PALUBA
April 29, 2024, 08:47:42 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno, dopuna Pravilnika foruma PALUBAinfo, tačka 22
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 [77] 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 ... 501   Go Down
  Print  
Author Topic: Odnosi na relaciji Rusija - NATO  (Read 835535 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Karlo
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 101



« Reply #1140 on: December 03, 2015, 10:48:33 pm »

 I ako sam skoro sve naveo gore,a ako sam bio nejasan evo:i u okviru jendog posta vi navodite dva suprotna stava,kao svoja, ne radi se o nabrajanju različitih činjenica.Trebao bih ići pasus po pasus,da Vam to dokazujem,što nije za forum.
Ako sam Vas uvredio ja Vam se zaista izvinjavam.

Poz.
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #1141 on: December 04, 2015, 02:00:53 pm »

Ja bih zaista voleo znati gde sam izneo kontradiktorne stavove, pa makar to razjasnili i u privatnoj prepisci.
Ova Vaša konstatacija o meni liči na određenu vrstu psihoanalize - što nikako nije u redu.

Izvinjenje ću primiti od Vas, ali mi morati dati argumente svojoj tezi - da bih se, na kraju karajeva i ja korigovao. Jer, nije isključeno da sam nešto napisao, a da je to pogrešno protumačeno, što ne bih nikako voleo!
Ja dobro znam svoje stavove i mišljenje o stvarima o kojima diskutujem.

Poz.
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #1142 on: December 06, 2015, 09:22:46 pm »

Na Ruskom pragu - Poljska traži pristup nuklearnom oružju
M.P./independent.co.uk   06.12.2015.

Zamenik poljskog ministra odbrane rekao je da njegova zemlja razmatra da zatraži od NATO pakta pristup nuklearnom oružju.

Tomas Satkovski je izjavio kako je razgovarao sa poljskim ministrom odbrane o tome da li da zatraže pristup nuklearnom programu deljenja, odnosno inicijativi koja dozvoljava nenuklearnim članovima vojnog bloka da pozajme nuklearno oružje od Sjedinjenih Amričkih Država. Pet zemalja članica Alijanse - Belgija, Holandija, Italija, Turska i Nemačka - već su deo ovog programa, a Grčka i Kanada su od 1984. do 2001. držale američko nuklearno oružje. Od 28 članica NATO pakta, jedino SAD, Velika Britanija i francuska imaju sopstveno nuklearno oružje, a samo SAD ima dovoljno da pruži i ostalim članicama.

Izvor: www.blic.rs
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #1143 on: December 14, 2015, 02:39:13 pm »

Vir: Defender hr
http://www.defender.hr/
14.12.2015.

Ruski vojni stožer optužuje NATO za prijetnju novih sukoba i eskalaciju postojećih

MOSKVA. 14. prosinca (Interfax) – Povećanje vojnih aktivnosti NATO saveza i razmještaj globalne proturaketne obrane stvaraju prijetnju novih sukoba i eskalaciju postojećih sukoba, rekao je načelnik GS OS Rusije general Valery Gerasimov na brifingu za vojne izaslanike akreditirane u Rusiji.

Situacija u svijetu pokazuje stalni rast globalnih i regionalnih sigurnosnih problema, prije svega, zbog širenja opsega međunarodnog terorizma i radikalnog ekstremizma, rekao je on.

“Vojna politika NATO-a neprijateljski je nastrojena prema Rusiji i izvor je zabrinutosti. Savez nastavlja širiti svoju vojnu prisutnost i pojačava aktivnost oružanih snaga duž oboda granica sa Ruskom Federacijom”, rekao je Gerasimov.

“S obzirom na razmješta globalne proturaketne mreže i razvoja potpuno novih načina vođenja oružane borbe, uključujući i hipersonično oružje, problem strateške ravnoteže snaga raste”, zaključio je Gerasimov.

Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #1144 on: December 19, 2015, 03:19:02 pm »

Turska i Evropa su zatvorile nebo za rusku stratešku avijaciju . Da bi učestvovala u vojnim operacijama protiv tzv. "islamske države" , ruska strateška avijacija mora da koristi alternativne puteve- izjavio zamenik komandanta strateške avijacije RF gen.major Anatolij Konovalov

Po njegovim rečima i u takvim uslovima avijacija ispunjava poverene zadatke jer je i za letove sa najsevernijieg  aerodroma Olenegorsk , iskorišćena mogućnost tankiranja u vazduhu.

tvzvezda.ru
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 419


« Reply #1145 on: December 19, 2015, 11:02:10 pm »

Pa nije to juče urađeno, već ima tome duže vreme. Sada tu činjenicu malo glasnije pominje general Konovalov.
Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #1146 on: December 20, 2015, 04:25:50 pm »

Европа није слободна – Европом управља Вашингтон!


МОСКВА – Председник Русије оценио да је Европа део свог суверенитета није предала само НАТО-у, већ и Вашингтону.


„Проблем са Европом је што не спроводи самостално спољну политику“, рекао је Путин у документарном филму Саиде Медведеве „Светски поредак“, који је емитован на телевизијском програму „Русија 1″, пренео је Спутњик.

„У принципу, то је нормално када се део суверенитета преда војно-политичком блоку, али у тренутној ситуацији европски суверенитет није предат у руке само НАТО-у, већ њеном лидеру – САД“, истакао је председник Русије. Као пример, Путин је навео улазак америчких војника у Ирак, подсетивши да су се и Немачка и Француска залагале против тога, те су им сви пребацили да нису у праву.

„Потврдило се да је сам (бивши председник Француске Жак) Ширак, који је гајио блиске односе са сунитским делом Блиског истока, још тада превидео до чега ће то довести. Сведоци смо да су све те земље доживеле урушавање државности, да тероризам цвета, а као резултат имамо нападе по Паризу. Ширак је то тада говорио и био је у праву, исто као и (бивши канцелар Немачке Герхард) Шредер“, оценио је Путин.

Русија не очекује од Европе да се одрекне северноатлантске оријентације, већ да престане слепо да прати инструкције Вашингтона и започне активно да проналази решења, рекао је Путин.

„Сматрам да би било исправно да наши европски партнери почну да проналазе сопствена решења, а не да слушају инструкције које долазе са оне стране океана, истакао је Путин. Председник Русије нагласио је да Европа треба да се води сопственим унутарполитичким, али и државним интересима.

„Чини ми се да је у интересу свих европских земаља, ако грешим нека ме убеде у супротно, да се обједине напори за проналазак економских и политичких решења, за борбу против тероризма и организованог криминала, као и за решавање читавог низа еколошких проблема“, оценио је Путин. Он је навео да нико не жели да број земаља са нуклеарним наоружањем расте и да ту опасност разумеју све земље. Путин је оценио да у основи свих савремених међународних односа стоји Устав Уједињених нација – то је фундамент међународног права.

„Често искрсавају спорни моменти када се интереси одређених држава сукобљавају. То се понекад дешава вештачки, а каткад и из објективних разлога, што доводи до нарушавања Устава УН“, рекао је Путин. Он је закључио да се интереси свих земаља подударају када је реч о примени оружја за масовно уништавање.

Извор: Танјуг
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #1147 on: December 20, 2015, 08:25:29 pm »

Sad će ga smatrati i proglasiti još većim neprijateljem demokratskim tekovina, čim im je skresao istinu u oči!
Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #1148 on: December 20, 2015, 08:37:36 pm »

Film je dokumentarnog karaktera sa veoma ozbiljnom koncepcijom i upravo ga gledam jer se premijerno prikazuje na ruskom prvom kanalu. Tekst objavljen u Sptnjiku sadrži samo deo filma od nekoliko minuta objavljen u reklamne svrhe..Film obuhvata razdoblje od Jalte do danas. Pored razgovora sa Putinom ,sadrži intervjue bivših svetskih lidera,živih i pokojnih,evropskih parlamentaraca, Asanža, Kusturice, Vučića, Nikoića,....
« Last Edit: December 20, 2015, 08:45:51 pm by longtrip » Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #1149 on: December 21, 2015, 02:19:23 pm »

Још неколико пренетих коментара Владимира Владимировича из документарног филма "Миропорядок" ( Светски поредак) новинара Владимира Соловјева.




