PALUBA
March 28, 2024, 11:30:40 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
Važno
Za sve članove foruma Paluba.Info, apel da uzmete učešće na samo u glasanju već i u temi.
Link do teme je ovde
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... 19   Go Down
  Print  
Author Topic: Teroristički napadi u SAD  (Read 64341 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« on: April 29, 2009, 03:38:41 pm »

Albanci osuđeni za pripremanje napada na bazu "Fort diks"


Tri brata Albanca osuđeni su na doživotnu robiju jer su se pripremali da ubiju vojnike u američkoj vojnoj bazi "Fort diks" kod Filadelfije.

Braća Dritan, Eljvir i Šain Duka su pripremali ove akcije inspirisani svetim ratom protiv SAD. "Dokazi su neoborivo pokazali krivicu", rekao je juče američki oblasni sudija Robert Kugler pri izricanju presude braći Albancima, koji su rođeni u Debru u Makedoniji, na granici sa Albanijom.

Osuđeni Dritan (30), Eljvir (25) i Šain (28) bili su ilegalni imigraniti u SAD, gde su imali kompaniju za izgradnju krovova u Čeri Hilu, u Nju Džersiju, prenela je agencija Rojters.

Zajedno s njima trojicom, uhapšeni su i muslimani - Jordanac Mohamad Šnever i Turčin Serdar Tatar, koji su, takođe, optuženi za isto krivično delo, a kazna će im biti izrečena danas.

Svi oni su uhapšeni početkom maja 2007. u okolini Nju Džersija, posle policijske operacije koja je trajala više od 17 meseci.

Na snimcima, koji su zaplenjeni pri hapšenju, vide se vežbe koje su izvodili po pustarama u američkoj državi Pensilvaniji, gde su uvežbavali buduću akciju vičući "Alahu ekbar" (Bog je veliki) i pozivajući na džihad - sveti rat.

Federalni istražni biro saopštio je tada da nema nikakvih dokaza koji bi povezali ovu grupu sa bilo kojom međunarodnom terorističkom organizacijom, ali da postoji mogućnost da su regrutovani putem Interneta, čime se objašnjava velika količina propagandnog materijala Al Kaide u njihovim računarima.

Izvor: Tanjug
« Last Edit: November 01, 2017, 04:18:14 pm by Dreadnought » Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 879


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #1 on: September 22, 2009, 11:11:39 pm »

U SAD uhapšena tri Avganistanca pod sumnjom za terorizam

20.09.2009.

Agenti američkog Federalnog istražnog biroa uhapsili su danas u Koloradu
Nadžibula Zazija (24), njegovog oca Mohameda Valija Zazija (53) i Ahmada
Vajsa Avzalija (37), rodom iz Avganistana, osumnjičene za terorizam.


[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Nadžibul Zazi je uhapšen nakon što su ga agenti FBI tri dana ispitivali o navodnoj terorističkoj zaveri.
Jedan visoki funkcioner FBI, koji je želeo da ostane anoniman, izjavio je da je Zazi priznao da ima veze sa međunarodnom terorističkom mrežom Al Kaidom i da sada pregovara o mogućoj nagodbi pod optužbom za terorizam.
Zazi, koji je uhapšen zajedno sa svojim ocem u predgrađu Denvera, demantovao je u telefonskom intervjuu lokalnom listu, svaku vezu sa Al Kaidom. Zazi, takođe, tvrdi da nije bio ni na obuci u kampu te terorističke organizacije u Pakistanu.
Američki federalni agenti su ove nedelje ispitivali Zazija u njegovom domu u Denveru, u saveznoj državi Kolorado.
Zazi je ispitivan u vezi sa racijama u nekoliko njujorških stanova ranije ove nedelje, navela je vašingtonska radio stanica "Glas Amerike".
Agenti su pretražili Zazijev stan u sredu, a početkom nedelje su pretresli i nekoliko stanova u njujorškom Kvinsu, nekoliko dana pošto je Zazi proveo neko vreme u tom gradu.
Vlasti navode da su u Zagijevom kompjuteru pronađena upustva za pravljenje bombi.


Izvor: Tanjug

<iframe width="780" height="455" src="//www.youtube.com/embed/cFfDvS8ewsc?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>


* Nadžibula Zazija (64.62 KB, 470x405 - viewed 76 times.)
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 879


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #2 on: September 25, 2009, 02:25:47 pm »

Albanac optužen za terorizam

25.09.2009.

