PALUBA
March 19, 2024, 10:14:06 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Telegram kanal Paluba.Info
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... 25   Go Down
  Print  
Author Topic: Pripadnici Vojske Srbije u mirovnim misijama  (Read 118986 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 290


« Reply #120 on: June 05, 2013, 07:49:13 pm »

Све пушке М-21 имају оптичке нишане који ми делују мало "кабасто".
Logged
ssekir75
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 194


« Reply #121 on: June 06, 2013, 12:19:25 am »

јел ово црвено на цеви  појачник трзаја?
Logged
oficir neaktivne rezerve
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 294


" Drino, j.....ti ! "


« Reply #122 on: June 06, 2013, 08:42:53 am »

Izgleda da jeste.

I on je nešto rogobatan i crven.

Na slikama i dalje vlada naše toliko voljeno "šarenilo" koga se izgleda kao nekog usuda nećemo nikada rešiti.

Uniforme i šlemovi u novoj maskirnoj digitalizovanoj šemi, panciri i vozila u staroj a oficir sa kraja prve slike još uvek nosi staru oficirsku torbicu model M-55.

A i čizme su uniformne kako se ko snašao.
Logged
trpe grozni
Stručni saradnik - KoV
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 208



« Reply #123 on: June 06, 2013, 05:20:24 pm »

Sto se cizama tice, takva je moda na zapadu, vojnici sami kupuju cizme koje im najbolje leze na nozi, a mi kao i sav "moderni" svet, moramo da postujemo i pratimo "modu" koja stize sa zapada.
Logged
sakota79
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 76


« Reply #124 on: June 06, 2013, 05:47:33 pm »

Niste u pravu, kamo sreće da je "teranje mode" u pitanju.Nema cirkus da da obuću pa se snalazi kako ko ume. Neko trpi pokidane čizme jer je dao pare za pelene, neko plaća stan, ...ko ima taj kupi "neke" čizme samo da ima šta na nogama.A i ove nove čizme...nisu za temperature iznad 5 stepeni.
Logged
Рашо
Stručni saradnik - RV i PVO
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 879



« Reply #125 on: June 06, 2013, 05:56:57 pm »

O kakvim čizmama govorite, ja na fotografijama vidim bose vojnike!?

Na kraju ćemo, po starom dobrom običaju, da dođemo do zaključka da ovo ništa ne valja i da je vojska koja se onda na albanskoj obali ukrcala na lađe za Krf bila bolje obuvena od ove sadašnje. Nekad je bilo samo "cipela sa povišenim saricama" i niko nije imao primjedbi, a sad kad je u opticaju više modela obuće, sad ništa ne valja.

Vijest o jednoj čitavoj vojnoj vježbi smo sveli na čizme...
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 055


« Reply #126 on: June 06, 2013, 06:16:54 pm »

Ma ajde...

Najbolje da zbog uvodjenja uniforme sa novom šarom proglasimo zastarelim sve što je u drugoj šari Smiley
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 290


« Reply #127 on: June 06, 2013, 08:10:23 pm »

Колико видим сви војници носе формацијске чизме, само различитих модела. Зашто би се бациле "класичне" са повишеним сарама, ако их већ има,а и нису лоше. Друго, нема универзалне обуће која лети хлади, зими греје, не пропушта воду, лака је, еластична, не цепа се и тд. - тако нешто не постоји. Нека обућа је боља за једне временске и теренске услове, друга за неке друге итд. Ако би се и направило нешто слично имало би одговарајућу цену. Код масовне производње увек се прави компромис где је цена увек битна. Најбоље би било да сваки војник има једно три пара различите обуће. Али, далеко смо ми од тога. А и тада би неком то било мало и имао би примедбе.
Logged
oficir neaktivne rezerve
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 294


" Drino, j.....ti ! "


« Reply #128 on: June 07, 2013, 08:56:36 am »

Ma ajde...

Najbolje da zbog uvodjenja uniforme sa novom šarom proglasimo zastarelim sve što je u drugoj šari Smiley

Nije zastarelo ili loše to što je u drugoj šari (sam sam imao prilike da nosim pancir sa slike i poznati su mi kvaliteti), komentar sam postavio kao ilustraciju dokle se stiglo sa opremanjem a rogobatne najave su bile da će do kraja 2013 svi biti u istom kompletu.A ovde je na slikama prikazano ljudstvo iz jedinice A klase, logičan zaključak koji treba da sledi je kad nam je ovakvo šarenilo tu na vežbi sa međunarodnim ocenjivačima šta je tek prisutno kod ostalih sastava?

I vraćam se na nešto što sam komentarisao davno na nekom drugom delu foruma a ovde je vezano za komentar o starom modelu oficirske torbice.

Na otpadima se rasprodaju torbice novijeg tipa a oficiru sa slike je neko zadužio staru za koju inače lično mislim da je i bolja i kvalitetnija bez obzira na gomilu džepova koje noviji tip ima.

Najpozitivnija stvar od svega je da su ocenjivači bili zadovoljni prikazanim i da ovakve sitnice tj. "šarenilo" nisu smetale da prikazano dobije najviše ocene i da se nastavlja učešće u mirovnim operacijama (nevezano za ono što ja mislim o tom učešću).



Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 055


« Reply #129 on: June 07, 2013, 12:18:49 pm »

Ne verujem da je zadužio staru (siguran sam gotovo 100%), već mu je iz nekog njemu poznatog razloga - više odgovarala stara. Sve ostalo je do komandira osnovne jedinice.
Logged
oficir neaktivne rezerve
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 294


" Drino, j.....ti ! "


« Reply #130 on: June 07, 2013, 01:05:33 pm »

I ja pre mislim da mu je stara ko zna kad prirasla za srce.

Samo ako se nastavi trend da svako nosi šta ima i šta voli po sopstvenom izboru od torbice do čizama a razlog je opšta nemaština, vratićemo se na standard Narodne vojske iz perioda Obrenovića ili još gore dobrovoljnog vatrogasnog društva.

Uzgred da se vratim na temu.

Zna li neko da nam objasni zbog čega su toliko rogobatni pojačivači trzaja za vežbovnu municiju na pušci M-21.
Za markiranje crvenom bojom iz razloga bezbednosti mi je jasno.

Možda je zbog karakteristika punjenja kalibra 5.56mm.
Logged
Rocker
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 059


Palubin savetnik za hardver


« Reply #131 on: June 07, 2013, 03:54:09 pm »

Po onome što sam ja čuo u vezi sa manevarskim pojačnikom kod M-21, parafraziram reči jednog oficira, komandira pešadijskog voda u pešadijskom bataljonu (nije bitno za temu koji bataljon i koji oficir je u pitanju): To je tako zbog usaglašavanja sa NATO standardima, kod kojih je propisano da pojačnici budu izuzetno upadljivi kako ne bi došlo do zabune ili greške prilikom upotrebe. Pri tom, pojačnik je izrađen od plastike kako ne bi došlo do oštećenja cevi ako se greškom ispali bojevi metak dok je pojačnik montiran na oružju. U tom slučaju bi stradao samo on.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 290


« Reply #132 on: June 09, 2013, 04:27:38 pm »

То што је појачник трзаја за маневарску муницију обојен црвено и није тако лоше. Онај на АП М-70 је био сребрнаст (бео) и такође упадљив. Димензије су вероватно условљене конструкцијом и то уопште не утиче на намену и конкретну употребу.
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #133 on: September 04, 2013, 12:06:30 pm »

Vir: Defender
http://www.defender.hr/

Vježba spremnosti srpske vojske za misiju u Libanonu
 
Datum objave:
04.09.2013

Na poligonu Borovac kod baze „Jug“ uz tijeku je trodnevna taktička vježba „Srpski štit-03“ u okviru koje će biti provjerena spremnost satnije pješaštva Vojske Srbije iz sastava 31. pješačke bojne 3. brigade Kopnene vojske za sudjelovanje u misiji UNIFIL u Libanonu. Ukoliko šesteročlani evaluacijski tim procjeni da je satnija interoperabilna i osposobljena za izvršavanje zadataka prema zahtjevima UN-a, biti će zadovoljen i formalni uvjet da 130 njezinih pripadnika, početkom studenog, bude upućeno u šestomjesečnu misiju održavanja mira.

Na taktičkoj vežbi, u ulozi promatrača, nazočan je i tim od četiri časnika španjolske vojske koju predvodi potpukovnik Alvaro Capello Vicent, zapovjednik bojne u čijem sastavu će biti angažirana satnija mirovnjaka Vojske Srbije. 

Vojska Srbije od studenog prošle godine u okviru španjolskog kontigenta UN-a u Libanonu ima jedan pješački vod čiji se sastav mijenja svakih šest mjeseci.




* article-gallery-big-1378278268_293.jpg (79.51 KB, 800x533 - viewed 128 times.)
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #134 on: October 23, 2013, 01:08:20 pm »

Odlikovanja za srpske mirovnjake u Libanu


22.10.2013

Komandant Sektora „Istok“ u misiji UN u Libanu, španski brigadni general Fernando Lopez del Pozo, odlikovao je danas medaljama Ujedinjenih nacija za revnosnu službu trideset i četiri pripadnika srpskog kontingenta.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Na vojnoj svečanosti koja je upriličena u bazi UN 7-2 „Migel de Servantes“, blizu grada Maržajuna u južnom Libanu, srpskim vojnicima su dodeljena odličja zajedno sa pripadnicima španske i salvadorske vojske.

Uz reči zahvalnosti za nesebičan i stručan doprinos tokom šestomesečnog angažovanja na očuvanju mira i bezbednosti u ovom delu Bliskog istoka, general Del Pozo je pripadnicima pešadijskog voda i štabnim oficirima poželeo dobro zdravlje i uspešnu vojničku karijeru.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Početkom novembra, pešadijski vod iz Četvrte brigade Kopnene vojske zameniće četa iz Treće brigade, pa će u misiji Unifil u narednom periodu biti angažovano oko 150 oficira, podoficira i vojnika u okviru svake rotacije.

Vojska Srbije


* liban.jpg (192.41 KB, 1022x681 - viewed 74 times.)

* Dodela_medalja_1.jpg (161.56 KB, 1024x583 - viewed 45 times.)
Logged
Pages:  1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... 25   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.034 seconds with 23 queries.