PALUBA
April 28, 2024, 10:05:13 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages: [1]   Go Down
  Print  
Author Topic: Eskluzivna ispovest srpskog specijalca Press magazim od 1.03.2009.  (Read 3798 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
crki
mladji vodnik
*
Online Online

Gender: Male
Posts: 257



« on: March 02, 2009, 07:11:27 pm »

Pročitao sam i nije mi jasno da li je stvarno ovo intervju ili je novinar izmslio jer mi liči na loši ratni roman,citiraću neke rečenice,ne gubi se smisao:
 Kako bismo preneli makar deo priče o iračkom paklu............poslednjih meseci dala se u poteru za srpskim plaćenicima,za koje smo čuli da su među najcenjenijim privatnim vojnicima.Stupili smo u kontakt sa ukupno 7 naših ljudi.I stalno smo dobijali isti odgovor-ukoliko želita autentičnu priču,onda vam treba samo Marko B.iz Beograda,jedan od najboljih ljudi za obezbeđenje u Iraku.Samim tim i u svetu.............

.....Kamera je bila zabranjena,često nam je isključivao i diktafon,iako bi prevariti ovakog čoveka bilo slično kao i otići u Bagdad bez obezbeđenja.To smo pokušali da mu objasnimo na početku našeg razgovora,ali jak stisak ruke,prodoran pogled i neverovatan intelekt iza jake,baš jake građe ništa nije hteo da prepusti slučaju.Tražio nam je autorizaciju,iako nam nije otkrio ni svoje prezime.............A kako sam kaže,da bi ste upoznali jednu ovakvu zemlju potrebno je bar 5 godina...........

..........To podrazumeva da imate evakucioni plan,a ako taj plan ne radi,onda imate ‚‚bek-ap" plan,pa ako i taj ne radi,da imate rezervni ‚‚bek-ap"plan.To znači da su sve rute pokrivene,da su svi obavešteni o tome.I u slučaju da se nešto desi imate neposrednu podršku.................
......Što se tiče same pripreme obezbeđenje ona traje najmanje 24 sata.To je minimum minimuma koji podrazumeva da su prethodno uvežbane sve rute,evakucioni planovi,da se zna sve o klijentu-od krvne grupe do najsitnijih detalja................U jednom timu u zavisnosti od profila klijenta koga obezbeđujemo postoji najmanje 4 eksperta uz korišćenje lokalaca......Iračani su uvek u prvom planu,mi smo obučeni kao oni...........ima slučajeva da tokom noći teroristi ukopaju avionske bombe u put............klijent je uvek u blindiranom vozilu.........Naravno,mi uvek imamo prednje vozilo koje,ako nešto uoči kao pretnju,javi glavnom delu konvoju da se ta ulica zaobiđe.Prvo vozilo je dva do deset minuta ispred nas..........

                       

Ima još,ali da ne kuckam mnogo,znam samo da ne bih angažovao ovakvu agenciju da me štiti .Šta mislite,da li je stvarno intervju ili je novinar sam smislio priču ?
« Last Edit: March 02, 2009, 07:31:19 pm by Rade » Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 062


« Reply #1 on: March 02, 2009, 07:29:06 pm »

Današnji novinari su čudo.. verujem da je "malo" šminkana priča. Wink
Logged
dexy
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 662



« Reply #2 on: March 02, 2009, 07:31:17 pm »

Na jednom forumu ciji sam clan jedan od moderatora radi u iraku na poslovima obezbedjenja, pa ako bas hoces mogu ti dati kontakt pa ga pitaj, mozda ti odgovori, mada izvor je Press, zuta stampa u kojoj sve prolazi osim istine, suvise je dosadna Smiley
Logged
crki
mladji vodnik
*
Online Online

Gender: Male
Posts: 257



« Reply #3 on: March 02, 2009, 08:52:02 pm »

Poslovi obezbeđenja me interesuju i imam neka skromna znanja.Ovaj članak mi je bio interesantan zbog toga što liči na bajku za decu.Najzaniljivije mi je bilo kada kaže 2-10 minuta prođe prvo vozilo u urbanim sredinama.
Logged
kovinac666
mornar
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2


« Reply #4 on: March 03, 2009, 04:12:32 pm »

Da li jos uvek u vojsku ulaze ljudi koji imaju "jaku" vezu??? Interesuje me zbog toga sto bih, ako slucajno zeznem fax, krenuo na tu stranu, ali imam shum na srcu, tj. suzenje zaliska... Moj drug, koji ima slican problem, ima zestoke krize i cesto mu se desi da padne u nesvest, ali ja nemam takvih problema, ama bas nikakvih kriza sto se toga tice nisam imao, pa sam se pitao da li ce praviti problem sto se toga tice?! Hvala
Logged
Bane
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 933


« Reply #5 on: March 10, 2009, 03:34:47 pm »

U pitanju je klasičan novinarski "kolaž". Naime, novinari često pribegavaju ovim trikovima tako što pokupe informacije sa nekoliko mesta (uglavnom Internet forumi), pa od toga naprave jedinstvenu priču sa izmišljenim likom.
Logged
crki
mladji vodnik
*
Online Online

Gender: Male
Posts: 257



« Reply #6 on: March 10, 2009, 04:02:23 pm »

Onda novinar pod hitno mora da menja profesiju jer je ovo toliko glupo da nemam reči.Zaintrigiran ovim tekstom pročitao sam puno sa neta na ovu temu i mislim da bi ja bolje napisao.Mada čitao sam o nekim dešavanjima u kojim sam bio učesnik ovde u Srbiji i ne bi trebalo da me čudi ovako pisanje o Iraku o kome velika većina ljudi nema pojma.
Logged
Bane
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 933


« Reply #7 on: March 10, 2009, 06:16:28 pm »

Onda novinar pod hitno mora da menja profesiju jer je ovo toliko glupo da nemam reči.

Jedno od osnovnih novinarskih pravila je da svaki tekst ima svog čitaoca. Inače, ozbiljan broj tekstova ovih novina se mogu svrstati pod rubriku "glupi".
Logged
Pages: [1]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.026 seconds with 22 queries.