PALUBA
March 28, 2024, 05:58:34 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
Važno
Za sve članove foruma Paluba.Info, apel da uzmete učešće na samo u glasanju već i u temi.
Link do teme je ovde
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... 27   Go Down
  Print  
Author Topic: Tenk T-80(U)  (Read 196619 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
rotring
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 555


Najkraci put do ludnice!?Jednostavno,samo skrenes!


« Reply #150 on: January 16, 2012, 02:13:21 pm »

Hvala Vlado na slikama! Ima zaista puno detalja....oko samo jedne slike moze da se zapodene fina prica.
Prosto sam iznenadjen cistocom cele linije/fabrike.
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #151 on: January 16, 2012, 09:27:49 pm »

Vlado, hvala na detalnoj slici topa, zadnjaka, i bajonet sistema. Sve puno jasnije.


Koliko vremena treba, da se tenk tako "očerupa" a koliko da se natrag sastavi?
Logged
rotring
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 555


Najkraci put do ludnice!?Jednostavno,samo skrenes!


« Reply #152 on: January 17, 2012, 05:52:46 pm »

Koliko vremena treba, da se tenk tako "očerupa" a koliko da se natrag sastavi?

Evo i ja bih dodao par pitanja. Hodni deo tenka, deo se pravi livenjem a deo su zavarene ploce, mene zanima koji su to delovi.
Da li je moguce ceo hodni deo napraviti zavarivanjem, dakle izbeci livenje?
...
Logged
micha
Stručni saradnik - OMJ
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 831


« Reply #153 on: January 17, 2012, 06:57:58 pm »




   Mislim da se celo telo tenka izrađuje zavarivanjem ploča, a da se samo kupola lije.


Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #154 on: January 17, 2012, 08:25:27 pm »

Očerupati tenk se može lako. Dovoljno je pogledati snimke iz TRZ Čačk, pa vidjeti (ko vidi) da je tenk pogrešno rastavljen. Tako se tenk lako može rastaviti. Ali ako je potrebno tenk rastaviti, remontovati i reparirati (produžiti mu vijek trajanja) i sastaviti nazad, te vratiti u jedinicu, e, to je malo drugačija priča. Prvo, što se kod remonta uvijek dodaju neka poboljšanja, ili što bi neki rekli modifikacije.
Tenk se pravilno može rastaviti za tri do četiri dana. Onda sigurno ide pjeskarenje svih dijelova. Amerikanci pjeskare Abramsa u komori gdje su mjesto pjeska sitne metalne kuglice. Na ovim snimcima ne vidim komoru za pjeskarenje, ali vidim da je farba skinuta, te su dijelovi tenka ponovo ofarbani. Sastavljanje tenka ide malo duže. Kod rastavljanja se nije ništa podešavalo. Kod sastavljenja se moraju sve kote, zazori, usmjerenja, uzubljenja, uglovi, prenosi, centriranja itd podesiti prema raznoraznim specifikacijama i tehnološkim metodama. Mislim da sam već nekoliko puta pisao o raznoraznim podešavanjima uglova, prenosa ili uzubljenja u tenku, pa da ne bih dosađivao ...

Neki uglovi se podešavaju ispod uglovne sekunde, neki naponi ispod desetinke milivolta, itd.

To zahtijeva vrijeme, tako da je negdje potrebno do dvadeset dana da se to sve smjesti u tenk i podesi. Nakon toga idu ispitivanja funkcionalnosti, pa tačnosti i na kraju malo vožnje i gađanja. U Đuri Đakoviću se je nakon ovih ispitivanja mjenjalo ulje u motoru, vršila razna podešavanja i kontrolisalo ima li kakvih promjena nakon ovih testiranja.

Jedna od najvećih presa za presovanje čelika na Balkanu je bila presa u ĐĐ. Ona je štancovala pod tenka. Temelji prese su bili na dubini 45 metara, a ua temelje su ubačene sve stare auto gume u široj okolini Slavonskog broda. Ipak, kad presa udari u krugu stotinjak metara se mogao osjetiti dobar zemljotres.
Ta presa je služila za presovanje poda tenka.
Kupola tenka se je lila u Željezariji Ravne na Koroškem. Za ovaj tenk , T80, ne znam na koji je način napravljena kupola. Ima raznih načina izrade zavisno šta je u čeonim pločama na kupoli. Tu ima raznih materijala, tako da je teško reći šta je unutra i kako je napravljena kupola.

Kod ovog remontnog zavoda na slikama se ne vidi ni jedan radnik. U jednom dijelu fabrike, tamo gdje se radi metalurgija, pod je neuredan, dok je u drugom dijelu fabrika veoma čista, ali se tu ne vidi bilo kakav rad. Fino je sve pripremljeno za fotografisanje. Da li je prethodno očišćeno i uglancano nikad nećemo saznati.

Postupak popravke i remonta za tenk M84 nikad nije napisan, tako da je teško reći kako to rade u Remontnom zavodu Čačak.  Za ovaj posao je bio raspisan tender na kojem su se prijavile dvije ekipe. Na čelu jedne bio sam ja, a u ekipi je bio Bartol Jerković (sadašnji direktor fabrike Specijalna vozila), Boro Pecić (sadašnji direktor proizvodnje u fabrici ĐĐ, najzaslužniji za Degmana) i još nekoliko radnika iz ĐĐ.
Druga ekipa je bila satavljena od nekoliko p.pukovnika, majora i ostalih koji su inače kupili kajmak na tenkovskom poslu, a imali su dobru zaleđinu i veze. I normalno, moja ponuda je bila bolja. Međutim, tender se obara i ponovo raspisuje, te na obnovljenom tenderu posao dobiva p.puk ....sa ekipom, iako su sada ponude za tender bile apsolutno iste. Nakon nekoliko dana p.puk od avansa kupuje stan u Poreču za 60.000 maraka, te ...

