PALUBA
March 28, 2024, 04:14:10 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno, dopuna Pravilnika foruma PALUBAinfo, tačka 22
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27   Go Down
  Print  
Author Topic: Tenk T-80(U)  (Read 196607 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Bandzi
zastavnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 330


« Reply #345 on: January 27, 2022, 01:10:51 pm »

Gasna turbina ima prednost zimi pri velikom minusu, ali zato troši dosta više goriva od dizel motora.

Druga stvar je ta da Ukraina ima jako mali broj ovih tenkova, pošto su većina ukrainskih T-80 zapravo UD verzije sa dizel motorom. Uostalom, cela reportaža Sky News je glupava i režijom već viđena mnogo puta. Fali im još samo Christiane Amanpour i CNN, pa da im sve bude potaman...
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #346 on: January 27, 2022, 03:21:28 pm »

Tenk T80UD. Iporučeno je 320 komada u Pakistan. To je ovaj pored kojeg stojim.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]



Kad smo već kod Pakistana i T80UD, prije koju godinu doveo ja neke Arape u TOC u Beograd na pregovore i tamo počinju priče o modifikacijama koje se rade na tenkovima u Srbiji i u prikazu tih modifikacija u Srbiji prikazaše i ovu moju sliku PA mitraljeza  koju sam uslikao na tenku T80UD, te rekoše da je ovo slika sa tenka M84, modifikovanog u Srbiji.
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Pozdrav

Vlado


* Ukrajinski T80UD.jpg (151.22 KB, 958x617 - viewed 16 times.)

* 06.jpg (402.94 KB, 1224x1818 - viewed 18 times.)
Logged
gocemk
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 636


« Reply #347 on: January 27, 2022, 04:36:00 pm »

Tenk T80UD. Iporučeno je 320 komada u Pakistan. To je ovaj pored kojeg stojim.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]



Kad smo već kod Pakistana i T80UD, prije koju godinu doveo ja neke Arape u TOC u Beograd na pregovore i tamo počinju priče o modifikacijama koje se rade na tenkovima u Srbiji i u prikazu tih modifikacija u Srbiji prikazaše i ovu moju sliku PA mitraljeza  koju sam uslikao na tenku T80UD, te rekoše da je ovo slika sa tenka M84, modifikovanog u Srbiji.
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Pozdrav

Vlado

Или ти си многу висок човек или т -80 на вистина е мал и низок тенк ?
Logged
S.PALESTINAC
Stručni saradnik - OMJ
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 470

malo je generala u toku bitke, previše posle bitke


« Reply #348 on: January 28, 2022, 09:37:02 am »

Pojavili su se neki problema oko ove isporuke Pakistanu.
Biznismeni jedne Švajcarsko-Engleske kompanije preko svojih spoljni saradnika dođu na ideju da u tenkove T-80U u motorni prostor umesto turbine ugrade naš motor od 1000ks i to ponude Pakistanu.

Formira se naša grupa (tadašnji direktor FMSN Pale i još jedan stručnjak, direktor Famos transmisije i ja) da odemo i ponudimo tehničko rešenje.
Kako ne bi narušili odnose sa prijateljskim državama mi smo bili privatna ekipa iz Bosne pošto sam i ja rođen u Bosni i ako sam tad radio u 14 oktobru.
Snimim ja kote u MTO tenka pripremim neke podsetnike okupimo se u Beogradu napravimo dogovore i krenemo u avanturu.
Letimo avionom iznad Černobilja u avionu Šešelj izlazi iz pilotske kabine a za njim mlad dečko sa kamerom verovatno Vučić ,,Šešelj: sad sam vas vozio preko Černobilja a gde je ono moje mesto-na repu kao i obično simpatičan odgovor starijeg gospodina,,. Bilo je to polovinom 90-tih.

