PALUBA
March 28, 2024, 10:45:39 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
Važno
Za sve članove foruma Paluba.Info, apel da uzmete učešće na samo u glasanju već i u temi.
Link do teme je ovde
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... 27   Go Down
  Print  
Author Topic: Tenk T-80(U)  (Read 196638 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Online Online

Gender: Male
Posts: 18 883


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #15 on: April 16, 2009, 09:48:50 am »

Sada ćemo još malo da vidimo šta su Rusi napravili na T-95. Ne vidi se ništa na snimku, umotali ga kao novorođenče, što i jeste Smiley. Mada je i pitanje dokle su stigli premda je na vučnom vozu. Samo bih voleo da su izbacili taj famozni OT i uzeli neka (po meni odlična) rešenja za automatsko punjenje topa sa Crnog Orla.

http://www.military-today.com/tanks/t95.htm
Logged
vathra
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 369



« Reply #16 on: April 16, 2009, 10:06:08 am »

Ovo je staro par meseci.
Po položaju cevi se vidi da je kupola jako nisko. (ako je i ima u klasičnom smislu)
Logged
tpku_2b
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 429


ЗА КРСТ ЧАСНИ И СЛОБОДУ ЗЛАТНУ!!!


WWW
« Reply #17 on: April 16, 2009, 05:06:27 pm »

 ... u pravu ste ljudi ... malo bolje sam analizirao slicice i zapazio sam nekoliko interesantnih stvari ... kupola, kao sto rece vathra, je izuzetno nisko ... skoro da je i nema ... samim tim, pretpostavljam, da su siluetu hteli da smanje na minimum, "spustajuci" posadu u "utrobu" ... ovo ima direktne veze sa vidljivoscu na bojistu u frontalnim situacijama ... kao drugo, nisam mogao da provalim gasni cilindar na topu, tako da ne znam o kom je topu rec, u tekstu se spominje glatka cev, ali se navodi da je u pitanju minimum 125mm, a po procenama nekih se radi o topu 135mm ili cak i vecem, od 140mm ... znajuci Ruje, verujem da nisu stedeli na celiku i da je u pitaju sigurno neka zver od topa ... (koliki li je zatvarac na njemu, zivo me interesuje - verovatno je tezak oko 100kg!!!)... i naravno, kao sto rece Brok, umotali su ga do guse, nista se ne vidi sto se tice hodnog dela ili spoljnih sistema ... pretpostavljama da su u njegovom slucaju "Stora" i slicni sisitemi toliko zastareli da spadaju u kameno doba .... u svakom slucaju ostaje nam samo da cekamo ... dok ga Ruje ne "otkriju" ... ko zna, za jedno 10.-tak godina ga mozda i provoza neko od ljudi ovde ...
Logged
tpku_2b
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 429


ЗА КРСТ ЧАСНИ И СЛОБОДУ ЗЛАТНУ!!!


WWW
« Reply #18 on: April 16, 2009, 05:09:27 pm »

... a neki nasi "susjedi" su svoj tenk nazvali M-95 ... kao sto smo mi nekada umesto T-84 pisali M-84 ... ima tu necega ...
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Online Online

Gender: Male
Posts: 18 883


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #19 on: April 17, 2009, 12:34:20 pm »

Meni ovo najviše liči na 125 mm, ali polako ovo je tek alpha projekat, biće tu cevka od 135 mm mogu da se kladim.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
Tpku jesi čuo za slučaj mislim da se desilo u Nišu ali nisam baš siguran, kada je jednom k-diru (zahvaljujući nesposobnosti vozača ili nišandžije) smrskao butne kosti naš zatvarač koji je isto Boga mi prilično težak (80 kg). Vadili su zatvarač, znaš kako ide postupak. Nema uvek nadrlja k-dir. pravilo


* 1.jpg (17.38 KB, 333x254 - viewed 366 times.)

* 2.jpg (15.86 KB, 334x250 - viewed 542 times.)
« Last Edit: July 25, 2010, 11:06:10 am by Broker » Logged
tpku_2b
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 429


ЗА КРСТ ЧАСНИ И СЛОБОДУ ЗЛАТНУ!!!


WWW
« Reply #20 on: April 17, 2009, 03:39:48 pm »

 ... ne, nisam cuo ... u mojoj (bivsoj) jedinici bilo je svega i svacega ... kada sam ja bio komandir tenka, mom komandiru voda se desilo da je vojniku zatvarac otkinuo prst ... tacnije palac ... govorimo o T-55 ... mom komandiru cete, otprilike par godina ranije, kada je bio mladi porucnik, na prvom njegovom gadjanju iz "stotke" zadnjak je slomio ruku ... drzao covek spravu, rasirio laktove , i - tras ... zadnjak kada je trznuo, polomio ruku! ... e moj Brok, znam ja te i takve komandire ... hvala Bogu, meni se nistat slicno nije desilo, mada opet kazem da to moze da se desi svakom, i da je u pitanju cista sreca, ili ti sticaj nesrecnih okolnosti ... komandir ako je dobar - on je dobar, a kakav ce mu vojnik doci u tenk ne zavisi od njega ...
   ... koliko se secam , zatvarac na T-55 je tezak 56kg, a na M-84 64kg ... 80kg? - mozda pricas o nekom artiljerijskom topu?

