PALUBA
March 28, 2024, 05:45:40 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Donirajte Palubu
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 [3] 4 5   Go Down
  Print  
Author Topic: 2.brigada KoV - aktivnosti  (Read 22621 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Рашо
Stručni saradnik - RV i PVO
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 879



« Reply #30 on: October 01, 2013, 10:30:59 am »

19 radnih tačaka za ...8 sati??? . Možda sam pogrešno shvatio..nisu svi sve tačke radili? No ,opet je zbrdazdola.

Možda su ljudi provodili svih osam sati na svojim radnim tačkama, šta misliš? Da nije to u pitanju možda? Pa nisu bili na TT zboru da ih vodaju unaokolo. Nadam se da znaš šta je "vojno-evidenciona specijalnost", iliti VES. Svaka radna tačka je posvećena nekoj specijalnosti. Zar ne misliš da bi bilo glupo da, recimo, punioca na samohodnoj haubici vodaju po radnim tačkama u mehanizovanom bataljonu?



Al zato metladu ko popi.deli.

Ti ih vidio?


Kritika, s razlogom i osnovana, poduprta nekim argumentima, je korisna i poželjna. Ali ponekad imam osjećaj da se samo čeka neka vijest iz vojske da bi se narugalo, bez ikakvog povoda i razloga.
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 056


« Reply #31 on: October 01, 2013, 02:49:15 pm »

Izvinite, vidim da postoi neko 'pravdanje' da je ovo rezerva pa ne mora da bude bas fit. To je jednistavno neprihvatljivo. Tacno je da postoi razlika izmeddju aktivne i pasivne rezerve. Aktivna u svakom slucaju ne sme da odstupa u kondiciji od redovni sastav.

Možeš li da mi otkriješ tajnu kako da sa spiska sa imenima i prezimenima odaberem samo one koji su "fit". Ako možeš, prosvetli me, ako ne možeš o'ladi malo sa neosnovanim kritikama.
Logged
ssekir75
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 194


« Reply #32 on: October 01, 2013, 03:36:28 pm »

Ovo je "obična" rezerva. Aktivna još uvek nije zaživela, koliko mi je poznato.

управо зато и питам, рекох да нсиам нешто пропустио...

шутеру, мораш да схватиш да људи у животу раде друге послове, а у војску (резерву) иду зато што морају. неко једноставно генетски није предодређен да буде мршав. мој зет једе трипут више од мене, не претрже се од спорта или неког другог физичког посла, па је мршав ко штиглица и све физичке провеере пролази без напора и било каквих припрема. једноставно, човек је мршав и физички спретан. нисмо сви такви. и управо то је и главна мана резервног састава, лоша физичка спрема. а раде је у праву, не можеш из списка имена видети ко је дебео а ко мршав.
Logged
SHOOTER
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 782


« Reply #33 on: October 01, 2013, 04:53:21 pm »

Izvinite, vidim da postoi neko 'pravdanje' da je ovo rezerva pa ne mora da bude bas fit. To je jednistavno neprihvatljivo. Tacno je da postoi razlika izmeddju aktivne i pasivne rezerve. Aktivna u svakom slucaju ne sme da odstupa u kondiciji od redovni sastav.

Možeš li da mi otkriješ tajnu kako da sa spiska sa imenima i prezimenima odaberem samo one koji su "fit". Ako možeš, prosvetli me, ako ne možeš o'ladi malo sa neosnovanim kritikama.

rade, oladi mozes kod tebe u kucu kod svojih, kod mene tesko malo.rezervni sastav nije samo spisak imena, vec selekcija - makotrpna. Ako to ne razumes onda ti ja ne mogu pomoci. Google canadian reserve fit standard i pogledaj kako se radi. Arogancija nije vrlina ratnicka. Pozdrav, shooter ps ako ti ego ne udari previse u glavu mozda i imacu priliku da ti dolovim i druga iskustva, ako ti je uopste bitno.
Logged
Rocker
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 059


Palubin savetnik za hardver


« Reply #34 on: October 01, 2013, 05:41:46 pm »

A koliko učestalo se pozivaju rezervisti na vežbe? Kada je pešadija u pitanju, da li to podrazumeva i malo gađanja, da se ne zaboravi naučeno ili se svodi na malo rasklapanja i sklapanja puške?
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 310


« Reply #35 on: October 01, 2013, 06:15:20 pm »

Ma, ljudi, ovo je vest jer je bio dobar odziv, dobro organizovana obuka i što je kroz nju prošao veći broj ljudi. Obuka rezervnog sastava se iz svima znanih političkih, ali i ekonomskih razloga nije ni sprovodila. Evo, krenulo je. Zato je vest.

