PALUBA
March 28, 2024, 11:35:48 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Za sve probleme prilikom registracije obratite se mailom na brok@paluba.info
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 5 6 7 [8]   Go Down
  Print  
Author Topic: МУП Републике Србије - вести  (Read 68043 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
jugins
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 81


« Reply #105 on: March 30, 2022, 06:06:53 pm »

"teretno vatrogasno-spasilačko vozilo sa stabilnom pumpom za gašenje požara."
Stabilna pumpa za gasenje pozara?
Sta je stabilna pumpa ?
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #106 on: March 31, 2022, 05:33:08 am »

Ona koja se ne pomera. Grin
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #107 on: April 15, 2022, 01:29:52 pm »



SAJ


[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* SAJ-1.jpg (198.59 KB, 1200x813 - viewed 3 times.)

* SAJ-2.jpg (230.38 KB, 1280x868 - viewed 3 times.)

* SAJ-3.jpg (294.25 KB, 1280x865 - viewed 6 times.)
Logged
Kubovac
Global Moderator
kapetan bojnog broda
*
Online Online

Posts: 9 464



« Reply #108 on: June 11, 2022, 02:14:15 pm »

Pripadnici Ronilačke jedinice Žandarmerije Srbije izveli su kondicionu obuku u Crnoj Gori na Jadranskom moru. Ronjenje na velikim dubinama, pored olupina i u podvodnim pećinama.

Logged
Kubovac
Global Moderator
kapetan bojnog broda
*
Online Online

Posts: 9 464



« Reply #109 on: June 12, 2022, 03:14:52 pm »

Министар Стефановић присуствовао обележавању Дана Министарства унутрашњих послова и Дана полиције

Потпредседник Владе и министар одбране др Небојша Стефановић и начелник Генералштаба Војске Србије генерал Милан Мојсиловић присуствовали су данас централној свечаности поводом обележавања Дана Министарства унутрашњих послова и Дана полиције у београдској „Штарк Арени“.

На данашњој свечаности, 1.516 припадника Министарства који су ступили у радни однос у последњих годину дана свечано су положили заклетву, а припадницима МУП-а уручене су и медаље за заслуге и постигнуте резултате у служби.

Министар унутрашњих послова Александар Вулин, том приликом, уручио је медаље за храброст припадницима МУП-а и честитао положену заклетву.

Дан Министарства унутрашњих послова и Дан полиције обележава се низом манифестација. Уз традиционални свечани дефиле полицијског оркестра, Чете коњаника Полицијске бригаде, као и полиције опште надлежности, саобраћајне полиције, Жандармерије и ватрогасаца Кнез Михаиловом улицом, грађани су, поводом празника, такође, били у прилици да присуствују тактичко-техничком збору и приказу обучености јединица на Калемегдану.

Извор

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* 03_image_2022_06_12_13_14_25_727_1655032480.jpg (216.19 KB, 1280x1600 - viewed 4 times.)
Logged
Jester
Počasni član foruma
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 325



« Reply #110 on: January 05, 2023, 09:49:25 pm »

Ne znam gdje bi postavio pitanje pa mi se ovo čini najbliže temi, dakle vidio sam da pojedini gradovi u Srbiji imaju službe pod nazivom "Komunalna Milicija" e sad jel tu neko pobrkao lončiće pošto Milicija koliko ja znam "po onom sistemu"/(Istočno Blokovskom te u Jugoslaviji koja je bila zlatna sredina  angel) je Policija koja u slučaju rata postaje produžena ruka vojske, dakle buni me zašto baš taj naziv koji je uvijek imao neku težinu i stvarao knedlu u grlu, ako ima neko objašnjenje police
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 809


« Reply #111 on: January 05, 2023, 10:26:23 pm »

Pogledaj ovde: https://www.komunalnamilicijabeograd.rs/home

Koliko znam, oni se brinu o nepropisnom parkiranju, vožnji bez karte u javnom gradskom prevozu i slično, a posebno vole službene automobile firmi parkirane na zelenoj površini barem delom jedne gume jer je kazna ogromna. Ne kažnjavaju oni, šalju sudiji za prekršaje.

