PAT 40 mm L-70 BOFORS sa LRU

<< < (2/53) > >>

Рашо:
Vathra,
pravilo topa, a i tehničko pravilo kaže: "pri pojavi Doplerovog signala dovoljne jačine tiristor će biti aktiviran, kindezator će se isprazniti i aktivirati upaljač". Princip rada mi je potpuno jasan ali nigdje nisam uspio saznati kolika treba biti jačina Doplerovog signala. Čini mi se da si u pravu što se tiče prvih upaljača. Kod novih upaljača nivo signala stalno raste do trenutka detoniranja. Vjerovatno se trenutak aktiviranja upaljača određuje kroz Automatsku kontrolu osjetljivosti koju posjeduje upaljač preko nivoa okidanja, koji se povećava kada se povećava nivo primljenog signala šuma (kada upaljač dođe blizu velikih vodenih površina, šuma...), tako da se smanjuje daljina na kojoj će doći do aktiviranja upaljača kod niskoletećih ciljeva, a kada je nivo šuma manji, daljina aktiviranja se povećava.
Granata je najefikasnija kada eksplodira pored aviona. Baš zbog toga je košuljica granate napunjena sa oko tri stotine kuglica od specijalno legiranog teškog čelika, masa svake kuglice je oko 0,25 g.

vathra:
Hvala, Rasho.
Znači da se upaljač aktivira kad oseti cilj dovoljno velike površine blizu sebe, i to dok se još približava.

Možeš li nam reći nešto o upotrebi 99-te?
Da li su NATO avioni imali signalizaciju laserskog ozračenja, i da li su mogli da znaju odakle dolazi?

FF:
Rasho, hvala na ovako detaljnim i zanimljivim objašnjenjima.

Jedno od oruđa iz sastava ARD-a sa aerodroma Lađevci:

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Рашо:
Nema na čemu, Vathra. Tu smo da razmjenjujemo informacije i mišljenja.
Ja sam 99-te bio u rezervnom sastavu kumborskog diviziona PVO (poslije rata sam se tu i aktivirao). Imali smo na raspolaganju devet ispravnih oruđa 40 mm, jedan top je bio neispravan. Znači dvije nekompletne baterije. Jedna baterija je bila popunjena do pune formacije (jedan radar i šest oruđa) dok su u mojoj bateriji uz radar ostala samo tri topa. U divizionu smo još imali bateriju 20/3 mm i raketnu bateriju S-2M. Trocjevci nisu imali nikakav učinak. Jedino smo zbog njihovog šenlučenja i "gađanja" aviona često mijenjali položaje, to je najteže padalo, leđa bi nam popucala svaki put.
Za tih 78 dana naših devet oruđa je oborilo tri krstareća projektila i dvije bespilotne letjelice. Krstareće su oborene noći sa 30.04. na 01.05., cilj im je bio (tako nam rekoše) neko čvorište veze na Lovćenu. Šest oruđa je bilo u širem reonu tivatskog aerodroma, a mi sa tri topa na obroncima Orjena iznad Herceg Novog. Prvi projektil su "isjekli" naši oko aerodroma, mi smo sve to posmatrali sa Orjena sa nadom i strepnjom, ludi od uzbuđenja. I onda zapanjeno vidimo da pored nas proleće još jedna raketa (položaji su bili na oko 800 m.n.v., na samom vrhu nekih litica, tako da je raketa maltene pored nas prošla). Moj top je otvorio vatru, 24 metka, gledali smo za raketom nekoliko sekundi (sekundi kao vječnost) i onda primjetismo eksplozije na cilju, sreći nije bilo kraja. Treću raketu smo najspremnije dočekali i najspektakularnije je oborena, dejstvovali su skoro svi topovi i jedno raketno odeljenje S-2M, i svi su pogodili, i granate i raketa. Bespilotne smo oborili sa poluostrva Luštica, naspram Herceg Novog, krajem Maja mjeseca. Prvu je oborilo naše susjedno odeljenje, s 10 metaka, pala je u šipražje na oko 1 km od nas i dok smo došli do nje izgorela je gotovo u potpunosti, našli smo samo jednu metalnu cijev relativno sačuvanu ali izrešetanu kuglicama. Nakon nekoliko dana moj top je opet dejstvovao, bilo je oko 6 sati izjutra kad je naišla, dva rafala od po 5 metaka, daljina do cilja oko 5000 m. Poslije pogotka je pala u more i nakon nekoliko godina su je ribari "ulovili". Bilo je još dejstava ali spletom okolnosti i uz pomanjkanje sreće, nažalost, nije bilo pogodaka mada se neki kunu da su vidjeli eksploziju granate na jednom avionu koji smo gađali.

Rade:
Pripisano vam je obaranje jednog Miraža, koji je oborio boforsom PČ-175 sa veza iz Zelenike... Miraž je oštećen vatrom, a srušio se kod Mljeta...

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page