PALUBA
April 29, 2024, 05:05:11 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Čitajte na Palubi roman "Centar" u nastavcima, autora srpskog podoficira i našeg administratora Kuzme
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14   Go Down
  Print  
Author Topic: Pomoćni brod Vis  (Read 112790 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
ML
kapetan korvete
*
Offline Offline

Posts: 6 798



« Reply #60 on: December 14, 2011, 09:50:36 am »

Zadovoljstvo je pogledati stranicu, lijep projekat. Nek još dugo i sretno plovi.
Logged
barba
Prijatelj foruma
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 819



« Reply #61 on: December 14, 2011, 03:53:57 pm »

Postovani...
Evo da dodam par stvari na temu ovoga broda,ponudim poneku informaciju o stanju,namjerama ili sta god nekoga zanimalo.
Naime ja sam vlasnik broda VIS,od 2002 god,kupio ga od vlade republike CG,ispratio tadasnju komandu pri iskrcaju,koja je tada jos bila na brodu,preuzeo brod,i doveo ga u Pulu,gdje se i sada nalazi.
1985,86,sam sluzio na njemu vojni rok,kao konobar i kormilar,a prije toga naravno palubarac,i tu smo se Vis i ja upoznali,a kasnije sam dao sve od sebe da do njega i dodjem,pozdravljam i Tonija Bogozalca,koji je prije mene otkrio ovu "palubu" i napisao par rijeci o tome.
Neobicno mi je citati poluinformacije o stanju ovoga broda danas,s obzirom da voditi brigu o jednom takvom brodu,nije bas jednostavna stvar,ali moram vas obavijestiti,da smo i brod i ja dobro,nema straha za vodu,nije napusten,saniran je u doku,sva mjerenje izvrsena,akz izvrsena ,cinkovi,osovine,stenac kormila,itd,itd,zasticen hempel programom,epoxy,i poliuretan,,,,tako da on je dobro.
Sve koje zanima koji su planovi,i kako izgleda vizija upucujem na web,vjerujem da ce Vam biti zanimljiv.Bilo bi mi koristilo malo vise znanja i materijala kojim vi raspolazete u stvaranju opce slike u kreiranju tih stranica,i bio bi zahvalan na bilo kakvoj podrsci u informacijama,kao fotografijama,kojih nikad previse.
Ovo je sve za sada,,,,imam namjeru biti prisutan na "PALUBI",raspolozen za bilo kakvu razmijenu informacija,.

     Lijep pozdrav

    Arsen Brajkovic
Postovanje sjor Brajkovic,
Drago mi je da ste se javili na forum. Izuzetno je korisno iz prve ruke cuti informacije za nas ljubitelje veterana.
Ja Vas znam onako iz vidjenja. Zapravo smo sigurno par puta malo procakulali. Vas kafic je bio moj omiljeni kada sam zivio u Puli.
Po tome se vidi da ste covik od ideja i ukusa :-).
Malo bih se nadovezao na vase ocitovanje. Naime mozete vidjeti da sam ja postavio nekoliko slika broda na ovaj Forum. Posljednje datiraju od svibnja 2011.
Znam da je bio dobro sondiran i zasticen tada u Kraljevici, ali je od tada proslo vremena. Kao certificirani "Paint Inspector and Adviser" sa zavrsenim tecajevima i "workshop-ovima" po svijetu, a posebno u Hempel-ovom centru u Copenhagen-u, znam dobro o kojoj se boji radi i kako je brod tretiran.
Predpostavljam da ce zastitni sistem izdrati jos neko vrijeme, ali nece vjecnost. Nadam se da ce projekt o kojemu govorite zazivjeti i da ce brod ponovo zaploviti.
Nadam se da Vam nece predstavljati problem podijeliti par fotografija iz brodske unutrasnjosti i palube. Tada sam napisao da brod ima mali nagib na desnu stranu. Takodjer sam napisao da predpostavljam da nije zbog prodora vode kroz oplatu, nego kroz palubu.
Bilo bi mi izuzetno drago da nije tako, nego da je razlog nagibu druge prirode.
Unaprijed zahvaljujem na vasem odgovoru.
 
