PALUBA
April 27, 2024, 07:14:57 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20   Go Down
  Print  
Author Topic: Donacije Vojsci Srbije i MO RS - vesti  (Read 82931 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
airbag
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 267


« Reply #105 on: September 11, 2012, 02:48:50 pm »

Dobro Boro,nisam ja fudbaler ko tvoj kolega TopGun, pa ni ne dižem loptu, čak ni nevolim fudbal, ali  je teško govoriti o smislu i svrsi donacije bez da se dotakne stvarnosti i realnosti.

Ili ti gotiviš samo divljenje tehničkim karakteristikama, iskreno meni jednog od lošijih ali najrazvikanijih vozila koja američka vojska poklanja navodnim saveznicima ?

HMMWV se može lako opremiti Mattracks gusjeničkim sklopovima na svaki kotač, pa tako postaje izuzetno prohodan u zimskim uslovima, što je na jugu Srbije od velike važnosti.

Napišem dva minorna posta, na temu vozilakoja poklanja US, pitanjima zašto i kako i odma se na mene obruši ruka zakona s 25000+ postova u vidu tri moćna Administratora, pa jesam li ja Jakovljević ili neki monogo gori špijun da imam takav tretman ?

Pa molim Vas, objasnite mi kako da pitam o na temi o vozilu poklonjenom politočkom odlukom a da pitanje ničim ne dotiče u politiku ?
Pa zar su svi političari zločinci koji provode politiku i time gori od Jakovljevića odnosno mene ?
Da mi se odma stavljaju upozorenja ?
Pa znate li Vi poštovana trojko da se o politički doniranim vozilima može diskutirati o politici koja je dovela do donacije i političkim reperkusijama i posledicama kao učincima iste a bez da se izađe iz okvira političke i građanske pristojnosti ?
Pa nisam ja taliban opasan explotivom, jes da je danas 11. septembar ali što je maša ? Jes vala..

Pozz

NIR za sportsku opremu
AB

Idem u bolnicu posetit starog ujaka, operisali su mu bešiku .. čujemo se kasnije
« Last Edit: September 11, 2012, 03:03:55 pm by airbag » Logged
dexy
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 662



« Reply #106 on: September 11, 2012, 02:50:25 pm »

@Airbag, problem je što ne volimo politiku na Palubi, uostalom, pročitaj moj potpis, sve će ti biti jasno.
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 993


« Reply #107 on: September 11, 2012, 02:52:02 pm »

@Airbag, problem je što ne volimo politiku na Palubi, uostalom, pročitaj moj potpis, sve će ti biti jasno.

Upravo tako @airbag, nisi me razumeo, sada Dexyja hoćeš, nadam se.

Hvala ipak.
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #108 on: September 11, 2012, 03:02:00 pm »

Nerazumijem, zašto se uopšte toliko pojedinci upiru oko tih Hamera. Ma ne duguje Srbija Amerima ništa.
Koliko su nam (Srbiji) u zadnjem bombardovanju nanijeli štete, nemogu nam se odužiti za 1000 godina, a ne samo sa
šakom vozila.
Doniranje ovih vozila ni snu se nemogu uporediti sa onim, kako je već navedeno doniranim nekad Hrvatskoj.
Tu su odnosi i razlozi dijametralno suprotni. Dobro se tu zna ko je kome i kako dužan i svaka komparacija je izlišna....
« Last Edit: September 11, 2012, 03:14:53 pm by ORIĆAREB » Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 062


« Reply #109 on: September 11, 2012, 03:07:22 pm »

Dobro bre, ljudi, šta se palite?

Kad se nudi, zašto da se ne uzme. To što su više davali Hrvatskoj, njihov problem. I Rusi su svojevremeno davali više Bugrima, pa šta? I Tito da se priklonio jednoj od dve opcije imao bi bolji položaj kod tih sila. Ovako, bili smo nesvrstani, uvek p***** uz vetar i glumili poštenjačine... morali su da nas rastoče. Sad nam daju, onako na kašičicu, neko vozilo, neku cisternu... tako je, kako je.
Logged
pvanja
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 280



« Reply #110 on: September 11, 2012, 03:13:40 pm »

Amerikanci imaju visak ovih vozila treba ih se resiti. Povlace se iz Iraka i Afganistana.

Dodeljuje se neka pomoc partnerskim zemljama sa kojim se saradjuje.

Nevidim sta bi ameri hteli da dobiju od nas za tih 2-3 mil. USD u vozilima a koja su oni vec najverovatnije jos ranije ugovorili za nabavku.

VS je dobila i cisterne za avio gorivo od Danske pre dve godine i ove godine. Sve su to donacije. Nevidim da su danci trazili nesto specijalo od Srbije.

Ako sam ja dobro shvatio vecina hamera ide u deklarisanu cetu za mirovne misije a manji broj ide u bazu JUG koja je inace izmedju ostalog deklarisana kao regionalni centar za obuku snaga za mirovne misijie. Tako da najverovatnije nece sluziti za patroliranje u KZB vec za obuku. Mislim da se spominjalo i americko ucestvovanje u toj obuci.

