PALUBA
May 01, 2024, 09:00:01 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Ovde možete pogledati te poručiti knjigu "Ešalon" jedan od autora je srpski podoficir i naš global moderator Kubovac
"Istorija razvoja sovjetskih i ruskih radara, komandno-informacionih sistema i sistema automatizacije"
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21   Go Down
  Print  
Author Topic: Dešavanja u Rusiji, pobuna Wagnera?  (Read 23245 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #180 on: June 27, 2023, 06:28:57 pm »

Šta kaže stanovništvo? Ovde bih prednost dao samomislećem....jesi čitao ruske izvore ili zapadna tumačenja prevedena na "naše" jezike ?
Logged
Prvačić
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 303


« Reply #181 on: June 27, 2023, 06:48:32 pm »

Čitao sam Victorijin post.

PS
Bio sam i očevidac Septembra-93. Pa, eto nešto poredim. Možda si ti čitao raspoloženje stanovništva krajem ljeta '93.?
Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #182 on: June 27, 2023, 06:49:33 pm »

Gde...u kojoj državi ?
Logged
Prvačić
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 303


« Reply #183 on: June 27, 2023, 06:50:27 pm »

Pa u državi gdje je bio Septembar-93!
Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #184 on: June 27, 2023, 06:57:00 pm »

Pa u državi gdje je bio Septembar-93!

Da , i kakve paralele ti izvlačiš poredeći ovu temu sa septembrom '93 u BiH
Logged
Prvačić
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 303


« Reply #185 on: June 27, 2023, 07:17:55 pm »

Pa ja ne živim u Rusiji i ne znam šta tamo narod misli. Samo trvdim da se i mišljenje naroda treba uzeti u obzir. I moja replika je upućena Victoriji, a ne tebi.

Ali pošto si ti upućen, kao da si istovremeno prigožinov načelnik štaba i gerasimovljev lični ađutant, prosvijetli malo i nas, koji nikada nismo bili u Generalštabu OS Rusije niti smo sudjelovali u donošenju odluka Vagnera!
Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #186 on: June 27, 2023, 07:19:02 pm »

Извори блиски Вагнеру јављају следеће информације:

„Вагнер ће се вратити на фронт Донбаса. Јевгениј Пригожин ће за сада остати у Белорусији.

Суровикин, Мизинцев и Дмитриј Уткин ће координирати Вагнер у саставу Министарства одбране.
Logged
PakleniVuk
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 106


Ko laje zlo ne misli


« Reply #187 on: June 27, 2023, 07:25:57 pm »

Telegrafov video o situaciji Wagnera i Belorusije. Na temi o Belorusiji je preneta vest i podizanju borbene gotovosti Beloruske Armije i vojnim vežbama NATO u Litvaniji,Nemačkoj.... Realno gledano iako sam ja preneo na ovaj forum fotografije oborenih letilica koje je Wagnera navodno oborio (ako to sve nije neka ozbiljno dobro pripremljena scenografija) ,opet "ukrštanjem " svih ovih informacija deluje da Wagner uopšte nije slučajno u Belorusiji i da nisu "slučajno proterani" tamo ,nego sve se čini ,kao da su ciljano tamo. To znači da Rusi imaju "dojavu" ili pripremaju nešto oko ili iz Belorusije ... Moraćemo da uključimo Šerloka Holmsa da otkrije šta je u pitanju Grin


P.s. a takođe "razdvajanjem" Wagnera moguće je da će sada Amerikanci morati da prate situaciju satelitima teže. A taj element trenutno mi ne možemo da doznamo ,da li su Amerikanci instalirali još neke špijunske ili slične izviđačke satelite iznad područja Ukrajine i šire ,ali Rusi možda to znaju i odigravaju ovu kartu kao odgovor na "kosmičko prestrojavanje" ?
« Last Edit: June 27, 2023, 07:37:43 pm by PakleniVuk » Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #188 on: June 27, 2023, 08:13:38 pm »



"Više izvora je delilo poruke u kojima se tvrdi da Prigožinov krajnji cilj zapravo nije Moskva, već nuklearno skladište u blizini Voronježa, grada u centralnoj Rusiji .....

