PALUBA
March 28, 2024, 05:22:56 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Prilikom registracije lozinka mora da sadrži najmanje osam karaktera, od toga jedno veliko slovo, i bar jednu cifru, u protivnom registracija neće biti uspešna
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 [89] 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 ... 105   Go Down
  Print  
Author Topic: Ministarstvo odbrane Republike Srbije - aktivnosti  (Read 321743 times)
 
0 Members and 2 Guests are viewing this topic.
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #1320 on: September 14, 2021, 03:39:20 pm »

14.09.2021.

Обавештење

Председник Републике и врховни командант Војске Србије Александар Вучић обићи ће приказ средстава наоружања и војне опреме који Министарство одбране и Војска Србије организују у парку Ушће на Новом Београду, у среду 15. септембра у 8 часова.
 
Обиласку ће присуствовати потпредседник Владе и министар одбране др Небојша Стефановић и начелник Генералштаба Војске Србије генерал Милан Мојсиловић.

Молимо све заинтересоване редакције да своје екипе акредитују на адресу info@mod.gov.rs, најкасније до уторка, 14. септембра 2021. године, до 20,00  часова. Потребно је да пријаве за акредитацију садрже име, презиме, дужност у редакцији, број личне карте за све чланове екипе и контакт телефон вође екипе.
 
Такође, молимо екипе да на месту догађаја буду најкасније до 7.15 часова, због неопходних припрема (раскрсница улица Ушће и Булевар Николе Тесле).
 
Особе за контакт су мајор Милан Гујаница (064/8329-208) и капетан прве класе Немања Радојевић (064/8874-581).

Izvor: www.mod.gov.rs
Logged
Kubovac
Global Moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 9 459



« Reply #1321 on: September 14, 2021, 07:35:17 pm »

Ministarstvo odbrane gradi 8 hangara za migove 29

Beograd -- Vojnograđevinska ustanova Beograd raspisala je tender za izradu tehničke dokumentacije za gradnju objekata za smeštaj aviona MiG-29 na aerodromu Batajnica.

Kako je navedeno u tenderu, planirana je izgradnja 8 montažnih hala za smeštaj migova 29 i još jednog, devetog objekta za smeštaj sredstava za njihovo opsluživanje uz stajanku "B" na aerodromu "Pukovnik-pilot Milenko Pavlović" u Batajnici.

Tražena tehnička dokumentacija obuhvata idejno rešenje i glavni projekat sa svim detaljima neophodnim za izvođenje radova.

Investitor izgradnje je Vojnograđevinski centar Beograd, kao izvršni organ Uprave za infrastrukturu Sektora za materijalne resurse Ministarstva odbrane.

Lokacija za gradnju obuhvata površinu od oko četiri hektara a gradiće se osam prizemnih slobodnostojećih lučnih hala (4 protočne i 4 neprotočne) veličine od po 525m kvadrata, ukupne površine 4.200 kvadratnih metara, prenosi Ekapija.

Napominje se da je zbog bombardovanja te lokacije tokom NATO agresije 1999, pre izvođenja radova potrebno izvršiti pirotehničko i pirotehničko-sanitarno i protivpožarno obezbeđenje lokacije.

Budući hangari će osim osam aviona tipa MiG-29 biti namenjeni i smeštaju drugih domaćih i stranih vazduhoplova, prilikom posete aerodromu "Pukovnik pilot Milenko Pavlović".

Tender za projektante ističe 24. septembra.

Nakon što su u maju dopremljena prestala dva miga 29 iz beloruske donacije, Srbija sada raspolaže eskadrilom od 14 ovih lovačkih aviona, podseća portal.

Izvor: https://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2021&mm=09&dd=14&nav_id=1922582

Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #1322 on: September 15, 2021, 01:32:54 pm »




Prikaz naoružanja i vojne opreme Ušće 15.9.2021



Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #1323 on: September 15, 2021, 01:35:43 pm »



Vučić na prikazu naoružanja Vojske Srbije: Ovo nismo mogli ni da sanjamo


Povodom obeležavanja Dana srpskog jedinstva, slobode i nacionalne zastave, Ministarstvo odbrane i Vojska Srbije predstavili su svoje naoružanje i vojnu opremu u parku Ušće, a u sve čime srpska armija raspolaže uverio je jutros i predsednik Aleksandar Vučić.