Verovatno su u najavi neke nove mirovne misije. VS je tanka po pitanju novih terenskih vozila pogotovu sa balistickom zastitom. Tako da u tom kontekstu je ovo dobrodosla donacija

O smislu nabavke ovako male kolicine vozila i logistickih problema smo vec pisali na predhodnim stranicama.
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Online Online

Gender: Male
Posts: 17 491


« Reply #111 on: September 11, 2012, 04:09:25 pm »

Srbija je imala Hamere još krajem 90ih, kada su verovatno komercijalno nabavljeni i predati tadašnjoj JSO. Koliko znam ti su hameri još uvek u upotrebi, sada valjda u žandarmeriji. Nisam čuo da postoji neki veliki problem sa njihovim održavanjem. Da su jeftini za održavanje - mislim da nisu.  Krajslerovi dizeli od 6,3l nisu baš ekonomični, ali vozilo uvek ima dovoljno snage. Menjač je naravno automatski. Vozilo je dobro koncipirano i solidno napravljeno. Hamer u civilnoj varijanti jedno je od omiljenih ličnih vozila tajkuna širom sveta. Npr. po Moskvi grme samo tako ... često.
Logged
pvanja
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 280



« Reply #112 on: September 11, 2012, 04:19:51 pm »

Hameri su bilu u JSO a sad su u Zandarmeriji. Za razliku od Vojske za te jedinice se uvek nalazilo para.
Logged
dexy
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 662



« Reply #113 on: September 11, 2012, 04:29:14 pm »

Ako se dobro sećam, pisali smo o tome ovde, da su JSO Hameri bili civilne verzije koje su kupljene na komercijalnom tržištu, a zatim prepravljeni kako bi odgovarali potrebama JSO?
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #114 on: September 11, 2012, 04:33:00 pm »

Tako je, komercijalne verzije naknadno oklopljavane na Institutu "Lola".

Nedeljnik Vreme je pisao o tome.
Logged
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #115 on: September 11, 2012, 04:41:09 pm »

Sve lepo piše ali ne piše jel su Hameri novi ili polovni-reparirani.Vidimo da postoje i postolja-štitovi.Šta mislite šta će od našeg arsenala iz spiska lake artiljerije da ugrade u Čačku.
Ovakva vrsta vozila pogodna je za razne patrolno-izviđačke zadatke i ne vidim drugu namenu jer unutra staje 4 ili 5 vojnika u zavisnosti od konfiguracije.
Najpogodniji bi bili za VP ili PT u specijalnoj brigadi.
Inače naježim se kad čujem i M od mirovnih misija.
A ne verujem da će UN skoro imati i jednu misiju čija okosnica neće biti NATO. 

Koliko mi je poznato Fabrika koja proizvodi Hummer je zatvorena prije dvije godine...
Logged
trpe grozni
Stručni saradnik - KoV
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 208



« Reply #116 on: September 11, 2012, 04:59:33 pm »

HMMVW (vojna verzija Hummer-a) se jos uvek proizvodi, kako za americke OS, tako i za OS stranih zemalja.
Logged
Titan
mladji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 151



« Reply #117 on: September 11, 2012, 06:13:30 pm »

Гледам оне куполе или како се већ зову па ме баш занима шта ће се на њих монтирати, АБГ рецимо, или можда НСВ М87? Баш би онако добро изгледао: западно возило, источно наоружање...
Logged
airbag
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 267


« Reply #118 on: September 11, 2012, 07:09:52 pm »

Quote
Nevidim da su danci trazili nesto specijalo od Srbije.

Evo meni je to još gore nego da su tražili, pa koje su cisterne zadnjih 30 godina punile gorivom po aerodromima posebno vojnim ? FAP e pa kome služi i čemu da se cisterne ne naprave u FAP Priboju ? Pa zar je VS spala na to da nema ni za cisterne ? Ovako mora da kupuje od DAFa stare dihtunge, cilindre, ventile, taj DAF star x godina treba proci novi ADR test jednom godisnje, VS treba da kupuje rezervne delove za njih a nisu im na lageru kao i FAPovi.. ma taj neokolonijalizam mi se gadi

Evo Vam na poklon moje staro samo vi ugasite i zaboravite da ste ikad ista proizvodili.. ma jebes Jugu koja je imala autoindustriju, vazduhoplovnu, oklopnu, tenkove, vozove, vagone, cisterne, podmornice, brodove... a sad ovisimo o poklonima bledolikih koji su nas do jucer gledali preko nisana, a danas smo im tržišna niša za njihove proizvode i usluge.

E to mene smeta drugovi moji

NIR za ćumur i parno grejanje komande grada
AB
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 062


« Reply #119 on: September 11, 2012, 07:15:36 pm »

Lepo si rekao... imala.
Laastu prave od 1985. godine, Bumbara su više i zaboravili kad su počeli da proizvode. Sve što pravimo prvo razvijamo bar po 20 godina, tako da traženi tt zahtevi zastare dok sredstvo dodje u fazu pred uvodjenje u operativu. Koji će nam djavo takve fabrike i takva proizvodnja???
Logged
Pages:  1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.03 seconds with 23 queries.