PALUBA
April 25, 2024, 09:08:31 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite i neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi ste našli svoj aktivacioni link te aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 [35]   Go Down
  Print  
Author Topic: Rečne jedinice i Rečna Flotila VS  (Read 145938 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 988


« Reply #510 on: April 22, 2024, 11:51:38 am »

@Boro

Koliko je kadrova iz Srbije, a koji su bili pripadnici RM, prešlo u RRF? Ne mislim "na broj pripadnika", nego ovako neku procenu. Koliko je mesta moglo biti "otvoreno" ta naše "mornare", da ne idu u druge vidove Vojske? Iz tvojih iskustava i saznanja?

Kada se Crna Gora odvojila 2006. već sam se spremao za penziju ali znam taj podatak - svi pripadnici RM koji su hteli da pređu u RRF (Srbiju) to su i uradili. Neki su išli direktno u RRF, neki u GŠ i MO. Problem su imale one kolege koje su htele u Kragujevac, Niš... da bi bili bliže mestu rođenja ali i oni su uglavnom uspeli, neki ne odmah ali većina jeste, s tim što su morali da menjaju VES (vojno evidencijsku specijalnost).
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 062


« Reply #511 on: April 22, 2024, 07:32:24 pm »

@Boro

Koliko je kadrova iz Srbije, a koji su bili pripadnici RM, prešlo u RRF? Ne mislim "na broj pripadnika", nego ovako neku procenu. Koliko je mesta moglo biti "otvoreno" ta naše "mornare", da ne idu u druge vidove Vojske? Iz tvojih iskustava i saznanja?

Reći ću ti samo da smo masovno prolaziili prekvalifikaciju u druge rodove i vidove vojske. Opšti smer prekvalifikovan u pešasiju, minci i protivminci u inžinjeriju, artiljerci u artiljeriju.
Logged
Kubovac
Global Moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 9 682



« Reply #512 on: April 22, 2024, 07:37:59 pm »



Reći ću ti samo da smo masovno prolaziili prekvalifikaciju u druge rodove i vidove vojske. Opšti smer prekvalifikovan u pešasiju, minci i protivminci u inžinjeriju, artiljerci u artiljeriju.

Ja sam strašno voleo Mornaricu i sigurno bih, da sam mogao, aplicirao za taj smer vojne škole onda kada sam podnosio zahtev. Ali, obzirom da ne podnosim vožnju brodom, čak i autobusom mi zna biti loše, ta opcija, nažalost nije dolazila u obzir. Jedino možda na onim kopnenim Rubežima da sam nekako mogao da se "uglavim"... Wink
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 988


« Reply #513 on: April 22, 2024, 08:21:50 pm »

@Boro

Koliko je kadrova iz Srbije, a koji su bili pripadnici RM, prešlo u RRF? Ne mislim "na broj pripadnika", nego ovako neku procenu. Koliko je mesta moglo biti "otvoreno" ta naše "mornare", da ne idu u druge vidove Vojske? Iz tvojih iskustava i saznanja?

Reći ću ti samo da smo masovno prolaziili prekvalifikaciju u druge rodove i vidove vojske. Opšti smer prekvalifikovan u pešasiju, minci i protivminci u inžinjeriju, artiljerci u artiljeriju.

Znam, bilo je više mornara nego formacijskih mesta za njih.
Logged
Pages:  1 ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 [35]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.021 seconds with 26 queries.