Praznik na Ušću su sa predsednikom obišli i ministar odbrane Nebojša Stefanović i načelnik Generalštaba Vojske Srbije general Milan Mojsilović.

Predstavnici Ministarstva i vojske, predstavili su predsedniku vozila i naoružanje, koja će i građani moći da vide danas do 18 sati.

U razgovoru sa vojnicima, od kojih su dvojica rekli da su iz Niša, a jedna dama u uniformi da je iz Prokuplja, Vučić je konstatovao da Pčinjski i Toplički okrug zapravo čine našu vojsku, da su to ljudi koji ne kukaju i koji vole Srbiju.

„Jug Srbije nam čini vojsku. Mnogo je bolja popunjenost sa juga nego Beograd i Vojvodina. Naša junačka Toplica, možda je uvek najviše volela vojsku”, rekao je on.

Prisetio se i nesreće na Kopaoniku, u kojoj je poginuo miner, kada je on tek postao ministar odbrane, rekavši da mu je bilo izuzetno teško da porodici saopšti tu vest.

„Išao sam kod porodice u Toplicu. Ti ljudi znaju šta je vojska, da nije manekenska pista”, dodao je on.

Vučić se tokom obilaska informisao o tenkovima koje Vojska Srbije ima na raspolaganju, a vojnici su objasnili njihove performanse. Našalio se i sa načelnikom Generalštaba Vojske Srbije Mojsilovićem, ukazujući time koliki je značaj tenkova za vojsku.

„Kada pitate Mojsilovića kakvo je stanje sa avijacijom, on uvek kaže - 'predsedniče, da vidite naše tenkove'. Tenkista”, rekao je Vučić uz osmeh.

Predsednik je rekao i da se očekuju protivoklopne rakete „korneti”, koji su veoma važni za vojsku.

„Sve nam dolazi u februaru ili početkom marta, pa da napravimo nešto da se vidi nova oprema”, dodao je Vučić.

On je upitao vojnike kakve su im mašine, i dobio odgovor da su sve nove generacije i mnogo pomažu u obavljanju zadataka. Na pitanje da li su zadovoljni opremanjem, vojnici su rekli da su sve zadovoljniji, u odnosu na stanje od pre četiri godine, kako što se tiče opreme i uniformi.

Govoreći oo čizmama koje vojska koristi, rekao je da je bilo svađe oko toga da se u Srbiji pravi čizma, ali je uvideo da je nemačka, koju sada imaju, mnogo bolja

Vučić je naglasio da je važno da se zadrže ljudi, posebno na vojno-tehničkom institutu.

Upoznao se i sa modularnom puškom, koju koristi Vojska Srbije.

„Pošto ne možemo naše modularne puške da poredimo sa belgijskim i nemačkim, mogu li čemu da služe"; upitao je on, a vojnici su ukazali da mogu, jer su jako precizne, i na 600 metara dalje pokazale kao veoma pouzdane.

Vučić je kazao da ga taj odgovor mnogo raduje i da je od ruskog ministra Šojgua čuo kao jedinu primedbu da magacin nije proziran kako bi vojnik video koliko metaka još ima, prenosi Tanjug.

Predsednik je izjavio da je ogromna razlika u opremljenosti armije danas i pre 10 godina.

„Ovo nismo mogli ni da sanjamo, helikoptere H145, Mi-35 sve ovo, o migovima da ne govorim”, rekao je Vučić prilikom obilaska prikaza vojne opreme na Ušću.

Preneo je da je nemačku kancelarku Angelu Merkel, koja je pre dva dana boravila u Beogradu, sačekalo šest migova, a sedmi ju je pratio.