Dočeka nas predstavnik poslodavca u svom hotelskom apartmanu jednog velikog grada tu sačekamo da nam se pridruži konstruktor turbina i još neki stručnjaci.
Veliki remontni centar je bio udaljen nekih 30-tak kilometara odemo tamo i sa njihovim stručnjacima započnemo razgovore i analize.
Odemo na tenk oni ga upale pogledamo MTO sve deluje skladno mi se malo pogledamo a konstruktor turbina pobija naše primedbe i daje kontra argumente.

Izmerim korpus on je nekoliko santimetara uži evidentni su problemi za smeštaj naših komponenata.
Na završnom sastanku pojavljuje se puno onog ,ali, ni naša ekipa nema čvrst stav Keza i ja navijamo da uđemo u projekat ali motoraši se kolebaju.
Predstavnici remontnog centra sumnjaju da mogu prihvatiti tako obiman posao mi im nudimo pomoć.
Izveštaj sa dilemama podnesemo poslodavcu i tako se za mene završila ta avantura.
Kasnije sam saznao da su Rusi zbog Indije kočili isporuku motora Ukrajini.

Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 447


« Reply #349 on: January 28, 2022, 12:31:45 pm »

Gasna turbina ima prednost zimi pri velikom minusu, ali zato troši dosta više goriva od dizel motora.

Druga stvar je ta da Ukraina ima jako mali broj ovih tenkova, pošto su većina ukrainskih T-80 zapravo UD verzije sa dizel motorom. Uostalom, cela reportaža Sky News je glupava i režijom već viđena mnogo puta. Fali im još samo Christiane Amanpour i CNN, pa da im sve bude potaman...

T-80UD (šifra "berjoza" - breza) bio je alternativna varijanta sa motorom 6TDF sa opozitnim klipovima, veoma malih gabarita motora, max snage oko 1130ks, ali je taj motor, iako pouzdan, tražio pažljivo rukovanje i vrlo obučenu posadu, baš zbog specifičnog motora. Na papiru je to možda najbolja varijanta T-80, ali ga Rusi nisu voleli. Rusija je sve svoje T-80UD pre desetak godina (ili više čak), povukla iz upotrebe. Ukrajina teško da može svoje T-80UD uspešno remontovati, modernizovati i koristiti.
Logged
S.PALESTINAC
Stručni saradnik - OMJ
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 470

malo je generala u toku bitke, previše posle bitke


« Reply #350 on: January 28, 2022, 04:01:06 pm »

T-80UD sa ovim motorom je bio na testiranju u Pakistanu istovremeno sa našim M-84A prema mojim informacijama tada je imao problem sa pregrevanjem motora u pustinjskim uslovima na visokim temperaturama.
O tom problemu se kasnije pisalo i u medijima a pojavila se i slika vožnje tenka sa otvorenim poklopcom MTO u prilogu.

Ukrainci su predhodni godina pregovarali o remontu tih tenkova a bilo je i neki ugovora oko isporuke motora 6TD-1 i 6TD-2. [ Attachment: You are not allowed to view attachments ] [ Attachment: You are not allowed to view attachments ]



* 1402948387_bq7odvhjtc0.jpg (23.72 KB, 520x345 - viewed 9 times.)
Logged
gocemk
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 636


« Reply #351 on: January 28, 2022, 05:07:28 pm »

Gasna turbina ima prednost zimi pri velikom minusu, ali zato troši dosta više goriva od dizel motora.

Druga stvar je ta da Ukraina ima jako mali broj ovih tenkova, pošto su većina ukrainskih T-80 zapravo UD verzije sa dizel motorom. Uostalom, cela reportaža Sky News je glupava i režijom već viđena mnogo puta. Fali im još samo Christiane Amanpour i CNN, pa da im sve bude potaman...

