PALUBA
April 28, 2024, 02:34:29 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17   Go Down
  Print  
Author Topic: Diskusija: Žena u borbenim jedinicama  (Read 101656 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
tpku_2b
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 429


ЗА КРСТ ЧАСНИ И СЛОБОДУ ЗЛАТНУ!!!


WWW
« Reply #90 on: October 12, 2009, 01:51:02 am »

Čitam ovo vaše dopisivanje na preskok. Ima tu svega. Ali ima nešto što mislim da malo ko od vas zna.

U toku rata u BiH na Kupresu je bilo deset tenkova M84A, deset tenkova T55 i dva T72. Ova dva T72 bili su malo dalje prema Donjem i Gornjem Malovanu. Govorim samo o tenkovima, jer nisam radio sa drugom tehnikom. I ovo mi je bilo previše u toku rata.

E u tom Kupresu je bila jedna ženska jedinica. Tenkisti. Bilo je tu svega. Ne želim da komentarišem. Dakle, vi svi ste do sada govorili o ženama u vojsci. Ja vam sad govorim o ženama u borbenim jedinicama u ratnim uslovima.

Dakle, nakon izvjesnih problema u toj jedinici došao je u inspekciju tadašnji Načelnik generalštaba vojske RS, general pukovnik Bogdan Subotić, moj dobar prijatelj i komšija. Pošto je i sam bio tenkista, ja ga znam od kad je bio vodnik tenkista, a radio je godinama zajedno sa mojim pokojnim ocem u VP 2908 Banja Luka, mislim da je bio prava osoba za ispitivanje.

Dakle, došao je na Kupres i ženskim posadama zadao različite zadatke da urade sa tenkovima. Nakon totalnog debakla, nećemo u detalje, sve ženske članove jedinice sa Kupresa je prebacio u kuhinju ili u neka slična odeljenja.

Tako je završila istorija žena u borbenim jedinicama Vojske RS.


Pozdrav

Vlado


... свака част Владо, поново "убадање из цуга" ... е о томе ја, господо,причам цело време ...

 

Tako je završila istorija žena u borbenim jedinicama Vojske RS.


Pitam se onda, po kojim kriterijumima je ta jedinica uopšte formirana?
 

... па зна се по којим ... комшинице, рођаке, ујне, тетке, стрине, и "остале" ... само кад би још те "критеријуме" увели у званичне, било би екстра ... мада, тренутно неке велике разлике и нема, а да ће је и бити - не верујем ...
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #91 on: October 12, 2009, 06:22:43 am »

Ajmo još jedan detalj.

Radim ja na liniji montaže kupole tenka T85 u fabrici tenkova u Bau Tau u Kini. Malo dalje od mene jedna gospođica od ukupno 35 kila kad se najede obučava pripadnike pakistanske vojske o topu. Top je normalno neka verzija topa 2A46A1. I gledam ja šta pokušava da uradi. Treba da izvadi zatvarač topa od oko 70 kg i da ga iz topa stavi na neki radni sto. I vuče iz sve snage, ali zatvarač ni da mrdne. Ovi pakistanci nemaju pojma šta pokušava, jer nemaju pojma o topu. Gledam ja to jedno dva tri minuta i odem do nje i izvadim joj zatvarač iz topa. Pet dana mi se kasnije zahvaljivala.

E sad zamislite kad je gospođica u tenku na mjestu komandira tenka i treba da izvade taj isti zatvarač, stavi ga u krilo i digne ga sa svoje dvije ruke više sebe, više svoje glave, i preda ga nekome ko je na kupoli i čeka da mu se doda taj zatvarač.

Pa ja sam koji imam 120 kila i koji za opkladu stavim dva drugara na ramena i iznesem ih na drugi sprat, koji ovaj zatvarač diže jednom rukom, nekad nisam imao snage da sastavim udarnu iglu na tenku M84.

