PALUBA
May 01, 2024, 07:22:24 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Prilikom registracije lozinka mora da sadrži najmanje osam karaktera, od toga jedno veliko slovo, i bar jednu cifru, u protivnom registracija neće biti uspešna
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages: [1]   Go Down
  Print  
Author Topic: Zbogom Nis, dobar dan Rosulje !!!  (Read 5735 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
tpku_2b
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 429


ЗА КРСТ ЧАСНИ И СЛОБОДУ ЗЛАТНУ!!!


WWW
« on: April 22, 2009, 11:46:34 am »

   ... ljudi, ovo i nije bas moj fah, ali cisto da pitam, jer ni sam ne mogu jos uvek da verujem ... da li je tacno da se aerodrom u NIsu gasi i preseljava na poligon Rosulje kod Krusevca? ... teorije su svakojake, od toga da se prebacuje samo civilni, tj. komercijalni sektor,  pa sve do toga da prelazi i veci deo vojnog sektora ...da ce se u Krusevcu vrsiti preraspodela vojnih objekata u skladu sa tim preseljenjem, i da ce biti dodeljivani odgovarajuci objekti u zavisnosti od strukture jedinica koja se bude selila, a sve to, naravno, u sklopu tekucih, kao i predstojecih transformacija, reorganizacija i prestrukturalizacija ...?
   Naime, u opticaju je bio , kako sam cuo, Kragujevac, ali je ipak na kraju odluceno da se aerodrom seli u KS zbog tehnickih uslova koje ispunjava sam poligon?
  Gde ce 63.-ca , gde ce aero klubovi, a infrastruktura koja je potrebna za tako nesto je tek posebna prica ... mada, kakvo stanje vlada ,i poznajuci "ekipu", nista me ne bi cudilo da sve to bude zavrseno i pre roka ...
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #1 on: April 22, 2009, 12:04:37 pm »

Nadam se da ovo što si čuo su samo glasine .... Ne mogu da verujem da je ovo nekom palo na pamet ....

Ne govorim samo o tradiciji .... U pitanju su mnogo ozbiljnije stvari ....Infrastruktura, broj sunčanih dana, geostrateški položaj ...
Logged
Duki
Počasni član foruma
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 932



« Reply #2 on: April 22, 2009, 12:48:02 pm »

Nadam se da ovo što si čuo su samo glasine .... Ne mogu da verujem da je ovo nekom palo na pamet ....

Ne govorim samo o tradiciji .... U pitanju su mnogo ozbiljnije stvari ....Infrastruktura, broj sunčanih dana, geostrateški položaj ...
Taj aerodrom u Nišu je jedini ne kome nikad nema magle. Kad god padne magla na Aerodrom Beograd (odnosno Nikola Tesla) letovi se preusmeravaju tamo.
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #3 on: April 22, 2009, 02:24:11 pm »

   ... ljudi, ovo i nije bas moj fah, ali cisto da pitam, jer ni sam ne mogu jos uvek da verujem ... da li je tacno da se aerodrom u NIsu gasi i preseljava na poligon Rosulje kod Krusevca? ... teorije su svakojake, od toga da se prebacuje samo civilni, tj. komercijalni sektor,  pa sve do toga da prelazi i veci deo vojnog sektora ...da ce se u Krusevcu vrsiti preraspodela vojnih objekata u skladu sa tim preseljenjem, i da ce biti dodeljivani odgovarajuci objekti u zavisnosti od strukture jedinica koja se bude selila, a sve to, naravno, u sklopu tekucih, kao i predstojecih transformacija, reorganizacija i prestrukturalizacija ...?
   Naime, u opticaju je bio , kako sam cuo, Kragujevac, ali je ipak na kraju odluceno da se aerodrom seli u KS zbog tehnickih uslova koje ispunjava sam poligon?
  Gde ce 63.-ca , gde ce aero klubovi, a infrastruktura koja je potrebna za tako nesto je tek posebna prica ... mada, kakvo stanje vlada ,i poznajuci "ekipu", nista me ne bi cudilo da sve to bude zavrseno i pre roka ...

I mi smo se puno puta pitali radi "gašenja" pojedinih kasarni ili objekata. No, uvjek se je govorilo, to nam ne treba, mi smo u Natu itd. Kroz nakoliko godina se pojave problemi oko skladištenja određenih sredstava, smještaja jedinica, ustanova itd. Znači svugdje je odprilike isto. A mi, koji smo  ukazivali na moguče probleme nismo imali pojma!!!!!
Pozdrav
Duje
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 062


« Reply #4 on: April 22, 2009, 02:27:35 pm »

Kasarnu "Deligrad" u Aleksincu, tj. Ex-kasarnu "Drakče Milovanović" su gasili dugi niz godina... tako da nema frke, aerodrom ostaje u NIšu.
Logged
ZastavnikDjemo
poručnik korvete
*
Offline Offline

Posts: 3 509



« Reply #5 on: April 22, 2009, 11:30:48 pm »

Nema šanse, eto to bi bio kratak odgovor na navedenu nedoumicu! Naime, Aerodrom Niš je nedavno rekonstruisan sredstvima norveške vlade, tako da bi njegovo gašenje bila čista besmislica. Još ako se uzme u obzir da je beogradski aerodrom previše blizu Kruševca da bi se na Rosuljama bilo šta gradilo, i da je Niš drugi grad po veličini u Srbiji, i da tamošnji aerodrom ima svu potrebnu infrastrukturu, onda je jasno da su to samo glasine.
Pozdrav! Wink
Logged
tpku_2b
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 429


ЗА КРСТ ЧАСНИ И СЛОБОДУ ЗЛАТНУ!!!


