PALUBA
April 19, 2024, 04:05:42 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... 17   Go Down
  Print  
Author Topic: Diskusija: Žena u borbenim jedinicama  (Read 101332 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Nenad
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 056


« Reply #15 on: May 07, 2008, 02:39:46 am »

Ma de ide zena i vojska?! Aj da su neke... Vise lice na muskarce! Valjda u zaru borbe tesko ih je prepoznati kao zene! Cheesy
Logged
ZastavnikDjemo
poručnik korvete
*
Offline Offline

Posts: 3 509



« Reply #16 on: May 07, 2008, 09:57:09 am »

A propos Izraelki, bio ja dole, sa svojom lepsom polovinom (i ona je bila u vojsci, samo maca pojela jezik, pa nista o tome nije pricala), i video neku prelepu vojnikinju, i pricam sa jednim nasim likom koi dole radi, i prokomentarisali smo je tipa "bas me zanima ko ovu hebe, blago njemu, mora da ga sjajno blajva, blablabla...", a ona k'o iz topa, na srpskom "pa sigurno ne kreteni poput vas dvojice"  Grin
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #17 on: May 07, 2008, 11:58:54 am »

У томе случају, увијек ти остаје могућност торпедна цијев... Grin
Da se sakrijem mozda,ali da bezim kroz nju...neka hvala.Radije bih stojički izdrzao i takvu jednu "neman" Shocked

Za pozadinu su odlične,ali za borbu ne.Jesu se mnoge od njih pokazale,ali je malo takvih.
« Last Edit: May 07, 2008, 12:00:33 pm by MOTORISTA » Logged
Sailor
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 750



« Reply #18 on: May 07, 2008, 01:08:41 pm »

Quote
a ona k'o iz topa, na srpskom "pa sigurno ne kreteni poput vas dvojice"

          Да, има доље дјевојака и са нашег говорног подручја.Својевремено је и лијепа америчка глумица Debra Winger (из филма "Официр и џентлмен), стиснула петљу и одслужила дуг отаџбини у израелској армији иаоко је одрасла у "благостању" америчког сна у Охају.Ја Јеврејима скидам капу на свјесности о схватању да је општи циљ, увијек изнад личног.
Logged
Kibo
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 166



« Reply #19 on: May 07, 2008, 06:20:36 pm »

Sta da napisem na ovu temu. Evo setih se pesme "Mlada partizanka bombe bacala" Grin A ima i jos neka kao "Jedno jutro na uranku piiiiiip ....... partizanku" Grin

Ljudi ovo je Balkan pa jeste sve moguce, mislim eto partizanke su dokazale u drugom svetskom ratu ovaj bolje da ne komentarisem dalje xe xe xe.

Dajte bre, ipak je ovo drugaciji mentalitet od jevreja, amera itd. Inace u americkoj vojsci koliko ja znam zene ne smeju da izvode neke borbene zadatke. Jednostavno i njima je postalo jasno da se musko i zensko fizicki razlikuju ali zato mogu u njihovoj vojsci da naprave i gay paradu  Grin
Logged
Zaslon
Moderator
stariji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 843



« Reply #20 on: May 07, 2008, 09:14:13 pm »

Inace u americkoj vojsci koliko ja znam zene ne smeju da izvode neke borbene zadatke.

@Kibo
A šta ćemo sa onim koje lete na F-15 i A-10 i izvode borbene zadatke (mislim, kud ćeš gore borbene zadatke nego na  "Bradivačastoj svinji")
Logged
Nenad
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 056


« Reply #21 on: May 08, 2008, 02:15:31 am »

A propos Izraelki, bio ja dole, sa svojom lepsom polovinom (i ona je bila u vojsci, samo maca pojela jezik, pa nista o tome nije pricala), i video neku prelepu vojnikinju, i pricam sa jednim nasim likom koi dole radi, i prokomentarisali smo je tipa "bas me zanima ko ovu hebe, blago njemu, mora da ga sjajno blajva, blablabla...", a ona k'o iz topa, na srpskom "pa sigurno ne kreteni poput vas dvojice"  Grin
E ovo je dobro! To ti je ono "pricaj srpski da te ceo svet razume"! Cheesy
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #22 on: May 08, 2008, 03:43:02 pm »

Već sam napisao da je jedna moja bivša bila u izraelu u vojsci,jevrejka je,ali nikada nije bila ni u jednoj akciji.One uglavnom sluze vojsku u pozadini i patroliraju po gradovima.Kod njih se ne odvajaju od oruzja,bile one vozači,ćate ili nešto treće,ali ne idu u akcije.Njima za to sluzi sijaset specijalnih jedinica koje imaju.
Logged
Sailor
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 750



« Reply #23 on: May 08, 2008, 05:47:37 pm »

Quote
nikada nije bila ni u jednoj akciji.

        Или ти барем о томе никада није причала. Wink
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #24 on: May 08, 2008, 06:18:40 pm »

Sve je moguće,sve je moguće...znam samo da je kukala kako joj je bilo dosadno,a one su bile u kasarni od 9 do 5 po podne,kao radno vreme.
Logged
Ine
In memoriam
mornar
*
Offline Offline

Posts: 24


« Reply #25 on: June 03, 2008, 02:36:20 am »

Zene mogu da budu kod nas u vojsci jedino ako ih ja biram! Grin
Logged
Nenad
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 056


« Reply #26 on: June 03, 2008, 04:42:51 pm »

Ma ni tad...znam kakav ti je "ukus"! Grin Zene i vojska ne ide pa kako god (je) okrenes! Wink
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 058


« Reply #27 on: June 03, 2008, 05:11:56 pm »

I dalje tvrdim da ima žena koje su sposobnije od muškaraca. Kod nas je još uvek fazon da je vojska muški posao, ali će i to polako da izbledi. Žene su prisutne u svim rodovima i službama vojske.

PS Setite se samo koliko se javilo devojaka a koliko muškaraca na konkurs za prijem na Vojnu akademiju.
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #28 on: June 03, 2008, 07:54:52 pm »

Ima ih koje su sposobnije od muškaraca,ali opet...ne znam.Uostalom koliko je zena učestvovalo u stvarnoj borbi,tu se ne računa poziranje za fotoreportere po iraku ili afganistanu?
Logged
Sailor
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 750



« Reply #29 on: June 03, 2008, 10:40:56 pm »


            Мислим да жене у борбеним јединицама је тотални промашај.Занимљиве су оне мени на фотографијама, али у стварној борби не бих волио да ми чувају леђа или да морам да се ослоним на некога ко ће да пуца у човјека, а да напуни гаће од једног већег инсекта или миша.О одржавању хигијене у условима тешког терена и борби да не говоримо.Не кажем да нема жена које могу да одраде по неки борбени посао на земљи, али то су само изузеци који потврђују парвило.

                     Негативам ефекат је и то што би јединица састављена од жена била стимуланс другој страни за борбу, при помисли да могу да имају доста женских заробљеника.Ружно али истинито јбг Grin

                   Мислим да је неозбиљно све у погледу увођена жена у борбене јединице.
                         
                   
Logged
Pages:  1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... 17   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.03 seconds with 22 queries.