Nisam baš pažljivo slušao ali neki dan je bilo neke priče o tome da će da menjaju ime... a sam nisam nikada imao susret sa nekim od njih. Često im viđam vozila na stanicama gradskog prevoza.
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 809


« Reply #112 on: January 05, 2023, 10:35:01 pm »

@Jester, evo i Zakon, mene mrzi da čitam: https://www.paragraf.rs/propisi/zakon_o_komunalnoj_policiji.html ali sam iz naslova video da ih ima samo u Beogradu, ne u čitavoj Srbiji.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 318


« Reply #113 on: January 06, 2023, 05:48:05 pm »

Ne znam gdje bi postavio pitanje pa mi se ovo čini najbliže temi, dakle vidio sam da pojedini gradovi u Srbiji imaju službe pod nazivom "Komunalna Milicija" e sad jel tu neko pobrkao lončiće pošto Milicija koliko ja znam "po onom sistemu"/(Istočno Blokovskom te u Jugoslaviji koja je bila zlatna sredina  angel) je Policija koja u slučaju rata postaje produžena ruka vojske, dakle buni me zašto baš taj naziv koji je uvijek imao neku težinu i stvarao knedlu u grlu, ako ima neko objašnjenje police

Ради се о томе да је Законом о Министарству унутрашњих послова РС забрањена употреба назива "полиција" осим Војсци (војна полиција). Због тога су Комуналне полиције по Србији промениле назив у Комунална милиција. Искрено, мислим да је то безвезе, али неко тако прописао.

Иначе, ових дана дигла се у Србија прилична бука око новог нацрта Закона о МУП-у. Главна тема у јавној расправи је било право полиције да користи софтвере за препознавање лица на системима јавног видео-надзора. Друга тема или проблем је управо так члан који забрањује коришћење речи "полиција", при чему су сада проширили забрану и на изведнице те речи (придеве полицијски, полицијско и сл.), уз могућност да то одобри министра унутрашњих послова. На крају су због велике буке у јавности МУП је одустао (иначе по други пут) од овог нацрта закона, односно повукао га на дораду. Видећемо како ће бити следећи пут.,
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 542



« Reply #114 on: February 01, 2023, 07:54:08 am »

Већ неко време се шушкало а сада је стигла и званична потврда. Враћа се четворогодишња школа за полицајце.

Quote
ŠKOLUJU SE NOVI POLICAJCI U SREMSKOJ KAMENICI! Najboljih 200 devojčica i dečaka upisuje ponovo osnovanu srednju školu unutrašnjih poslova
31/01/2023

Srednja škola unutrašnjih poslova ranije je postojala u Kamenici, a trenutno je od 2007. godine tamo Centar za osnovnu policijsku obuku, kao jedina do sada ustanova za osnovnu obuku policije u Srbiji pri nastavi koja traje godinu dana.

– Osnivanje srednje škole unutrašnjih poslova predstavlja potrebu MUP za školovanjem kadrova koji će se u budućnosti bributi o sigurnosti građana Srbije. Sama ideja o reaktivaciji škole nastala je među stručnim krugovima, a ideju je podržao ministar Bratislav Gašić. Škola je dobila naziv po prvom popečitenju dela unutrapnjih poslova Jakovu Nenadoviću – kaže dr Danilo Stevandić, državni sekretar MUP.

Interesovanje za upis nove generacije već je veliko.

– Tradicionalno postoji veliko interesovanje za humane profesije kao što je poziv policajca. Nakon izvršene selekcije, odabraćemo najboljih 200 devočjica i dečaka koji će po zavrpetku školovanja početi da rade u MUP – dodaje Stevandić.

ЛИНК
Logged
Kubovac
Global Moderator
kapetan bojnog broda
*
Online Online

Posts: 9 464



« Reply #115 on: May 23, 2023, 09:30:29 am »

Emisija Dozvolite: Antiteroristička vežba studenata KPU

Budući oficiri Policije Srbije održali su vežbu na poligonu Mitrovo polje na planini Goč.

Logged
Kubovac
Global Moderator
kapetan bojnog broda
*
Online Online

Posts: 9 464



« Reply #116 on: July 28, 2023, 07:34:40 pm »

MUP raspisao konkurs za upis 1.100 polaznika u Centar za osnovnu policijsku obuku

Ministarstvo unutrašnjih poslova saopštilo je danas da je raspisalo konkurs za upis 1.100 polaznika u Centar za osnovnu policijsku obuku (COPO), za stručno osposobljavanje za obavljanje poslova uniformisanog policijskog službenika i to za potrebe svih 27 policijskih uprava u Srbiji.