Путин: Европа је предала део свог суверенитета Вашингтону


Руски председник Владимир Путин оценио је да Европа не спроводи самостално спољну политику, него да део свог суверенитета није предала само НАТО-у, већ Вашингтону.

„Проблем са Европом је што не спроводи самостално спољну политику“, рекао је Путин у документарном филму Саиде Медведеве „Светски поредак“, који је емитован на телевизијском програму „Русија 1“.

„У принципу, то је нормално када се део суверенитета преда војно-политичком блоку, али у тренутној ситуацији европски суверенитет није предат у руке само НАТО-у, већ њеном лидеру — САД“, истакао је он.Као пример Путин је навео улазак америчких војника у Ирак, подсетивши да су се и Немачка и Француска залагале против тога, те су им сви пребацили да нису у праву.

„Потврдило се да је сам (бивши председник Француске Жак) Ширак, који је гајио блиске односе са сунитским делом Блиског истока, још тада превидео до чега ће то довести. Сведоци смо да су се све те земље доживеле урушавање државности, да тероризам цвета, а као резултат имамо нападе по Паризу. Ширак је то тада говорио и био је у праву, исто као и (бивши канцелар Немачке Герхард) Шредер“, оценио је он.

Русија чека да Европа почне самостално да доноси одлуке

Русије не очекује од Европе да се одрекне северноатлантске оријентације, већ да престане слепо да прати инструкције Вашингтона и започне активно да проналази решења, рекао је Путин.
„Сматрам да би било исправно да наши европски партнери почну да проналазе сопствена решења, а не да слушају инструкције које долазе са оне стране океана“, истакао је он.

Председник Русије нагласио је да Европа треба да се води сопственим унутарполитичким, али и државним интересима.
„Чини ми се да је у интересу свих европских земаља, ако грешим нека ме убеде у супротно, да се обједине напори за проналазак економских и политичких решења, за борбу против тероризма и организованог криминала, као и за решавање читавог низа еколошких проблема“, оценио је Путин.

Запад не треба да диктира своје виђење демократије


Западне земље не би требало механички да намећу своје виђење демократије, већ да у томе буду веома пажљиве.
„Одржавам контакт са многим лидерима, како европским тако и америчким. Када год су осмишљаване разне операције… у Авганистану, Ираку, Либији, увек сам имао исто мишљење — треба пажљиво реаговати. Не можете сопствене идеје о добру и злу, а у овом случају демократија представља оличење доброг, механички имплементирати у земље које имају сасвим другачију културу, религију и традиције“, рекао је Путин у документарном филму „Светски поредак“.
Према његовим речима, Запад себе сматра „великим“, али се понаша апсолутно неодговорно.

Нико не жели пораст броја земаља са нуклеарним наоружањем

Нико не жели да број земаља са нуклеарним наоружањем расте, ту опасност разумеју све земље, рекао је Путин.Он је оценио да у основи свих савремених међународних односа стоји Повеља Уједињених нација — то је фундамент међународног права.

„Често искрсавају спорни моменти када се интереси одређених држава сукобљавају. То се понекад дешава вештачки, а каткад и из објективних разлога, што доводи до нарушавања Повеље УН“, рекао је он.

Путин је закључио да се интереси свих земаља подударају када је реч о примени оружја за масовно уништавање.

Председник Русије изразио је наду да неће доћи до глобалног рата јер би то била планетарна катастрофа.
„Желим да верујем да на свету нема лудака који би започео нуклеарни рат“, истакао је Путин.Русија ће, како је рекао, наставити да усавршава нуклеарно наоружање као фактор суздржавања и безбедности, али неће звецкати оружјем.

„Нуклеарна тријада (на копну, мору и ваздуху) је основа наше политике нуклеарне безбедности, међутим ми никада нисмо звецкали атомским наоружањем и не намеравамо то да чинимо“, рекао је Путин.
Државност се не сме уништавати

Путин је у документарном филму рекао и да је недопустиво уништавати државност, чак иако она не делује складно, док опозицију можете подржавати искључиво легитимним средствима.
„Шта је могуће учинити а да се притом не наруши међународно право? Помагати унутар земље снагама које се залажу за интересе које ви подржавате, само легитимним средствима. Подржавати их финансијски, информационо, политички. Не треба се понашати као слон у стакларској радњи… не треба ломити државност“, додао је руски председник.