  A za top na T-95 ni sam ne znam ... znam samo da ce biti paklena masina ... sto u moto smislu, sto po naoruzanju ... bas bih voleo da  "zalozim" par komada ... Cool
Logged
Bane
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 933


« Reply #21 on: April 17, 2009, 10:00:33 pm »

Samo bih voleo da su izbacili taj famozni OT i uzeli neka (po meni odlična) rešenja za automatsko punjenje topa sa Crnog Orla.

Koliko je meni poznato T-95 (ili kako god dobio dezignaciju) će biti konkurencija sa T-80UM2.
Logged
tpku_2b
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 429


ЗА КРСТ ЧАСНИ И СЛОБОДУ ЗЛАТНУ!!!


WWW
« Reply #22 on: April 19, 2009, 12:03:47 pm »

   ... za T-80 i T-80U znam ... ali ne znam na sta se konkretno odnose ove modifikacije M2?   
Logged
Bane
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 933


« Reply #23 on: April 19, 2009, 06:37:56 pm »

T-80UM2 je oznaka tenka poznatijeg pod imenom "Crni orao". Kao što je Broker nekoliko puta istakao, radi se o izuzetno sposobnom tenku, kojem je jedina mana činjenica da mu je glavni dizajnerski biro bankrotirao 2002. godine.

Međutim, cena izrade T-95 tenka je poprilično skočila, pa je T-80UM2 ponovo izronio iz fioke. Naime, T-80 tenkovi se mogu dovesti na UM2 standard, a cena svih radova je niža od cene novog T-95.
Logged
tpku_2b
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 429


ЗА КРСТ ЧАСНИ И СЛОБОДУ ЗЛАТНУ!!!


WWW
« Reply #24 on: April 20, 2009, 12:54:29 pm »

  .... aha ... kapiram ... ja znam da je T-95 "Crni orao" ... ovo je "filovanje" vec postojecih platformi ... mislim da to bas i nije neko resenje ... ipak su oni u upotrebi i to nebi bio nov tenk ... ipak, mislim da ce se Ruje odluciti za obe varijante ... videcemo ...
Logged
dexy
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 662



« Reply #25 on: April 20, 2009, 01:35:25 pm »

Rusi planiraju unifikaciju voznog parka, pa ce zato biti mesta samo za jedan tip tenka, dok ce T-90 ostati u upotrebi jos neko vreme, dok se u potpunosti ne zameni novim tenkom. Sve ostalo ce ici u rezervu ili ce biti iseceno, zavisno od procene i mogucnosti.
Logged
tpku_2b
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 429


ЗА КРСТ ЧАСНИ И СЛОБОДУ ЗЛАТНУ!!!


WWW
« Reply #26 on: April 20, 2009, 05:44:20 pm »

  ..aha... znaci to ce biti nesto poput amera ... oni onog Abramsa imaju vec decenijama ... rade mu "generalku" vec milioniti put ... i svaki put nakon toga izlazi maltene nov tenk .... ko zna ... mozda je to i bolje ...mada, Rujama nije bas za verovati da ce ostati na jednoj vrsti tenkova ... a ako i ostanu, bice tu eksperimentisanja ... mada, ko jos planira da se "bije" tenkovima ... Kurska bitka je davna proslost ... mada ...
Logged
Bane
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 933


« Reply #27 on: April 20, 2009, 05:48:18 pm »

T-95 (ako uopšte bude imao tu oznaku) nije imao naziv "Crni orao". "Orla" je radio dizajnerski biro Omsk Transmaš (koji je zatvoren već neko vreme), a sam tenk je solidnim delom baziran na T-80 koji je isto izašao iz biroa Omsk Transmaš, pa otud oznaka T-80UM2. T-95 proizvodi Uralvagonzavod, koji je radio T-72 i T-90.

Stanje ruskog oklopa, koji je ranije bio kičma sovjetske vojne doktrine, je u blago očajnom stanju. Samo 30% od ukupnog broja tenkova čine moderniji T-80 i T-90. U planu je da novi tenk (koji god bude) počne da ulazi u operativnu upotrebu tokom 2010. godine, mada je mnogo realnije da se to desi tokom 2012. godine. Za to vreme, planirano je da T-90 postane i ostane osnova ruskog oklopa do 2025. godine.
Logged
dexy
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 662



« Reply #28 on: April 20, 2009, 06:15:15 pm »

Isto tako tenkovi koje rusi trenutno imaju su lose opremljeni pa se zato radi na trazenju inostranog partnera za ugradnju novih termovizijskih uredjaja. Mislim da vec nesto rade sa francuzima na tome, ali nisam siguran, provericu.
Logged
tpku_2b
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 429


ЗА КРСТ ЧАСНИ И СЛОБОДУ ЗЛАТНУ!!!


WWW
« Reply #29 on: April 20, 2009, 07:47:51 pm »

 ... extra zapazanje @vathra ... kada sam bio u Nikincima pre nekoliko godina na prezentaciji M-84ABN-1, njega su "doterali" Ruje upravo iz te firme ... na kombinezonima im je pisalo URALVAGONZAVODI ... extra majstori, maksimalno opusteni likovi, i sto je najbitnije - alkohol tece u potocima ...

 ... kriju votku po hladnjacima ... strasno!!!
Logged
Pages:  1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... 27   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.029 seconds with 23 queries.