PALUBA
March 28, 2024, 07:47:49 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 [4] 5   Go Down
  Print  
Author Topic: Serbian Type 96  (Read 36302 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #45 on: April 26, 2011, 11:57:27 pm »

Pa to je tenk koji sam ja, tj. moja ekipa,  radio u Iranu. Sjećam se svih ovih detalja. Ja ga lično radio i proveo na njemu nekoliko mjeseci. Sjećam se ove mreže pozadi na kupoli. U Teheranu. Negdje na sjeveru Teherana, na većoj nadmorskoj visini. Ovo je modifikovani tenk M60 sa nekim dodatcima. Sjećam se kad je ovaj skraćeni nosač meteosenzora kratio majstor Ratko iz Remontnog zavoda iz Čačka. Pa smo ga premještali u stranu, jer je zapinjao za PA mitraljez. Nas nekoliko je radilo taj tenk. Sjećam se da je momak iz Prve petoletke došao kasnije, jer smo imali nekih problema oko servo razvodnika, međutim nakon dan, dva se nešto loše osjećao, pa su ga pregledali u Teheranu, u vojnoj bolnici, te su mu našli veoma tešku i opasnu bolest, te je prvim avionom vraćen u Jugoslaviju. Kasnije smo imali dosta problema oko servo razvodnika, te smo to jedva rješavali.

Mojih ruku djelo.  Bilo je dosta problema, jer mu je nišanska sprava na desnoj strani kupole. Na ostalim tenkovima je nišanska sprava na lijevoj strani kupole.  Trebalo je sve obrnuti. Počev od mehanike, pa do softvera i paralakse nišanske sprave.

Trifko, daj link.

Vlado
Logged
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #46 on: April 27, 2011, 12:01:32 am »

Link Grin
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #47 on: April 27, 2011, 12:01:58 am »

Polomljen senzor vjetra u meteosenzoru. Ne radi sigurno. Površine u meteosenzoru se ne smiju farbati. Brzina hlađenja usijanih vlakana u senzoru je proporcionalna brzini vjetra. Kad se na njih nanese neki sloj više se nema tačna brzina vjetra. Međutim, ovaj je slomljen i od njega nema koristi.
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #48 on: April 27, 2011, 12:18:15 am »

Trifko, hvala za link.

Nema metlice na brisaču nišanske sprave. Izgrebano prednje zaštitno staklo. Nema sajle za zatvaranje prednjeg poklopca nišanske sprave. Na ovome sistemu drugačiji je softver od tenka M60 na kojem sam ovo ugrađivao. Mjenjani su neki dijelovi, ali to je tenk na kojem sam radio. Neispravan meteosenzor. Nema senzora za obasjanost IC svjetlom. Na bacačima dimnih kutija nema napajanja. Nisu mjenjani isušivači vlage na nišanskoj spravi. Nedostaje jedna opruga na nosaču meteosenzora. Nema zaptivki na baznom prstenu nišanske sprave. Nisu originalni vijci na polopcu nišanske sprave. Gospodo Iranci, na spoju dva metala koji imaju istu valenciju javlja se kontaktna korozija. Vratite originalni materijal. Ovo će da vam hrđa.

Pošto sam siguran da ovaj tekst čitaju neki koji to rade po službenoj dužnosti, a nisu iz bivših SFRJ zemalja, samo da javim:

Poštovani gospodine generale Mosuomzadeh.
Ako imate problema sa završetkom ovog tenka možete me naći na www.paluba.info.  Imate tu moju adresu.

Vladimir Ivanović

PS.

Što više gledam ove slike sve više nailazim na nedostatke.  Izvinjavam se na trećoj izmjeni teksta.
« Last Edit: April 27, 2011, 12:33:50 am by vladimir_16 » Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 882


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #49 on: April 27, 2011, 03:54:10 am »

Diletanti Grin, pa kako ne znaju da zaštite spravu kada su ga farbali, to zna i klafa u prvoj godinu na praksi kod limara ili lakirera da uradi.
Na ovo mislim:

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

A službe koje prate Palubu, pa ima ih dosta, ako neka prate, mogu svašta korisno da nauče. Smiley
Za Iran, pošto će i kod njih "doći demokratija" kao na SRJ '99 neka se dobro spreme.



* 08 - Copy.JPG (95.84 KB, 1180x908 - viewed 384 times.)
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #50 on: April 27, 2011, 07:05:41 am »

Nisam ovo ni vidio. Sad kad si povećao sliku vidim da nedostaje sistem za pranje prednjeg stakla nišanske sprave. Na brisaču nedostaje metlica. Nema cjevi koja sa kompriminovanim vazduhom skida prašinu sa prednjeg stakla. Sad kad su onako ofarbali prednje staklo svako skidanje viška farbe sa nekim razređivčem može da ošteti prednji refleksni sloj na prednjem staklu. Farba im se guli sa elektromotora brisača. Nije urađena priprema za farbanje. Pošto nedostaju dva vijka na kapi sprave sigurno je i hermetičnost poremećena, ili je nema.