Eto malo detalja

pozdrav, ode na posao

Vlado
Logged
stipo
razvodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 51


živi i pusti druge da žive


WWW
« Reply #92 on: October 12, 2009, 07:28:09 am »

Mi smo se ovde uglavnom zalepili za tenkove i OMJ kao da su samo to borbene jedinice razmislimo i o drugimjedinicama gde mora da radi i mozak a ne samo sirova snaga.
Logged
seaman
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 87


« Reply #93 on: October 12, 2009, 09:48:24 am »

Kako da ne znam Vlado, izašla je u tim 90-tim u listu (kakao li se zvala tada Odbrana beše) njihova slika, posada ispred tenka.
Ali to je malo drugačije sve. Ok je samo ženksa posada, ali zamisli mešovitu posadu, to bi teško išlo.
Počeo sam da radim sa 19-est godina i zamisli da samo negde na terenu jedno 4 meseca a imam nišandžiju devojku poput ove (slika iz topica Lepotoce u uniformi):
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

I šta bi se desilo posle ajde neka bude i 15 dana, ali bilo bi tu i pre svašta.

PS
Quote from: Vlada_16
Ja vam sad govorim o ženama u borbenim jedinicama u ratnim uslovima.

To i jeste tema zapravo.


na brodu sam na liniji u perzijskom zalivu. sa koalicijskih ratnih brodova koji patroliraju ovdej mogu se cuti uglavnom zene koje zovu brodove radi kontrole. to su u glavnom amerikanke. mada ima i drugih jer je brodova drugih zemalja manje (francuski, engleski, itd) manje a prije 2 dana sa cuo japanku sa njihovog ratnog broda dok je obavjestavala drugi brod o svom manevru.
interesantno je kako o ovom topiku zene ne diskutuju.
Logged
tpku_2b
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 429


ЗА КРСТ ЧАСНИ И СЛОБОДУ ЗЛАТНУ!!!


WWW
« Reply #94 on: October 13, 2009, 02:32:49 pm »

Mi smo se ovde uglavnom zalepili za tenkove i OMJ kao da su samo to borbene jedinice razmislimo i o drugimjedinicama gde mora da radi i mozak a ne samo sirova snaga.


... е то се зове издајник "идеологије тенкиста" ... пре ће се одрећи професије коју је радио деценијама, захваљујући којој је отишао у пензију,  него да призна да ниједна од жена у Војсци уопште не може да извади затварач на тенку ... е то је господо, основа либералне идеологије ... а то је управо оно што нам је и дошло главе ... мислим пре свега на овакве и сличне ...
« Last Edit: October 16, 2009, 08:00:09 am by MOTORISTA » Logged
stipo
razvodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 51


živi i pusti druge da žive


WWW
« Reply #95 on: October 13, 2009, 04:27:38 pm »

Uopste mi nije jasno kako bi i na koji nacin zena uspela da dodje medju tenkiste.
Ceo radni vek proveo sam u OMJ i nijedna bas nijedna zena nije radila u jedinici kao tenkista. Koliko je meni poznato i u vreme kada su zene isle u vojsku nisu bile u OMJ tako da nisu mogle biti obucene za tenkiste, a to je jedan od uslova za prijem zena u vojsku "DA SU OSPOSOBLJENE ZA VES KOJI TREBA DA OBAVLJAJU"  ... jedino ako su neke isle kod privatnika na obuku za tenkistu.
I pored tolikog rada u OMJ neznam koja je ili sta je to ideologija tenkista pa bi vrlo rado i to naucio, a i pojam judo-liberalna ideologija mi je nejasn bar u kontekstu ovog teksta.
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #96 on: October 13, 2009, 04:39:39 pm »

Molim bez svađe.

MOLIM VAS.

Vlado
Logged
stipo
razvodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 51


živi i pusti druge da žive


WWW
« Reply #97 on: October 13, 2009, 05:21:00 pm »

Ma Vlado ovo ja ne smatram  svadjom jednostavno nas dvojca ocigledno imamo potpuno razlicita gledanja na svet vojske imamo drugacija iskustva i saznanja i ni jedan nije spreman da popusti... sta ces takvi smo
Logged
tpku_2b
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 429


ЗА КРСТ ЧАСНИ И СЛОБОДУ ЗЛАТНУ!!!


WWW
« Reply #98 on: October 13, 2009, 07:54:07 pm »

.... "jarac" u horoskopu ... sta cu, takav mi horoskop ... 
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #99 on: October 13, 2009, 09:14:49 pm »

Dobro, popustiću ja.

Za vrijeme Pustinjske oluje bio sam u najvećem američkom logoru u Saudi Arabiji u KKMC pored Hafrl al Batima. Pošto smo bili oslonjeni na američku vojsku često smo od njih tražili pomoć. Na skoro svim administrativnim mjestima su bile žene. U kantini (PX-u), na raznim neborbenim mjestima, u kuhinji i radile su svoj posao.