„Imali smo sedam migova u vazduhu, samo za Merkel. A imamo ih ukupno 14. I to migova 29, ne 21. Mig 21 je danas mrtvački sanduk. Migovi 29 su ono što je najskuplje i najvažnije”, rekao je Vučić i dodao da imamo i 25 helikoptera vise nego ranije

On je dodao da se i dalje radi na nabavci novog naoružanja.

Ogromna je razlika tada i danas”, konstatovao je Vučić, navodi Tanjug.


Mislim da ljudi mogu biti ponosni na svoju vojsku

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić istakao je danas da građani mogu biti ponosni na svoju vojsku koja je odlično opremljena. Na pitanje, kome je bilo u interesu i zašto da uništava naoružanje i vojnu opremu Vojske Srbije, Vučić je kazao da smo nekada uništavali Strele, za 200 dolara, a da to danas više nije slučaj.

„To što smo uništavali sada imamo više hiljada komada. Mi danas razvijamo našu vojsku, vojno smo neutralni, samostalna, nezavisna i slobodarska zemlja koja ume da čuva sebe i ne ugrožava nikoga”, podvukao je on.

Predsedniku su tokom obilaska predstavnici odbrambene industrije i vojske predstavili i srpski dron, koji je razvijen u Jugoimportu.


izvor
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #1324 on: September 15, 2021, 01:40:16 pm »



"Dođite i uverite se u snagu naše vojske" - Sledeće godine poleće domaći dron!


Predsednik je nakon što je stigao pozdravio postrojene vojnike, i potom je u društvu Nenada Miloradovića, pomoćnika ministra odbrane za materijalne resurse, pregledao naoružanje.

- Preko 70 odsto ljudi su nam iz pet okruga na jugu Srbije. Uvek bili najhrabriji deo od svih nas, najmanje kukaju, beskrajno vole Srbiju. Sve nam je bukvalno jug Srbije - rekao je predsednik u razgovoru sa vojnicima.

- Dobra mašina - pitao je predsednik tenkiste ispred vozila T-72MS, na šta mu je posada odgovorila da je najbolji.

Potom je bilo razgovora o navođenim protivtenkovskim raketama "kornet", koje su trenutno među najboljim na svetu, i Miloradović je informisao predsednika da ćemo do kraja godine dobiti to oružje.

- Moćna raketa, jeftina je, a uništava tenk koji košta tri ili četiri miliona. Ovi zapadni tenkovi i pet ili više - rekao je Vučić, koji je zatim razgovarao sa postrojenim vojnicima, i oduševio se kada je čuo da je jedna pripadnica artiljerijske jedinice iz Toplice.

- Junačka Toplica, uvek je vojsku najviše volela - istakao je predsednik.

Na šaljivu opasku predsednika da je pola vojske sada na Ušću, Miloradović i ministar Nebojša Stefanović su pojasnili da je tu najviše vozila koja tek treba da budu uvedena u naoružanje - PASARS-i i Nore.

Vučića je posebno zanimala modularna automatska puška domaće proizvodnje M-19, kojoj je moguće menjati kalibar.

- Šojgu mi je rekao za ovo da ima samo jednu primedbu. Da mora da bude providni magazin, kako bi vojnici mogli da vide koliko ima municije - rekao je predsednik, a Miloradović ga je izvestio da uskoro ulazi u proizvodnju.

Jugoslav Petrović, direktor preduzeća "Jugoimport", izvestio je predsednika Vučića da će oklopno vozilo "Lazanski" biti prikazano na Sajmu naoružanja, i da to državno preduzeće radi na razvoju drona samoubice.

- Ovo nismo mogli ni da sanjamo. Mi smo naručili novi "Pancir M1", videli ste koliko je "Migova" sačekalo Angelu Merkel, to su sve remontovani avioni - rekao je Vučić.

Predsednika je posebno interesovao način na koji će raditi rojevi dronova samoubica, koje razvija državno preduzeće Jugoimport SDPR, koji će biti lansirani sa vozila i obrušavati se na neprijatelja.

