PALUBA
March 28, 2024, 11:58:25 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... 27   Go Down
  Print  
Author Topic: Tenk T-80(U)  (Read 196645 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
tpku_2b
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 429


ЗА КРСТ ЧАСНИ И СЛОБОДУ ЗЛАТНУ!!!


WWW
« on: April 10, 2009, 02:08:49 am »

   ... ne znam zbog cega bezrazlozno zapostavljen tenk ... u svojoj klasi je medju najboljima... dajmo mu malo zivota bar ovde, da se podsetimo na nekadasnje dane ...

<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/LZ6dkCDuM80?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>
« Last Edit: July 25, 2010, 11:03:34 am by Broker, Reason: ubačeni youtube tagovi » Logged
tpku_2b
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 429


ЗА КРСТ ЧАСНИ И СЛОБОДУ ЗЛАТНУ!!!


WWW
« Reply #1 on: April 10, 2009, 02:10:05 am »

<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/vglw7d7Y8io?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>
« Last Edit: July 25, 2010, 11:03:58 am by Broker, Reason: ubačeni youtube tagovi » Logged
tpku_2b
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 429


ЗА КРСТ ЧАСНИ И СЛОБОДУ ЗЛАТНУ!!!


WWW
« Reply #2 on: April 10, 2009, 02:10:51 am »

<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/qR-93yw-5nE?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>
« Last Edit: July 25, 2010, 11:04:15 am by Broker, Reason: ubačeni youtube tagovi » Logged
vathra
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 369



« Reply #3 on: April 10, 2009, 10:48:50 am »

Tpku, a zar ovo nije T80?
Malo bi pomoglo temi kad bi je pravilno nazvali, ovako sam mislio da je neka verzija našeg BVP.
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 883


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #4 on: April 10, 2009, 11:08:47 am »

Popravljeno, verovatno je Tpku mahinalno stavio M umesto T, dešava se...

Kako puca leteći tenk aaa!!! Jeste tenkčina i po. Pogledajte samo kako ima stabilisanu cev.
Samo svaki naš tenkista sa četvorke bi se jako brzo snašao na tenku T-80.

Prvi klip mi je jedan od omiljenih, ranije je bila i muzička podloga ali zbog pritužbi autora su morali da je sklone (autorska prava).
« Last Edit: April 10, 2009, 11:13:48 am by Broker » Logged
tpku_2b
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 429


ЗА КРСТ ЧАСНИ И СЛОБОДУ ЗЛАТНУ!!!


WWW
« Reply #5 on: April 13, 2009, 12:39:04 am »

   .. izvinjavam se zbog mahinalne greske .. Broker je stara kajla, zna na sta sam mislio ... prvi klip je i meni takodje omiljen, imam ga na telefonu, sa njega sam ga i skinuo ... a da bih se snasao - bih ... Ruje su to napravile, razlike su cisto "zanatske" ... trebalo bi mi par dana da ga "provalim" ... sve u svemu, extra tenk ... Ruje ga hvale  kao jednog od najboljih u svojoj klasi, ako ne i najboljeg ...

P.S. ..podloga za klip je bio "Ramstajn" ako se ne varam ... tu grupu veoma cesto stavljaju kao podlogu za slicne klipove ...
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #6 on: April 13, 2009, 08:43:18 pm »

odličan tenk, ali ima istu grešku kao i svi ostali.. razvija se zaštita od svakojakih projektila, ali ipak nema najbitnije zaštite, tj zaštite od ljudske gluposti (1. čečenski rat.... itd..)

LPB
Logged
Bane
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 933


« Reply #7 on: April 13, 2009, 09:58:19 pm »

Sami Rusi kažu da je u Prvom čečenskom ratu pogrešno upotrebljavano sve - od vojničkog noža pa do bombardera.
Logged
tpku_2b
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 429


ЗА КРСТ ЧАСНИ И СЛОБОДУ ЗЛАТНУ!!!


WWW
« Reply #8 on: April 14, 2009, 01:07:22 pm »

  ... svaka cast Bozo, tu si u pravu 1000% ... nema bolje zastite od prevencije ... sto bi nasi ljudi rekli BOLJE SPRECITI NEGO LECITI ... samo , tvrde su ovde glave, a bogami i usijane .. tesko da ce se skoro o'laditi  ... mada ...
Logged
Rocker
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 059


Palubin savetnik za hardver


« Reply #9 on: April 15, 2009, 01:41:50 am »

Jel' može jedno laičko pitanje? Kažete jedan od najboljih ili najbolji u "svojoj klasi". Pa koliko to klasa za MBT postoji? On je glavni tenk i oslonac njihovih oklopnih snaga, valjda bi trebalo da parira bilo kom drugom MBT u svetu? Jel' to hoće da kažu da je možda najbolji na svetu? Ne kažem ja ni da jeste ni da nije, jer pojma nemam o njegovim sistemima, oklopu i ostalom, samo me terminologija zanima. Smiley
Logged
janezek67
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 719


« Reply #10 on: April 15, 2009, 03:07:43 pm »

Tenk je bio 4 puta skuplji od tenka T72, a motor - turbina je potrošio od prilike 2 puta više goriva i kad si ga pogodio u motor, posledice su bile još mnogo gore od tenka t72.