Međutim, pošto nas nekoliko sada nije učestvovalo u pisanju Tehničkih upustava za tenk M84 ta papirologija nikad nije završena. Davali su nam neke ponude tipa surutka, a oni će kajmak, ali na to nismo pristajali. Tako da je taj p.puk sada u svom stanu u Poreču, papirologija nije završena, ... tako da ne znam po kojoj papirologiji rade remont u TRZ Čačak.

Čujem se često sa ekipom iz Čačka. Kažu da im posao ide fino. Onda se čujem sa drugarima tenkistima koji kažu da tenk ode bolji na remont nego kad se vrati sa remonta.
Onda čitam da se u VS nisu mogle iskompletirati jedinice sa M84, te su u njih stavili T72.

Ali to se dešava tamo negdje.

Još malo do penzije, pa ...

Pozdrav
Vlado
Logged
FF
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 929


« Reply #155 on: January 18, 2012, 04:16:32 pm »

Jedna od najvećih presa za presovanje čelika na Balkanu je bila presa u ĐĐ. Ona je štancovala pod tenka. Temelji prese su bili na dubini 45 metara, a ua temelje su ubačene sve stare auto gume u široj okolini Slavonskog broda. Ipak, kad presa udari u krugu stotinjak metara se mogao osjetiti dobar zemljotres.
Ta presa je služila za presovanje poda tenka.

Ne, kopaju bazen. Kopaju rupu u kojoj će biti izliven temelj za presu od 2000t.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]



* DSCN3484.JPG (132.58 KB, 1024x768 - viewed 515 times.)

* DSCN3485.JPG (135.32 KB, 1024x768 - viewed 513 times.)
Logged
rotring
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 555


Najkraci put do ludnice!?Jednostavno,samo skrenes!


« Reply #156 on: January 18, 2012, 04:34:12 pm »

@FF odakle su slike?
Logged
FF
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 929


« Reply #157 on: January 18, 2012, 04:37:23 pm »

Iz Železnika.
Logged
rotring
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 555


Najkraci put do ludnice!?Jednostavno,samo skrenes!


« Reply #158 on: January 18, 2012, 04:41:11 pm »

Lepo. Koja presa ce biti ugradjena? Koja je namena prese?
Logged
FF
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 929


« Reply #159 on: January 18, 2012, 05:42:06 pm »

Neznam rotring koja konkretno presa će biti ugrađena, ja ne radim tamo. Savijaće debele limove njome, možda će raditi izvlačenje i druge operacije plastičnim deformisanjem. Ništa spektakularno osim veličine. Vladov komentar o presi u Đ.Đ. me animirao da vam pokažem ovo. Inače, njihove montažne hale su bile najozbiljnija opcija za sklapanje tenkova nakon raspada SFRJ, a pre privatizacije. U njoj je sklapan i M-84AB1 i samohodne Nore. Infrastruktura izgrađena kasnih 80-tih, ranih 90-tih, po tada najvišim standardima, ogroman prostor, klimatiziran, gomila kranova (najveća mačka podiže 80t) - sve na mnogo većem nivou nego u Đ.Đ. (mislim na infrastrukturu).
Logged
rotring
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 555


Najkraci put do ludnice!?Jednostavno,samo skrenes!


« Reply #160 on: January 18, 2012, 08:54:32 pm »

Sad kad smo vec otvorili tu pandorinu kutiju.....
Presa iz S. Broda.....od koliko je tona? Zna li neko....
Logged
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #161 on: January 30, 2012, 10:39:19 am »

Auto punjač na T-80u i T-64
 
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

1.Handler arm;
2.Hydraulic cylinder;
3.Carriage;
4.Cam;
5.Main round;
6.Charge;
7.Breechblock;
8.Stub extractor;
9.Ramming mechanism;
10.Ram chain



* al-80.1.gif (40.79 KB, 500x451 - viewed 327 times.)
Logged
Severac
mornar
*
Offline Offline

Posts: 15


« Reply #162 on: February 21, 2012, 11:46:52 am »



Снимак унутрашњости Т80 приликом опаљења
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Online Online

Gender: Male
Posts: 18 882


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #163 on: February 21, 2012, 03:03:24 pm »

Bolje ovako Wink
<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/wS_L0U2GQjU?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>


Auuuu, koliko je ovo napredan punjač u odnosu na onaj iz M-84/T-72.
Nego izgleda da ovo nije pravi projektil. Barutno punjenje jeste.

Kako ga puni, pa on može 15 granata da ispali u minuti ako ide ovako, a za dva tri munita da isprazni OT.
Nišandžija i ne gleda gde gađa, i dao je skoro maksimalnu elevaciju topa, izgleda da probavaju autopunjač.
« Last Edit: February 21, 2012, 03:10:23 pm by Broker » Logged
cerepovec
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 196


« Reply #164 on: February 21, 2012, 04:28:15 pm »

nešto mi tu puno dima...
Logged
Pages:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... 27   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.032 seconds with 23 queries.