- E ovo je oružje, Miloradoviću - rekao je predsednik prilikom pregledanja drona CH-92, na šta mu je rečeno da će iduće godine i naš "Pegaz" biti uveden u naoružanje.

- Konačno ulazi u naoružanje. Hvala vam, obradovali ste me - istakao je Vučić.


izvor
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #1325 on: September 16, 2021, 10:03:05 am »




Quote
Prikaz naoružanja i vojne opreme vojske Srbije na TT zboru u Beogradu, Mi-35M, Mi-17V5, H-145M...



Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #1326 on: September 16, 2021, 10:18:30 am »

15.09.2021.

Бројни посетиоци на приказу наоружања и војне опреме на Ушћу

Приказ наоружања и војне опреме, који су Министарство одбране и Војска Србије приредили данас на Ушћу, поводом обележавања Дана српског јединства, слободе и националне заставе, привукао је бројне посетиоце.


За Зорана Миловановића из Обреновца, који је дошао са сином, приказ је догађај који се не пропушта. Како каже, важно је од малена учити децу да воле своју државу, своју војску и поштују националне симболе.
 
- Морали смо данас да дођемо. Данас је Дан српског јединства, слободе и националне заставе. Морали смо да видимо тенкове и остала оклопна возила, јер без тога не можемо никако. Све је лепо и уредно и то одликује нашу војску - истиче Миловановић.
 
Игор Белак из Београда, на приказ наоружања и војне опреме довео је ћерку.
 
- Мислим да је све ово заиста фасцинантно. Деца воле војску и наоружање, а мислим да имамо шта да покажемо. Требало би ово сви да виде - поручује Игор Белак.

Тијана Тимотијевић из Смедерева, дошла је да види чиме располаже Војска Србије на предлог свог момка.
 
- Мој момак је рекао да обавезно морамо доћи овде. Обоје гајимо велико поштовање према војсци и мислимо да је радити у војсци велика привилегија, али и изузетно тежак посао. Свему се изузетно дивим, од возила до униформи наших војника. Све је предивно. Мислим да треба да подржимо наше војнике у што већем броју и да је ово једна од ретких прилика да видимо све што се овде налази - истиче Тијана Тимотијевић.
 
Према мишљењу Александра Марјановића из Београда, Војска Србије много је опремљенија и боља него у време када је он служио.
 
- Дошао сам да погледам наоружање и могућности војске, које досад нисам видео и које су се много промениле у односу када сам ја служио војску. Задивљен сам нарочито новим системима. Одушевљен сам Нором и Панциром. Нови дронови, такође, нису били у време када сам ја служио војску. Истакао бих и сам однос војске према народу који овде долази, ту љубазност и издржљивост на овом времену. Људи имају изузетно мишљење о војсци. Мислим да је једна од институција која заслужује највишу оцену - нагласио је Александар Марјановић.

Осим средстава која су производ домаће одбрамбене индустрије, попут борбених возила Лазар, Милош, МРАП, затим модернизованих ракетних система КУБ и Нева, сви који данас дођу на Ушће могу видети и средства из увоза, сложене борбене системе, оптоелектронску и извиђачку опрему, која је на употреби у јединицама Војске Србије.
 
Војна академија и Војнотехнички институт на својим штандовима информишу посетиоце о предностима војног образовања, важним развојним пројектима и истраживањима у домену развоја наоружања и војне опреме. Такође, уз помоћ припадника Стрељачког клуба Војне академије "Академац", посетиоци могу искористи прилику да се у ваздушној стрељани опробају у гађању из савремних такмичарских ваздушних пушака.
 
Поклон грађанима је и поставка Војног музеја, симболично посвећена пробоју Солунског фронта, уз наоружање и униформе из балканских и Првог светског рата.

Izvor: www.mod.gov.rs
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #1327 on: September 16, 2021, 10:20:47 am »

15.09.2021.

