PALUBA
April 29, 2024, 06:12:29 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Čitajte na Palubi roman "Centar" u nastavcima, autora srpskog podoficira i našeg administratora Kuzme
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14   Go Down
  Print  
Author Topic: Pomoćni brod Vis  (Read 112793 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
pohajac
mornar
*
Offline Offline

Posts: 4


« Reply #45 on: June 06, 2011, 08:21:50 pm »

Neznam dali se tko sjeća, da je na PB Vis bio ukrcan i auto ( čini mi se Fiat 132). To je bilo vozilo K-danta flote. Koliko se sjećam bio je smješten na gornjoj palubi na livom boku.
služio sam na PB VIS i taj auto nikad nije bio ukrcan.
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #46 on: June 06, 2011, 09:19:00 pm »

Neznam dali se tko sjeća, da je na PB Vis bio ukrcan i auto ( čini mi se Fiat 132). To je bilo vozilo K-danta flote. Koliko se sjećam bio je smješten na gornjoj palubi na livom boku.
služio sam na PB VIS i taj auto nikad nije bio ukrcan.
Pitanje je, kada si služio vojni rok? Ni auto nije uvjek bio uvjek na "Visu"
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #47 on: June 06, 2011, 09:41:09 pm »

Neznam dali se tko sjeća, da je na PB Vis bio ukrcan i auto ( čini mi se Fiat 132). To je bilo vozilo K-danta flote. Koliko se sjećam bio je smješten na gornjoj palubi na livom boku.
služio sam na PB VIS i taj auto nikad nije bio ukrcan.
Bio je bio ukrcavan, Duje je u pravu. I ja znam za to... Wink
Logged
Istria 052
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 179


« Reply #48 on: June 07, 2011, 07:26:27 am »

I ja vidjeh 132 ukrcanu na Visu.. srece se takva praksa i kod drugih RM
Logged
pohajac
mornar
*
Offline Offline

Posts: 4


« Reply #49 on: September 02, 2011, 09:06:26 pm »

a reci mi kdje je bilo mjesto za ga staviti...jedino ako je bio na palubi izpred admiralske kabine...ali za vreme 80/81 nije nikad bio ukrcan
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #50 on: September 03, 2011, 06:17:31 am »

Auto je bio na gornjoj palubi, na mjestu jednog čamca za spašavanje. Na lijevom boku broda.
Logged
kpecotic
In memoriam
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 67



« Reply #51 on: November 11, 2011, 10:03:08 pm »

Štovani,

sredinom sedamdesetih godina komandant PB "Visa" bio je poručnik bojnog broda HERMAN DRNOVŠEK, kasniji komandant š/b "GALEB". U to vrijeme komandant Flote bio je kontraadmiral BOŽIDAR GRUBIŠIĆ, a Načelnik štaba kapetan bojnog broda JOZO ERCEG. 1975 godine Drnovšek odlazi na duže vrijeme sa broda zbog operacije želuca a mene komanda Flote postavlja za vršioca dužnosti komandanta. Dakle te 1975.godine i dijelom 1976.godine komandant PB "Vis" je moja malenkost tada poručnik bojnog broda KUZMA PECOTIĆ, inače u to vrijeme moja osnovna dužnost je bila referent za raketno oružje u komandi Flote. Evo sada razloga mojeg javljanja: u vrijeme kada sam ja bio komandant na PB "Vis" pred svaki odlazak na vožnju u kojoj prva luka uplovljenja nije bila neka luka na kopnu krcao se na lijevi bok tamno plavi "Fiat 132".
 
