PALUBA
April 29, 2024, 03:32:26 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Ovde možete pogledati te poručiti knjigu "Ešalon" jedan od autora je srpski podoficir i naš global moderator Kubovac
"Istorija razvoja sovjetskih i ruskih radara, komandno-informacionih sistema i sistema automatizacije"
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 [43] 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 ... 178   Go Down
  Print  
Author Topic: Beograd na starim fotografijama i razglednicama  (Read 713004 times)
 
0 Members and 2 Guests are viewing this topic.
zpetrov9
In memoriam
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 9 844



« Reply #630 on: October 02, 2014, 05:10:13 pm »

Moram priznati da me je gornja fotografija zgrade Pošte u Savskoj malo zbunila, ali kada sam je dovoljno uvečao primjetio sam da je
majstorski na današnji izgled pošte dodan stari prednji izgled pošte prije bombardiranja. Početnu sumnju su mi pobudili auti ispred zgrade
koji su mi se učinili premoderni za ono vrijeme, a kada se uveća slike vide se i mnoge vanjske jedinice klima.

Pa ipak bilo bi lijepo kada bi se taj prednji dio mogao ovako vratiti u nekadašnji izgled, znam puno je to lakše zaželiti nego uraditi, ali tko
zna? Možda u neka bolja dogledna vremena?


* Posta-Br-2_01.jpg (204.74 KB, 1200x720 - viewed 139 times.)
« Last Edit: October 02, 2014, 05:12:22 pm by zpetrov9 » Logged
zpetrov9
In memoriam
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 9 844



« Reply #631 on: October 03, 2014, 07:21:42 am »

Moram priznati da me je gornja fotografija zgrade Pošte u Savskoj malo zbunila, ali kada sam je dovoljno uvečao primjetio sam da je
majstorski na današnji izgled pošte dodan stari prednji izgled pošte prije bombardiranja. Početnu sumnju su mi pobudili auti ispred zgrade
koji su mi se učinili premoderni za ono vrijeme, a kada se uveća slike vide se i mnoge vanjske jedinice klima.

Pa ipak bilo bi lijepo kada bi se taj prednji dio mogao ovako vratiti u nekadašnji izgled, znam puno je to lakše zaželiti nego uraditi, ali tko
zna? Možda u neka bolja dogledna vremena?

I dok sam slučajno prelistavao na internetu "Večernje novosti" u oči mi je upao jedan članak vezan za moguću rekonstrukciju i vraćanje
zgrade Pošte u Savskoj 2 na približno prvobitno stanje. Evo citiram članak koji se na taj dio odnosi:

"ZGRADA Pošte kod Glavne železničke stanice mogla bi da bude renovirana, o čemu se već vode razgovori sa arapskim
investitorima
, dok smo sa drugima pričali o sređivanju poteza ispod Skadarlije, najavio je gradonačelnik Beograda Siniša Mali na
„Studiju B“.

Renomirane svetske arhitekte uradiće projekat kako bi mogao da izgleda centar grada, potez oko Knez Mihailove, Terazije, da vidimo ako
 možemo da napravimo još lepši i atraktivniji Beograd - istakao je Mali. - Mašine su već zaposele Rajićevu ulicu kod Kalemegdana i kada
taj projekat bude gotov, ovaj deo prestonice dobiće potpuno drugačiji izgled.

Prema jednoj varijanti, zgrada Pošte, sagrađena 1929. godine, koja je svojevremeno bila možda i najlepša građevina u
Savskom amfiteatru, trebalo bi da vrati predratnu fasadu
, dok bi u sklopu sređivanja poteza oko Skadarlije akcenat bio stavljen i
na pivaru Bajloni."

Zaista bi mi bilo drago ako bi se taj projekat i ostvario.



* Beograd 2014 - POŠTA.jpg (158.19 KB, 920x594 - viewed 85 times.)
Logged
JASON
Stručni saradnik - istorija
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 9 148



« Reply #632 on: October 03, 2014, 02:28:15 pm »

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
Београдска ђумрукана на савском пристаништу (зграда са аркадама). Саграђена 1835. године. То је била најскупља ондашња грађевина и стајала је пола милиона гроша. Прича се да је књаз Милош о један окопан дирек закачио ченгеле да би обесио мајстора ако грађевина хрђаво испадне. Зграда је порушена у савезничком, ускршњем бомбардовању Београда 1944. године.


