PALUBA
March 28, 2024, 08:15:46 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno, dopuna Pravilnika foruma PALUBAinfo, tačka 22
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10   Go Down
  Print  
Author Topic: FN 2000  (Read 81288 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #15 on: April 10, 2009, 06:32:16 am »

Da da...i znak "kobri" je veoma neupadljiv!  Roll Eyes Nego vratimo se na temu... Wink

Po međunarodnom pravilima (osobni primjer EUFOR) morali smo nositi oznake pripadnosti (državna zastava i grb slovenske vojske, na desnom rukavu oznaka EUFOR i  na kojem području baziraš (primjer SE- jugoistok u BIH) Kada se vratim sa godišnjeg ču poslati primjer.
Pozdrav
Duje
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #16 on: April 15, 2009, 04:05:22 pm »

Zastava je na cicak koliko mogu da vidim, pa se lako skida, siguran sam da je ne bi nosili u slucaju da idu na realan zadatak, ovo je samo za slikanje.
To su starije verzije oznaka, koje se nose svaki dan. Sve oznake su va čičku (mogučnost brzog skidanje, zamjene sa drugim na misijama u inostranstvu, a i mogučnost pranja elemenata uniforme bez oznaka). Sada su oznake puno tamnije. Nijanse crne, sive i zelene boje. Na zastavi su složene tako, da se vidi, da je to slovenska zastava i grb.
Pozdrav Duje
Logged
Pasha
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 58


« Reply #17 on: June 06, 2009, 05:45:13 pm »

ma ja slovenija je morala da smanji plate svojim drzavljanima na radnim mjestima...jedina zemlja...i tako dalje....

ovo ispade reklama slovenije nemam nista protiv Boze sacuvaj al kako ste krenuli...   dje nestade onaj FN2000?
fina pucaljka  samo iskreno vise mi izgleda na vodenu pusku Wink  ne vjerujem da moze to puno blata i ne odrzavanja da trpi...    zna li ko ista o tome?
Logged
Rocker
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 059


Palubin savetnik za hardver


« Reply #18 on: June 07, 2009, 01:29:36 am »

Ja sam se malo "igrao" sa ovo puškom sad na sajmu naoružanja. Ono što sam odmah primetio, nosači na koje se kači remen za nošenje su izrađeni od plastike koja deluje tako jadno, da ne verujem da bi izdržala da se puška okači o čiviluk, a ne da se tako nosi. Kao najgori kineski tranzistor, toliko loše deluje. Puška je naravno bila full nabudžena za izložbu, sa internom optikom i bacačem granata. Zaista deluje kao igračka, sva je od plastike. Okvir se odvaja pritiskom na plastično dugme i čitav sistem mi deluje prilično nesigurno.
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #19 on: June 07, 2009, 10:01:32 am »

Ja sam se malo "igrao" sa ovo puškom sad na sajmu naoružanja. Ono što sam odmah primetio, nosači na koje se kači remen za nošenje su izrađeni od plastike koja deluje tako jadno, da ne verujem da bi izdržala da se puška okači o čiviluk, a ne da se tako nosi. Kao najgori kineski tranzistor, toliko loše deluje. Puška je naravno bila full nabudžena za izložbu, sa internom optikom i bacačem granata. Zaista deluje kao igračka, sva je od plastike. Okvir se odvaja pritiskom na plastično dugme i čitav sistem mi deluje prilično nesigurno.

Kao što sam več napisao, i meni se na sviđa. Vidjet čemo kako če se pokazat (sada je u upotrebi u Avganistanu BiH, Kosovu,  Libanonu i još ponegdje). U svakom slučaju uvedena je u naoružanje. Ni nož nije najbolji puca između drške i sječiva.
 Poznajem dosta ljudi, koji su se zalagali za HK. Ali nije prošlo. Treba se nadat, da bude što manje u upotrebi!
Pozdrav
Duje
Logged
Pasha
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 58


« Reply #20 on: June 07, 2009, 12:37:58 pm »

hah moze se istopit u iraku od vrucine u rukama vojnika Wink  ne znam bezze mi je skroz i inovacije...ono za caure sta ja znam... mnogo slozeno djeluje. Vojska je to ne igranje igrica...
Logged
janezek67
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 719


« Reply #21 on: June 08, 2009, 07:33:56 am »

Ja sam se malo "igrao" sa ovo puškom sad na sajmu naoružanja. Ono što sam odmah primetio, nosači na koje se kači remen za nošenje su izrađeni od plastike koja deluje tako jadno, da ne verujem da bi izdržala da se puška okači o čiviluk, a ne da se tako nosi. Kao najgori kineski tranzistor, toliko loše deluje. Puška je naravno bila full nabudžena za izložbu, sa internom optikom i bacačem granata. Zaista deluje kao igračka, sva je od plastike. Okvir se odvaja pritiskom na plastično dugme i čitav sistem mi deluje prilično nesigurno.