Svi zainteresovani, koji ispunjavaju uslove za upis, mogu se prijaviti do 11. avgusta, u policijskim stanicama po mestu prebivališta.

Od 1.100 polaznika Centra za policijsku obuku, 550 će se stručno osposobljavati za obavljanje poslova i zadataka uniformisanog policijskog službenika na radnom mestu policajac, 300 saobraćajni policajac i 250 na radnom mestu granični policajac.

Кandidati za polaznike se prilikom prijave na konkurs izjašnjavaju za koje od ponuđenih radnih mesta žele da prođu stručno osposobljavanje.

Uslovi konkursa mogu se naći na sajtu MUP www.mup.gov.rs i sajtu Centra za osnovnu policijsku obuku www.copo.edu.rs.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


Izvor


* Policajci-copo.edu_.rs_.jpg (424.96 KB, 925x521 - viewed 0 times.)
Logged
Kubovac
Global Moderator
kapetan bojnog broda
*
Online Online

Posts: 9 464



« Reply #117 on: October 11, 2023, 01:50:43 pm »

MUP prvi put javno prikazao novi hangar Helikopterske jedinice

Ministarstvo unutrašnjih poslova juče je po prvi put prikazalo novoizgrađeni savremeni hangar Helikopterske jedinice na beogradskom aerodromu Nikola Tesla , prilikom posete Bratislava Gašića ovoj jedinici.

Nedavnim nabakama novih modernih helikoptera za MUP Srbije postojeći hangar - iako funkcionalan i dobro opremljen - postao je premali da primi sve letilice kojima MUP HJ raspolaže, pogotovu imajući u vidu gabarite poslednjih pet pristiglih helikoptera Airbus H215 Super Puma i Kamov Ka-32.

Pored toga, helikopteri Bell 206 Jet Ranger i Agusta Bell 212 koji su pre dolaska Airbus H145M i H215 činili okosnicu flote svi imaju dvokrake glavne rotrore što je omogućavalo "gusto pakovanje" helikoptera u hangar, uz Gazele sa tri kraka na rotorima. Airbus H145M i velike Super Pume imaju četvorokrake  a ruski Kamovi duple koaksijalne trokrake rotore što sve zahteva dodatni prostor za razdvajanje u hangaru.

"Ministar unutrašnjih poslova Bratislav Gašić posetio je danas Helikoptersku jedinicu gde su završeni radovi na izgradnji novog kompleksa ove elitne jedince, kao i rekonstrukcija postojećeg i naglasio da će MUP nastaviti sa ulaganjem u ovu jedinicu", saopštio je MUP Srbije.

Gašić je istakao da je Helikopterska jedinica MUP-a "jedna od najmodernijih i najsnažnijih flotila u regionu i ukazao na neophodnost i značaj ove jedinice koja je izuzetno doprinela u borbi sa požarima ne samo u Srbiji, već i u brojnim vanrednim situacijama u Sloveniji, Grčkoj, Severnoj Makedoniji i Republici Srpskoj" i dodao kako je HJ "ponos naše države, ali i ponos celog regiona".

Objekat hangara sa upravnim delom i pratećim objektima predstavlja moderan i funkcionalan ambijent u kojem će se nalaziti kompletna posada i helikopteri, koji ovu jedinicu, po tipovima helikoptera, iskustvu pilota i posade, svrstavaju u sam vrh policijskih helikopterskih jedinica u Evropi, navodi MUP Srbije.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


Izvor


* MUP hangar 0.jpg (53.5 KB, 830x537 - viewed 0 times.)

* MUP hangar 1.jpg (87.25 KB, 830x536 - viewed 0 times.)

* MUP hangar 2.jpg (60.85 KB, 830x478 - viewed 0 times.)

* MUP hangar 3.jpg (66.53 KB, 830x528 - viewed 1 times.)

* MUP hangar 4.jpg (70.33 KB, 830x501 - viewed 0 times.)
Logged
Kubovac
Global Moderator
kapetan bojnog broda
*
Online Online

Posts: 9 464



« Reply #118 on: November 07, 2023, 01:10:42 pm »

MUP raspisao konkurs za prijem novih ljudi u Žandarmeriju: Ovo su uslovi

Ministarstvo unutrašnjih poslova raspisalo je javni konkurs za pohađanje selekcione i osnovne obuke za Žandarmeriju.

Konkurs za prijem u žandarmeriju
Logged
Pages:  1 2 3 4 5 6 7 [8]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.031 seconds with 23 queries.