Tek videh, pa ti ne samo da si iznenađen i uvređen, već si totalno izgubio kompas. Voronjež grad u "centralnoj Rusiji" ,da nije u Sibiru jbt   Cheesy
Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #189 on: June 27, 2023, 09:22:43 pm »

Ruska vojna policija privela je komandanta ogranka Vagner-a u Es-Suveidi na jugu Sirije, kao i trojicu „visokih komandnih oficira“ ČVK Vagner  u vazduhoplovnoj bazi Khmeimim. Ovo je objavio saudijski TV kanal Al-Hadas, pozivajući se na izvore. Prema objavljenom, policija je došla i u sedišta privatne vojne kompanije u Deir ez Zoru, Hami i Damasku.

Ruski ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov demantovao je juče, 26. juna, izveštaje američkih medija o „panici“ među liderima afričkih zemalja, uključujući Mali i Centralnoafričku Republiku (CAR), gde deluje Vagnerov ČVK. On je naveo da se odnosi Rusije sa afričkim zemljama nisu promenili u kontekstu pobune Vagnera 23-24 juna

Ranije je The Daili Beast, pozivajući se na izvore, javio da se vlasti CAR-a plaše izbijanja neprijateljstava u Rusiji nakon Vagnerove pobune, zbog čega će Vagner napustiti republiku.

Prema pisanju medija, ČVK Vagner je izrastao iz vojne čete Slovenskog korpusa, koja je još 2013. godine izvršavala borbene misije u Siriji. Prema nekim izveštajima,  Dmitrij Utkin  ( osnivač i prvi komandant) sa nadimkom „Vagner” takođe je bio u „Slovenskom korpusu”. Od 2015. godine mediji pišu o angažmanima Vagnera, na primer, o učešću plaćenika u jurišu na Palmiru 2016. i 2017. godine. Kako prenosi Bi-Bi-Si, s krajem 2017. Vagnerovci aktivno deluju u Sudanu.
Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #190 on: June 27, 2023, 09:38:36 pm »

Кратку, али веома опширну анализу данас је на страницама листа il Fatto Quotidiano објавио италијански професор Алесандро Орсини. Он пише:

„Зашто су се владајућа класа и руски народ ујединили око Путина уместо да га прободу ножем? Једна хипотеза, која у науци представља оквирно објашњење које чека проверу, јесте да  Руси воле Путина више него што Американци воле Бајдена, и да је руска војно-политичка класа окупљена око Путина... Емпиријски докази сугеришу да су Руси одбили златну прилику да збаце Путина. Зато што Руси желе проруског председника, а не проамеричког попут Ходорковског.
Све је једноставно и приступачно!
Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #191 on: June 27, 2023, 09:55:56 pm »

Prigožinov avion se vraća u Moskvu - FlightRadar24

Dopuna vesti, da ne bilo zabune, jeste njegov avion... Embraer Legacy 600 (RA-02795)

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* IMG_20230627_225415_990.jpg (45.18 KB, 960x541 - viewed 9 times.)
Logged
babaroga
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 506



« Reply #192 on: June 28, 2023, 09:26:10 am »

Prigožinov avion se vraća u Moskvu - FlightRadar24

Dopuna vesti, da ne bilo zabune, jeste njegov avion... Embraer Legacy 600 (RA-02795)


Kad je pre popio caj? 
Logged
victoria
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 441


« Reply #193 on: June 28, 2023, 12:21:25 pm »

Шта одликује државу између осталог ?Границе,владавина закона и монопол силе . .. испред и између осталог.

Zaboravio si stanovništvo!
Šta stanovništvo Rusije, pa i vojnici, misli o zahtjevima Vagnera?
Nisam zaboravio nego sam apostrofirao samo ono čega Rusija više nema a to je monopol sile.
Logged
dark-bullet
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 532



« Reply #194 on: June 28, 2023, 12:45:40 pm »

...Шта одликује државу између осталог ?Границе,владавина закона и монопол силе . ..

Ovo mi je promaklo.

Mene su učili, da su elementi države: teritorij (granice), stanovništvo (državljani) i suverena vlast.

Ovo "vladavina zakona" i "monopol sile" su više ili manj deo suverene vlasti, pri čemu monopol sile nikako nije rezerviran isključivo za države. Postoje države koje ne poznaju državni monopol sile.
Logged
Pages:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.029 seconds with 22 queries.