PALUBA
April 29, 2024, 11:49:13 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Ovde možete pogledati te poručiti knjigu "Ešalon" jedan od autora je srpski podoficir i naš global moderator Kubovac
"Istorija razvoja sovjetskih i ruskih radara, komandno-informacionih sistema i sistema automatizacije"
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  [1] 2   Go Down
  Print  
Author Topic: Prekomanda  (Read 11766 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
maricvta
mornar
*
Offline Offline

Posts: 16


« on: June 21, 2009, 01:00:05 pm »

Kako ide vama sa prekomandom?

Krivo mi je sto su pojedine moje kolege bez po muke otisle tamo gde su htele, al', nisam jedini sa takvim razmisljanjem...
Samo sam hteo da spomenem da su, ako su njima Ucinili, mogli i meni...

A u policiji su to Tako dobro resili....
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 062


« Reply #1 on: June 21, 2009, 01:11:09 pm »

Kako ide? Meni lično... do sada sam imao 5 zvaničnih premeštaja... nezvanične ne računam... Smiley
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 19 035


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #2 on: June 21, 2009, 01:20:52 pm »

Ranije je u VJ išlo ovako:

-Veza 1 - gde oćeš
-Veza 2 - gde poželiš
-Veza 3 - gde ti se sviđa

-Bez(veze) veze 1 - neka karaula na nekoj planinčini
-Bez(veze) veze 2 - ono što je ostalo nepopunjeno od Veze 1, 2 i 3
-Bez(veze) veze 3 - obeležena ili kaznena jedinica
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 062


« Reply #3 on: June 21, 2009, 01:23:39 pm »

Prekomande, iliti premeštaji su sastavni deo posla kojim se baviš. E sad, što neko ima više "sreće" od tebe i završi tamo gde bi hteo - toga ima od kako je prase rep zavrnulo.

Sa druge strane, više nema tolikih vukohebina u kojima bi mogao da traćiš svoju mladost i gde ti se kulturni život svodi na obilaske lokalnih birtija sa još nekim klasićem slične sudbine... danas je to sve više-manje uz auto put... Smiley
Logged
Nenad
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 056


« Reply #4 on: June 21, 2009, 02:27:21 pm »

Do sada 5 premestaja...idemo dalje 
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 15 000


« Reply #5 on: October 17, 2009, 08:32:08 pm »

Za 26 godina službe u Mornarici 8 zvaničnih prekomandi, plus one unutar istog garnizona koje se ne računaju - ukupno 13! Znam samo da je admiral Rajčević imao 9, nikog drugog...

Ili sam bio najgori pa svi hteli da me se reše, ili kao što Rade reče, kako ti se zalomi...
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 062


« Reply #6 on: October 17, 2009, 08:34:04 pm »

Kf ih je imao 12 (dvanaest).... Ja lično 5 zvaničnih, na koje treba dodati još par nezvaničnih...
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 15 000


« Reply #7 on: October 17, 2009, 08:44:51 pm »

Kf ih je imao 12 (dvanaest).... Ja lično 5 zvaničnih, na koje treba dodati još par nezvaničnih...

Koji kf? Stvarno nisam čuo za nekog iz Mornarice sa toliko prekomandi, čak ni u vreme "velike" države.
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 062


« Reply #8 on: October 17, 2009, 08:51:39 pm »

Kf Vignjević, jedan od mojih načelnika klase.
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 15 000


« Reply #9 on: October 17, 2009, 08:53:14 pm »

Kf Vignjević, jedan od mojih načelnika klase.

Kandidat za predsednika? Nisam baš siguran da je to tačno, ali proveriću kod klasića koji ga bolje poznaju pa ću ti javiti. Možda malo naduvana brojka, barem ja mislim tako.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 419


« Reply #10 on: October 17, 2009, 09:44:35 pm »

У морнарици јесте било зезнуто са прекомандама. Очас посла из Истре у Боку и назад. Ја сам у КоВ-у јефтино прошао. Само две прекоманде.

Иначе, када би у сваком гарнизону било довољно станова то и не би било тако лоше. Али станоцвање код "газдарица", сељакање и дрндање ствари и посебно породица је лоше. Као ђак основне школе У Нишу памтим да смо сваког полугодишта, све негде до 1968. гдоине сваог полугодишта у разреду имало бар једног новог ђака - дете војног лица које је дошло у прекоманду. Моја школа је била у крају где је била, у то време, велика концентрација војних лица па се то примећивало.
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 15 000


« Reply #11 on: October 17, 2009, 09:53:45 pm »

У морнарици јесте било зезнуто са прекомандама. Очас посла из Истре у Боку и назад. Ја сам у КоВ-у јефтино прошао. Само две прекоманде.

Иначе, када би у сваком гарнизону било довољно станова то и не би било тако лоше. Али станоцвање код "газдарица", сељакање и дрндање ствари и посебно породица је лоше. Као ђак основне школе У Нишу памтим да смо сваког полугодишта, све негде до 1968. гдоине сваог полугодишта у разреду имало бар једног новог ђака - дете војног лица које је дошло у прекоманду. Моја школа је била у крају где је била, у то време, велика концентрација војних лица па се то примећивало.

Moja žena je tri puta dala otkaz na stalno zaposlenje zbog mojih prekomandi. Stariji sin je peti osnovne započeo u Puli, polugodište završio u Laćarku kod Sremske Mitrovice a drugo polugodište u Herceg Novom! Šesti je već počeo u Baru! Pri tome je od stranih jezika učio italijanski, nemački, ruski i engleski, u Baru ga pitali da li hoće dobrovoljno i španski jer se škola zove Meksiko (oni je izgradili posle potresa) - mali poliglota normalno nije znao ništa ni od jednog, kasnije se izvukao pa dobro zna engleski.

Ništa lično, samo mala sličica za galeriju privilegija koje su imala vojna lica. Stvarno, da si hteo to da uradiš u civilstvu, nisi mogao da uspeš!
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 19 035


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #12 on: October 17, 2009, 09:57:09 pm »

A jel imao neko otkomande od Vas, KoV-ovaca ili mornara?
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 15 000


« Reply #13 on: October 17, 2009, 10:00:23 pm »

A jel imao neko otkomande od Vas, KoV-ovaca ili mornara?

Brok, šta podrazumevaš pod otkomandom? Taj termin se koristio za prekomande vojnika, koliko se ja sećam.
Logged
Nenad
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 056


« Reply #14 on: October 17, 2009, 10:03:46 pm »

Ja sam odavno prestao da brojim koliko sam stanova promenio.
Ja mislim da sam promenio bar 15-tak stanova imao za sad 7 prekomande...plus otkomande i 1000 cuda.
Da sam imao porodicu vise je sigurno nebi imao. Koja bi jos sve to trpela, a narocito gledajuci da sam relativno nov u poslu i da ce za mene biti jos prekomandi verovatno!
Logged
Pages:  [1] 2   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.029 seconds with 22 queries.