Kao što sam več napisao, i meni se na sviđa. Vidjet čemo kako če se pokazat (sada je u upotrebi u Avganistanu BiH, Kosovu,  Libanonu i još ponegdje). U svakom slučaju uvedena je u naoružanje. Ni nož nije najbolji puca između drške i sječiva.
 Poznajem dosta ljudi, koji su se zalagali za HK. Ali nije prošlo. Treba se nadat, da bude što manje u upotrebi!
Pozdrav
Duje

Po mome bi bio najbolji izbor HK416 i ne G36, koji je bio na izboru za novu pušku SV. Vjerovatno se plastika ne istopi na suncu, a koliko su pouzdani plastični dugmiči i djelovi zatvarača - to če pokazati vreme.
Logged
Pasha
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 58


« Reply #22 on: June 08, 2009, 09:53:33 am »

janezek brate nemoj sad i ti bukvalno Smiley  salio sam se naravno za toljenje puske na suncu Wink H-K416 je odlicna puska madsa ja licno vise volim i meni je mnogo bolja G36 to je po meni danas najbolja jurisna puska na svijetu samo bih volio da je u 7.62 kalibru eto
Logged
janezek67
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 719


« Reply #23 on: June 08, 2009, 10:13:07 am »

janezek brate nemoj sad i ti bukvalno Smiley  salio sam se naravno za toljenje puske na suncu Wink H-K416 je odlicna puska madsa ja licno vise volim i meni je mnogo bolja G36 to je po meni danas najbolja jurisna puska na svijetu samo bih volio da je u 7.62 kalibru eto

HK 416 mi je mnogo bolja od G36 (teleskopski kundak, oblik, ergonomija ...). Princip rada je isti (mehanizam paljenja). Jedino, što je na G36 bolje, je okvir za municiju.

Logged
Pasha
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 58


« Reply #24 on: June 10, 2009, 12:50:49 pm »

da mi pokrenemo temu HK 416 vs HK G39 a? heh kako za koga probao sam obje  vjeruj mi da je bolja 416 bila bi u naoruzanje BUNDESWEHR-a(Njemacke vojske) toliko...  dobra je puska naravno vrhunska, al svako svoj ukus
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #25 on: June 10, 2009, 03:03:48 pm »

da mi pokrenemo temu HK 416 vs HK G39 a? heh kako za koga probao sam obje  vjeruj mi da je bolja 416 bila bi u naoruzanje BUNDESWEHR-a(Njemacke vojske) toliko...  dobra je puska naravno vrhunska, al svako svoj ukus

Pasha ajde kreni sa novom temom (HK). I mene interesuje mišljenje drugih. Kao što sam več napisao,  ja sam se zalagao za HK.
Pozdrav
Duje
Logged
janezek67
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 719


« Reply #26 on: June 11, 2009, 09:42:26 am »

da mi pokrenemo temu HK 416 vs HK G39 a? heh kako za koga probao sam obje  vjeruj mi da je bolja 416 bila bi u naoruzanje BUNDESWEHR-a(Njemacke vojske) toliko...  dobra je puska naravno vrhunska, al svako svoj ukus

Kada je G36 ušla u naoružanje, HK416 još nije bilo. Slednja je nastala kasnije, kad je HK počeo poboljšavati pouzdanost američke M4. Dobro je to urađeno.

Kod HK416 oblik je bolji, ergonomičniji, pa se u poslednje vreme bolje prodaje ova puška a ne G36 (Norveška, Turska ...).
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #27 on: June 15, 2009, 05:08:55 pm »

Dobra slika, izbacivanje prazne čaure!
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
Pozdrav
Duje


* fn_f2000_51.jpg (33.48 KB, 634x301 - viewed 374 times.)
« Last Edit: January 20, 2010, 12:28:56 pm by trpe grozni » Logged
janezek67
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 719


« Reply #28 on: June 18, 2009, 08:02:35 am »

Ono, što pričaju vojnici kao mana ove puške je sledeče:
- kod puzanja može se skinut kapa kundaka i puška doslovce raspadne
- plastični delovi zatvarača mogu se polomiti
- aimpoint se ponekad težko pričvrsti i posle duge upotrebe postaje neprecizan (potrebno upicavanje)
- puška kod pucanja zbog kračine vrlo glasno pukne i može povrediti sluh.

Ova puška je više salonska te za pucanje na nekom strelištu uz obaveznu nošnju zaštite sluha.


Logged
Pasha
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 58


« Reply #29 on: June 19, 2009, 11:27:39 am »

Napokooon da se ja i JANOOO slazemo Wink)))    heh  tesko brate njima jos ako ima par jedinica sad negdje u afganistanu il iraku... a ne testirana puska....ccc  uzas  sto bre ne uzeste G36 Wink
Logged
Pages:  1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.031 seconds with 23 queries.