Обавештење

Потпредседник Владе и министар одбране др Небојша Стефановић, начелник Генералштаба Војске Србије генерал Милан Мојсиловић и амбасадор САД у Србији Ентони Годфри обићи ће учеснике билатералне тактичке вежбе Војске Србије и Оружаних снага Сједињених Америчких Држава под називом „Небески мост 21“, у четвртак 16. септембра 2021. године, у 9.45 часова на аеродрому „Наредник-пилот Михајло Петровић“ у Нишу, где ће се обратити медијима.

Након тога званичници ће присуствовати Дану високих званица, у 11 часова, у широм рејону војног комплекса „Међа“ код Дољевца.

Молимо заинтересоване редакције да своје екипе акредитују на адресу: info@mod.gov.rs, најкасније у четвртак 16. септембра до 7 часова. Потребно је да пријаве за акредитацију садрже: име, презиме, дужност у редакцији, број личне карте за све чланове екипе и контакт телефон вође екипе. Такође, молимо екипе да 16. септембра 2021. године буду на аеродрому „Наредник-пилот Михајло Петровић“ до 9.15 часова и испред улаза у Војни комплекс „Међа" најкасније до 10.15 часова ради неопходних припрема.

Особе за контакт: потпуковник Небојша Милосављевић 064/8329-207 и мајор Милан Гујаница 064/8329-208.

Izvor: www.mod.gov.rs
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #1328 on: September 16, 2021, 05:19:58 pm »

16.09.2021.

Вежба падобранских јединица Војске Србије и Оружаних снага САД

Потпредседник Владе и министар одбране др Небојша Стефановић, заједно са начелником Генералштаба Војске Србије генералом Миланом Мојсиловићем и амбасадором САД у Србији Ентонијем Годфријем, обишли су данас учеснике билатералне тактичке вежбе „Небески мост 21“, коју су на аеродрому „Наредник-пилот Михајло Петровић“ у Нишу и у ширем рејону војног комплекса „Међа“ код Дољевца, извели припадници Војске Србије и Оружаних снага Сједињених Америчких Држава.

Према речима министра Стефановића вежба „Небески мост 21“ важна је због унапређења војне сарадње између две земље, али и повећања интероперабилности наше војске.

- У ових неколико дана колико је трајала учествовало је више од 150 америчких падобранаца и цела 63. падобранска бригада. Ово је важна и озбиљна вежба која повећава интероперабилност наше војске и нашим момцима пружа могућност да виде да ли могу нешто ново да науче од америчких падобранаца, али и да покажемо које технике смо ми усавршили – истиче министар Стефановић.

Падобранци Војске Србије и 173. ваздушно-десантне бригаде Оружаних снага САД увежбавали су тактике, технике и процедуре приликом извршења специјалног и класичног падобранског десанта, десантирања терета из ваздухоплова, као и обезбеђења рејона десантирања, објаснио је министар Стефановић.

- Мислим да ће вежба бити атрактивна, осим тога што је корисна и добра за развој наше војне сарадње. Биће простора и да се покажу неке нове технике. Овде ћемо моћи да видимо сегмент вежбе са бацањем терета. Видећете како то изгледа из Херкулеса Ц-130, који је посебно због тога дошао у Србију и, наравно, из нашег Антонова 26 – рекао је министар Стефановић, уочи укрцавања јединица и полетања са нишког аеродрома „Наредник-пилот Михајло Петровић“ ка рејону комплекса „Међа“ где су извели падобранске скокове.

Министар одбране најавио је и да ће осим ове вежбе бити и других заједничкиха активности између војски Србије и САД.

- Ово је једна од заједничких активности. Имаћемо их још у будућности. Наш циљ је да учимо од најбољих војски на свету, да учимо све оно што је могуће да наши војници буду што бољи. Циљ нам је и да наша војска буде најснажнија у региону, не да би било кога угрозила или било коме претила, већ управо да би била заштита своје земље и фактор одвраћања било коме ко би могао да нам запрети. Истовремено, желимо да будемо важан партнер и Европске уније и других држава у мировним мисијама. Нама је то веома важно. Важно нам је и да наши људи који ће ићи у мировне мисије уче од најбољих, да знају како се понаша у тим мисијама и који изазови нас тамо очекују – истиче министар Стефановић.