Amerika optužila Betima Kazijua za terorizam, jer je želeo
da se priključi radikalnim islamistima u Avganistanu i Iraku.
Uhapšen na Kosovu. Optužnica objavljena u Njujorku.


Federalni sud u Bruklinu optužio je Betima Kazijua koji je navodno pokušao da se priključi pokretu "Al Šabab" sa namerom da se bori protiv američkih snaga u Iraku, Avganistanu i na Balkanu.
Bruklin

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

"Ovaj slučaj tipičan je primer uspešne međunarodne istrage koja je dovela do hapšenja osobe koja je želela da se uključi u terorizam i sprečavanja njegove zavere", rekao je američki tužilac Benton Kembel.

Kembel je, istovremeno, zahvalio na saradnji vlastima u Prištini, obzirom da je Kejziu uhapšen na Kosovu krajem avgusta.

Američki Federalni istražni biro saopštio je da je Kaziju, koji je američki državljanin i nastanjen u Bruklinu, pokušao da stupi u vezu sa radikalnim islamistima kako bi se priključio logorima za obuku u Pakistanu i Avganistanu.

Kaziju je, takođe, pokušao da nabavi oružje kako bi se borio protiv američkih snaga u Avganistanu, Iraku i na Balkanu, zbog čega je u februaru otputovao u Kairo, au avgustu na Kosovu, gde je i uhapšen.

FBI navodi i da je Kaziju u više navrata pokušao da nabavi oružje u Egiptu, kao i da je pokušao da se priključi pokretu Al Šabab, koji kontroliše dobar deo južne Somalije.

Kaziju, kao i još tri kosovska Albanca Šaban Dili, Bajram Beriša i Iljaz Islam, uhapšeni su 28. avgusta na Kosovu zbog ilegalnnog posedovanja oružja i ugrožavanja bezbednosti, ali je od samog početka policijske akcije bilo jasno da su praćeni zbog veza sa teroristima.

Kosovska policija je, tokom hapšenja u Prizrenu, pronašla dva "kalašnjikova" i pet ručnih bombi. Zaplenjen je i laptop, a policija je smatrala da bi mogao da sadrži podatke o planovima osumnjičenih.

Ukoliko bude proglašen krivim, Kejziua očekuje maksimalna kazna doživotne robije.

Hapšenje Betima Kazijua je usledilo mesec dana nakon što je Kosovska policija saopštila da je pomogla u istrazi Ef-Bi-Aja, koja je prethodila hapšenju kosovskog Albanca Hisena Šerifija u SAD, zbog umešanosti u terorističke aktivnosti.

FBI je tada, u američkoj državi Severna Karolina uhapsio sedam osoba, među kojima je bio i Šerifi, koje su Sjedinjene Američke Države optužile za planiranje terorističkih napada na Kosovu, u pojasu Gaze i Jordanu. Osim Šerifija, svi uhapšeni su državljani SAD.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


Izvor: RTS


* Grafiti po Bruklinu.jpg (35.13 KB, 527x185 - viewed 116 times.)

* Islamisti u Somaliji.jpg (52.52 KB, 527x266 - viewed 136 times.)
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #3 on: February 04, 2010, 05:48:15 pm »

Spremaju se novi teroristički napadi na SAD?


04.02.2010.
   
Al-kaida namerava da u narednim mesecima ponovo napadne Sjedinjene Države, sumorno je upozorenje koje su danas u podne izneli američki obaveštajci. Zvaničnici obaveštajnih agencija već dva dana svedoče pred zakonodavcima, koji bi hteli da čuju šta se preduzima da bi se napad predupredio.


Šefovi obaveštajnih agencija o naporima za suzbijanje eventualnog terorističkog napada na SAD

Šef Nacionalne obaveštajne agencije je nedvosmislen: pokušaj terorističkog napada u narednih šest meseci je "izvestan".

"Kolika je verovatnoća da će doći do novog terorističkog napada u Sjedinjenim Državama u narednih 3 do 6 meseci", upitala je senatorka iz Kalifornije, Dajan Fejnstin direktora nacionalne obaveštajne službe, Denisa Blera.

"Pokušaj napada. Rekao bih da je izvestan", odgovorio je on.