Запад не жели да финансира Украјину

Руски председник је рекао да нико не жели да финансира Украјину, због чега Запад настоји тај терет да пребаци на Русију.
„Шта то уопште значи.. дате милијарду или две, понудите пар неких гаранција. При томе настојите да финансијски терет пребаците на Русију – да не враћају кредите иако смо понудили веома добро, чини ми се, решење за исплату дуга“, рекао је он.
„Ми смо им предложили заједнички да поделимо ризике, да реструктурирамо украјински дуг. Прве године ништа не би платили, а наредне три по милијарду. Шта је ту лоше? Не желе да деле ризик. То значи да не верују у кредитну способност Украјине, као и у стабилизацију њене економије. То је веома лош сигнал“, оценио је Путин.
Говорећи о мењању правила Међународног монетарног фонда (ММФ), Путин је рекао да се на тај начин финансијски терет пребацује на целокупну међународну заједницу.
„Финансијски терет се пребацује због начињених политичких грешака, јер поједине земље не желе самостално да сносе одговорност. Чини ми се да ће пре или касније свима допрети до свести, ако већ није, да је неопходно реаговати у оквирима цивилизованих правила, а не занемаривати их“, рекао је Путин.
Подсећамо, ММФ је недавно укинуо забрану на кредитирање земаља које су објавиле банкрот због суверених дугова према трећим земљама. Коментаришући ту одлуку ММФ-а, министар финансија Русије Антон Силуанов рекао је да та одлука исхитрена и служи како би се легализовала одлука Кијева да не врати своја дуговања.

Запад жели да спречи поновно формирање СССР-а


Став Европе и САД по питању Украјине је заснован на томе да се спречи поновно формирање Совјетског Савеза и нико не жели да поверује да Русија нема такав циљ, рекао је Путин.
„Сигуран сам да став наших западних партнера није да се заштити Украјина, већ да се не дозволи поновно формирање Совјетског Савеза, иако нико не жели да нам поверује да ми немамо такве циљеве“, нагласио је Путин.Према његовим речима, хипотетички гледано, уједињење напора у оквирима савремених, пре свега економских процеса, утицало би на Русију и Украјину подједнако да постану конкурентније земље на међународном тржишту, као и да заузму достојно место у модерном систему економије.

„Чак и та хипотетичка мисао не дозвољава нашим западним партнерима мирно спавају“, рекао је Путин.
Русија неће дозволити националистима да „поједу“ становнике са руског говорног подручја

Русија неће допустити да националисти у Украјини „поједу“ становништво са руског говорног подручја на југоистоку земље, упозорио је Путин.
„О том Минском споразуму слушамо и говоримо доста дуго, управо због тога су и продужене санкције Русији. Међутим, да ли смо због тога ми дужни да унесемо измене у Устав? Не, наравно. То јест, сви то разумеју, али размишљају да уколико још мало притисну Русију, можда ће негде попустити… али не разумеју да наше није да попустимо или да, штавише, на нечему инсистирамо“, рекао је Путин.

„Ми полазимо од тога да не можемо оставити људе који живе на југоистоку Украјине да их ’поједу‘ националисти. Не само Русе, већ и људе који су из руског говорног подручја и који се оријентишу ка Русији. Нема ничег претераног у том ставу“, додао је он.

Новопечени богаташи су изгубили појам реалности

Путин сматра да су новопечени богаташи на међународној арени изгубили појам реалности, али да таква ситуација неће дуго трајати.
„Они не разумеју да су одређени процеси почели да се дешавају унутар њиховог сопственог света. Ако тренутно делује као да је све мирно, то не значи да ће то тако бити заувек. Неке земље и народи се једноставно никада неће допустити да буду окупиране или да постану нечији вазали. Пре или касније то ће испливати на п овршину. Мислим да ће се то десити веома брзо“, рекао је Путин.

Како би одређене земље продужиле своје лидерство, рекао је Путин, оне користе силу.
„То је, наравно, лоше“, закључио је руски председник.









Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #1150 on: December 24, 2015, 12:21:43 pm »

Британске специјалне службе успоставиле су размену информација са канцеларком Немачке Ангелом Меркел о Русији, Украјини и ситуацији на Блиском истоку, пише британски лист „Тајмс“.



Према подацима овог листа, у резиденцији Чекерс премијера Дејвида Камерона, која се налази ван града, у октобру је одржана затворена седница, уз учешће Ангеле Меркел и шефова МИ-5, МИ-6 и Центра за владине комуникације. Осим разговора о претњи коју представља терористичка група ДАЕШ, учесници састанка разменили су податке о страним борцима који ратују у Сирији и Ираку и разменили мишљења о радикализацији муслимана у својим земљама.

„Имали су дуги разговор о Сирији… И Русији“, навео је лист.

Притом, Меркелова је са британским специјалним службама разменила информације „о председнику Русије Владимиру Путину, о ситуацији у Украјини и на Криму“. „Тајмс“ наводи да Меркелова „има најближе односе са Путином од свим западних лидера“, и због тога је она обећала да ће „пружити корисне информације о председнику Русије и о ситуацији у Украјини“.

Коментаришући информације о томе да је канцеларка Немачке Ангела Меркел са шефовима британских специјалних служби размењивала податке о Русији, прес-секретар руског председника Дмитриј Песков навео је да је „потпуно природно“ размењивати мишљења о питањима која су актуелна на међународном плану.

Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 493


« Reply #1151 on: January 04, 2016, 01:18:16 am »

http://rusvesna.su/news/1451595140

Ко није видео, и кога занима може погледати овде. За разлику од Томе, Путин се поводом Нове Године обратио Нацији, као што увек ради. Можда је ово већ неко поставио, ако јесте, бришите. Ја сам гледао у директном преносу.
« Last Edit: January 04, 2016, 01:46:52 am by kumbor » Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #1152 on: January 16, 2016, 05:58:40 pm »

Филм "Миропорядок" ( Светски поредак) новинара Владимира Соловјева  можете видети на овом линку са преводом на српски.О филму је било речи у посту изнад.

rs.sputniknews.com
Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #1153 on: January 29, 2016, 10:47:38 am »

Руски Су-27 пресрео амерички авион


Aмерички извиђачки авион РЦ-135У, који се налазио 25. јануара у међународном ваздушном простору, пресретнут је када је на њега налетео руски ловац Су-27, саопштио је званични представник војног ресора САД потпуковник Мишел Балданза.

„Амерички РЦ-135У 25. јануара 2016. године, док је изводио лет регуларном трасом у међународном ваздушном простору изнад Црног мора, пресрео је руски Су-27 у небезбедном и непрофесионалном маниру. Разјашњавамо детаље овог конкретног инцидента“, саопштио је представник Министарства одбране САД.
Са своје стране портал „freebeacon.com“, позивајући се на војног званичника тврди да се Су-27 приближио америчком авиону на растојању од 20 фунти (мало више од 6 метара). Неко време су летели један поред другог, а затим је руски авион направио оштар заокрет у страну.
 
Руски и амерички војници спровели су јуче у режиму видео-конференције још једну рунду консултација о безбедности летова на небу изнад Сирије. Након тога, Пентагон је објавио саопштење за медије, али о наводном инциденту изнад Црног мора у њему није било речи.

rs.sputniknews.com
Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #1154 on: January 29, 2016, 11:12:30 am »

Zvanični predstavnik MO RF general-major Igor Konešnikov je izjavio da se američki avion uputio u pravcu ruske granice sa isključenim transponderom, i da je iz tog razloga Su-27 pošao njemu u susret i "obleteo ga" u znak upozorenja. Zatim je RC-135U izmenio kurs...

Sve se dogodilo na oko 30 milja od obale na Baltijskom moru. Ruski Su-27 je leteo bok uz bok sa američkim RC-135U i zatim napravio oštar zaokret i otišao u stranu. Usled mlaznog potiska , američki avion je izgubio kontrolu upravljanja.

http://tass.ru/politika/1895553
Logged
Pages:  1 ... 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 [77] 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 ... 501   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.035 seconds with 22 queries.