Он додаје да војна доктрина, баш као и све остало, из дана у дан напредује и да је зато неопходно непрестано учење и усавршавање.

- Морате да учите. Мења се и начин употребе војске. Мењају се и средства, техника, па и наши војници морају томе да се прилагоде. Ми ћемо наставити да, у складу с тим, улажемо у нашу војску, у њено знање, памет, обуке. Важно нам је да тамо где српски војници иду у мисије и чувају мир, заједно са другима, српска војска буде та која је озбиљна, поуздана и ефикасна и да наши војници достојно представљају нашу земљу – наглашава министар Стефановић.

На крају, министар Стефановић је изразио задовољство због позитивних утисака о вежби, које су са њим поделили и припадници Војске Србије и гости из САД.

- Разговарао сам са нашим војницима и са некима од припадника војске САД. Имао сам прилику да чујем да су сви задовољни увежбавањем и међусобном сарадњом. Драго ми је да су наши момци били веома добри домаћини и да су се показали достојним и 63. падобранске бригаде и наше војске – рекао је министар Стефановић.

Амбасадор САД Ентони Годфри захвалио је Војсци Србије, као домаћину вежбе.

- Искуство које се овде добија веома је потребно у данашњем свету. Хуманитарне операције никада нису лаке. По природи ствари то су увек критичне ситуације. Да би смо били сигурни да све наше  савезничке и партнерске војске имају потребне вештине да пруже овако важну подршку, морамо да вежбамо – истиче амбасадор Годфри.

Према његовим речима, једнако важни су и поштовање и разумевање које војници две војске граде, док се припремају за задатке који представљају заједничке вредности.

- Док гледамо момке и девојке наше војске и авијације како заједно раде овај сложени посао, пред нама је прави пример интероперабилности, професионализма и добрих односа које смо сада још више унапредили. На крају, „Скај бриџ“ или „Небески мост“, буди сећање на херојску сарадњу наших народа који су направили ваздушни моста за време борбе против сила Осовине 1944. године. Нема бољег начина да прославимо 140 година дипломатских односа између наше две земље, него да заједно градимо небеске мостове за хуманитарне мисије или свуда где то може бити потребно – нагласио је амбасадор Годфри.

Izvor: www.mod.gov.rs
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #1329 on: September 18, 2021, 06:28:08 pm »

18.09.2021.

Министар Стефановић честитао припадницима Војске Србије освојена прва места

Потпредседник Владе и министар одбране др Небојша Стефановић упутио је честитке капетану прве класе Невени Јовановић, припадници Одреда војне полиције специјалне намене „Кобре“, која је освојила убедљиво прво место у женској конкуренцији и воднику Ђуру Борбељу,  припаднику Прве бригаде Копнене војске, који је победио у мушкој конкуренцији у трци „1300 каплара“, која је данас одржана у Аранђеловцу.

„Ваши резултати довољно говоре о вама. И данас сте у Аранђеловцу, у овој посебној трци за нас, на најбољи начин представљали Војску Србије. Успешно сте савладали и овај изазов и показали да сте најбољи. Подсетили сте још једном све да је српски војник увек и на сваком месту спреман да да све од себе да би постигао најбољи резултат. Честитам вам од срца“, рекао је министар Стефановић.

Главну трку на такмичењу у Аранђеловцу на 10 километара водник Ђуро Борбељ истрчао је за 31 минут и 30 секунди, док је Невена Јовановић била доминантна у женској конкуренцији и савладала стазу за 38 минута и 43 секунде. Припадница „Кобри“ је, такође, однела прво место на стази од пет километара, у трци која је била намењена само за припаднике војске и полиције. 

Трка „1300 каплара“ организује се у част једног од највећих подвига у нашој историји -  јунаштва српских ученика који су отишли на прву линију фронта Колубарске битке, како би подигли морал десетковане српске војске.

