruskog delegata u Ankari, javlja Rojters.

Ukrajinac Oleksandr Marikovski objavio je na Fejsbuku video snimak kako udara Rusa i vraća plavo-žutu zastavu. Incident se dogodio u hodniku parlamentarne zgrade, gde se u četvrtak održavala skupština Crnomorske ekonomske saradnje (BSEC).

Pre tog incidenta, neki ukrajinski delegati pokoškali su se sa bezbednjacima koji su pokušali da ih udalje dok su protestovali, uzvikujući i noseći svoje zastave pored glavnog ruskog delegata, koja je pokušala da se obrati skupštini, dodaje britanska novinska agencija.

Fotografije incidenta postavljene su na sajtu turskog parlamenta, a Mustafa Šentop, predsednik narodne skupštine Turske, osudio je incident.

– Osuđujem ovakvo ponašanje koje remeti miroljubivu atmosferu koju Turska pokušava da uspostavi – naveo je Šentop.

Na BSEC skupu su bile delegacije iz 13 zemalja.

Izvor


* 1683274175-tuca-rus-ukrajinac-1024x730.jpg (53.59 KB, 1024x730 - viewed 3 times.)
Logged
dark-bullet
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 532



« Reply #123 on: May 05, 2023, 10:56:28 am »

Taj ruski predstavnik je oteo tu zastavu.
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 15 001


« Reply #124 on: May 05, 2023, 10:58:37 am »

Taj ruski predstavnik je oteo tu zastavu.

Ko o čemu, baba o uštipcima.
Logged
babaroga
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 506



« Reply #125 on: May 05, 2023, 11:01:31 am »

Taj ruski predstavnik je oteo tu zastavu.

Ako cemo po "zapadnim vrednostima", on UKR delegat nije smeo da izvrsi fizicki napad jer nije bio napadnut, tako da bi trebao da odgovara za agresiju i uzrokovanje "Actual Bodily Harm"....
Logged
dark-bullet
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 532



« Reply #126 on: May 05, 2023, 11:04:48 am »

Taj ruski predstavnik je oteo tu zastavu.

Ako cemo po "zapadnim vrednostima", on UKR delegat nije smeo da izvrsi fizicki napad jer nije bio napadnut, tako da bi trebao da odgovara za agresiju i uzrokovanje "Actual Bodily Harm"....

Može bit a ne mora da bidne. Koliko sam video snimak, ukrajinskom delegatu je taj rus oteo zastavu, nakon čega je ukrajinski delegat poleteo za njim da mu je preotme i vrati. Koliko je pri tome bilo potrebno fizičke sile, ne znam. Da li je i šta je dobio rus, isto tako ne. Zastava je vraćena, a Rus očito sada glumi plačip...
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 15 001


« Reply #127 on: May 05, 2023, 11:21:22 am »

Taj ruski predstavnik je oteo tu zastavu.

Ako cemo po "zapadnim vrednostima", on UKR delegat nije smeo da izvrsi fizicki napad jer nije bio napadnut, tako da bi trebao da odgovara za agresiju i uzrokovanje "Actual Bodily Harm"....

Može bit a ne mora da bidne. Koliko sam video snimak, ukrajinskom delegatu je taj rus oteo zastavu, nakon čega je ukrajinski delegat poleteo za njim da mu je preotme i vrati. Koliko je pri tome bilo potrebno fizičke sile, ne znam. Da li je i šta je dobio rus, isto tako ne. Zastava je vraćena, a Rus očito sada glumi plačip...

Pogledaj bolje. Rus je davao izjavu a Ukrajinci su se gurali sa zastavom sa ciljem ometanja. Tako i piše u tekstu. Kako možeš tako selektivno da posmatraš stvari?

Da nisu Ukrajinci ometali Rusa ukrajinskom zastavom, ovaj je ne bi oteo i tako dalje...
Logged
babaroga
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 506



« Reply #128 on: May 05, 2023, 11:25:05 am »

Taj ruski predstavnik je oteo tu zastavu.

Ako cemo po "zapadnim vrednostima", on UKR delegat nije smeo da izvrsi fizicki napad jer nije bio napadnut, tako da bi trebao da odgovara za agresiju i uzrokovanje "Actual Bodily Harm"....

Može bit a ne mora da bidne. Koliko sam video snimak, ukrajinskom delegatu je taj rus oteo zastavu, nakon čega je ukrajinski delegat poleteo za njim da mu je preotme i vrati. Koliko je pri tome bilo potrebno fizičke sile, ne znam. Da li je i šta je dobio rus, isto tako ne. Zastava je vraćena, a Rus očito sada glumi plačip...

Oteo mu je zastavu, i to bi bilo "krivicno delo" otimanja imovine, ali ga nije fizicki napao...
Logged
dark-bullet
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 532



« Reply #129 on: May 05, 2023, 11:43:57 am »

Taj ruski predstavnik je oteo tu zastavu.

Ako cemo po "zapadnim vrednostima", on UKR delegat nije smeo da izvrsi fizicki napad jer nije bio napadnut, tako da bi trebao da odgovara za agresiju i uzrokovanje "Actual Bodily Harm"....

Može bit a ne mora da bidne. Koliko sam video snimak, ukrajinskom delegatu je taj rus oteo zastavu, nakon čega je ukrajinski delegat poleteo za njim da mu je preotme i vrati. Koliko je pri tome bilo potrebno fizičke sile, ne znam. Da li je i šta je dobio rus, isto tako ne. Zastava je vraćena, a Rus očito sada glumi plačip...