T-80UD (šifra "berjoza" - breza) bio je alternativna varijanta sa motorom 6TDF sa opozitnim klipovima, veoma malih gabarita motora, max snage oko 1130ks, ali je taj motor, iako pouzdan, tražio pažljivo rukovanje i vrlo obučenu posadu, baš zbog specifičnog motora. Na papiru je to možda najbolja varijanta T-80, ali ga Rusi nisu voleli. Rusija je sve svoje T-80UD pre desetak godina (ili više čak), povukla iz upotrebe. Ukrajina teško da može svoje T-80UD uspešno remontovati, modernizovati i koristiti.

 motorom 6TDF  дали беше истиот мотор и во т-64?
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 447


« Reply #352 on: January 28, 2022, 11:13:22 pm »


Не. Т-64 је имао моторе фамилије 5ТД, исто са опозитним клиповима, али петоцилиндрични. Тек понеки опитни примерци коришћени при развоју Т-80 (док се чекала ГТ) имали су моторе 6ТД. Код Карпенка пишу све ознаке "објеката", али не могу да вадим сад књигу.
Logged
gocemk
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 636


« Reply #353 on: January 29, 2022, 08:27:42 pm »


Не. Т-64 је имао моторе фамилије 5ТД, исто са опозитним клиповима, али петоцилиндрични. Тек понеки опитни примерци коришћени при развоју Т-80 (док се чекала ГТ) имали су моторе 6ТД. Код Карпенка пишу све ознаке "објеката", али не могу да вадим сад књигу.

Боксер мотор со воздушно ладење?
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #354 on: January 29, 2022, 08:38:10 pm »

Evo ti ga 5TDF:

Logged
gocemk
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 636


« Reply #355 on: January 30, 2022, 12:53:26 pm »

сличен мотор на овој  5тд е и  стариот германски jumo 205  мотор од 30 тите . Исто вака како советскиот мотор имаа два клипови со заеднички цилинар и се двотакни , германците овој тип на мотор го поставувале на секаде  од авиони , бродови . Кој знај можи русите  си ја зедоја  и лиценцата за овој мотор по 1945 година
https://en.wikipedia.org/wiki/Junkers_Jumo_205
Logged
Prvačić
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 282


« Reply #356 on: March 25, 2022, 07:26:00 pm »

Znali neko kolika je norma utroška goriva i ulja na 100km i na jedan motočas za T-80 i T-80UD?
Logged
aleksmajstor
mornar
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2



« Reply #357 on: April 25, 2022, 10:53:07 am »

Podaci za GTD-1000T:

Na papiru, potrošnja goriva je 192 litra po času pri punoj snazi.

U realnosti, troši 450 do 500 litara TS-1 goriva na 100 km u vožnji po asfaltu i 450 do 790 litara na 100 km po poljskim putevima, u zavisnosti od terena.


GTD-1000TF je nešto malo ekonomičniji, ali ne mnogo.
Isto tako i GTD-1250.

Za T-80UD se navodi da ima 20-40% manju potrošnju goriva od T-80U.

Izvor: https://thesovietarmourblog.blogspot.com/2016/02/t-80-gambol.html#engines

https://www.klimov.ru/en/production/landmarine/GTD-1250/
Logged
Bandzi
zastavnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 330


« Reply #358 on: April 25, 2022, 11:53:22 am »

Ne samo T-80UD, već svaki T model sa dizel motorom. Poznato je da gasna turbina troši dosta više goriva od dizela i to je glavni nedostatak gasne turbine u odnosu na dizel motor.


Nije ni čudo da je ne mali broj njih ostao bez goriva u Ukrajini. Logistika za njih mora da funkcioniše kao švajcarski sat, ali to u ratu nije uvek izvodljivo.
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #359 on: May 03, 2022, 10:50:54 am »

Razlike između različitih verzija T80

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* T80 (3).jpg (407.4 KB, 1440x1800 - viewed 28 times.)

* T80 (1).jpg (400.27 KB, 1440x1800 - viewed 27 times.)

* T80 (2).jpg (345.38 KB, 1440x1800 - viewed 27 times.)
Logged
Pages:  1 ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.031 seconds with 23 queries.