Patio sam se i ja u Saudi Arabiji

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
Neke su bile i oko mene. Patnja je to.


Pozdrav

I molim bez svađe.

Vlado


* 25-1.jpg (86.43 KB, 1023x695 - viewed 86 times.)
« Last Edit: August 08, 2010, 02:17:34 pm by leut, Reason: slika ubačena u attachment » Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #100 on: October 14, 2009, 07:13:48 am »

I molim bez svađe.

Tako je Vlado

Bez svađe i prepucavanja i držite se teme ... Teorije zavere ostavite za druge forume i argumentima branite svoje stavove.
Logged
tpku_2b
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 429


ЗА КРСТ ЧАСНИ И СЛОБОДУ ЗЛАТНУ!!!


WWW
« Reply #101 on: October 14, 2009, 05:17:57 pm »

... evo vec nekoliko sati pomno pratim rad Skupstine , koji se bave pitanjima buducnosti Vojske ... uglavnom se radi o sluzenju redovnog vojnog roka, a jedna od sledecih tema je i usvajanje Pravilnika o "zenama u Vojsci", formiranju kontigenata koje bi bile angazovane u sklopu mirovnih misija , NATO paktu i slicne ... toplo bih preporucio svima da sutra, ukoliko su u mogucnosti, pogledaju prenos ... upravo su prekinuli, jer je pocela utakmica ...
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 415


« Reply #102 on: October 17, 2009, 09:07:59 pm »

Како год било на сликама окаченим на овој теми жене су украс  и милина их је гледати. Ако ни због чега другог зато би их требало имати. А умеју оне свашта. Наћиће се нека да извади и тај затварчак са тенка. Па и већина мушкараца то не може. Као што се нашла она у "Кобрама" да патосира сумњичавог колегу. На крају оне рађају нас мушкарце и од нас праве то што јесмо.
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 997


« Reply #103 on: October 17, 2009, 09:17:48 pm »

Како год било на сликама окаченим на овој теми жене су украс  и милина их је гледати. Ако ни због чега другог зато би их требало имати. А умеју оне свашта. Наћиће се нека да извади и тај затварчак са тенка. Па и већина мушкараца то не може. Као што се нашла она у "Кобрама" да патосира сумњичавог колегу. На крају оне рађају нас мушкарце и од нас праве то што јесмо.

Slažem se Džumba, treba pustiti da probaju, pa će one koje stvarno to vole, a ima ih, moći da izdrže i ono što neki od nas muškaraca ne mogu, i da       o(p)stanu u Vojsci. Jeste to bilo nezamislivo ranije, ali vremena se menjaju!
Logged
tpku_2b
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 429


ЗА КРСТ ЧАСНИ И СЛОБОДУ ЗЛАТНУ!!!


WWW
« Reply #104 on: October 18, 2009, 01:48:49 pm »

... ljudi, kao prvo, to sto vi pricate je sve mnogo lepo, i zvuci jo slepse u teoriji .. ipak, u praksi j emalo drugacije ... a kao drugo, ako neka od doticnih moze da uradi sve sto i muskarac, i kada prodje prijemni deo po PS-u, nikakvih problema nema , i bila bi mi cast i zadovoljstvo da radim sa nekom mladom, lepom i sposobnom koleginicom ... ali , molim vas, samo mi navedite jednu koja moze da SKINE ZATVARAC TOPA NA TENKU ...? ... e tu bih vojnikinju voleo da vidim ... ta bi morala da ima bar 64 kilograma ( potreban minimum tezine da bi ponela tezinu istu kao i teret koji nosi) , kao i konstituciju koja bi zadovoljila konstantno opterecenje tezinom istom kao sto je telesna ... znajuci ove sadasnje, njihova jedina briga je da lepo izgledaju drzeci najrazlicitije dijete , a ako to ne uspe, onda se izgladnjuju do besvesti, samo da bi lepo izgledale ... a nakon 15, 20 ili vise dana izgladnjivanja, pri cemu izgube par kilograma viska, nisu u stanju da se nasminkaju kako treba ... zato, ipak one treba da ostanu kuci, da budu lepe, negovane i pozeljne ... jer to je ono sto im, ipak, ide najbolje od ruke ...
Logged
Pages:  1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.03 seconds with 22 queries.