Logged
BoreLee
mornar
*
Offline Offline

Posts: 24


« Reply #62 on: January 12, 2012, 12:36:16 pm »

za pocetak,vis-yacht.com,je oficijelna stranica broda,u kratkom prikazu.a ubrzo slijedi i video.....

 pozdrav
Pozdrav za gospodina Brajkovića. Imali smo priliku da se upoznamo prilikom primopredaje PB Vis u luci Bar. Ja sam u to vrijeme obavljao dužnost Komandanta PB Vis, što znači da sam bio posljednji komandant tog broda u RM.
Logged
BoreLee
mornar
*
Offline Offline

Posts: 24


« Reply #63 on: January 12, 2012, 12:37:29 pm »

Evo nekih fotografija sa palube broda [ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* na gornjoj palubi PB Vis 2001.jpg (332.04 KB, 784x1216 - viewed 404 times.)
Logged
BoreLee
mornar
*
Offline Offline

Posts: 24


« Reply #64 on: January 12, 2012, 12:38:06 pm »

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* doček gostiju na admiralskom sizu 2001.jpg (206.13 KB, 1024x704 - viewed 392 times.)
Logged
BoreLee
mornar
*
Offline Offline

Posts: 24


« Reply #65 on: January 12, 2012, 12:38:42 pm »

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* u oficirskom salonu 2001.jpg (270.6 KB, 992x704 - viewed 377 times.)
Logged
BoreLee
mornar
*
Offline Offline

Posts: 24


« Reply #66 on: January 12, 2012, 12:39:42 pm »

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* PB Vis, nepoznata godina 1.jpg (486.44 KB, 1968x1184 - viewed 364 times.)
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #67 on: January 12, 2012, 01:17:37 pm »

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
Prelijepe slike. Ako se nevaram na slici prvi lijevo (stoji) zastavnik je Simo (s brkovima), prezime se nesjećam.
Gde bi sad mogao biti?
Logged
BoreLee
mornar
*
Offline Offline

Posts: 24


« Reply #68 on: January 12, 2012, 10:54:55 pm »

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
Prelijepe slike. Ako se nevaram na slici prvi lijevo (stoji) zastavnik je Simo (s brkovima), prezime se nesjećam.
Gde bi sad mogao biti?

Preziva se Hristov. U penziji je i živi u Baru.
Logged
Plavnik
In memoriam
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 635


« Reply #69 on: January 13, 2012, 08:21:16 am »

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
Je li prvi na slici kbb Željko Vračar?
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #70 on: January 13, 2012, 10:03:05 am »

BoreLee, veliko hvala za sve ove fotografije što si do sada postavio na Palubu
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #71 on: January 13, 2012, 10:40:26 am »

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
Prelijepe slike. Ako se nevaram na slici prvi lijevo (stoji) zastavnik je Simo (s brkovima), prezime se nesjećam.
Gde bi sad mogao biti?

Preziva se Hristov. U penziji je i živi u Baru.
Baš mi je drago. Za Simu sam pitao iz razloga jer je služio na mom brodu vojni rok kao mornar.
Poželeo je da se aktivira, moglo se tih godina i eto dogurao do zastavnika. Dao sam tad i mali
doprinos njegovom aktiviranju. Hvala na informaciji.... Wink
Logged
BoreLee
mornar
*
Offline Offline

Posts: 24


« Reply #72 on: January 13, 2012, 09:14:33 pm »

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
Je li prvi na slici kbb Željko Vračar?
Jeste, u to vrijeme je bio NŠ 18.FRBR.
Logged
pohajac
mornar
*
Offline Offline

Posts: 4


« Reply #73 on: January 16, 2012, 10:39:25 pm »

Štovani,

sredinom sedamdesetih godina komandant PB "Visa" bio je poručnik bojnog broda HERMAN DRNOVŠEK, kasniji komandant š/b "GALEB". U to vrijeme komandant Flote bio je kontraadmiral BOŽIDAR GRUBIŠIĆ, a Načelnik štaba kapetan bojnog broda JOZO ERCEG. 1975 godine Drnovšek odlazi na duže vrijeme sa broda zbog operacije želuca a mene komanda Flote postavlja za vršioca dužnosti komandanta. Dakle te 1975.godine i dijelom 1976.godine komandant PB "Vis" je moja malenkost tada poručnik bojnog broda KUZMA PECOTIĆ, inače u to vrijeme moja osnovna dužnost je bila referent za raketno oružje u komandi Flote. Evo sada razloga mojeg javljanja: u vrijeme kada sam ja bio komandant na PB "Vis" pred svaki odlazak na vožnju u kojoj prva luka uplovljenja nije bila neka luka na kopnu krcao se na lijevi bok tamno plavi "Fiat 132".
 


Peco...drago mi je da te čujem..ja sam bio ukrcan 1980/81..i neko vreme sam radio u kantini za više oficire..Drnovšek je još uvijek bio komandant broda i Grubišič je još uvijek bio komandant flote
Logged
pueblo
desetar
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 132



« Reply #74 on: January 24, 2012, 09:38:46 am »

Ево једне новије фотографије. На палуби нема фиата 132, али има снега. Снимљено фебруара 2000. у Бару.
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* Vis pod snegom.jpg (442.3 KB, 1474x1048 - viewed 227 times.)
Logged
Pages:  1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.044 seconds with 23 queries.