PALUBA
April 25, 2024, 03:06:20 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno, dopuna Pravilnika foruma PALUBAinfo, tačka 22
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 [54] 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 ... 105   Go Down
  Print  
Author Topic: Ministarstvo odbrane Republike Srbije - aktivnosti  (Read 324908 times)
 
0 Members and 2 Guests are viewing this topic.
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 544



« Reply #795 on: May 23, 2017, 10:02:59 pm »

Imao bih ovdje niz pitanja ako netko bolje stoji u poznavanju "materije".Za sada bih molio da netko objasni što je ta "Baza jug",koja se ovdje  navodi kao primjer saradnje između naše vojske i SAD vojske?
Naime,čitao sam u niz slučajeva,taj naziv a i gledao diskusije,pa i oprečne.Da ne dužim,neka neko neko ko misli i ima podatke o tome,napiše i nešta više.Hvala unapred.

Poz.

Mislim da je ovo dovoljno LINK
Logged
Karlo
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 101



« Reply #796 on: May 24, 2017, 07:05:32 am »

Imao bih ovdje niz pitanja ako netko bolje stoji u poznavanju "materije".Za sada bih molio da netko objasni što je ta "Baza jug",koja se ovdje  navodi kao primjer saradnje između naše vojske i SAD vojske?
Naime,čitao sam u niz slučajeva,taj naziv a i gledao diskusije,pa i oprečne.Da ne dužim,neka neko neko ko misli i ima podatke o tome,napiše i nešta više.Hvala unapred.

Poz.

Mislim da je ovo dovoljno LINK

Hvala @KUZMA!

Istina nisam našao puno toga ali kad sam otišao na internet i na druge sajtove,našao sam više.Da ne dužim,nisam našao "značaj" u odnosima vojske SAD ili NATO u odnosu na vojsku Srbije,što se u prethodnom članku spominje.Pokušavam da čitam i dalje,pa valjda ću i naći ako što piše na internetu.
Hvala još jednom i

Poz.
« Last Edit: May 24, 2017, 07:10:33 am by Karlo » Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #797 on: May 24, 2017, 01:44:02 pm »

Načelnik Generalštaba Oružanih snaga UAE u poseti Srbiji


22.05.2017
mod.gov.rs



Načelnik Generalštaba Oružanih snaga Ujedinjenih Arapskih Emirata general-potpukovnik Hamad Mohamed Tani Al Rumaiti, sa delegacijom, boravi u dvodnevnoj poseti Republici Srbiji.


[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


Posle svečanog dočeka u kasarni „Topčider“ održan je sastanak načelnika Generalštaba Vojske Srbije generala Ljubiše Dikovića i generala Al Rumaitija.Generali Diković i Al Rumaiti su razgovarali o mogućnostima unapređenja vojno-vojne saradnje dveju zemalja, kao i o pitanjima od značaja za vojno-ekonomsku saradnju.


[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


Ističući da je vojno-ekonomska saradnja, koja se realizuje kroz rad Vojnog komiteta Srbije i UAE, ključni oblik saradnje u oblasti odbrane, dvojica generala saglasila su se da ima prostora za unapređenje saradnje i u drugim oblastima od zajedničkog interesa, posebno u oblasti obuke i vojnog obrazovanja, saradnje specijalnih jedinica i vojne policije, kao i saradnje u oblasti informaciono-komunikacionih tehnologija i sajber odbrane.


[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


Imajući u vidu da je obuka jedan od najznačajnijih segmenata buduće saradnje, na sastanku je bilo reči i o mogućnostima razvoja saradnje u ovoj oblasti po principu reciprociteta u domenu individualne obuke i obuke jedinica.
 
Posle sastanka, delegacija oružanih snaga UAE imala je priliku da vidi prikaz sredstava na taktičko-tehničkom zboru u kasarni „Topčider“.







........................



fotogalerija posete

Izdvojio bih ovaj detalj, zna li neko nešto više o ovom konceptu?


[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]




* BAN_2562.JPG (600.57 KB, 2500x1667 - viewed 48 times.)

* BAN_2873.JPG (477.59 KB, 2500x1667 - viewed 54 times.)

* BAN_3218.JPG (754.24 KB, 2500x1667 - viewed 56 times.)

* ban_2959_1495455125.JPG (429.76 KB, 2500x1667 - viewed 53 times.)

* yAhG82C2LBo.jpg (28.84 KB, 550x635 - viewed 57 times.)
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #798 on: May 24, 2017, 06:48:46 pm »

Koji je, i čiji, ovo projekat lakog borbenog aviona?
Logged
pvanja
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 280



« Reply #799 on: May 24, 2017, 07:06:25 pm »

Novi predlog projekta iz SDPR kuhinje.
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #800 on: May 24, 2017, 07:26:21 pm »

Mogao sam da pretpostavim.

Šta je sa J-23 Kobac? Odustalo se?
Logged
pvanja
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 280



« Reply #801 on: May 24, 2017, 10:08:46 pm »

Trazi se kupac da finansira zavrsetak razvoja Smiley

To je bio perspektivni projekat za one izbore Smiley
Logged
Boris P
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 238


« Reply #802 on: May 25, 2017, 11:01:50 am »

Gospodo, tražim po netu nešto o novim srpskim vojničkim čizmama.

Ko ih je nosio, dužio, ko ih proizvodi, prve kritike itd...

Ako je negde pisano, brišite molim, ali dajte link.