Slažem se izbor rezervnog sastava, čak ovog "običnog" je mukotrpan posao. Nekad ne može mnogo da biraš jer u toj zonim odakle popunjavaš jedinicum nemaš veliki izbor. Bolji je onaj koji hoće i želi da bude rezrevni pripadnik vojske, makar i "debeo", nego onaj koji neće pa ga privodi policija, a "fit" je.

Logged
ssekir75
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 194


« Reply #36 on: October 01, 2013, 06:27:45 pm »

шутеру, ниси у праву. да ли си икада видео како изгледа лични картон? генералија има, али се односе на време служења војске. то је у мом случају било пре 10 година. за то време се штошта променило у мом животу, и свакако да сада нисам исти ко што сам био тад. то важи и за огромну већину других људи. нигде не пише јесам ли ја у току тог времена можда набио килажу, имао неку операцију, повреду, итд. што би могло да утиче на моју физичку спремност. е сад, тај картон садржи и мој вес, и по том вес-у ја сам распоређен у одређену јединицу резервног састава. у случају потребе мени се шаље позив да се јавим ту и ту тад и тад ради војне вежбе. требало би да се тад ти подаци ажурирају (везано за операције и повреде), али да ли се то у пракси ради рећи ће нам неко ко је имао посла са тим. то што ти помињеш канадску резерву, то је она "активна резерва" коју смо помињали. једноставно, не можеш да утичеш на нечији приватни живот тиме што га мислиш држати у резерви. опет наводим себе, мрзим спорт са лоптом и посебно трчање, и не пада ми на памет да због тога што сам можда негде у резерви радим ствари које не подносим.

рокеру, колико ја знам, пешадија поодавно није позивана на вежбу. и искрен да будем, не очекујем скоро. поготово не у оној мери како се то некада радило. гађања је некада било, не сваки, али сваки други пут свакако. међутим, како је то замишљено по новој организацији, немам појма...
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 056


« Reply #37 on: October 01, 2013, 06:47:43 pm »

Izvinite, vidim da postoi neko 'pravdanje' da je ovo rezerva pa ne mora da bude bas fit. To je jednistavno neprihvatljivo. Tacno je da postoi razlika izmeddju aktivne i pasivne rezerve. Aktivna u svakom slucaju ne sme da odstupa u kondiciji od redovni sastav.

Možeš li da mi otkriješ tajnu kako da sa spiska sa imenima i prezimenima odaberem samo one koji su "fit". Ako možeš, prosvetli me, ako ne možeš o'ladi malo sa neosnovanim kritikama.

rade, oladi mozes kod tebe u kucu kod svojih, kod mene tesko malo.rezervni sastav nije samo spisak imena, vec selekcija - makotrpna. Ako to ne razumes onda ti ja ne mogu pomoci. Google canadian reserve fit standard i pogledaj kako se radi. Arogancija nije vrlina ratnicka. Pozdrav, shooter ps ako ti ego ne udari previse u glavu mozda i imacu priliku da ti dolovim i druga iskustva, ako ti je uopste bitno.

Ma samo ti uživaj i prodavaj mi mooda za boobrege iz daleke Kanade.

Radi se o tome da ti ne dozvoljavam da soliš pamet po temi o kojoj nemaš ama baš blage veze, svidelo ti se to ili ne.
Logged
SHOOTER
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 782


« Reply #38 on: October 01, 2013, 06:57:34 pm »

Izvinite, vidim da postoi neko 'pravdanje' da je ovo rezerva pa ne mora da bude bas fit. To je jednistavno neprihvatljivo. Tacno je da postoi razlika izmeddju aktivne i pasivne rezerve. Aktivna u svakom slucaju ne sme da odstupa u kondiciji od redovni sastav.

Možeš li da mi otkriješ tajnu kako da sa spiska sa imenima i prezimenima odaberem samo one koji su "fit". Ako možeš, prosvetli me, ako ne možeš o'ladi malo sa neosnovanim kritikama.

rade, oladi mozes kod tebe u kucu kod svojih, kod mene tesko malo.rezervni sastav nije samo spisak imena, vec selekcija - makotrpna. Ako to ne razumes onda ti ja ne mogu pomoci. Google canadian reserve fit standard i pogledaj kako se radi. Arogancija nije vrlina ratnicka. Pozdrav, shooter ps ako ti ego ne udari previse u glavu mozda i imacu priliku da ti dolovim i druga iskustva, ako ti je uopste bitno.