Logged
Arsen Brajkovic
mornar
*
Offline Offline

Posts: 2



WWW
« Reply #52 on: December 13, 2011, 02:14:52 pm »

Postovani...
Evo da dodam par stvari na temu ovoga broda,ponudim poneku informaciju o stanju,namjerama ili sta god nekoga zanimalo.
Naime ja sam vlasnik broda VIS,od 2002 god,kupio ga od vlade republike CG,ispratio tadasnju komandu pri iskrcaju,koja je tada jos bila na brodu,preuzeo brod,i doveo ga u Pulu,gdje se i sada nalazi.
1985,86,sam sluzio na njemu vojni rok,kao konobar i kormilar,a prije toga naravno palubarac,i tu smo se Vis i ja upoznali,a kasnije sam dao sve od sebe da do njega i dodjem,pozdravljam i Tonija Bogozalca,koji je prije mene otkrio ovu "palubu" i napisao par rijeci o tome.
Neobicno mi je citati poluinformacije o stanju ovoga broda danas,s obzirom da voditi brigu o jednom takvom brodu,nije bas jednostavna stvar,ali moram vas obavijestiti,da smo i brod i ja dobro,nema straha za vodu,nije napusten,saniran je u doku,sva mjerenje izvrsena,akz izvrsena ,cinkovi,osovine,stenac kormila,itd,itd,zasticen hempel programom,epoxy,i poliuretan,,,,tako da on je dobro.
Sve koje zanima koji su planovi,i kako izgleda vizija upucujem na web,vjerujem da ce Vam biti zanimljiv.Bilo bi mi koristilo malo vise znanja i materijala kojim vi raspolazete u stvaranju opce slike u kreiranju tih stranica,i bio bi zahvalan na bilo kakvoj podrsci u informacijama,kao fotografijama,kojih nikad previse.
Ovo je sve za sada,,,,imam namjeru biti prisutan na "PALUBI",raspolozen za bilo kakvu razmijenu informacija,.

     Lijep pozdrav

    Arsen Brajkovic
Logged
leut
Počasni član foruma
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 721



« Reply #53 on: December 13, 2011, 02:20:44 pm »

Dobro nam došli na Palubu.

Drago mi je čuti da brod nije napušten i da za njega postoje lijepi planovi. Vjerujem da će se i ostvariti.  

Nadam se da će te i vi podijeliti sa nama pokoju fotografiju novijega datuma, a možda i koju zanimljivost vezanu za brod i njegovu povijest.

Želim vam puno uspjeha u radu i ostvaranje snova/vizije.
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #54 on: December 13, 2011, 03:34:48 pm »

Odlično, informacije iz prve ruke. Tako i treba. Večina od nas na Palubi ima na ovaj brod neke uspomene, pa bio je komandni brod flote. Ja sam čak bio i na primanju prilikom prvog dolaska u flotu. kasnije sam se puno sretao sa njim..... Koliko je samo Tehnička radionica napravila kojekakvih ormariča, ormara i polica, dobro da nije potonuo. Neka mirno plovi i dalje!
Logged
jadran2
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 13 150



« Reply #55 on: December 13, 2011, 04:22:08 pm »

Dobro stupili na Palubu. Puno uspjeha u ovom entuzijastickom poduhvatu!
Logged
kilezr
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 608



« Reply #56 on: December 13, 2011, 05:35:02 pm »


 Dobro došli ! Lepe vesti ste nam rekli. Svaka čast i puno uspeha u poduhvatu.
Logged
MOTORISTA
Moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #57 on: December 13, 2011, 10:11:35 pm »

Dobro nam došao ma Palubu i hvala vam za ove informacije.
Logged
Arsen Brajkovic
mornar
*
Offline Offline

Posts: 2



WWW
« Reply #58 on: December 14, 2011, 09:25:43 am »

za pocetak,vis-yacht.com,je oficijelna stranica broda,u kratkom prikazu.a ubrzo slijedi i video.....

 pozdrav
Logged
jadran2
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 13 150



« Reply #59 on: December 14, 2011, 09:46:51 am »

Hvala, lijepi pregled.   Nek je dobra buducnost!
Logged
Pages:  1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.031 seconds with 24 queries.