* ђумрукана.jpg (99.99 KB, 620x382 - viewed 126 times.)
Logged
ViribusUnitis
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 389


« Reply #633 on: October 03, 2014, 04:12:55 pm »

Mislim da ne treba davati preveliki ideološki značaj rekonstrukciji Pošte 2. Da nije srušena, ostala bi kakva jest, kao i mnoge druge Korunovićeve građevine. Bila je ozbiljno uništena, novaca za pomnu rekonstrukciju nije bilo, a nastupila je i nova estetska, modernistička epoha. Iako ima sentimentalni značaj i vrijednost po sebi i šteta je što je srušena, valja priznati da je Korunovićeva pošta već u doba nastanka bila estetski anakronizam.
Logged
relja
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 608


« Reply #634 on: October 03, 2014, 05:02:09 pm »

Rekonstrukcija oštećenih zgrada u Beogradu je jedna široka i složena priča.

Stari dvor je rekonstruisan i, bar po meni, više nego uspešno proširen.

Današnja zgrada Muzeja istorije Jugoslavije na Trgu Nikole Pašića (pre rata banka, posle neki CK ili tako nešto) je obnovljen i dograđena za sprat, a da se to uopšte ne primeti.
Hipotekarna Banka/Narodni muzej na Trgu republike - takođe.
Današnje zgrade Vlade Srbije i MIP-a - takođe.
Imamo primer zgrade na trouglu Sremske, Maršala Birjuzova i Zelenog venca koju je nemačka bomba bukvalno "presekla" po vertikali, koja je 1950-tih vraćena skoro u identično stanje.
I Železnička stanica je takođe potpuno stradala, kao i zgrade fakulteta na Studentskom trgu. Eto ih i danas.

I svaki od tih primera je priča za sebe.
Poštu je očigledno zadesilo više usuda: teško je oštećena (postoji fotografija na kojoj se vidi da iz drugog srata "viri" železnički vagon, bez zezanja), unutrašnji raspored nije bio praktičan i "zapala" je arhitekti koji je hteo da se "dokaže" novim vlastima. A koga ova njegova "okupacijska" zgradica ne podseća na zamisli Alberta Špera?
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #635 on: October 04, 2014, 04:57:42 pm »

Dan kada je SVEMIRSKI BROD sleteo u Beograd
V. Filipović/Večernje novosti   04.10.2014.

Pre 44 godine, onda kada je Trg Nikole Pašića još uvek nosio ime Marksa i Engelsa, Beograđani su imali jedinstvenu priliku da vide "Apolo 10", brod koji je obleteo Mesec čak 31 put.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
Apolo izložen na Trgu Marksa i Engelsa, današnji Trg Nikole Pašića (FOTO: Slobodan Dević / Večernje novosti)

Komandni modul ovog legendarnog broda, koji su Amerikanci od milošte prozvali "Sendi", mogli su da razgledaju svi koji je toga dana put naveo u srpsku prestonicu, o čemu su pisale "Večernje novosti" u svom izdanju od 12. septembra 1970. godine.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Pored "Sendi", izložen je bio i mesečev modul "Čarli Braun", isti onaj u kojem su Judžin Sernan, Džon Jang i Tomas Straford samo godinu dana ranije čak 31 put obišli oko Zemljinog satelita.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Ovi dragoceni snimci ostali su kao uspomena starijim Beograđanima koji i danas pamte ovaj nesvakidašnji događaj. Fotografije su ovekovečile Trg Marksa i Engelsa, i znatiželjne stanovnike glavnog grada koji su imali čast da vide legendarnu letelicu. Fotografije je snimio Slobodan Dević, tadašnji fotoreporter lista "Večernje novosti".

Izvor: www.blic.rs


* 520405_apolo-01_ff.jpg (38.61 KB, 470x338 - viewed 81 times.)

* 520406_apolo-02_ff.jpg (49.02 KB, 470x378 - viewed 96 times.)

* 520407_apolo-03_ff.jpg (46.63 KB, 470x476 - viewed 78 times.)
Logged
T.G.Mapplebeck
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 94



« Reply #636 on: October 04, 2014, 05:07:37 pm »

Oštećenja zgrade Pošte 2 u bombardovanju iz 1944. godine mogu se dobro sagledati na fotografiji koju je Topola postovao na prethodnoj stranici, kao i na sledećoj fotografiji (preuzeta sa www.skyscrapercity.com).