Izvor: www.mod.gov.rs
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Online Online

Gender: Male
Posts: 18 881


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #1330 on: September 19, 2021, 05:59:51 pm »

Mislim da sam već negde postavio ovaj video, ali nije zgoreg da ga postavim opet.

Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #1331 on: September 20, 2021, 01:22:15 pm »

20.09.2021.

Састанак министра Стефановића са амбасадором УАЕ Дахеријем

Потпредседник Владе и министар одбране др Небојша Стефановић разговарао је данас са амбасадором Уједињених Арапских Емирата Мубараком Саидом Буршаидом ал Дахеријем о сарадњи двеју земаља у области одбране.

Министар Стефановић и амбасадор Ал Дахери констатовали су да ова сарадња има узлазни тренд, посебно у области војноекономске, војнотехничке и војно-војне сарадње, и да прати свеукупне односе наших земаља који су на изузетном нивоу захваљујући пријатељским односима председника Србије Александра Вучића и крунског принца и заменика врховног команданта Оружаних снага УАЕ шеика генерала Мохамеда бин Заједа ал Нахјана.

Наглашено је да постоји могућност, као и заинтересованост две стране за развој сарадње и у другим областима, попут војномедицинске, војнообразовне и у области сајбер одбране, а што би свакако допринело даљем јачању билатералне сарадње између Србије и Уједињених Арапских Емирата.

Mинистар Стефановић се овом приликом још једном захвалио на хуманитарној помоћи у медицинској опреми коју су УАЕ упутиле грађанима Републике Србије у борби против ковида и подсетио на значај фабрике вакцина Синофарм чија је изградња недавно почела у Земуну, а коју Србија гради у партнерству са Кином и Емиратима.

Izvor: www.mod.gov.rs
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #1332 on: September 20, 2021, 08:14:42 pm »

20.09.2021.

Састанак помоћника за политику одбране са амбасадором Ирана

Вршилац дужности помоћника министра за политику одбране Предраг Бандић састао се данас са амбасадором Исламске Републике Иран у Београду Рашидом Хасан Пур Беием, са којим је разговарао о питањима успостављања и развоја сарадње у области одбране.
 
Бандић је истакао да Србија настоји да развија свеукупну сарадњу са Ираном, нарочито имајући у виду традиционално добре и пријатељске односе две земље. Саговорници су оценили да у оквиру развоја сарадње у области одбране постоји посебан интерес за унапређењем сарадње у области војне медицине и војног образовања.
 
Амбасадор Беи је изразио очекивање да ће у наредном периоду Србија и Иран сарадњу у области одбране подићи на виши ниво, као и сарадњу у другим областима од заједничког интереса.

Izvor: www.mod.gov.rs
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #1333 on: September 20, 2021, 08:15:25 pm »

20.09.2021.

Састанак министра Стефановића са амбасадором Азербејџана Хасијевом

Потпредседник Владе и министар одбране др Небојша Стефановић разговарао је данас са новоименованим амбасадором Републике Азербејџан Камилом Хасијевом о сарадњи наших двеју земаља у области одбране.

На почетку састанка министар Стефановић захвалио се Азербејџану на принципијелном ставу о непризнавању такозваног Косова и подршци територијалном интегритету и суверенитету Србије, поготово у тешким тренуцима које проживљава српски народ у нашој јужној покрајини.
 
Министар је навео да је сарадња две земље у области одбране добра, али да постоји простор за њено унапређење, посебно у војноекономској и војнотехничкој области. Како је истакао, Србија води балансирану политику одбране и непрестано ради на развоју односа са свим државама и међународним организацијама, у складу са својим националним интересима.
 
Одличне односе између наших двеју земаља значајно је оснажило пријатељство председника Александра Вучића и Илхама Алијева, а на нама је да озбиљним радом постижемо резултате у различитим областима сарадње, оценио је министар Стефановић.     

Амбасадор Хасијев је оценио да се сарадња две земље константно унапређује, укључујући и сарадњу у области одбране, и изразио наду да ће се она у наредном периоду проширити и на друге области, попут војног образовања и војног здравства.
 
