PALUBA
April 30, 2024, 11:13:04 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Na forumu PalubaInfo novoregistrovane članove odobravamo ručno, to može potrajati 24 h, ali je neophodno da novoregistrovani korisnik aktivira svoj nalog koji će dobiti putem e-pošte u navedenom vremenu
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  [1] 2   Go Down
  Print  
Author Topic: Međudržavni odnosi naroda  (Read 2582 times)
 
0 Members and 7 Guests are viewing this topic.
milan55
Prijatelj foruma
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 423


« on: November 24, 2023, 08:25:30 am »

Poljaci su se kroz povijest bojali Njemaca i Rusa ,a i bili djeljeni od njih, pa mi nije cudno ,da danas ,pogotovo sto mislim da osim tradicionalno vjernih saveznika u Evropi Engleza, Poljaci zele da zauzmu odmah mjesto iza njih, prije Njemaca. To mogu postici samo tako da postanu respektabilna vojna sila.
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 497


« Reply #1 on: November 24, 2023, 09:10:25 am »



Poljaci prema Rusima nemaju strah! Pre bih rekao da je reč o patološkoj mržnji, što je za par stupnjeva više. Poljsku nisu delili Rusi samostalno. Delili su je Rusi, Nemci i Austro-Mađari zajedno. A što se tiče Engleza, to je tek čudna sorta svadljiva.
Logged
milan55
Prijatelj foruma
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 423


« Reply #2 on: November 24, 2023, 09:26:31 am »

Radio sam sa par kolega iz Poljske, i patoloska mrznja ili ne, ali svi su mi sa ponosom pricali kako su , ako se ne varam 1922 godine porazili Ruse kod Visle, a pokolj u Katinskoj sumi nisu zaboravili. To je jos i religija, dobro opisana u Senkijevicevim romanima, koje sam kao tinejdzer rado citao.

BTW, apro po religije, svi pricaju o krizarima i ratovima na Bliskom Istoku ,a manje se spominju Krizari sa Sjevera, Tektonskuî vitezovi, uloga jos tada Njemacke i Baltickih drzavica u pokusaju sirenja katolicanstva. Djelovi Poljske kao i nasi su bili pod K.u.K. monarhijom, ali su WWII Poljsku podjelili Njemci i Rusi, po dogovoru.
Poljska je jedina okupirana zemlja u WWII koja nije imala kvislinske formacije pod Njemcima , ali su zato masovno prebjegli Britancima i hrabro se borili, da ne nabrajam. Najuspjesnija podmornica na Malti je bila poljska podmornic "Orel", ucestvovali kod D-day-a, imali padobransku brigadu zajedno sa USA 101.-om i 82.-om pad . divizijom i 1. Britanskom u bitci kod Arnheima , i eskadrilu u BoB.
« Last Edit: November 24, 2023, 09:39:58 am by milan55 » Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 497


« Reply #3 on: November 24, 2023, 09:46:53 am »



I prvi pogrom jevreja posle 1945. dogodio se 1946. u Poljskoj.
Logged
milan55
Prijatelj foruma
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 423


« Reply #4 on: November 24, 2023, 10:54:37 am »

A Jevreje su u Rusiji mazili i pazili ,od carstva pa do komunizma. Zato su prvom prilikom otisli u Izrael. Kazu oko 2 milijuna ih ima sada u Izraelu.Progonili su ih na zalost po cijeloj Evropi. Kod zadnje posjete V.Britaniji obilazio sam muzeje i zapazio da oko mene najvise govore Poljski. Mladi dosli trbuhom za kruhom , kazu da ih je isto oko 2 milijuna , a onda roditelji dodju u posjetu i kcer sa djecom ih voda po drzavnim, besplatnim muzejima, radnim danom, nema guzve a muz radi. Odosmo Off Topik, izvinjavam se.
« Last Edit: November 24, 2023, 11:00:16 am by milan55 » Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 15 003


« Reply #5 on: November 24, 2023, 11:08:38 am »

Progonili su ih na zalost po cijeloj Evropi.

Osim Srbije, gde nisu nikada bili progonjeni.
Logged
B051LjKo
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 365


« Reply #6 on: November 24, 2023, 11:46:05 am »

Progonili su ih na zalost po cijeloj Evropi.

Osim Srbije, gde nisu nikada bili progonjeni.

Eeeeeerm, koja se ono drzava prva proglasila jugendfrei drzavom u Europi?
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 15 003


« Reply #7 on: November 24, 2023, 11:50:41 am »

Progonili su ih na zalost po cijeloj Evropi.

Osim Srbije, gde nisu nikada bili progonjeni.

Eeeeeerm, koja se ono drzava prva proglasila jugendfrei drzavom u Europi?

Ali imaš mnogo slučajeva u Srbiji da je narod štitio Jevreje po cenu sopstvenog stradanja... dosta Srba je posle rata primalo penzije iz Izraela zbog toga (i rođena tetka moje supruge, zato znam pouzdano). Mislio sam na osećanja naroda prema Jevrejima, oficijelne vlasti su i tako radile po diktatu, kao i uvek kod nas.

U velikim pogromima Jevreja u Ukrajini i posebno Poljskoj dobrovoljno je učestvovao i znatan deo civilnog stanovništva tih država, bez čije pomoći pogromi ne bili tako uspešni i masovni. U Srbiji se ništa slično nije dogodilo, nasuprot, mnogo je slučajeva sakrivanja i zaštite Jevreja.
Logged
B051LjKo
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 365


« Reply #8 on: November 24, 2023, 12:03:28 pm »

Progonili su ih na zalost po cijeloj Evropi.

Osim Srbije, gde nisu nikada bili progonjeni.

