PALUBA
March 28, 2024, 04:19:18 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Donirajte Palubu
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages: [1]   Go Down
  Print  
Author Topic: Renoviranje pokretne radionice sa TAM 150  (Read 6050 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
olujnik
mornar
*
Offline Offline

Posts: 42


« on: April 15, 2023, 08:36:46 am »

Nedavno sam nabavio pokretnu radionicu sa TAM 150. I trebalo bi da je malo sredim. Napravljena je 1990.god. Unutrašnjost je u dobrom stanju izuzev što na spoju zida i krova ima destak malih rupica na kojima se skuplja beli prah. Ima li neko ideju šta bi trebalo da se uradi.



* 20230401_123924.jpg (3680.62 KB, 4624x2604 - viewed 4 times.)

* 20230401_123917.jpg (2974.22 KB, 4624x2604 - viewed 3 times.)
Logged
micha
Stručni saradnik - OMJ
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 831


« Reply #1 on: April 15, 2023, 02:55:06 pm »




    Neko je nekad nešto bušio na plafonu, pre više decenija, verovatno da zavrne pleh šarafima pa su ostala oštećenja zaštitnog sloja nanesenog na lim i to se sada kruni. U pitanju je aluminijumski lim koji oksidiše zato što se oko rupa kondenzuje vlaga i godinama počinje da se formira sivi prah. Ošmirglaj, zatvori rupe i zaštiti.


Logged
dark-bullet
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 532



« Reply #2 on: April 15, 2023, 05:03:05 pm »

Nedavno sam nabavio pokretnu radionicu sa TAM 150. I trebalo bi da je malo sredim. Napravljena je 1990.god. Unutrašnjost je u dobrom stanju izuzev što na spoju zida i krova ima destak malih rupica na kojima se skuplja beli prah. Ima li neko ideju šta bi trebalo da se uradi.


Imam nešto slično samo sa TAM 110 (nabacna kabina radioveze). Savršeno mi služi. Obnovio sam električnu instalaciju maksimalno koliko sam mogao sa originalnim rasvjetnim telima, te kontrolnom kutijom i ispravljačem za akumulatore (koji isto tako imaju svoje mesto u kabini). Bit će mi drago ako daš malo više podataka o svojoj pokretnoj radionici, dimenzije, kako izgleda, instalacije, itd. Poz.
Logged
olujnik
mornar
*
Offline Offline

Posts: 42


« Reply #3 on: April 15, 2023, 07:04:36 pm »

U mom slučaju ja sam nabavio samo nadgradnju pokretna radionica. Najveći deo elektro instalacija je bio odličnom stanju, kao i unutrašnjost. Pošto sam je dobio bez glavne električne table morao sam da je prikačim na kućnu struju. Zadržao sam originalne plafonjere samo sam ubacio led module, stavio sam i jednu led traku po sredini i ugradio sam nove prekidače za struju. Pošto je krovni lim bio porozan stavio sam lexan ploče. Sada planiram da rešim ove rupice na plafonu i tu sam sada u dilemi kako da to izvedem. Na internet se uglavnom predlaže da se ove rupe popune epoxi kitovima, zaptivnim smesama ili aluminijumom u spreju. Kopka me koji je materijal korišćen između krova i plafona jer za većinu kampera između limova je šperploča ili osb ploča ali ovde nisam siguran i nikako ne mogu da otkrijem.
Logged
micha
Stručni saradnik - OMJ
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 831


« Reply #4 on: April 15, 2023, 11:40:59 pm »




   Između spoljne i unutrašnje table lima nasut je dvokomponentni poliuretan, isti onaj koji se koristi za termičku izolaciju zidova i vrata frižidera i zamrzivača.
 Pogledaj na You Tube-u kako se vrši reparacija zamrzivača i primeni to na kabinu pokretne.


Logged
olujnik
mornar
*
Offline Offline

Posts: 42


« Reply #5 on: April 17, 2023, 02:17:23 pm »

Hvala na informaciji, tako da sada mogu to da sredim.
Logged
Pages: [1]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.037 seconds with 23 queries.