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Iz teksta Pavla Krata objavljnog u pomenutom broju časopisa "Arhitektura" može se zaključiti da su vidljiva oštećenja koja se mogu sagledati na priloženim fotografijama ujedno i jedina oštećenja na objektu. Takođe, da usled istih nije bila narušena statika objekta, pa samim time zgrada nije morala da se ruši već se pristupilo rekonstrukciji.

Bila je ozbiljno uništena, novaca za pomnu rekonstrukciju nije bilo, a nastupila je i nova estetska, modernistička epoha. Iako ima sentimentalni značaj i vrijednost po sebi i šteta je što je srušena, valja priznati da je Korunovićeva pošta već u doba nastanka bila estetski anakronizam.

Dakle, taj objekat nije srušen, već je rekonstruisan! Još jedna mala opaska, modernistička epoha u beogradskoj (i uopšte jugoslovenskoj arhitekturi) nastupila je dosta ranije, pre dolaska novih vlasti. A, kada je reč o Beogradu, u duhu moderne su nastala svakako najznačajnija arhitektonska dela u međuratnom periodu. Sa drugom rečenicom iz citata bih se u potpunosti složio. Za mnoge stari izgled pošte ima veliku sentimentalnu vrednost, međutim sa stanovišta struke taj objekat realno nema preterano veliki značaj.


* Posta-Br-2_03.jpg (387.37 KB, 760x773 - viewed 126 times.)
Logged
zpetrov9
In memoriam
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 9 844



« Reply #637 on: October 05, 2014, 10:28:16 am »

U diskusiji oko načina sanacije zgrade Pošte 2 u Savskoj su različita mišljenja. Ja nisam arhitekta niti neki umjetnik, ali mislim da je zgradu
ako je to statika dopuštala trebalo dovesti u prethodni ili približno prethodni oblik. Onako amaterski gledano meni je puno impozantnija bila
stara zgrada nego sadašnja kockica. Da je stara zgrada bila potpuno srušena onda bih razumio da je napravljena relativno jednostavna
konstrukcija koja je trebala poslužiti svrhi, ali ovako jednostavno mi "fali" stari oblik. Nisam Beograđanin i ako volim Beograd, mislim da bi o
tome sami Beograđani trebali dati "konačni" komentar.

Mene to podsječa na jedan od slučajeva u mojoj Puli koja je isto bila jako bombardirana 1944. i 1945. Pored ostaloga bila je pogođena
(jedan dio) i zgrada bivše pješadijske Austrougarske kasarne (u II svj. ratu tu je bila tvornica duhana) na samoj obali. Čitao sam da se taj
pogođen dio mogao sanirati i da ostane cijela zgrada, međutim nadležni arhitekta je odlučio da se cijeli prednji dio zgrade ima porušiti i na
tom je mjestu danas stambena zgrada nasuprot marine i tzv. "torte". Slično je bilo i s mnogim zgradama na mjestu današnjeg Parka grada
Graza. Sve su porušene i načinjen je park (više travnjak) i ako se po mnogim zapisima navodi da se dosta oštečenih objekata moglo
popraviti čak i bez prevelikih troškova, ali očigledno se nije željelo jer valjda po ondašnjim političkim mjerilima i nije bila neka velika šteta
ako se je srušilo nešto što je podigao  car ili kralj. Slično je bilo i sa starom gradskom vječnicom. Danas mnogi građani Pule žale za tim
zgradama.

Pretpostavljam da je možda slično bilo i u Beogradu, dobro Stari Dvor su popravili jer im je trebao i poslije rata za novopečene političare.

Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #638 on: October 05, 2014, 11:09:51 am »

Iz neposredne okoline zgrade pošte, hotel "Petrograd" na razglednici u izdanju knjižare "Rajković i Ćuković" iz Beograda. Snimak: M. Šimić, Beograd, kraljevski dvorski fotograf.