WWW
« Reply #6 on: April 23, 2009, 08:13:52 pm »

  ... ljudi, koliko god to nemoguce zvucalo, evo danas sam dobio neke kontraverzne odgovore na to isto pitanje kada sam ga postavio nekim ljudima ovde ... kao sto neko rece, blizina aerodroma se ne racuna u odnosu na Beograd, vec u odnosu na postojecu infrastrukturu koja postoji ... ako se uzme u obzir da su NATO-vci odmah iza Kopaonika, i da bi otvaranje aerodroma u Ks bilo idealno stratesko resenje u smislu snabdevanja, transporta i infrastrukture uopste, onda se neke stvari cine mnogo logicnijim, zar ne ... mada, opet kazem - mnogo je stvari za i protiv, ali kao sto i sami znamo, politika je vrlo promenljiva kategorija, i menja se kao vreme ... kao sto neko rece ... magla, sunce, kisa, sneg ... po svemu sudeci, nekome ce ovde da padne mrak na oci, a kome - videcemo ... pravilo
Logged
Bane
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 933


« Reply #7 on: April 23, 2009, 10:43:28 pm »

Po informacijama koje ja imam, bar jedna low-cost kompanija privodi kraju razgovore sa čelnicima niškog aerodroma. Tako, da priče o gašenju aerodroma ne stoje. Bar ne civilnog dela.
Logged
machak
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 588



« Reply #8 on: April 24, 2009, 03:46:02 pm »

Цивилни део аеродрома се сигурно неће гасити. Тренутно је актуелан пројекат изградње карго центра на том делу аеродрома. Аеродром Росуље је по величини доста мањи, пре свега због мање писте, која још није ни изграђена. Средином 90тих година прошлог века су били започети радови на изградњи, извршено је равнање земље...
« Last Edit: April 24, 2009, 03:48:08 pm by machak » Logged
machak
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 588



« Reply #9 on: April 26, 2009, 11:35:36 pm »

^ ЈП Аеродром Росуље постоји још од средине деведесетих година прошлог века. У овом тексту се ништа посебно ново не може сазнати, а поготову не о евентуалном гашењу војног, или комплетног нишког аеродрома.
Logged
airbamby
mornar
*
Offline Offline

Posts: 10


« Reply #10 on: July 20, 2009, 09:45:38 pm »

Zanimljiva prica nema sta, mada moram reci da mi zvuci potpuno neverovatno iz gomile razloga od kojih je prvi i osnovni ekonomska opravdanost.
Bilo bi jako lepo da svaki grad u Srbiji ima svoj aerodrom ali pitanje je ko bi taj aerodrom uopste koristio?
Jeste izgradnja aerodroma skupa investicija ali ni odrzavanje nije nimalo jeftino...Potrebno je organizovati puno sluzbi da bi aerodrom funkcionisao i mogao da bude koriscen za civilne potrebe.
Uzimajuci u obzir malu udaljenost Krusevca od Nisa pa i Beograda usudjujem se da kazem da bi izgradnja ovog aerodroma bila potpuni promasaj i verujem spomenik nekome ko je uopste i osnovao JP Aerodrom Rosulje.
Po obimu saobracaja Beogradski aerodrom je daleko od zagusenja a Niski aerodrom radi sa jako malim kapacitetom tako da otvaranje jos jednog aerodroma realno i nije opravdano.
Sto se Niskog Aerodroma tice on je po mom misljenju optimalan za razvoj Kargo centra i to iz vise razloga od kojih je osnovni izuzetno dobra saobracajna povezanost sa ostalim vidovima saobracaja (drumski i zeleznicki),u ovaj aerodrom bi trebalo uloziti kako u nabavku sredstava za opslugu aviona (da se nebi ponavljalo da avion sleti u slucaju alternacije a da ne postoje tehnicke mogucnosti opsluge) ali to je neka druga prica za mozda neku drugu temu...

Inace evo i skorasnjeg clanka iz politike na temu Aerodroma Rosulje
http://www.politika.rs/rubrike/Srbija/Cena-tri-hektara-zaustavila-aerodrom.lt.html

A evo i jos jednog clanka iz Politike na istu temu uz viiisok stepen "novinarske slobode" - (mene bi bilo sramota da iznesem tvrdnje koje je ovaj novinar preneo) 
http://www.politika.rs/rubrike/Srbija/Vazdushna-luka-za-desant-turista.sr.html
Logged
tpku_2b
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 429


ЗА КРСТ ЧАСНИ И СЛОБОДУ ЗЛАТНУ!!!