Tokom dvodnevnog svedočenja "majstora" za špijunažu na Kapitol Hilu, rečeno je da oni dobijaju nove obaveštajne podatke od navodnog božićnog bombaša, Umara Faruka Abdulmutalaba.

"Dobili smo dobre podatke. I dobijamo ih i dalje", tvrdi Denis Bler.

Zvaničnici obaveštajne službe kažu da Abdulmutalab otkriva "korisne i upotrebljive" obaveštajne podatke. Izvori kažu da je Federalni istražni biro tajno doveo u Sjedinjene Države članove njegove porodice iz Nigerije i da je to bilo presudno da se on privoli na saradnju. Ipak, predviđanje novog napada bi moglo bi da bude teže nego ikada.

"Veća opasnost je to što Al-kaida prilagođava svoje metode, tako da ih je često teško otkriti", mišljenja je Leon Paneta, direktor centralne obaveštajne agencije.

Raniji obaveštajni izveštaji sugerišu da Al-kaida obučava evropske napadače.

"Možda nikada i nećemo da saznamo odakle su. Mogli bi da budu Britanci, pa čak i Amerikanci", upozorava konsultant informativnog programa TV Ej Bi Si, Ričard Klark.

Zvaničnici kažu da bi od podataka koje dobijaju moglo da zavisi da li će napad biti neuspešan – kao onaj u avionu za Detroit – ili će to biti uspešan udar na američkoj teritoriji.


Izvor: Vesti Glasa Amerike
Logged
Bane
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 933


« Reply #4 on: February 06, 2010, 02:41:43 am »

Samo tenzija, samo tenzija... Nema opuštanja Roll Eyes Treba opravdati rezultate Patriotskog zakona i celok HSA koncepta.

Pre neku nedelju je na CNN bila rasprava između američkog i britanskog savetnika vlade za pitanja terorizma. Američki kolega je branio HSA i Gitmo rečima da od njegovog donošenja/uspostavljanja nije bilo terorističkih napada na Ameriku. Na to mu je britanski kolega rekao da britanska vlada nije pravila ništa slično Gitmu posle 7/7, pa ni u Britaniji nije bilo terorističkih napada.
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #5 on: February 06, 2010, 07:51:15 am »

Nestankom SSSR-a americi je trebao neki neprijatelj da bi mogao trošiti pare na vojsku. Poznato je firme Dika Čejna hrane američku vojsku. Kongresmeni su u upravnim odborima vojnih firmi. Kod napada 9/11 nikad nisu našli dijelove jednog aviona, rupa na Pentagonu je veoma nejasna itd. Traže Bin Ladena, a boga mole da ga ne nađu. Šta bi bilo ako bi ostali bez neprijatelja. Da li oni finansiraju Al Kaidu. Da li Bin Laden američki agent. Da li je ovo sve namještaljka raznih američkih agencija. Šta bi bilo kad bi stala prodaja američkog naoružanja i kad bi stalo američko pružanje zaštite drugim zemljama (reket). Da li smo mi svi za obične amerikance teroristi.

Puno je tu pitanja, puno namještaljki i igara.

Pozdrav

Vladimir abu Marko bin Ljubomir

ovo je potpis opasnog teroriste Vladimira, najstariji sin Marko, a sin od Ljubomira.
Da li smo mi svi OPASNI teroristi. Svi smo potencijalni. Zato će američka industrija raditi punom parom i pojedini amerikanci zgrtati bogastvo.

Trenutna istorija je virus H1N1. Ista priča o potencijalnoj opasnosti.

opet

Pozdrav

Vladimir abu Marko bin Ljubomir
Logged
Bane
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 933


« Reply #6 on: February 06, 2010, 03:54:02 pm »

Poznato je firme Dika Čejna hrane američku vojsku.

Poznato je i da Dik Čejni poziva svoje prijatelje u lov da bi ih tamo upucao Smiley


Kod napada 9/11 nikad nisu našli dijelove jednog aviona, rupa na Pentagonu je veoma nejasna itd.

Vlado, ne bih želeo da se ovo pretvori u neku neželjenu raspravu, ali ovde nisi u pravu. Ukupno je klasifikovano nekoliko stotina delova aviona koji su udarili u WTC, a neke sam svojim očima video na izložbi povodom petogodišnjice napada. Sa druge strane, znatno više delova aviona je pronađeno u Pentagonu. Tvrdnja da u Pentagon nije udario avion je nipodaštavanje svih žrtava (poznatih imenom i prezimenom) koje su poginule kako u avionu, tako i u Pentagonu. Ne treba zaboraviti da je u samom Pentagonu najviše poginlo civilnih lica, a da je među vojnim licima najviši čin bio general-pukovnik.