Eeeeeerm, koja se ono drzava prva proglasila jugendfrei drzavom u Europi?

Ali imaš mnogo slučajeva u Srbiji da je narod štitio Jevreje po cenu sopstvenog stradanja... dosta Srba je posle rata primalo penzije iz Izraela zbog toga (i rođena tetka moje supruge, zato znam pouzdano). Mislio sam na osećanja naroda prema Jevrejima, oficijelne vlasti su i tako radile po diktatu, kao i uvek kod nas.

U velikim pogromima Jevreja u Ukrajini i posebno Poljskoj dobrovoljno je učestvovao i znatan deo civilnog stanovništva tih država, bez čije pomoći pogromi ne bili tako uspešni i masovni. U Srbiji se ništa slično nije dogodilo, nasuprot, mnogo je slučajeva sakrivanja i zaštite Jevreja.

ALi usprkos tome sto je narod stitio Zidove po cijenu vlastitog stradanja, kao i prethodnom komentaru prema kojem Zidovi u Srbiji nikad nisu proganjani, nekim neobjasnjivim slijedom dogadjaja Srbija je bila prva drzava koja je proglasena Judenfrei!
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 497


« Reply #9 on: November 24, 2023, 12:09:42 pm »



Несрећни Милан Недић је то учинио да би се умилио Немцима и олакшао ситуацију у Србији после суровог гушења устанка и масовних стрељања у Краљеву, Крагујевцу, итд.
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 15 003


« Reply #10 on: November 24, 2023, 12:12:10 pm »

Nedić jeste to proglasio ali to nije bila činjenica nego prazna floskula.
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 19 037


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #11 on: November 24, 2023, 12:17:50 pm »

A Jevreje su u Rusiji mazili i pazili ,od carstva pa do komunizma. Zato su prvom prilikom otisli u Izrael. Kazu oko 2 milijuna ih ima sada u Izraelu.Progonili su ih na zalost po cijeloj Evropi. Kod zadnje posjete V.Britaniji obilazio sam muzeje i zapazio da oko mene najvise govore Poljski. Mladi dosli trbuhom za kruhom , kazu da ih je isto oko 2 milijuna , a onda roditelji dodju u posjetu i kcer sa djecom ih voda po drzavnim, besplatnim muzejima, radnim danom, nema guzve a muz radi. Odosmo Off Topik, izvinjavam se.

Samo malo, ko je izveo oktobarsku revoluciju u carskoj Rusiji. Ukratko ću postaviti spisak ko je vladao Rusijom u 1920. godini.
Sastav saveta narodnih ministara ukupno 22 člana, 3 Rusa, 2 Jermena i 17 Jevreja
Vojno ministarstvo ukupno 43, 0 Rusa, 8 Latiša, 1 Nemac i 34 Jevreja
Komesarijat unutrašnjih poslova 14 Jevreja
Članovi Petrogradske Črezvičajne komisije "Čeka" 1 Poljak, 1 Nemac, 2 Latiša i 24 Jevreja
Ministarstvo inostranih poslova od 17 članova 1 Rus (kojeg su kasnije proterali), 1 Jermen, 1 Latiš, 1 Nemac i 13 Jevreja
Ministarstvo finansija od 29 članova 2 Rusa, 2 Latiša, 1 Poljak i 24 Jevreja
Komisija narodne prosvete od 52 člana 2 Rusa, 2 Finca, 1 Latiš, 1 Mađar, 2 Nemca i 44 Jevreja
Ministarstvo rada od 8 članova, 0 Rusa, 1 Nemac i 7 Jevreja

To je spisak važnijih ministarstava, postoje spiskovi po imenu i prezimenu, što samo pokazuje ko je vladao Rusijom.
Logged
B051LjKo
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 365


« Reply #12 on: November 24, 2023, 12:20:40 pm »



Несрећни Милан Недић је то учинио да би се умилио Немцима и олакшао ситуацију у Србији после суровог гушења устанка и масовних стрељања у Краљеву, Крагујевцу, итд.

Znaci mozemo potvrditi da se u Srbiji nikada nisu proganjali zidovi, osim za vrijeme vladavine Nedica kada su istrebljeni sve do zadnjeg. Nakon tog nezgodnog i neplaniranog cina cina do kojeg je doslo spletom nesretnih okolnosti, nisu imali nikakvih problema.  angel

Edit: Vidim admin je odradio svoje. Momci, ovo je ozbiljan forum, molio bih da se ljudi suzdrze od ovakvih pizdarija.
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 19 037


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #13 on: November 24, 2023, 12:25:36 pm »

Nisam Bosiljko ništa uradio sem što sam odvojio postove u zasebnu temu.
Uvek smo dozvoljavali i dozvoljavaćemo konstruktivan offtopic iz kojeg može izaći dobra diskusija. Postovi se odvoje u zasebnu temu i to je to. Smiley
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 15 003


« Reply #14 on: November 24, 2023, 12:44:17 pm »

Несрећни Милан Недић је то учинио да би се умилио Немцима и олакшао ситуацију у Србији после суровог гушења устанка и масовних стрељања у Краљеву, Крагујевцу, итд.

Znaci mozemo potvrditi da se u Srbiji nikada nisu proganjali zidovi, osim za vrijeme vladavine Nedica kada su istrebljeni sve do zadnjeg. Nakon tog nezgodnog i neplaniranog cina cina do kojeg je doslo spletom nesretnih okolnosti, nisu imali nikakvih problema.  angel

Edit: Vidim admin je odradio svoje. Momci, ovo je ozbiljan forum, molio bih da se ljudi suzdrze od ovakvih pizdarija.

Ovo nije u saglasju. Nešto se ne slaže.
Logged
Pages:  [1] 2   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.03 seconds with 22 queries.