PALUBA
May 01, 2024, 07:21:36 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 [65] 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 ... 89   Go Down
  Print  
Author Topic: Sedma umetnost  (Read 333569 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #960 on: May 17, 2018, 02:59:21 pm »

Novi film, nije američka produkcija.Preporučujem!

Logged
Director
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 043



« Reply #961 on: May 19, 2018, 09:01:55 am »

Evo jednog interesantnog japanskog ww2 filma :

Oba The Last Samurai - Oba : Poslednji Samuraj



Radnja filma prati grupu preživelih japanskih vojnika i civila na ostrvu Saipan koji su nastavili borbu kao gerilci do kraja 1945. godine.
Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #962 on: July 06, 2018, 10:55:05 pm »

Ја сам кроз преотеклих 10-15 година уочио колико филм утиче на људе и схватио да се наше понашање и стил живота доста базира на разним филовима које смо гледали. Из скорије прошлости бих издвојио Паклене улице (Fast and furious) за почетак. Први од укупно 8 филмова се појавио 2001. године. У то време код нас није привукао баш неку претерану пажњу. Филм се бави уличним тркама и криминалом, прикривеним иследником који прати групу уличних тркача и механичара које предводи Дом Торето (Вин Дизел). Брзи и модификовани аутомобили, јурњава, голотиња,... све што треба. Тек од другог, а нарочито трећег дела филм креће да утиче на људе у Србији битније. Све је било више и више набуџених кадета, југића, пунта, старих БМВ-ова (Е30, Е36, Е34), опел калибри и др. кола. Tokyo drift утиче на људе тако да се код нас развија JDM култура. Сећам се у то време да је доста мојих вршњака гледало да купи и набуџи неки јефтин ауто. Чак се и игра Need for speed искључиво у то време базирала на tuning and styling фазонима, а до 2002. се искључиво бавила Фераријем, Порешео, Меклареном и сл. маркама. Врхунац свог тог лудила је био крајем 2000-тих да би касније кренуло да јењава. Данас је знатно мање набуџених аутомобила по Србији и Београду. У време када је у биоскопима приказиван Tokyo drift иза моја зграде су се редовно тркали власници набуџених пежоа 206, ''коцки'', голфова 2, 3 и 4 и сл. аутомобила. Неонке, спојлери, сукњице, спинери, алу фелне, јача музика од мотора, задњи лонци и др. посуђе... Чак сам и упознао неке од њих. Један ми је причао да праве кола само за једну трку: узму шкољку од југа, убаце неки јачи мотор, а уместо нитра користе чист кисеоник за поспешивање сагоревања. Ауто развија 350+ КС и траје 402 метра. Сад је то све далеко ређе. Понекад се изненадим када данас видим такав неки ауто, углавном у предграђу.



Други филм је из сасвим другачијег жанра. Ради се о Господару прстенова. Појављује се у исто време када и Паклене улице и утиче углавном на поновну појаву прљавих металика. Након 90-тих и дизела окреће људе у другом правцу. Дуге косе, браде, црне мајице, плаштови,... Млади су се делили на екипу која је за тај гас или онај други (зелди, турбо, нитро, ермакс). Наравно поред самог филма постоји и други комерцијални садржај: књиге, фигурице, костими, догађаји/скупови, накит, обућа, музика. Појављује се маса видео игара са тематиком везаном за ту причу (LOL, WOW, Dota,...). Људи су се пржили на FRP, LARP и друге игре. Један мој друг је наручио од златара да му направи прстен по узору на онај из филма. Добио је неки лоше обрађени ''шраф'' који је једва на крају скинуо и претило му је одсецање прста. Сада је цела та ствар ослабила и мање је косатих и мађионичара, али су свакако присутни. Покушано је да се евоцира стари гас преко Хобита и др. филмова, али безуспешно.



Трећи филм - Ране. Снимљен да би истакао ужасе и опскурност криминалног живота младих са циље да одврати децу од таквог понашања изазвао је сасвим супротан ефекат: додатно је ''убрзао'' целу једну генерацију. Филм је био популаран како 1998 када се појавио тако и касније током мог школовања. Нема човека који га није гледао и који није цитирао главне јунаке. Пинки и Шваба су некоме служили за спрдњу, а неко је целу ту ствар схватио озбиљно и кренуо даље у ''турбо гасу''. Ермакс, тренерке, тозла, ''звекете'', ''кеве ми Невенке''... Поред тог филма на људе је оставио траг и чувени филм ''Видимо се у читуљи'' који се и данас премотава. Да ствар није заборављена уверио сам се када сам скоро видео и чуо групу од 4-5 клинаца који још нису прешли из 4-ог у 5-ти разред како се преслишавају да ли је Бане Гребенаревић рекао ''цваки'' или ''цвоки''. ''Мала бара пуна крокодила'', ''Набићу ти ту утоку у дупе'', ''Ја за другачији живот не знам'', ''I don't give a damn'' и наравно ''разумеш?'' се често понављало и још се понавља како међ млађима тако и међ старијима.