Amerika od 911 nije ništa pozitivno izvukla, čak šta više - dovela je svoju ekonomiju na rub propasti, stopa nezaposlenosti je već nekoliko meseci oko 10%, a dolar već neko vreme ne figurira u sve većem broju međunarodnih transakcija! Ako neko smatra da je Americi trebao izgovor da napadne Afganistan i Irak, onda treba da malo bolje pogleda kakvim su se trikovima Amerikanci ranije služili i to im je prolazilo (npr. Tonkin incident).

Da li je Amerika ranije finansirala Talibane? Naravno.
Da li je Amerika znala za Bin Ladena i ranije? Naravno.
Da li je on mogao biti uhapšen ranije? Naravno, da je Klinton imao malo više mozga.
Da li je Al Kaida stvarno toliko jaka organizacija? Ni izdaleka. Radi se o organizaciji koja niti je centralizovana, niti je organizovana. O ovome postoji brojni izveštaji i analize, uglavnom evropskih službi koje mnogo trezvenije i bez emocija gledaju na slučaj trenutno najozloglašenije terorističke organizacije. Evropa je svoj terorizam imala i preživela - RAF, IRA, ETA...
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #7 on: February 06, 2010, 03:57:35 pm »

Mislio sam na avion koji je pao, a trebao je da udari na Senat.
Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #8 on: February 06, 2010, 04:45:14 pm »

Bane,imao bih jedno pitanje i zaista ne želim da idemo u teorije zavere po tom pitanju.Da li je negde dostupna realna informacija o samom naletanju
aviona na Pentagon 9.11.,kao što postoje snimci za WTC.Većina onoga što mi je bilo dostupno govori suprotno od jednog dela tvog posta:
Quote
Sa druge strane, znatno više delova aviona je pronađeno u Pentagonu. Tvrdnja da u Pentagon nije udario avion je nipodaštavanje svih žrtava (poznatih imenom i prezimenom) koje su poginule kako u avionu, tako i u Pentagonu
Logged
Bane
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 933


« Reply #9 on: February 06, 2010, 05:50:24 pm »

Mislio sam na avion koji je pao, a trebao je da udari na Senat.

Let U93 ili je pao, kao što kaže zvaničan izveštaj, ili je oboren. U sklopu događaja od tog dana, ja da sam na mestu POTUS-a, naredio bih da se svi avioni koji ne odazivaju na pozive kontrolnih tornjeva odmah obore.
Svaki sukob treba i mora da ima svoje heroje na obe strane, pa su tako američki heroji tog dana bili putnici U93 i vatrogasci u WTC-u. O njihovom herojstvu i podvizima se pričaju bajke. Lično nemam ništa protiv toga. I mi pričamo bajke o mnogim našim vojevanjima, pa nam to ne smeta.


Bane,imao bih jedno pitanje i zaista ne želim da idemo u teorije zavere po tom pitanju.Da li je negde dostupna realna informacija o samom naletanju
aviona na Pentagon 9.11.,kao što postoje snimci za WTC.Većina onoga što mi je bilo dostupno govori suprotno od jednog dela tvog posta:

Naravno da postoji. Ne razumem pitanje. Civilne i vojne službe su napravile više nego detaljan izveštaj o celom incidentu. Ako se ikada zadesiš u Americi, možeš da odeš do Kongresne biblioteke i tamo da pročitaš sve te izveštaje koji skoro uopšte nisu cenzurisani. Ja lično nisam bio, ali je bio moj kolega i kaže da se smorio posle tri sata.

Ono što meni nije jasno je sledeće - krhotine aviona (neke i ne baš male) su pronađene u okolini Pentagona oko udarnog mesta. Šta teoretičari zavere misle? Da je neko kamionima dovezao te krhotine i razbacao po poljani, a da je potom doleteo Tomahavk i udario u zgradu? Šta se onda ustvari desilo sa avionom AA77? Američka vojska ga je prizemljila na nekom malom aerodromu i streljala sve putnike?