[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* Hotel Petrograd - Beograd.jpg (1563.55 KB, 3294x2202 - viewed 146 times.)
Logged
JASON
Stručni saradnik - istorija
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 9 148



« Reply #639 on: October 06, 2014, 09:19:36 am »

Ослобођење Београда 1806. године, бакрорез М. Ненадовића.
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
Кад Београд Срби бастисаше

Пошетала јадна Емин када,       И мене ме јадну бастисаше.
Пошетала тужна Емин када,            Бастиса ме јадну Хајдук Вељко,
На давију јадна, Карађорђу,       Однесе ми јадној све јаглуке,
На давију тужна Карађорђу.    Све јаглуке јадној бошчалуке,
Прођи, седни, јадна Емин кадо.   Обљуби ми јадној бело лице.
Нисам дошла јадна на седење,    Тад јој вели јадној Карађорђе,
Већ сам дошла јадна на давију.    Ја каква си јадна Емин Кадо,
Кад Београд Срби бастисаше,    И ја бих те јадну обљубио,
                      А некмо ли јадан Хајдук Вељко.



* 1806.jpg (125.57 KB, 872x592 - viewed 88 times.)
Logged
zpetrov9
In memoriam
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 9 844



« Reply #640 on: October 08, 2014, 10:42:51 am »

Evo jedne stare fotografije  Glavne željezničke stanice u Beogradu, još je i u izgradnji u završnoj fazi ali se većina toga i danas vidljivoga
može primjetiti i prepoznati.

Od puno spominjanje zgrade Pošte 2 u Savskoj još nema niti traga, vjerovatno tada nije bila niti u dalekim planovima za budućnost.

Na žalost fotografija je stara, piše iz 1884. godine, pa je i vrijeme učinilo svoje tako da nije baš "najoštrija" ali je vrijedi pogledati.


* Beograd 1884. godine Glavna željeznička stanica.jpg (222.33 KB, 1112x739 - viewed 87 times.)
Logged
jadran2
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 13 150



« Reply #641 on: October 08, 2014, 07:32:22 pm »

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Logged
zpetrov9
In memoriam
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 9 844



« Reply #642 on: October 08, 2014, 08:37:19 pm »

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Lijepa "kolekcija" starih poštanskih vozila , vjerovatno su i onda dosta koštala, ali danas bi sigurno takva kolekcija vrijedila brdo novaca i
bila posebna zanimljivost na susretima vlasnika starih vozila. Tko zna, možda se negdje i u samom Beogradu nalazi neko takvo vozilo u
nečijem vlasništvu?
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 494


« Reply #643 on: October 08, 2014, 08:44:05 pm »

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Lijepa "kolekcija" starih poštanskih vozila , vjerovatno su i onda dosta koštala, ali danas bi sigurno takva kolekcija vrijedila brdo novaca i
bila posebna zanimljivost na susretima vlasnika starih vozila. Tko zna, možda se negdje i u samom Beogradu nalazi neko takvo vozilo u
nečijem vlasništvu?

Prepoznajem dva Renaulta, ostala vozila su mi nepoznata.
Logged
zpetrov9
In memoriam
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 9 844



« Reply #644 on: October 09, 2014, 08:16:58 am »

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Lijepa "kolekcija" starih poštanskih vozila , vjerovatno su i onda dosta koštala, ali danas bi sigurno takva kolekcija vrijedila brdo novaca i
bila posebna zanimljivost na susretima vlasnika starih vozila. Tko zna, možda se negdje i u samom Beogradu nalazi neko takvo vozilo u
nečijem vlasništvu?

Možda se neko od vozila sa fotografije ili barem slični nađe na izložbi oldtajmera, prenosim članak sa stranica grada Beograda;

"Изложба олдтајмера у недељу у Раковици

На паркингу испред општине Раковица (Мишка Крањца 12) у недељу, 12. октобра, у 11 часова биће свечано отворена изложба олдтајмера.
Ова поставка само је једна у низу манифестација које општина организује за грађане поводом свог дана – 14. октобра. Изложба
је бесплатна.

Грађани ће већ од 10 часова моћи да погледају 21 возило, међу њима и први српски аутобус и први српски камион, прелепи
„willys knight” из 1927. године и многе друге аутомобиле. Возила ће бити изложена до 14 часова.

Под покровитељством општине Раковица, изложбу организује њихова Канцеларија за младе."

Blago Beograđanima, moći će pogledati te stare makine.


* Beograd-Rakovica Izložba 12.10.2014.jpg (163.5 KB, 685x960 - viewed 119 times.)
Logged
Pages:  1 ... 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 [43] 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 ... 178   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.033 seconds with 22 queries.