Ma samo ti uživaj i prodavaj mi mooda za boobrege iz daleke Kanade.

Radi se o tome da ti ne dozvoljavam da soliš pamet po temi o kojoj nemaš ama baš blage veze, svidelo ti se to ili ne.
Rade, jel tebi smeta sta sam u Kanadi? Jel ti je tu muka sada? Rade, evo ti nesto sto dosad nisi znao - ja znam Vojna pitanja zatoa sto radim na njih aktivno u Kanadi. Rado bi ti obrazlozio gde nisi u pravu. Ali ne vredi - ispod cast mi je dalja diskusija stobom. Muda merim u praksi, a ne na tastaturu ko tebe. Tu samo razmenjam mislenje, ako moze. Stobom nema sanse, uski si um ocigledno. Zbog takvih ko tebe smo i sve sjebali. A sto mozes i sto ne mozis da dozvolis, u smislu kompleksa, mozes samo u tvojoj kuci kod tvojih. Oni ti mozda precute i boje ti se. Ja nema sanse ni jedno ni drugo. Bojim se roditelja, Boga i oficir koj me u rat vodio. Ti nisi jednostavno receno - nista. Ajde sad lepo majke ti - odjebi!
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 056


« Reply #39 on: October 01, 2013, 06:59:47 pm »

Očigledno da ti i dalje misliš da je na obuci aktivna rezerva, kao i Kanadi. Nije. Radi se o pasivnoj razervi, koju biraš iz spiska, nemaš uvid ko je u kakvoj kondiciji.
Selekcija se može sprovoditi kod aktivne rezerve, koji se prijavljuju za prijem u rezervu, kod pasivne to očigledno nije moguće. Ali, šta da ti pričam, ti to najbolje znaš.

PS Uzgred budi rečeno, nije moja generacija sjebala sve ovo, već oni koji su imali rezervne domovine. Toliko.
Logged
SHOOTER
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 782


« Reply #40 on: October 01, 2013, 07:03:35 pm »

Jel oces duskusiju ali cemo i dalje da se vredjamo? Ako hoces diskusiji reci, da se lepo izvinimo pa da cujemo jedam drug bolje. Admin si, imas prava ali i obaveze pred clanova.
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 056


« Reply #41 on: October 01, 2013, 07:06:52 pm »

Ako si se našao uvredjen u poslednjem postu, to je tvoj problem.
Zajunio si (ovo nije uvreda, već osobina) kao da Srbija i Kanada imaju isti sistem popune ratne rezerve ljudima.
Logged
SHOOTER
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 782


« Reply #42 on: October 01, 2013, 07:17:35 pm »

Nemaju isti sastav, ko kaze da imaju? U Kanadi, a slicno i US, pasivna rezerva su neaktivni vojnici i ofociri koi su casno napustili sluzbu. Oni su evidentirani, i u slucaj seriznog rata, bice pizvani, ali ih na vezbe niko ne poziva u miru. Jednostavno, nema logike, resursi su limitirani. Koliko ja znam SV ima probleme da uspostavi aktivnu rezervu a on poziva pasivnu na vezbu, pa makar na jedan dan. Gde je tu logika?

Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 056


« Reply #43 on: October 01, 2013, 07:21:11 pm »

U Srbiji se u pasivnu rezervu mogu pozivati svi vojno sposobni gradjani, godišta variraju od situacije. Medju njima su vojno sposobni i penzionisani pripadnici vojske.

Možda nema logike pozivati strelca, ali ima logike pozivati VESti koje su škakljive. Njima znači i taj jedan dan, naročito nakon dužeg vremena nepozivanja.
Logged
SHOOTER
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 782


« Reply #44 on: October 01, 2013, 07:31:57 pm »

Rade, da te pitam - dali su ti oficiri, profesionalni vojnici i aktivna rezerva na nivou gde treba u VS? kako cujem od drugih clanova i to sto citam be bas. mozda greski znam. Ako odgovor je 3 puta DA na moje prvo pitanje onda trosi pare i pozivaj pasivce. Koliko ja znam VS kuburi sa parama. I drugo pitanje: dali stvarno mislis da jedan dan u godinu dana (ili vise) odrzace specificno tehnicko znanje kod ovih rezervista? Ja tvrdim da nema. Mozemo i dalje na ovo kad se dokopam normalnog komjutera.
Logged
Pages:  1 2 [3] 4 5   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.031 seconds with 25 queries.