PALUBA
March 29, 2024, 05:45:02 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Donirajte Palubu
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  [1] 2 3 4 5 6 7   Go Down
  Print  
Author Topic: Legija stranaca  (Read 113659 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Nenad
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 056


« on: February 06, 2008, 07:59:42 pm »

Iznesite svoje misljenje o ovome! Dali ste za to, dali biste vi isli tamo...
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 883


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #1 on: February 06, 2008, 09:49:43 pm »

Pa sve zavisi u kojim si godinama, kakve si psihofizičke spreme, i što je najbitnije koj bi povod bio za odlazak u francusku vojsku, novac, slava, ne znam ni sam šta bi to moglo biti. Pa dalje da li te veže nešto ovde (žena, deca i sl.).

Ipak kada bi se odlučivao za tako nešto pre bih otišao za Irak nego u Legiju. U Legiji bi bio vezan pet godina ugovorom (što nije malo) treba proći selektivnu obuku, mada ni jedna od tih solucija nije srećna.

Opet da se vratim na prvo pitanje, sve zavisi šta eventualno gubiš ovde, i šta bi eventualno dobio odlaskom u Legiju. Koliko sam ja upoznat novac niko od bivših legionara nije doneo.





Logged
Nenad
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 056


« Reply #2 on: February 07, 2008, 01:16:50 pm »

U pravu si za to kad kazes koji je razlog tvog odlaska tamo! Ocigledno mora biti dosta dobar! Opet... ne slazem se sa tobom kada kazes da niko od nasih ili bilo cijih legionara nije doneo nikakav novac kuci!
Logged
Nenad
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 056


« Reply #3 on: February 07, 2008, 02:08:58 pm »

Pritom mozes i da proputujes svet... naravno ko voli nek izvoli, nije to za svakog!
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 883


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #4 on: February 07, 2008, 03:52:28 pm »

Pošto si ti već odlučio za Legiju imam jedan savet za tebe pre nego li se prijaviš. Ne mogu sada tačno da se setim ali u Beogradu je imala ispostava jedne britanske kompanije koja uvek ima više "aranžmana", ja bi ti preporučio da pronađeš tu ispostavu u Beogradu (nema ih stotinu radi se o jednoj) i da se raspitaš, preko njih možeš da odeš na obezbeđenje u rudnicima dijamanata po severnoj Africi gde su plate po deset puta veće nego li u Legiji, kod njih posla uvek ima. Davne`95 sam preko njih trebao da idem u Kuvajt, bruka bi bila kada bi ti rekao kolika bi mi tada bila plata, da sve nije samo pusta priča uverio sam se jer je jedan drug bio preko njih pod ugovorom od godinu dana u Kuvajtu i doneo je hrpu zelenih novčanica.

Šta te košta da proveriš i preko njih da li ima nešto što bi sada bilo zanimljivo. Inače tačno je da u Legiji možeš da proputuješ ceo svet, ali je isto tačno da posle selktivne obuke u Francuskoj mogu da te bace u neku zabit kao ranije što je bila Franuska Gvajana i da tamo odslužiš ceo ugovor npr. u činu kaplara. A što se tiče plate u legiji, nisu ni tamo više plate kao što su bile nekada. Ustvari više nigde nisu plate toliko velike kao npr. pre 10-tak, 15 godina. Valjda su mnogobrojni veterani iz ratova sa prostora bivše Jogoslavije velikom konkurencijom "ubili" cenu. Smiley
Logged
Nenad
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 056


« Reply #5 on: February 07, 2008, 05:39:12 pm »

Za ovo zadnje si u pravu! Cheesy Sto se tice legije stranaca vec sam se raspitao i spremio sve sto mi je potrebno uz pomoc nekih rodjaka iz Francuske... Za manje od mesec dana eto mene tamo! Nego sam hteo da vidim kakvo misljenje drugi imaju o tome...?!
Logged
machak
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 588



« Reply #6 on: February 07, 2008, 06:31:05 pm »

То је наравно ствар личног избора Smiley. Ја,  на пример, нисам такав тип. Моје међународно војно ангажовање би "у врх главе" било у некој међународној мировној мисији, ако би ме отаџбина тамо послала. Просто незнам, за чије бабе здравље бих служио у некој страној војној јединици. Шта ћу, такав сам. Smiley
Logged
Nenad
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 056


« Reply #7 on: February 08, 2008, 11:26:40 am »

Upravo tako...stvar licnog izbora!
Logged
Nenad
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 056


« Reply #8 on: February 11, 2008, 07:13:58 pm »

Dali mozda ovde neko zna nekog, ko je bio ili je u legiji stranaca?!
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 056


« Reply #9 on: February 11, 2008, 07:19:13 pm »

Znam jednog koji će biti Smiley
Logged
Nenad
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 056


« Reply #10 on: February 11, 2008, 07:20:51 pm »

He he... Grin
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 883


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #11 on: February 11, 2008, 07:23:14 pm »

Imam ja jednog poznanika ali nisam sa njim u kontaktu sigurno jedno 3-4 godine. Znam da je odslužio svih pet godina i da se vratio živ i polu normalan.
Poslaću ti na e-mail neke informacije.
Logged
Nenad
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 056


« Reply #12 on: February 11, 2008, 07:25:48 pm »

Ok, hvala! A sto polu normalan?! Ako je bio kod nas u vojsci, a nije poludeo...onda mi stvarno nije jasno! Cheesy
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 883


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #13 on: February 11, 2008, 08:34:16 pm »

Ah to polu normalan, pa za koga možeš danas da tvrdiš da je potpuno normalan, šta bi to upošte značilo neko je po sve normalan, ja mislim da takvih ljudi nema, svi mi imamo neke bagove, neko manje, neko veće...... Smiley
Iz te kategorije ne izuzimam naravno ni sebe, i ja sam samo polu normalan, običan čovek Wink
Logged
Nenad
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 056


« Reply #14 on: February 12, 2008, 11:29:45 am »

Tu si u pravu!
Logged
Pages:  [1] 2 3 4 5 6 7   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.028 seconds with 23 queries.