Hajde da obrnemo pitanje - u slučaju da su avioni udarili samo u WTC, a ne i u Pentagon, misliš li da Amerika ne bi isto ovako odgovorila? Američki odgovor na 911 je bio najgluplji i najjadniji odgovor koji jedna nacija može u današnjem svetu da uradi. Njihov odgovor je pokazatelj srazmere katastrofalnog poraza američkih obaveštajnih i bezbednosnih službi i to od strane ljudi koji su na plemenskom nivou razvoja. U slučaju 911, američke službe su raspolagale svim relevantnim podacima (pokazala istraga), ali niko nije bio tu da poveže kockice, podaci nisu kružili između službi, ljudi na odgovornim mestima su se plašili da proslede negativne informacije... Možeš da se zadesiš u bilo kojem delu sveta, ali ljudska glupost i egoizam su svuda apsolutno isti, bez obzira na veru ili boju kože.

Kako niko od teoretičara zavere ne posumnja recimo u incident u Beslanu? Da li je iko pratio natpise u ruskim novinama o rodbinskikm vezama, najavama te katastrofe koje su imali zvaničnici, slomu komandnog lanca? Kod nas to niko da ne pomene jer su u pitanju Rusi koji nisu skloni nameštaljkama?
Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #10 on: February 06, 2010, 06:24:54 pm »

Hvala na odgovoru!!

Pitao sam te to iz prostog razloga što skoro svi filmovi koji govore o 911,nipodaštavaju ta dokumenta.
U konkretnom slučaju za napad na Pentagon.Pomenuću samo Zeitgaist,gledao si ga sigurno,a ima ih
bar još 5 koje sam gledao.Zato sam pitao da li konačno ima dostupan snimak neke kamere koja to
potvrdjuje.Ipak se radi o velikoj polemici oko istinitosti zvaničnih pisanih izveštaja dostupnih javnosti.
O tome govore sami amerikanci.Ovde u Švajcarskoj na državnoj televiziji su prikazani pojedini filmovi
u udarnom terminu.Pa ti dokumentarni filmovi dovode do apsurda još uvek zvaničan stav američke
administracije oko 911.
Postavljam pitanje iz čiste radoznalosti,kakav komentar imaš na ovakav pristup toj temi kao što je to
predstavljeno u "ponavljam se" Zeitgaist-u part 2 ....(na primer)

http://video.google.com/videoplay?docid=-4383410272999153331&hl=en#

Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #11 on: February 06, 2010, 06:35:55 pm »

<iframe width="780" height="455" src="//www.youtube.com/embed/l5BTKAWFSek?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>

<iframe width="780" height="455" src="//www.youtube.com/embed/mW5U_GZ-ml8?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>

<iframe width="780" height="455" src="//www.youtube.com/embed/rqF1LEx9m1o?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>

<iframe width="780" height="455" src="//www.youtube.com/embed/1XTx8hdLFs0?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>

Logged
Bane
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 933


« Reply #12 on: February 06, 2010, 10:18:36 pm »

Pitao sam te to iz prostog razloga što skoro svi filmovi koji govore o 911,nipodaštavaju ta dokumenta.

I svi američki filmovi o npr. Bosni nipodaštavaju činjenicu da su Srbi bili konstitutivni narod te republike. Svako barata sa činjenicama koje njemu odgovaraju kako bi gledaoca/čitaoca naveo na zaključke koje autor želi da pokaže.


Zato sam pitao da li konačno ima dostupan snimak neke kamere koja to potvrdjuje.

Koliko je meni poznato, svi snimci su dostupni javnosti. Ono što javnost ne shvata je da kamera za video nadzor te 2001. godine nije isto što i filmska kamera, te da ne snima 24 slike u sekundi i to u visokoj rezoluciji.


Pa ti dokumentarni filmovi dovode do apsurda još uvek zvaničan stav američke administracije oko 911.

Ja sam u jednoj temi ranije već napisao da ljudi širom sveta doživaljavaju Ameriku kao nepogrešivi mehanizam, jer Amerika sa druge strane pokazuje sebe u takvom svetlu. Zato je ljudima nelogično da se 911 mogao desiti.