Хасијев се сагласио са министром Стефановићем да би размена кадета војних академија двеју земаља, али и разговори о заједничком улагању у војнотехничку сарадњу, били добри конкретни кораци у даљој сарадњи.

Izvor: www.mod.gov.rs
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #1334 on: September 22, 2021, 03:21:34 pm »

22.09.2021.

Министар Стефановић: Држава данас брине о својој војсци

Потпредседник Владе и министар одбране др Небојша Стефановић уручио је данас у Дому Војске Србије кључеве од 12 станова припадницима Министарства одбране и Војске Србије. Он је овом приликом поручио да му је драго да су немар за људе и тешка времена иза њих, јер је држава данас на челу са председником Александром Вучићем економски јача и одлучна да брине о својој војсци.

Уручујући кључеве припадницима система одбране и породицама преминулих колега, министар Стефановић је истакао да је осећај да можете да помогнете људима, који цео живот раде за Србију, да реше једно од најважнијих животних питања – кров над главом за себе и своје породице – неописив.
 
– Жао ми је што је у неким претходним временима било периода када су наша војска, министарство и наша држава били у тако лошем стању да нису могли ништа. То су тешка времена. Ви сте их носили на леђима, ви и ваше породице. Није могуће исправити те грешке, али оно што можемо је да данас радимо да људима у нашем систему и будућим генерацијама буде боље. То је оно што ми је и председник Вучић рекао када сам ступио на дужност, задатак који сам добио од њега је напоран, озбиљан и вредан рад како би наш систем био још бољи – рекао је министар одбране.
 
Како је навео, захваљујући одговорној политици председника и Владе Републике Србије, Србија је данас економски јача и зато може и да брине о својој војсци. 

- Нисмо свемогући али се трудимо да људи који су дали све што су могли за овај систем реше своја животна питања. Већ увелико се реализује пројекат државне станоградње који је прилика да наши припадници по повољним условима реше своје стамбено питање и видео сам колико су радосни људи који као млади водници или потпоручници већ могу да реше то питање. Многи од вас, нажалост, нису имали ту прилику, решавате то тек данас у тренутку када сте поодмакли у својим каријерама, али су тај немар за људе и тешка времена прошлост – рекао је министар.   
 
Министар Стефановић истиче и да ће брига о људима у систему одбране, осим стамбеног збрињавања, бити исказана и кроз ново повећање плате.
 
- Захваљујући ономе што сам договорио са председником Вучићем, ми смо имали два повећања плате и очекујемо још једно. Хоћемо да људима у систему одбране покажемо да држава и те како брине о њима. Желим да и ви и све ваше колеге будете уверени да су људи најважнији ресурс који ова земља има. Одлични су и авиони, тенкови, артиљерија, пушке и муниција и све оно што купујемо, али људи су нам најважнији. И трудићемо се и борити да то још више осетите – поручио је министар Стефановић, честитавши свима којима је данас уручио кључеве од станова.

Заставник прве класе Бобан Костић из Сектора за људске ресурсе истиче да је данас важан дан за њега и његову породицу.
 
- Добио сам стан у Београду, у улици Јурија Гагарина. Стан је двособан, а у њему ћу живети са породицом. Веома сам задовољан станом и веома захвалан Министарству одбране што брине о својим припадницима - поручио је заставник Костић.
 
Међу онима који су данас добили кључеве од стана је и удовица Мира Мамула из Београда.
 
- Захваљујем Министарству одбране што нам је пружило прилику да решимо животно питање, моја деца и ја. Задовољна сам јер знам да коначно имам свој кров над главом - рекла је Мира Мамула.

Усељење у станове припадницима Министарства одбране и Војске Србије честитали су и државни секретар Бранко Живановић и помоћница министра за људске ресурсе Катарина Томашевић, који су присуствовали свечаности.

Izvor: www.mod.gov.rs
Logged
Pages:  1 ... 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 [89] 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 ... 105   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.039 seconds with 24 queries.