Pošto se vide tragovi odvrtanja vijaka na prednjem staklu sigurno je oštećen posebni sloj koji vrši kompenzaciju različitih temperaturnih dilatacija prednjeg stakla i kape nišanske sprave. Sad tu više nema hermetičnosti.


 

Gospodine generale Mosuomzadeh. Sigurno me se sjećate kad sam ovaj tenk radio u Teheranu. Nisam koristio ni jedan dan od prošlogodišnjeg godišnjeg i ovogodišnjeg godišnjeg odmora. Raspoloživ sam. Doduše, ode na deset dana u Banju Vrućicu ovih dana, pa kad se vratim iz banje. Imate moje podatke i adresu na ovom sajtu.

Pozdrav

Vlado

PS

Ima još jedan kompletan "zagubljen" sistem upravljanja vatrom u Iranu.  Tu je dopremljen iz Pakistana i gubi mu se svaki trag. Nađite ga, pa ću ga prepraviti za Vaše potrebe.
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 882


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #51 on: April 27, 2011, 07:34:45 am »

Vlado, ako bude poziva i ako ti treba iskusan tenkista, veteran, VES-ovi za M-84 (M-84A) k-dir, nižandžija, vozač, znači 3 u 1, tu sam.

Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #52 on: April 27, 2011, 07:55:22 am »

Da nemaš VES konstruktor tenka. Ali kome to još treba. Ako znaš raditi u fotošopu možda primaju u SDPR-u.
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 882


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #53 on: April 27, 2011, 08:05:13 am »

Šta bih znao da radim to sam naveo.
Konstrukciju tenka nisam pomenuo kao ni Fotošop.
Da gađam, da vozim, da navodim tenk, to znam da radim.
Logged
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #54 on: April 27, 2011, 10:34:11 am »

Ne znam za strane službe, al pratim ja. Kad budeš u Banji imaš moj broj javi se da pijemo neko pivo, kafu itd.

Sada pitanje, Šta je smješteno u ovoj kutiji označenom strijelicom?
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* 08a.jpg (97.96 KB, 1228x924 - viewed 326 times.)
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 882


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #55 on: April 27, 2011, 10:56:17 am »

Motor mehanizma za brsanje nisanske sprave.
Logged
rotring
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 555


Najkraci put do ludnice!?Jednostavno,samo skrenes!


« Reply #56 on: April 27, 2011, 12:17:22 pm »

Od z1 i z2 se odustalo od daljeg razvijanja, aktuelan je z3 koji je komentarisan ovde samo u delu koji se tice viska "cevki" na kupoli....dakle, nismo mogli ni na jednoj slici da vidimo koja je nisanska sprava na z3...a to je jedino validno sa nase tacke gledista. Ne vidim bilo kakvu potrebu da se ovaj z1 dovlaci na neku upotrebnu vrednost. Kao sto se vidi ni sami Iranci se nesto ne trude da sakriju ovakvo jadno stanje. Kao sto rekoh z3 i nista sem toga.....Ovo je moje misljenje.
A službe koje prate Palubu, pa ima ih dosta, ako neka prate, mogu svašta korisno da nauče. Smiley

Neka prate i treba da prate, ima ovde svasta da se vidi.

Sto se tice segrtovanja kod Vlade, ako ima neka lista cekanja molim lepo da se i ja upisem....
« Last Edit: April 27, 2011, 12:24:23 pm by rotring » Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 882


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #57 on: April 27, 2011, 01:04:17 pm »

Zar Iran nema jedan broj Zulfiqara 1 i 2.

Rotring, ako ne pitam mnogo, kolega tenkista ili nesto nalik Vladu?
Logged
rotring
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 555


Najkraci put do ludnice!?Jednostavno,samo skrenes!


« Reply #58 on: April 27, 2011, 01:07:46 pm »

Pa zar bi ONO pokazali na vojnoj paradi koju ceo svet gleda!? Izabrali bi neki u boljem stanju...a ako je ovaj u najboljem....
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #59 on: April 27, 2011, 02:16:57 pm »

Ima i snimak ovoga tenka.

<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/vUssHb5rTgU?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>



Na početku snimka na arapskom i na farsiju piše "Novi snimci tenka Al Zarar". Kasnije se u tekstu koji je na snimku spominje da se radi o hrvatskom tenku. I da su snimci iz ministarstva unutrašnjih poslova. Na 1.55 ponovo piše da je tenk iz Hrvatske. U naslovu snimka piše da je ovo oprema koja će se koristiti za odbranu mira.

Pišu o ruskom topu 125 milimetara koji se vidi na ovome snimku.

Ovo sam ja ugrađivao, ali ovdje ima nekih izmjena u konstrukciji.

Vlado
Logged
Pages:  1 2 3 [4] 5   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.029 seconds with 22 queries.