PALUBA
April 30, 2024, 01:13:24 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Na forumu PalubaInfo novoregistrovane članove odobravamo ručno, to može potrajati 24 h, ali je neophodno da novoregistrovani korisnik aktivira svoj nalog koji će dobiti putem e-pošte u navedenom vremenu
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages: [1]   Go Down
  Print  
Author Topic: Ruski oficir pretukao trojicu vojnika - video  (Read 5417 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« on: April 22, 2009, 11:40:27 am »

Major ruske armije šamarao je i lomio stolice o glavu trojici regruta. Uzrok njegovog besa i mesto događaja nisu poznati.



Izvor: Press online
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #1 on: April 22, 2009, 11:41:55 am »

Sačuvaj bože, kakav bolesnik.
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #2 on: April 22, 2009, 11:49:26 am »

Verovatno uticaj previše popijene votke  Smiley
Logged
nyupnik
Prijatelj foruma
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 936


« Reply #3 on: April 22, 2009, 12:09:31 pm »

Lik nije major, samo je "džomba".
(Prikazan je vrlo uobičajeni odnos džomba-gušter u ruskoj vojsci.)
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #4 on: April 22, 2009, 12:43:23 pm »

Lik nije major, samo je "džomba".

Press je preneo da je u pitanju major .... Ja sam bio dovoljno šokiran postupkom .... ništa drugo nisam gledao
Logged
Duki
Počasni član foruma
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 930



« Reply #5 on: April 22, 2009, 12:44:53 pm »

Kakve p*čke, strašno.

Nije bitno da li je major, general, vodnik ili džomba.
Logged
DEMON
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 404



« Reply #6 on: April 22, 2009, 01:12:15 pm »

  Слажем се са wasp-ом, тотално је небитно који је чин и шта су ти несрећници урадили. Па све да су му и жену јеб... Ово је не допустиво. Ко зна, можда је то последњи снимак тог "мајора", можда су га мало сецнули те ноћи на спавању  Wink А да је нека вотка у питању не сумњам  Smiley
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #7 on: April 22, 2009, 02:18:14 pm »

Major ruske armije šamarao je i lomio stolice o glavu trojici regruta. Uzrok njegovog besa i mesto događaja nisu poznati.



Izvor: Press online

Šamaranje sam gledao u živo u Puli, kada je podoficir iz Sudana šamarao svoje pitomce. Radi tih stvari su oni imali jutranju smotru iza nas.
To sam vidio i u BiH, kada je oficir iz Turske šamarao svoju vojsku. Apsolutno se ne slažem sa tim načinom, no ima trenutaka, kada je svaki od nas, koji je radio sa regrutima, pomislio, da  bi bilo najednostavnije na taj način riješit problem.
Pozdrav
Duje
Logged
Bane
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 933


« Reply #8 on: April 22, 2009, 03:52:06 pm »

Lik nije major, samo je "džomba".
(Prikazan je vrlo uobičajeni odnos džomba-gušter u ruskoj vojsci.)

U pravu si Nyupnik, ovo je klasičan primer "deda" u ruskoj vojsci, i to se (ma koliko mi bili zaprepašćeni) tamo ne kažnjava osim ako ne eskalira u nešto teže (lomljenje delova tela, obilno krvarenje ili smrt). Da su gušteri pokušali da podignu ruku na deda ili da su ga (ne daj Bože) udarili, teško da bi u jednom komadu preživeli noć.
Logged
nbns
mladji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 186



« Reply #9 on: April 22, 2009, 06:36:03 pm »

и колико код њих тамо траје војни рок? годину? две?
Logged
Kibo
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 166



« Reply #10 on: April 22, 2009, 08:58:18 pm »

Ja sam bio prisutan kada je jedan kapetan (ime necu da spominjem) VJ pretukao rezervistu negde oktobra 2.000 godine. Isti kapetan je samarao svoje vojnike na pisti i niko ni rec nije smeo da mu kaze. Doticni kapetan je bio prebacen iz 63. padobranske brigade (nosio je znak padobranaca na neboplavoj beretki) u ARJ PVO i degradiran je zato sto je jos kao pados naredjivao svasta vojnicima pa tako i po njegovoj komandi da polupaju jedan kafic (istinit dogadjaj u Nisu) i prebiju gazdu pa na to sve jos im dao i ostav.

Nije da se ovo samo desava u ruskoj vojsci eto desavalo se i u Srbiji a ja sam zivi svedok nekih stvari. I nije se zavrsavalo uvek sa par ovih samara nego su nekom izleteli i zubi.
Logged
ZastavnikDjemo
poručnik korvete
*
Offline Offline

Posts: 3 509



« Reply #11 on: April 24, 2009, 09:44:24 am »

Ovo je bila svakodnevna pojava u OS Rusije, "dedovščina". Naime, ruski vojnici se dele na tri kategorije:
- "Duh" - najniža grana, gušter, "ded" te mlati i uzima od tebe šta hoće. Ali, za dedu može biti nezgodno ako se više duhova udruže, pa ga sačekaju iza nekog ugla Wink
- "Čerep" - na ruskom znači lobanja, on nikog ne dira, niti njega diraju.
- "Ded" - Deda, stariji vojnik, ili grupa vojnika. Kod nas, doduše u mnogo humanijoj verziji poznat kao "džomba" Smiley
Ta tradicija je dosta stara, i osim u OS Rusije prisutna je i u ostalim OS bivšeg SSSR. Uzrok dobrog dela smrtnih slučajeva u Čečeniji i Avganistanu. U poslednje vreme, prepoznat je problem, i valjda se radi nešto na sprečavanju i kažnjavanju takvih ispada.
Logged
taz1cl
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 59


« Reply #12 on: May 03, 2009, 07:00:39 pm »

ja sam bio padobranac kibo al to kod nas nije bilo mislim da neko tuce mladu vojsku za te stvari se ide u pritvor a oficir cak i na sud ja licno sam payosirao desetara zbog tog sranja sa samarom pa sam lezao pet dana pritvora a posle su mi se pretili da ceme slati u prekomandu inace to je uvek bila glavna pretnja i ucena kod nas ono neposlusnost prekomanda nema skakanja ali batine mislim da se ne bi glave nanosao dugo !!!!! pilot
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 062


« Reply #13 on: May 03, 2009, 07:14:55 pm »

Ja sam bio prisutan kada je jedan kapetan (ime necu da spominjem) VJ pretukao rezervistu negde oktobra 2.000 godine. Isti kapetan je samarao svoje vojnike na pisti i niko ni rec nije smeo da mu kaze. Doticni kapetan je bio prebacen iz 63. padobranske brigade (nosio je znak padobranaca na neboplavoj beretki) u ARJ PVO i degradiran je zato sto je jos kao pados naredjivao svasta vojnicima pa tako i po njegovoj komandi da polupaju jedan kafic (istinit dogadjaj u Nisu) i prebiju gazdu pa na to sve jos im dao i ostav.

Nije da se ovo samo desava u ruskoj vojsci eto desavalo se i u Srbiji a ja sam zivi svedok nekih stvari. I nije se zavrsavalo uvek sa par ovih samara nego su nekom izleteli i zubi.

Degradiran? Možeš li da objasniš to malo bolje?
Logged
Pages: [1]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.034 seconds with 22 queries.