Hvala - Pozdrav.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 406


« Reply #803 on: May 25, 2017, 08:56:19 pm »

Imao bih ovdje niz pitanja ako netko bolje stoji u poznavanju "materije".Za sada bih molio da netko objasni što je ta "Baza jug",koja se ovdje  navodi kao primjer saradnje između naše vojske i SAD vojske?
Naime,čitao sam u niz slučajeva,taj naziv a i gledao diskusije,pa i oprečne.Da ne dužim,neka neko neko ko misli i ima podatke o tome,napiše i nešta više.Hvala unapred.

Poz.

Mislim da je ovo dovoljno LINK

Hvala @KUZMA!

Istina nisam našao puno toga ali kad sam otišao na internet i na druge sajtove,našao sam više.Da ne dužim,nisam našao "značaj" u odnosima vojske SAD ili NATO u odnosu na vojsku Srbije,što se u prethodnom članku spominje.Pokušavam da čitam i dalje,pa valjda ću i naći ako što piše na internetu.
Hvala još jednom i

Poz.

Завршетак базе "Југ" потпомогле су САД: http://www.rtv.rs/sr_lat/drustvo/jug-srbije-centar-za-obuku-medjunarodnih-snaga_501915.html
Logged
Karlo
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 101



« Reply #804 on: May 25, 2017, 10:43:52 pm »

Imao bih ovdje niz pitanja ako netko bolje stoji u poznavanju "materije".Za sada bih molio da netko objasni što je ta "Baza jug",koja se ovdje  navodi kao primjer saradnje između naše vojske i SAD vojske?
Naime,čitao sam u niz slučajeva,taj naziv a i gledao diskusije,pa i oprečne.Da ne dužim,neka neko neko ko misli i ima podatke o tome,napiše i nešta više.Hvala unapred.

Poz.

Mislim da je ovo dovoljno LINK

Hvala @KUZMA!

Istina nisam našao puno toga ali kad sam otišao na internet i na druge sajtove,našao sam više.Da ne dužim,nisam našao "značaj" u odnosima vojske SAD ili NATO u odnosu na vojsku Srbije,što se u prethodnom članku spominje.Pokušavam da čitam i dalje,pa valjda ću i naći ako što piše na internetu.
Hvala još jednom i

Poz.

Завршетак базе "Југ" потпомогле су САД: http://www.rtv.rs/sr_lat/drustvo/jug-srbije-centar-za-obuku-medjunarodnih-snaga_501915.html

Hvala @dzumba!

Ovo je već značajniji podatak.U nizu napisa sam vidio kako se ova baza predstavlja isključivo kao naša i čak "suprotstavljena" Bonstilu itd...
Bilo je i različitih ali uglavnom kao propaganda kontra-vlasti,mislim da je bilo u vezi verifikovanja onih sporazuma (IPAP i ...) predprošli izbori,pa mi je to stvaralo zbrku.
Inače izgleda da dobro sarađujemo,pa je Diković u pravu kad to naglašava. Wink

Poz.
« Last Edit: May 25, 2017, 10:51:22 pm by Karlo » Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #805 on: June 20, 2017, 12:07:49 pm »

Министарство одбране први државни орган који је увео контролинг финансија

Министарство одбране саопштило је данас да је у оквиру Сектора за буџет и финансије формирало Одељење које ће се бавити пословима контролинга, чиме је постало први државни орган у Србији који је увео ту функцију којом се подиже ефикасност и ефективност пословања.

Тај ресор је у саопштењу навео да је контролинг уведен као реакција на „политику Владе за смањењем високих трошкова, растућим потребама нашег друштва и повећањем очекивања од јавне управе” а да је примарни задатак те функције „одређивање јасних циљева и држање константног курса ка остваривању истих”.

„Контролинг у министарству омогућиће квалитетније управљање будућим догађајима, и омогућити руководству лакше доношење одлука око структуре буџета, финасирања пројеката, избора у шта улагати као и доношења низа других одлука везаних непосредно за ефикасније и ефективније функционисање система”, пише у саопштењу. Министарство је навело да ће контролинг омогућити директно снижење трошкова, детектовање потенцијалних проблема у раној фази било ког сегмента пословања, доношење квалитетних одлука на највишем нивоу управљања, ефикасније управљање људским ресурсима и брже прилагођавање променама. „Уколико дође до евентуалног одступања од зацртаног, контролинг ће на време упозорити и обезбедити министру лакше доношење одлука у циљу предузимања одговарајућих корективних акција. Уколико има одступања, контролинг идентификује узроке и обезбеђује враћање реализације на прави пут, а уколико се покаже немогућност враћања подстиче преис питивање стратегије реализације”, стоји у саопштењу.

извор
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 544



« Reply #806 on: June 20, 2017, 12:16:08 pm »

Kontroling - kako to natovski zvuci. E zemljo Srbijo 
Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #807 on: June 20, 2017, 12:19:14 pm »

Не знам зашто није употребљена реч ''надзор''.
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 544



« Reply #808 on: June 20, 2017, 12:26:51 pm »

Osim toga po ovome ispada da do sada nije postojala nikakva kontrola trosenja budzetskih sredstava i da je MO prvo koje ce to uvesti. Cemu onda sluzi npr. DRI? Verujem da je i ovo samo jedan od nacina da jos neko podoban dodje na drzavne jasle.
Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #809 on: June 20, 2017, 12:29:58 pm »

Да ли је Генерални инспекторат одбране могао да врши контролу финансија?
Logged
Pages:  1 ... 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 [54] 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 ... 105   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.035 seconds with 23 queries.