Kao ostrašćeni kolekcionar dokumentarnih filmova, jedno sam naučio - uvek prvo pogledaj ko je radio film! Autor "Zeitgeist" je Piter Džozef. On je samo jedan od autora koji je snimio konspirativni film o 911, ali ga je uvio sa još nekim pričama da bi mu "dao na verodostojnosti". Po sopstvenom priznanju, neke njegove tvrdnje iz prvog dela filma o 911 su se pokazale neistinitim, a kad su ga njegovi sledbenici napali da je izdao osnovnu ideju on se trgao i rekao da je pogrešno citiran. Kad je prošle godine video koliku "armiju obožavalaca" ima, on je osnovao pokret, počeo da producira filmove i knjige, te postao američki novokomponovani instant bogataš.

On nije usamljen u naglom bogaćenju zahvaljujući "teorijama zavere". Sigurno vam je poznato ime Dejvida Ikija. Kad čovek pogleda njegova predavanja ili pročita neke njegove knjige, još se i može pomisliti da čovek zna šta priča. A onda se dođe do njegove tvrdnje da Zemljom vladaju reptili u ljudskom obliku koji imaju sposobnost pretvaranja iz oblika u oblik!?! Posle toga, taman da mi taj čovek kaže da je trava zelena, ne bih mu verovao Grin

Sećate se onih klinaca koji su napravili film "Loose Change", isto o 911? Da li iko može da pobroji koliko su puta oni nanovo montirali svoj film, kako su im tvrdnje jedna za drugom obarane?

Ljudi su gladni za teorijama zavere. To je činjenica. Ništa ne skreće pogled javnosti kao moguća konspiracija iza jednog (ne)običnog događaja. Ako je 911 plod teorije zavere, da li je iko svestan koliko je ljudi moralo da učestvuje u planiranju i orkestriranju takvog događaja? Kako toliki broj ljudi može da čuva tajnu? Zar je lakše poverovatri u celokupnu zaveru američke administracije, nego da je tuce Arapa uspelo da nasamari jedan rustičan i inertan, administracijom preopterećen, sistem?
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 805


« Reply #13 on: February 06, 2010, 10:58:21 pm »


Amerika od 911 nije ništa pozitivno izvukla,

Bane, uzeću sebi slobodu da se ne složim sa ovim tvojim stavom. Ako posmatramo samo u materijalnom ili finansijskom planu, u pravu si.

Međutim, šta je sa političkim planom? Na osnovu događaja 11.09. suspendovan je značajan korpus ljudskih prava, službe bezbenosti, pa čak i policija dobile su mnogo veća ovlašćenje oko hapšenja, držanja ljudi u pritvoru i slično, vojska je dobila pravo da bez ičije saglasnosti tuče po ovoj jadnoj planeti svakoga koga ona sama označi neprijateljem što opet znači dosta posla za vojnu industriju itd.

Pretpostavimo, samo pretpostavimo, da neke sive eminencije žele da uvedu vojnu diktaturu u SAD, zar ne bi za njih ovo bio krupan korak napred?

Nisam pobornik teorija zavere, ali oko tog događaja mnoge stvari nisu jasne, ne verujem da će još dugo da se razjasne, ali za svaki slučaj ja bih se uzdržao od ocene ko je šta dobio a ko šta izgubio 11.09.

Čovečanstvo je izgubilo dosta, u to jesam siguran. Prvo mir kao mogućnost - za sledećih 20 godina.
Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #14 on: February 06, 2010, 11:15:53 pm »

U svakom slučaju ,nisam hteo da zvučim kao neko ko zastupa teorije zavere.Pitao sam za činjenice koje opovrgavaju navedeno.
Da ne bude rekla-kazala....nisam našao još uvek konkretan snimak na kom se vidi bilo koji avion koji je u Pentagon udario.
Imaš li link?Postoji jedan snimak na kom se ne vidi ama baš ništa.Samo jedan snimak...i sve zavere padaju u vodu!! Zašto ga nema?
Mnogo toga je zašto....i zato ne verujem ,dok se ne uverim u suprotno.Pogotovu njima.
Ono što je kasnije dovedeno u pitanje,a prikazano je u Zeitgaistu,su samo filovanja zbog senzacije.Ne branim ja Dzosefa,daleko od toga,
sve je to show-biz.Mada se sve ponavlja i u ZERO Investigation into 911.
Ickea sam čitao,kao i Swerdlowa,ali to nije tema.Gledam ih kroz prizmu Žil Verna.
Logged
Pages:  [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... 19   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.037 seconds with 23 queries.