PALUBA
April 29, 2024, 12:17:04 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Pravilnik foruma PALUBAinfo
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages: [1]   Go Down
  Print  
Author Topic: Подигнута оптужница против Грете Тунберг због блокирања саобраћајнице током прот  (Read 596 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 15 000


« on: September 15, 2023, 07:08:12 pm »

Подигнута оптужница против Грете Тунберг због блокирања саобраћајнице током протеста

Шведско Тужилаштво саопштило је да је подигло оптужницу против активисте за заштиту животне средине Грете Тунберг због учествовања у неодобреним протестима у Шведској. У саопштењу се подсећа да су спорни протести одржани 24. јула у шведском граду Малмеу.

„Тужилац је подигао оптужницу против девојке која је учествовала у протесту везаном за климу 24. јула у Малмеу”, наведено је у саопштењу.

Протести нису били одобрени, а демонстранти су неовлашћено блокирали саобраћај.

Шведски тужилац Изабел Екберг изјавила је да је Тунбергова одбила да напусти место одржавања протеста и оптужена је за непоштовање наређења полиције. Почетак суђења заказан је за 27. септембар.

Подсетимо, и у Србији су током претходних недеља одржани протести током којих су нелегално блокиране саобраћајнице. Иако је блокирање међународних саобраћајница кривично дело, према закону Републике Србије, нико од присталица дела опозиције или организатора није одговарао за кршење закона.

Izvor
Logged
Kubovac
Global Moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 9 693



« Reply #1 on: September 15, 2023, 10:48:53 pm »

To su sve gluposti. Nameštaljka kao i "hapšenje" pre par meseci, pa se kasnije pojavili snimci kako pozira sa policajcima koji je "drže", za slikanje nasmejanu.
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 15 000


« Reply #2 on: September 16, 2023, 06:13:46 am »

To su sve gluposti. Nameštaljka kao i "hapšenje" pre par meseci, pa se kasnije pojavili snimci kako pozira sa policajcima koji je "drže", za slikanje nasmejanu.

Postavio sam ovu vest samo kao ilustraciju - šta se radi na Zapadu a šta kod nas za isto delo.

Početkom godine u Engleskoj su blokirali puteve - vođa dobio 12 (možda 10, nisam siguran) godina zatvora, još nekoliko njih po par godina - i nema više blokiranja saobraćaja!

Slažem se da postoje različita politička mišljenja, za razmenu i usaglašavanje postoji skupština a ne da se maltretiraju građani satima... Jednom sam i sam proveo dva sata u autu na suncu zbog idiota koji nekog vole a nekog drugog mrze i moraju to meni da kažu na taj način.
Logged
Duki
Počasni član foruma
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 930



« Reply #3 on: September 16, 2023, 09:02:53 am »

Quote
Подсетимо, и у Србији су током претходних недеља одржани протести током којих су нелегално блокиране саобраћајнице. Иако је блокирање међународних саобраћајница кривично дело, према закону Републике Србије, нико од присталица дела опозиције или организатора није одговарао за кршење закона.
Mene ovi protestanti i blokatori nerviraju do bola. Šta god da se desi blokiraju Beograd, ko da je jedini grad na svetu.


Što se mlade neobrazovane šveđanke tiče, ona je glavna zvezda jednog komičnog filma koji kao da je režirao Majk Majers. Pazi scenario: Mlada nepismena šveđanka ubeđuje svetske vođe da je svetska klima sr*nje zato što krave prde.
Logged
babaroga
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 506



« Reply #4 on: September 16, 2023, 04:03:53 pm »

To su sve gluposti. Nameštaljka kao i "hapšenje" pre par meseci, pa se kasnije pojavili snimci kako pozira sa policajcima koji je "drže", za slikanje nasmejanu.

Postavio sam ovu vest samo kao ilustraciju - šta se radi na Zapadu a šta kod nas za isto delo.

Početkom godine u Engleskoj su blokirali puteve - vođa dobio 12 (možda 10, nisam siguran) godina zatvora, još nekoliko njih po par godina - i nema više blokiranja saobraćaja!

Slažem se da postoje različita politička mišljenja, za razmenu i usaglašavanje postoji skupština a ne da se maltretiraju građani satima... Jednom sam i sam proveo dva sata u autu na suncu zbog idiota koji nekog vole a nekog drugog mrze i moraju to meni da kažu na taj način.

I dalje blokiraju ulice po Londonu, samo nema mnogo u vestima osim kad neko poludi pa odsrafi glavu protestantu ili ga pregazi, ovako ih jos panduri cuvaju ko bele medvede
Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #5 on: September 16, 2023, 05:16:37 pm »

Pokrenut je talas demonstracijama ne samo u Evropi, juče i danas u Cirihu, posebno u opštini  Oerlikon ,uz velike mere obezbeđenja sa helikopterima, vozilima za rasturanje demonstracija ,veliki broj specijalnih policijskih snaga pod dugim cevima i najnovijom sofisticiranom opremom.

Koliko god smešno izgledalo, borci za borbu protiv klimatskih promena kao i oni koji se zalažu za drugu opciju. Nisu ništa drugo do iznuđeni demonstranti ( broje se u stotinama do nekoliko hiljada , koji su politički aktivisti. To nema nikakve veze sa naučnim pristupom problemu koliko god pojedini glasnogovornici instistirali na takvoj formulaciji protesta. Danas gledao svojim očima, slušao poruke protesta i reakcije. Trezveni ljudi okreću glavu...jasno im je da agresivne poruke bilo koga a bez pokrića,  nemaju kredibilitet.
Logged
PakleniVuk
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 105


Ko laje zlo ne misli


« Reply #6 on: September 16, 2023, 06:49:35 pm »

Srbija ima problema i sa huliganima na utakmicama ,a kamoli sa demonstrantima . Stanje netrpeljivosti se pronelo svuda (za "kravoprdicu" mi neće biti krivo ako je osude ,ali teško da će se to desiti ).

P.s. da vam okačim link naučnog rada naših autora o stanju zagađenosti  praćenom u vrtiću u Beogradu....

https://thermalscience.vinca.rs/pdfs/papers-2023/TSCI220831220Z.pdf
« Last Edit: September 16, 2023, 06:56:42 pm by PakleniVuk » Logged
Pages: [1]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.024 seconds with 22 queries.