Има још неких остварења која су била од утицаја, али сам се ја највише усресредио на моју генерацију. Старији су гледали неке друге ствари и могу боље од мене да кажу како су на њих утицале и докле су их формирале...
Logged
Director
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 043



« Reply #963 on: July 15, 2018, 08:58:18 am »

Ove godine je prilično nezapaženo prošla serija The Terror koju je radio čuveni Ridli Skot (poznat po Osmom Putniku). Vidim da su kritike običnog naroda prilično dobre pa ću najverovatnije da je overim. Obzirom da je tema "mornarica" možda će interesovati i vas pa reko da podelim sa vama :

https://www.imdb.com/title/tt2708480/episodes?season=1&ref_=ttep_ep_sn_pv

Serija prati sudbinu mornara UK mornarice na brodovima HMS Erebus i HMS Terror koji su 1845. godine tražili severni prolaz ka Kini. Niko se živ nije vratio iz ekspedicija a njihovim sudbinama ima vrlo malo tragova, par izjava inuita i par poruka nađenih u okolini. Odlična stvar za filmadžije da dopune ono što je neopznato. Sudeći po ocenama gledaoca izgleda da nisu stavljali kojekakve gluposti i da je serija vredna pažnje. Inače brodovi su pronađeni tek 2014. i 2016. što je i bio razlog kako je Ridliju Skotu sinula ideja da se pozabavi time.

Ako je neko gledao možda da podeli sa nama utiske.
Logged
Director
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 043



« Reply #964 on: August 02, 2018, 09:54:13 pm »

Upravo počinje ruski film "28 panfilovaca" na RTS 1. Pa ko voli nek izvoli. Radi se o odličnom ruskom ww2 filmu.
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #965 on: August 07, 2018, 06:43:00 am »

Odlična Finski vojni film. preporučujem.

Logged
chombe
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 341



« Reply #966 on: August 07, 2018, 02:23:37 pm »

Najpoznatiji Vojvođanski film  .


* Poster_filma_La_La_Land.png (111.73 KB, 220x317 - viewed 45 times.)
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #967 on: September 08, 2018, 04:53:38 pm »

Ode još jedna legenda. Počivao u miru!

Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #968 on: September 17, 2018, 01:31:16 pm »

Odličan film. Preporučujem

Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #969 on: September 25, 2018, 09:39:19 pm »

Je li neko od forumaša gledao 7. serijal Game of thrones?

Vredi li čemu?
Logged
Director
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 043



« Reply #970 on: September 25, 2018, 10:36:12 pm »

Dobar je, mada se oseti da više nemaju roman kao podlogu nego sami izmišljaju scenario. U svakom slučaju nećeš se pokajati ako ga pogledaš. Retke su serije tog kvaliteta.
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 497


« Reply #971 on: September 26, 2018, 07:40:37 am »

<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/Rv3FLFKp7gc?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>

Катинка и њен муж Феђа су ми даљи рођаци! Мада нисам никад био код њих у тој кући.
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #972 on: September 26, 2018, 01:48:52 pm »

Retke su serije tog kvaliteta.

Da, upravo tako! Veoma kvalitetno napravljena serija - svaka epizoda se gleda sa uživanjem. Naravno, ako čovek voli taj žanr.

Ovih dana počinjem sa gledanjem. Nego, pre toga moram ponovo da pogledam 6. serijal da bih se podsetio svih gođaganja, i ko je ko u seriji!

U svakom slučaju, gledanje te serije jesete uživanje i za oči i za maštu!  Grin
Logged
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #973 on: September 26, 2018, 04:33:09 pm »

Je li neko od forumaša gledao 7. serijal Game of thrones?

Vredi li čemu?


do petog serijala je bio nepredvidljiv, ovo sve ostalo postaje jako jako predvidljivo... ali isplati se pogledati
« Last Edit: September 27, 2018, 03:05:52 pm by Trifko » Logged
Director
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 043



« Reply #974 on: September 26, 2018, 10:00:40 pm »

Je li neko od forumaša gledao 7. serijal Game of thrones?

Vredi li čemu?


do petog serijala je bio nepredvidljiv, ovo sve ostalo postaje jako jako predvidljivo... ali isplati se pogledati


Vidiš meni je tek ovaj serijal postao nepredvidljiv, jer su prethodni uglavnom bazirani na romanu koji sam čitao.
« Last Edit: September 27, 2018, 03:06:25 pm by Trifko, Reason: edit quote » Logged
Pages:  1 ... 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 [65] 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 ... 89   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.034 seconds with 22 queries.