Pogledaj bolje. Rus je davao izjavu a Ukrajinci su se gurali sa zastavom sa ciljem ometanja. Tako i piše u tekstu. Kako možeš tako selektivno da posmatraš stvari?

Da nisu Ukrajinci ometali Rusa ukrajinskom zastavom, ovaj je ne bi oteo i tako dalje...

Evo ga jedan snimak. Rus prilazi zastavi, otima je i vraća se prema kameri. Nikakve izjave nije davao u trenutku otimanja zastave Ukrajine iz ruku ukrajinskog delegata.

https://www.canberratimes.com.au/video/x8ko9lz/fists-start-flying-when-a-russian-diplomat-steals-ukrainian-flag/
Logged
dark-bullet
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 532



« Reply #130 on: May 05, 2023, 11:45:17 am »

Taj ruski predstavnik je oteo tu zastavu.

Ako cemo po "zapadnim vrednostima", on UKR delegat nije smeo da izvrsi fizicki napad jer nije bio napadnut, tako da bi trebao da odgovara za agresiju i uzrokovanje "Actual Bodily Harm"....

Može bit a ne mora da bidne. Koliko sam video snimak, ukrajinskom delegatu je taj rus oteo zastavu, nakon čega je ukrajinski delegat poleteo za njim da mu je preotme i vrati. Koliko je pri tome bilo potrebno fizičke sile, ne znam. Da li je i šta je dobio rus, isto tako ne. Zastava je vraćena, a Rus očito sada glumi plačip...

Oteo mu je zastavu, i to bi bilo "krivicno delo" otimanja imovine, ali ga nije fizicki napao...

Pri diplomatama moš soli na rep da mu staviš kod "krivičnih dela". Štiti ih imunitet. I jednog i drugog.
Logged
srbin1
Prijatelj foruma
mladji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 268


« Reply #131 on: May 05, 2023, 12:35:52 pm »

Taj ruski predstavnik je oteo tu zastavu.

Ako cemo po "zapadnim vrednostima", on UKR delegat nije smeo da izvrsi fizicki napad jer nije bio napadnut, tako da bi trebao da odgovara za agresiju i uzrokovanje "Actual Bodily Harm"....

Može bit a ne mora da bidne. Koliko sam video snimak, ukrajinskom delegatu je taj rus oteo zastavu, nakon čega je ukrajinski delegat poleteo za njim da mu je preotme i vrati. Koliko je pri tome bilo potrebno fizičke sile, ne znam. Da li je i šta je dobio rus, isto tako ne. Zastava je vraćena, a Rus očito sada glumi plačip...

Pogledaj bolje. Rus je davao izjavu a Ukrajinci su se gurali sa zastavom sa ciljem ometanja. Tako i piše u tekstu. Kako možeš tako selektivno da posmatraš stvari?

Da nisu Ukrajinci ometali Rusa ukrajinskom zastavom, ovaj je ne bi oteo i tako dalje...

Evo ga jedan snimak. Rus prilazi zastavi, otima je i vraća se prema kameri. Nikakve izjave nije davao u trenutku otimanja zastave Ukrajine iz ruku ukrajinskog delegata.

https://www.canberratimes.com.au/video/x8ko9lz/fists-start-flying-when-a-russian-diplomat-steals-ukrainian-flag/

Nije davao on licno, ali Zaharova jeste (plavusa u plavom odelu). Ima jedan prethodni snimak gde su ukrajinski delegati isticali Ukrajinsku zastavu sa trozubom, zajedno sa zastavom Desnog Sektora, pored/iza Zaharove dok je govorila na sednici. Opomenuti su od strane turskog predsedavajuceg. Po tom snimku se moze prepoznati Zaharova u snimku koji si postavio.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* IMG_3527.png (7029.36 KB, 2532x1170 - viewed 8 times.)
Logged
Prvačić
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 303


« Reply #132 on: May 05, 2023, 03:38:51 pm »


To nije tačno. Šta je dobro i šta je zlo zna svaki roditelj i to prenosi svojoj deci. Dobro je ono što traje, zlo je samo privremeno.

Ne odgovori mi za Gvatemalu. Huh?
Logged
fazan
Moderator
poručnik korvete
*
Offline Offline

Posts: 3 237


« Reply #133 on: May 05, 2023, 03:52:25 pm »

У питању су два инцидента. У првом су Украјинци стали са заставама иза руске делегације, док је говорила. Након тога је дошло до кошкања и избачени су. У другом је Украјинац држао заставу у холу изван сале, а Рус је пришао и отео је. Украјинац га је онда ударио.

Реакција бесног Турчина који је избацио Украјинце из сале ми је била најбоља, све са типичним источњачким махањем рукама. Отприлике их је сиктерисао.

Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 19 036


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #134 on: May 05, 2023, 04:14:57 pm »

Taj ruski predstavnik je oteo tu zastavu.

Ko o čemu, baba o uštipcima.

Slično bih reagovao da sam na mestu ukrajinskog zavničnika, jedino ne bih udarao ruskog predsatvnika, ali bih sve uradio šta je u mojoj moći da vratim zastavu svoje države otete od čoveka koji predstavlja zemlju koja je izvršila agresiju na moju zemlju u ovom slučaju na Ukrajinu.

Pomenuti snimak:

Logged
Pages:  1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... 30   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.036 seconds with 23 queries.