Tenk m84a bio je superioran ovome tenku, barem po pitanju prohodnosti, optike, pouzdanosti. Kad bi mu stavio još kontakt 5, bio bi bplji i po kriteriju zaštite.

Rusi sada proizvode tenk t90 - to je moredniziran tank T72 sa optikom i oklopom tenka T80U. Tako su dobili jeftin i pouzdan tenk.


Logged
vathra
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 369



« Reply #11 on: April 15, 2009, 03:19:03 pm »

Janezek, ovako napamet mi se čini da par tvojih konstatacija nisu najtačnije:
- zapaljivost motora, mislim da je zapaljivost velika ako se koristi kerozin, koji nije predviđen za borbenu upotrebu
- T64 i T80 imaju bolji punjač, koji je i brži, i sigurniji od eksplozije municije.
- T80 ima bolju zaštitu od M84, a pošto ima i jači motor bolju pokretljivost.
Slažem se da turbina guta ko luda i da nije najsretnije rešenje, ali je u to vreme davala veliku snagu i to brže.

Na Srpskom oklopu ima temeljna analiza koju su Sovjeti sproveli na našem M84
http://stef124.tripod.com/rusi_o_m84.htm
Logged
tpku_2b
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 429


ЗА КРСТ ЧАСНИ И СЛОБОДУ ЗЛАТНУ!!!


WWW
« Reply #12 on: April 15, 2009, 11:43:55 pm »

... kao prvo, svaki tenk ima svoje mane i prednosti ... te price oko zapaljivosti su vise netacne  nego tacne, jer, kao sto rece "vathra" , ranjivost u smislu zapaljivosti dolazi do izrazaja samo kada je u pitanju pogon na kerozin, a to je veoma, veoma retko ... za svojih 10 - 15 godina karijere, samo 2 puta sam vozio na kerozin ... pokretljivost jeste veca, ali je habanje, kao i stepen iskoriscenja visestruko povecan, sto direktno utice na skracenje vremena eksploatacije, servisa, redovnog odrzavanja, itd ... kada kazem "najbolji u klasi", misli se generalno na skup svih osobina, kao i TT karakteristika tenka kao ob/v, a ne na pojedinacne sisteme, sklopove, ili uredjaje ... kao sto neko rece, i na T-90 se koriste neki sistemi sa T80, a po nekom mom licnom misljenju, za izradu nekog "idealnog" tenka preuzeo bih neke sisteme i sa T-55 ... pouzdanost, izdrzljivost, kvalitet ... to su samo neke od karakteristika koje krase vecinu Ruskih tenkova, kao i vecinu sistema i podsistema ... ako vec govorimo o tome, idealno bi bilo (neka varijanta, po mom licnom misljenju) kada bi uzeli hodni deo sa T90, elektroniku i naoruzanje sa "Crnog Orla", optiku sa M84 (ali ABN-1 verzija!!!), moto deo sa "A" verzije ... sve ovo je takodje idealan tenk,ali kada se govori o "najboljem, ili medju najboljima u klasi", postoji milion pitanja o kojima treba razmisljati na mnogo kompleksniji i slozeniji nacin od pukih TT karakteristika ... kao sto rekoh, dok god postoje prednosti, postojace i mane ... uostalom, savrsen tenk ne postoji, kao ni bilo sta drugo na na svetu!   
Logged
Bane
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 933


« Reply #13 on: April 15, 2009, 11:57:15 pm »

... pouzdanost, izdrzljivost, kvalitet ... to su samo neke od karakteristika koje krase vecinu Ruskih tenkova

Izdrživost ruskih tenkova u borbi i nije neka svetla tačka (tu uključujem i naš M-84), pa su zato to nadoknađivali kvantitetom.
Logged
janezek67
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 719


« Reply #14 on: April 16, 2009, 06:39:07 am »

Janezek, ovako napamet mi se čini da par tvojih konstatacija nisu najtačnije:
- zapaljivost motora, mislim da je zapaljivost velika ako se koristi kerozin, koji nije predviđen za borbenu upotrebu
- T64 i T80 imaju bolji punjač, koji je i brži, i sigurniji od eksplozije municije.
- T80 ima bolju zaštitu od M84, a pošto ima i jači motor bolju pokretljivost.
Slažem se da turbina guta ko luda i da nije najsretnije rešenje, ali je u to vreme davala veliku snagu i to brže.

Na Srpskom oklopu ima temeljna analiza koju su Sovjeti sproveli na našem M84
http://stef124.tripod.com/rusi_o_m84.htm


Ono o punjaču i oklopu stoji - pa i sam sam kazao, da bi bio M84 sa Kontaktom 5 bolji tenk od T80.

To oko zapaljivosti tenka T80 sam preneo iz najnovijog broja revije Obramba - a tu mi se čini, da se avtor oslanja na knjigu Zaloge - Osprey New Wanguard o tenku T80.
Logged
Pages:  [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... 27   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.03 seconds with 23 queries.