WWW
« Reply #11 on: July 21, 2009, 07:50:28 pm »

... ljudi, znam da zvuci malo ( malo vise ) pretenciozno, ali mislim da je pitanje na mestu ... narocito posle ovih dole navedenih textova ... a molio bih Vas da pogledate i komentare !!! ... e to su tek nebuloze ... mada, kao sto vec rekoh, poznajuci ekipu, nista me ne bi zacudilo ... znate li gde je prvo nastao onaj najcuveniji grafit u zadnje vreme ... "Kosovo je Srbija - SVE OSTALO JE MISKOVIC!!!" ... pa upravo preko puta sadasnjeg aerodroma , gde je u zavrsnoj fazi radova novi "Merkator" ... i neka mi posle neko kaze da ljudi pricaju svasta ... ako se o tome prica, i ako postoji i najmanja sansa da neko pokupi kajmak, verujte mi - pokupice ga ... te stvari oko suda, ponistavanje presuda , medjunarodni sudovi i to - to ne  da ne pije vodu, nego nema veze sa mozgom ... ako je neko nameracio da tu napravi aerodrom, verujte mi - napravice ga ... mnogo je stavri protiv, ali jos vise za ... od toga da je ( odprilike )  na pola puta izmedju BG i NI, da ima samo 55 maglovitih dana godisnje, da se sva ispitivanja privode kraju, da je zemljiste "idealno" za tako nesto, verujte mi da su to i vise nego dovoljni argumenti ... naravno, onima koji su inace i idejni tvorci svega toga ... zaboravljamo samo jednu stvar,  a to je da je "novcanik" kod njih, a narod je, kao i uvek do sada, samo stado ovaca koje mora ide i da radi sta mu se kaze ... zato, nista od toga nije slucajno, i nista nije bezveze ... a kao potvrdu svega, moram da pronadjem slike sa lica mesta ... autoput za Kopaonik koji pocinje upravo odatle, a na samoj raskrsnici upravo ovog momenta nice "Merkator" ... zato, nadam se samo da nas potencijalni stranci, i nakon tih "pocetnih" 11 miliona, i ne znam koliko jos puta po  toliko, nece zaobilaziti u velikom luku ... mada, kao sto rekoh, poznajuci ekipu, nista , ali bukvalno nista, nije nemoguce ...   


                                ... pozdravi iz Carskog grada ...


P.S. ... cim nadjem slicice, postavljam ...
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 420


« Reply #12 on: August 12, 2009, 10:33:34 pm »

Неко негде нешто каже, као идеју, онако узгред. То се после преноси као готова ствар, па понекад је и они "горе" узму као озбиљну. Аеродром у Нишу ће стати сигурно,а да ли ће и војска на њему, то је друго питање. Да се разумемо нема ничег вечитог. Војска се стално помера, мења, реорганизује и тумба од када постоји.То јој је у "крви". Дал баш треба и то је питање.

Узгред да се мало похвалим. Мој отац је радио на нишком аеродрому пре другог светског рата 1938-1940. године, као ваздухопловни подофицир (наредник) и касније, у време ЈНА, као официр, баш у време изградње бетонске писте (50. и неке). Због идеје и реализације да се направи и отворени базен (који је дуго био једини у Нишу), наравно без пита Команде ЈРВ (јер не би дозволили), били су кажњени мој отац (њему је то пало на памет), командант дивизије (јер је то одобрио), и још један официр (који је то спровео). Водила се истрага. Добили су по 15 дана затвора (ипак, кућног), а командант дивизије 30. Међутим, за 22. децембар, тадашњи командант ЈРВ (или начелник штаба, не сећам се), генерал Милан Симовић (иначе, такође бивши подофицир краљевског ваздухопловства који је пре рата службовао са мојем оцем у Нишу) све их похвали и награди, због корисне самоиницијативе.
Logged
tpku_2b
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 429


ЗА КРСТ ЧАСНИ И СЛОБОДУ ЗЛАТНУ!!!


WWW
« Reply #13 on: August 15, 2009, 05:25:06 pm »

... mis'im - sta reci?! ... evo ja sam sada u Nisu, i juce sam bas setao pored kasarne  na Panteleju sve do auto puta ... s'ove strane zice slika je "ono" ... par ugovoraca u razdrljenim majicama kose travu oko prepreka ... ona kasarna na Bubnju , zavisi odakle se gleda ... a ona poredauto puta ne znam ni da li vise postoji ... tamo smo pre "5. oktobra" dolazili "odozgo" po tehniku ... zato, sve te reorganizacije, transformacije i prestrukturalizacije, kao i sve ostale "cije" su samo paravan da se skrka ovo malo sto je ostalo ... neki bivaju nagradjeni, a neki kaznjeni ... neki ostanu i bez posla ... ali to su neke druge price ... 
Logged
Pages: [1]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.032 seconds with 23 queries.